Showing 1 to 100 of 301 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Halfway Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1693 Philip Eccleston Male 1 MOPEN 1 BURNDEN ROAD RUNNERS 00:17:25 1 00:35:14 1 00:35:13 1
1728 Andy Mcque Male 2 MOPEN 2 LIVERPOOL HARRIERS 00:17:45 2 00:35:29 2 00:35:28 2
1678 Marcin Gawron Male 3 MOPEN 3 SOUTHPORT/ POLAND 00:17:45 3 00:35:35 3 00:35:34 3
1568 Dan Balshaw Male 4 MOPEN 4 BARLICK FELL RUNNERS 00:18:00 5 00:36:12 4 00:36:11 4
1585 Francois Rafferty Male 5 MV40-49 1 SOUTHPORT AND WATERLOO 00:17:59 4 00:37:17 5 00:37:15 6
1611 Simon Croft Male 6 MOPEN 5 RED ROSE ROAD RUNNERS 00:18:39 7 00:37:19 6 00:37:14 5
1666 Neil Cosgrove Male 7 MOPEN 6 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:19:04 9 00:37:42 7 00:37:40 7
1735 Jay Walker Male 8 MOPEN 7 00:18:34 6 00:38:19 8 00:38:18 8
1667 Rob Williams Male 9 MV40-49 2 LIVERPOOL HARRIERS 00:19:04 8 00:38:28 9 00:38:27 9
1553 Alex Venables Male 10 MOPEN 8 RED ROSE ROAD RUNNERS 00:19:29 10 00:39:21 10 00:39:16 10
1755 John Curran Male 11 MV50-59 1 KESWICK 00:19:31 12 00:39:43 11 00:39:41 11
1478 Damien Jones Male 12 MOPEN 9 SALE HARRIERS 00:19:42 13 00:40:24 12 00:40:20 13
1454 Nick Foden Male 13 MOPEN 10 ABERGELE HARRIERS 00:19:29 11 00:40:26 13 00:40:23 14
1749 Chris Miles Male 14 MOPEN 11 PRESTON HARRIERS 00:20:27 15 00:40:30 14 00:40:16 12
1408 Zoe Gmerek Female 1 FV35-44 1 SALE HARRIERS 00:20:23 14 00:41:04 15 00:41:00 15
1592 Hilary Honeyball Female 2 FV35-44 2 00:20:34 16 00:42:03 16 00:41:57 16
1632 Chris Walker Male 15 MV50-59 2 00:20:51 17 00:42:07 17 00:42:03 17
1608 Tariq Ahmed Male 16 MOPEN 12 N/A 00:21:00 18 00:42:41 18 00:42:26 20
1630 Gregory Smyth Male 17 MV50-59 3 CHESTER ROAD RUNNERS 00:21:28 19 00:42:45 19 00:42:24 19
1672 Timothy Slack Male 18 MOPEN 13 00:21:36 20 00:42:53 20 00:42:39 22
1573 Nicholas Haughton Male 19 MOPEN 14 00:21:36 21 00:42:58 21 00:42:26 21
1750 George Henderson Male 20 MOPEN 15 00:21:40 22 00:43:06 22 00:42:51 23
1538 John Altham Male 21 MV50-59 4 00:22:00 24 00:43:22 23 00:43:13 24
1637 Mark Gannon Male 22 MOPEN 16 00:21:46 23 00:43:41 24 00:42:19 18
1575 James Norman Male 23 MOPEN 17 SWANSEA UNIVERSITY TRIATHLON C 00:22:04 25 00:44:38 25 00:44:24 26
1714 Phil Wright Male 24 MOPEN 18 00:22:30 26 00:44:42 26 00:43:57 25
1595 Rick Howells Male 25 MOPEN 19 00:22:32 27 00:45:21 27 00:44:36 27
1740 Richard Earle Male 26 MV40-49 3 00:22:45 28 00:46:17 28 00:45:20 28
1694 Samuel Reeve Male 27 MOPEN 20 00:23:34 31 00:46:33 29 00:45:33 29
1635 Dermot Gough Male 28 MV40-49 4 00:23:27 30 00:47:41 30 00:46:13 30
1645 Steven Lynch Male 29 MOPEN 21 TEAM NSW 00:24:50 42 00:47:46 31 00:46:18 31
