Showing 101 to 200 of 2982 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
3116 Kevin Curran Male 51 MS 29 SPORTSWORLD A.C. 00:36:20 55 00:36:19 55
3617 Caroline Kelly Female 51 F50 4 FINGAL 00:44:27 424 00:44:17 475
2925 Ronan Hartnett Male 52 M40 10 BALBRIGGAN & DISTRICT A.C 00:36:22 56 00:36:18 54
3455 Mairead Oshaughnessy Female 52 FS 18 CIVIL SERVICE A.C. 00:44:33 435 00:44:04 457
1249 Michael Ryan Male 53 M35 10 DUNDRUM A.C. 00:36:24 57 00:36:22 56
2289 Edel Gaffney Female 53 FS 19 00:44:35 436 00:44:17 474
2776 Conor Keane Male 54 MS 30 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:36:25 58 00:36:24 58
2387 Sharon Cummins Female 54 F35 13 00:44:36 439 00:43:02 374
2528 Conall Murphy Male 55 MS 31 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:36:30 59 00:36:23 57
1480 Olwyn Dunne Female 55 F50 5 CRUSADERS A.C. 00:44:36 440 00:44:21 485
2981 Michael Wycherley Male 56 M40 11 CRUSADERS A.C. 00:36:38 60 00:36:30 60
112 Caitriona Mcdonald Female 56 F35 14 ST. ABBANS A.C. 00:44:45 453 00:44:09 462
2433 Jason Reilly Male 57 MS 32 00:36:41 61 00:36:37 62
2473  Ailis     Fagan    Female 57 F35 15 RCSI/CRUSADERS 00:44:50 460 00:43:56 446
2555 Eoin Kealy Male 58 MS 33 CIVIL SERVICE A.C. 00:36:41 62 00:36:36 61
3027 Nuala Reilly Female 58 F60 2 DROGHEDA & DISTRICT A.C. 00:44:56 469 00:44:52 529
2814 John Thuillier Male 59 MS 34 CRUSADERS A.C. 00:36:42 63 00:36:38 63
2739 Deborah Meghen Female 59 F40 15 00:45:05 478 00:44:32 501
3635 David John Carrie Male 60 M45 3 TEAM CARRIE 00:36:44 64 00:36:42 64
480 Bridget Daly Female 60 F35 16 BOHERMEEN A.C. 00:45:07 482 00:44:08 460
1374 Patrick Coyle Male 61 MS 35 CIVIL SERVICE A.C. 00:36:46 65 00:36:43 66
2725 Denise Murphy Female 61 F40 16 NORTH EAST RUNNERS A.C. 00:45:12 490 00:45:00 541
2677 Pedro Lopez Male 62 M40 12 NEWBRIDGE A.C. 00:36:48 66 00:36:43 68
1692 Breda Oconnor Female 62 FS 20 MEATH FITNESS 00:45:14 493 00:44:36 505
1384 Alasdair Brown Male 63 MS 36 DONORE HARRIERS AC 00:36:49 67 00:36:44 69
1854 Carmel Drumm Female 63 F35 17 00:45:15 495 00:45:05 548
3375 John Morrissey Male 64 M40 13 NEWBRIDGE A.C. 00:36:50 68 00:36:43 67
2891 Mary Furey Female 64 F50 6 SLIGO A.C. 00:45:21 501 00:45:06 549
1793 Stephen Nolan Male 65 M35 11 00:36:53 69 00:36:47 71
1241 Mary Watters Female 65 F50 7 NAVAN A.C. 00:45:23 507 00:44:55 534
2879 Peter Hearty Male 66 FS 3 DULEEK & DISTRICT A.C. 00:37:03 70 00:36:47 70
355 Anita Bolton Female 66 F50 8 NORTH EAST RUNNERS A.C. 00:45:27 508 00:45:00 542
3441 Kevin Fenlon Male 67 MS 37 00:37:05 71 00:36:55 72
2391 Lorraine Gleeson Female 67 F40 17 LE CHEILE A.C. 00:45:41 528 00:45:26 575
1932 John Brennan Male 68 MS 38 00:37:07 72 00:37:00 73
1899 Carmel Omahoney Female 68 FS 21 FINGALLIANS A.C. 00:45:42 530 00:44:55 533
1024 Karl Walsh Male 69 M35 12 CRUSADERS A.C. 00:37:15 73 00:36:43 65
29 Grace Martin Female 69 FS 22 00:45:47 534 00:45:20 565
1428 Barry Redmond Male 70 M40 14 FINGAL TRI 00:37:16 74 00:37:02 74
1742 Rose Kidd Female 70 F45 5 00:45:53 537 00:45:42 594
1427 Barry Lennon Male 71 M35 13 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:37:16 75 00:37:07 76
985 Tracey Connolly Female 71 FS 23 00:45:54 539 00:45:00 540
1336 Damien Ryan Male 72 M35 14 00:37:19 76 00:37:13 77
3475 Joan Ocallaghan Female 72 F35 18 CIVIL SERVICE A.C. 00:45:54 541 00:45:10 555
810 Billy Loughman Male 73 M35 15 TALLAGHT A.C. 00:37:20 77 00:37:18 81
937 Edel Byrne Female 73 FS 24 LAKESHORE STRIDERS A.C. 00:46:03 550 00:45:45 597
3257 Runner Number 3257 Male 74 MS 39 00:37:21 78 00:37:16 78
2489  Maria Pertl  Female 74 FS 25 RCSI/CRUSADERS 00:46:05 555 00:45:50 604
1527 Ed Hayes Male 75 MS 40 00:37:22 79 00:37:16 80
3591 Anne Fitzsimons Female 75 F40 18 YOUGHAL A.C. 00:46:21 580 00:45:45 596
1046 Liam Cullen Male 76 M40 15 TALLAGHT A.C. 00:37:24 80 00:37:22 83