1741 Nicola Simpson Female 3 FOPEN 1 00:23:49 32 00:47:59 32 00:47:44 35
1629 Robbie Trecarichi Male 30 MV40-49 5 SOUTHPORT WATERLOO ATHLETICS C 00:24:00 34 00:48:07 33 00:47:37 34
1746 Richard Elsley Male 31 MV50-59 5 CHESTER ROAD RUNNERS 00:24:03 35 00:48:18 34 00:47:58 37
1628 Clint Oliver Male 32 MOPEN 22 00:24:21 37 00:48:22 35 00:47:01 32
1527 Keith Tierney Male 33 MOPEN 23 00:23:25 29 00:48:36 36 00:47:34 33
1733 Laura Bardsley Female 4 FOPEN 2 00:23:59 33 00:48:47 37 00:48:24 39
1510 Matthew Rooney Male 34 MOPEN 24 00:25:11 51 00:49:39 38 00:47:51 36
1437 Ray Murphy Male 35 MV40-49 6 LIVERPOOL RUNNING CLUB 00:24:52 44 00:49:43 39 00:49:04 40
1519 Ben Johnston Male 36 MOPEN 25 VITAL EVENTS 00:25:09 50 00:49:47 40 00:47:59 38
1537 Martin Lally Male 37 MOPEN 26 00:24:55 46 00:50:18 41 00:49:35 43
1447 Paul Gregory Male 38 MV40-49 7 00:24:11 36 00:50:23 42 00:49:48 45
1444 David Ward Male 39 MV40-49 8 00:24:48 41 00:50:28 43 00:49:32 42
1617 Tony Fishwick Male 40 MV40-49 9 KIRKBY MILERS 00:24:59 47 00:50:32 44 00:49:11 41
1701 Martin Gautrey Male 41 MV40-49 10 00:24:48 40 00:50:36 45 00:49:53 47
1613 Eleanor Riches Female 5 FV45-54 1 00:25:14 52 00:50:37 46 00:49:59 49
1684 Jenny Barker Female 6 FV45-54 2 TERRIGAL TROTTERS 00:25:16 55 00:50:37 47 00:49:44 44
1748 David Dodgson Male 42 MOPEN 27 00:24:44 39 00:50:37 48 00:50:18 53
1756 Paul Willis Male 43 MV40-49 11 00:24:32 38 00:50:38 49 00:50:03 50
1489 Deborah Smith Female 7 FV45-54 3 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:25:33 60 00:50:53 50 00:50:18 51
1636 Allan Keating Male 44 MV50-59 6 00:25:22 57 00:50:53 51 00:49:48 46
1488 Keith Halligan Male 45 MV50-59 7 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:25:33 59 00:50:56 52 00:50:21 54
1548 Steve Fox Male 46 MV50-59 8 00:24:55 45 00:51:16 53 00:50:18 52
1460 Jenny Randle Female 8 FV35-44 3 FYLDE COAST RUNNERS 00:25:30 58 00:51:34 54 00:51:16 60
1707 Daniel Mccreith Male 47 MOPEN 28 00:24:52 43 00:51:50 55 00:50:39 56
1546 Dean Ware Male 48 MOPEN 29 00:25:15 54 00:51:55 56 00:50:52 57
1545 Jonathan Gillow Male 49 MOPEN 30 00:25:15 53 00:51:59 57 00:50:56 58
1415 Ian Ditchfield Male 50 MV40-49 12 00:25:20 56 00:52:01 58 00:51:48 64
1586 Lynn Connolly Female 9 FV35-44 4 00:25:09 49 00:52:04 59 00:51:59 67
1713 Lee Reid Male 51 MOPEN 31 00:26:11 68 00:52:12 60 00:49:53 48
1698 Louise Bailey Female 10 FV45-54 4 00:26:02 66 00:52:16 61 00:51:00 59
1555 Stewart Rowden Male 52 MV40-49 13 00:25:05 48 00:52:25 62 00:50:22 55
1717 Lisa Foden Female 11 FV35-44 5 00:25:45 62 00:52:44 63 00:52:12 70
1716 Karen Tarbuck Female 12 FV35-44 6 00:25:45 61 00:52:47 64 00:52:15 71
1648 Ciaran Lea Male 53 MOPEN 32 TEAM NSW 00:26:01 65 00:53:01 65 00:51:33 62