3148 Paula Moran Female 76 FS 26 00:46:21 581 00:45:58 615
456 Gerard Martin Male 77 M35 16 00:37:25 81 00:37:16 79
2928 Olivia Kane Female 77 FS 27 00:46:23 584 00:44:24 490
991 Mateusz Janiszewski Male 78 MS 41 00:37:29 82 00:37:27 86
1432 Lynda Fay Female 78 F35 19 ST. ABBANS A.C. 00:46:28 589 00:46:06 628
2600 John Carroll Male 79 M35 17 BOHERMEEN A.C. 00:37:32 83 00:37:21 82
686 Erica Calder Female 79 F50 9 DUNDRUM SOUTH DUBLIN A.C. 00:46:28 590 00:45:26 574
3330 Brian Lenihan Male 80 M35 18 SELECT 00:37:35 84 00:37:04 75
1235 Laura Duffy Female 80 F45 6 NORTH EAST RUNNERS A.C. 00:46:31 593 00:46:04 626
1411 Stephen Douglas Male 81 MS 42 DUNBOYNE A.C. 00:37:36 85 00:37:32 88
1161 Lisa Hughes Female 81 F45 7 BALBRIGGAN & DISTRICT A.C 00:46:31 594 00:46:26 668
2572 Alan Oflynn Male 82 M35 19 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:37:37 86 00:37:30 87
2880 Cathy Cawley Female 82 FS 28 DULEEK & DISTRICT A.C. 00:46:33 596 00:45:28 578
1055 Matt Mcguinness Male 83 M35 20 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:37:38 87 00:37:33 90
2823 Maika Sevillano Corral Female 83 FS 29 00:46:33 597 00:45:50 603
1861 Shane Ofarrell Male 84 M40 16 LAMBAY SPORTS ACADEMY 00:37:42 88 00:37:38 91
2326 Fionnuala Silke Female 84 FS 30 SLIGO A.C. 00:46:37 603 00:46:21 655
3775 Philip Doyle Male 85 M40 17 00:37:47 89 00:37:41 92
3240 Mary Jennings Female 85 F60 3 WATERFORD A.C. 00:46:38 607 00:46:28 673
2539 Michael Casserly Male 86 MS 43 00:37:48 90 00:37:44 93
1381 Caroline Farrelly Female 86 F50 10 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:46:42 609 00:46:30 675
3423 Trevor Connolly Male 87 M35 21 TALLAGHT A.C. 00:37:50 91 00:37:48 97
240 Mary Lynch Female 87 F65 1 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:46:43 611 00:46:30 678
3252 Lorcan Murphy Male 88 M40 18 SLIABH BUIDHE ROVERS A.C 00:37:51 92 00:37:26 85
3680 Aileen Carrie Female 88 F45 8 TEAM CARRIE 00:46:47 614 00:46:11 641
3587 Eddie Nugent Male 89 M40 19 CRUSADERS A.C. 00:37:53 93 00:37:45 94
3795 Pauline Robertson Female 89 F45 9 DUNDRUM SOUTH DUBLIN A.C. 00:46:47 615 00:45:34 585
3077 Anthony Doyle Male 90 MS 44 TRANSFORMYOU PERSONAL TRAINING 00:37:53 94 00:37:33 89
2679 Marie Oconnell Female 90 FS 31 CIVIL SERVICE A.C. 00:46:50 619 00:46:36 686
31 Alan O Donnell Male 91 M35 22 BALBRIGGAN & DISTRICT A.C 00:37:54 95 00:37:51 99
59 Emer Otoole Doyle Female 91 F40 19 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:46:50 620 00:46:30 674
3342 Jp Kelly Male 92 M35 23 00:37:54 96 00:37:22 84
651 Eileen Jack Female 92 FS 32 BEECHMOUNT HARRIERS A.C 00:46:53 625 00:45:52 605
201 Niall Gorman Male 93 M35 24 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:37:57 97 00:37:54 101
3315 Laura Kernan Female 93 F40 20 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:46:54 626 00:45:55 610
1472 Laurence Doyle Male 94 M35 25 KILCOOLE A.C. 00:37:57 98 00:37:52 100
1580 Emer Macavin Female 94 F45 10 DUNDRUM SOUTH DUBLIN A.C. 00:46:57 627 00:45:54 609
2378 David Daly Male 95 M35 26 BALBRIGGAN & DISTRICT A.C 00:37:58 99 00:37:49 98
2419 Caren Crowley Female 95 F40 21 DONORE HARRIERS AC 00:47:00 631 00:45:59 616
1164 Dermot Okane Male 96 M35 27 00:37:59 100 00:37:56 104
3380 Eimear Murphy Female 96 FS 33 00:47:01 632 00:46:22 658
3287 John Donlon Male 97 M35 28 00:38:02 102 00:37:46 95
3611 Carmel Ward Female 97 FS 34 FINGAL 00:47:02 633 00:46:45 710
1236 Thomas Frayne Male 98 M35 29 CLONLIFFE HARRIERS A.C. 00:38:05 103 00:37:48 96
2931 Tricia Gough Female 98 F45 11 LUCAN HARRIERS A.C. 00:47:03 635 00:46:40 695
20 Darren Egan Male 99 MS 45 00:38:05 104 00:37:56 103
1033 Emma Morris Female 99 FS 35 SLIABH BHUIDE ROVERS A.C. 00:47:04 637 00:46:35 683
1067 Eamon Traynor Male 100 M45 4 RAHENY SHAMROCK A.C. 00:38:10 105 00:38:06 108
2488 Fiona Bane Female 100 FS 36 RCSI/CRUSADERS 00:47:16 655 00:46:48 716