1605 Joseph Henderson Male 54 MOPEN 33 00:26:15 69 00:53:03 66 00:51:25 61
1696 John Needle Male 55 MV40-49 14 00:26:55 83 00:53:13 67 00:51:57 65
1426 Nick Evans Male 56 MOPEN 34 00:26:26 72 00:53:18 68 00:51:58 66
1531 Alan Appleton Male 57 MV60+ 1 00:26:00 64 00:53:24 69 00:52:18 72
1604 Richard Gough Male 58 MV40-49 15 00:25:58 63 00:53:32 70 00:52:07 68
1541 Michael Stockley Male 59 MOPEN 35 00:26:35 73 00:53:35 71 00:51:45 63
1446 Steve Lee Male 60 MOPEN 36 00:26:46 77 00:53:36 72 00:52:11 69
1721 Sarah Lunt Female 13 FOPEN 3 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:26:45 76 00:53:39 73 00:52:48 75
1730 David Rimmer Male 61 MV40-49 16 00:26:53 80 00:53:41 74 00:52:36 73
1688 Sarah Rutherford Female 14 FOPEN 4 00:27:07 87 00:53:42 75 00:52:52 76
1421 David Hale Male 62 MOPEN 37 00:26:24 71 00:53:44 76 00:52:59 77
1497 Mark Challinor Male 63 MOPEN 38 00:26:24 70 00:53:44 77 00:52:59 78
1470 Andrew Watkinson Male 64 MOPEN 39 00:27:14 93 00:54:04 78 00:53:12 80
1475 Jason Gooding Male 65 MV40-49 17 00:27:14 92 00:54:04 79 00:53:12 81
1577 Joanne Mather Female 15 FV35-44 7 00:26:57 84 00:54:24 80 00:53:59 90
1528 Andrew Appleton Male 66 MV40-49 18 00:27:30 99 00:54:29 81 00:53:52 88
1618 Janette Fishwick Female 16 FV35-44 8 00:27:22 96 00:54:31 82 00:53:10 79
1515 Martin Fox Male 67 MV40-49 19 00:26:59 86 00:54:39 83 00:53:35 83
1425 John Leddy Male 68 MOPEN 40 00:26:35 74 00:54:52 84 00:52:45 74
1634 Tony Coyle Male 69 MOPEN 41 00:27:11 90 00:54:55 85 00:53:40 84
1601 Gareth Johnstone Male 70 MV40-49 20 FYLDE COAST RUNNING 00:27:10 89 00:54:58 86 00:53:57 89
1616 Michael Brinkhuijsen Male 71 MOPEN 42 00:27:40 102 00:55:04 87 00:53:31 82
1647 Andrew Youds Male 72 MOPEN 43 TEAM NSW 00:26:10 67 00:55:10 88 00:53:43 85
1529 Rebecca Appleton Female 17 FOPEN 5 00:27:28 97 00:55:10 89 00:54:33 97
1738 Paul Rogers Male 73 MOPEN 44 00:26:51 79 00:55:12 90 00:54:41 101
1737 James Rogers Male 74 MOPEN 45 00:26:55 82 00:55:12 91 00:54:42 102
1597 Vanessa Mount Female 18 FV35-44 9 00:27:34 100 00:55:17 92 00:54:14 93
1757 Kieran Taylor Male 75 MOPEN 46 00:27:36 101 00:55:22 93 00:54:18 94
1581 John Simpkin Male 76 MV50-59 9 FYLDE COAST RUNNING 00:27:10 88 00:55:29 94 00:54:25 95
1582 Zoe Simpkin Female 19 FV45-54 5 FYLDE COAST RUNNING 00:27:12 91 00:55:30 95 00:54:26 96
1662 Jennifer Ducker Female 20 FOPEN 6 00:27:57 109 00:55:34 96 00:54:50 103
1561 Michelle Gilbert Female 21 FOPEN 7 00:27:42 104 00:55:35 97 00:55:04 105
1572 Peter Robinson Male 77 MV40-49 21 00:27:48 105 00:55:42 98 00:54:12 91
1679 David Draper Male 78 MOPEN 47 00:27:55 108 00:55:49 99 00:53:48 86
1619 Robin Foster Male 79 MV50-59 10 00:26:53 81 00:55:50 100 00:53:51 87