Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 15K Stage Position 22K Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
3172 Sesto Valeria Female 1 F40 1 NEW FOREST RUNNERS 0 01:46:02 7 02:33:13 4 02:33:11 4
3136 Gary McKivett Male 1 M35 1 ARENA 80 01:01:47 1 01:34:31 1 02:19:58 1 02:19:57 1
3061 Sanjai Sharma Male 26 M50 3 BOURNEMOUTH AC 01:03:11 2 01:36:48 2 03:14:33 34 03:14:32 35
3104 Ben Carter Male 7 MOPEN 4 CITY OF SALISBURY A&RC 01:03:27 2 01:40:47 4 02:38:13 9 02:38:13 9
3144 Nigel Rogerson Male 13 M40 3 POOLE AC 01:03:01 2 01:36:48 2 03:06:36 18 03:06:36 20
322 Stuart Holloway Male 85 M35-W 1 LDWA 01:04:03 3 01:45:54 6 05:56:33 139 02:51:36 14
3097 Jonathan Newey Male 3 M45 1 MALVERN JOGGERS 01:04:41 4 01:39:50 3 02:30:16 3 02:30:15 3
3101 Gregory Hills Male 2 MOPEN 1 DULWICH RUNNERS 01:04:57 5 01:38:33 2 02:24:52 2 02:24:50 2
3071 Rob Drag Male 5 MOPEN 3 01:07:58 6 01:45:01 5 02:36:32 7 02:36:30 7
3119 Mark Curtis Male 9 M50 1 WINCHESTER & DISTRICT AC 01:08:52 7 01:48:37 11 02:45:04 11 02:45:01 11
3043 Peter Wilmott Male 25 M45 4 ISLE OF WIGHT RR 01:09:31 8 01:51:12 13 03:14:04 33 03:14:02 34
3118 Hannah Howard Female 2 FOPEN 1 EASTLEIGH RC 01:10:08 9 01:46:35 8 02:34:29 5 02:34:28 5
3122 Mark Hayter Male 4 MOPEN 2 EASTLEIGH RC 01:10:09 10 01:46:36 9 02:34:33 6 02:34:32 6
3085 Mark Adams Male 8 M45 2 ROMSEY RR 01:10:22 11 01:49:31 12 02:41:17 10 02:41:15 10
3030 Steve Oliver Male 6 M55 1 WINCHESTER & DISTRICT AC 01:10:47 12 01:47:45 10 02:37:41 8 02:37:38 8
3009 Peter Wetts Male 10 M40 1 01:12:05 13 01:52:15 14 02:46:34 12 02:46:31 12
3156 Jack Parrott Male 11 MOPEN 5 01:15:35 14 01:55:17 15 02:47:41 13 02:47:39 13
3100 Anthony Matthews Male 20 MOPEN 6 DULWICH RUNNERS 01:15:39 15 01:57:31 16 03:10:59 27 03:10:56 28
3092 Edwina Shirazian Female 3 F40 2 CHIPPENHAM HARRIERS 01:16:25 16 01:57:45 17 02:55:41 14 02:55:33 16
3063 William Thomas Male 17 M35 4 01:16:44 17 01:59:27 20 03:08:35 22 03:08:29 23
3062 Nicholas Hayden Male 16 M35 3 01:16:45 18 01:59:26 19 03:08:34 21 03:08:28 22
3129 Bob Seymour Male 18 M40 4 01:17:15 19 02:00:09 21 03:09:24 24 03:09:23 25
3018 Roger Teasdale Male 12 M40 2 DORSET DODDLERS 01:17:59 20 01:59:20 18 03:01:52 16 03:01:48 17
3011 Richard Bagshaw Male 14 M45 3 CHIPPENHAM HARRIERS 01:18:17 21 02:01:45 23 03:06:55 19 03:06:47 20
3148 Allen Long Male 19 M35 5 01:18:25 22 02:04:38 26 03:09:40 26 03:09:32 27
3112 Matt Moon Male 13 M35 2 BLACK PEAR JOGGERS 01:19:41 23 02:02:26 24 03:06:54 18 03:05:27 19
3143 Kat Owens Female 4 F35 1 CRAWLEY AC 01:20:05 24 02:00:35 22 02:55:48 15 02:54:53 15
2047 Ian Russell Male 24 M35 6 ISLE OF WIGHT RR 01:20:39 25 0 03:13:57 32 03:13:55 33
3077 Clare Russell Female 5 FOPEN 2 GREAT WESTERN RUNNERS 01:20:53 26 02:03:42 25 03:03:35 17 03:03:27 18
3004 Paul Kemp Male 15 M40 3 WYE VALLEY RUNNERS 01:21:07 27 02:04:40 27 03:07:19 20 03:07:14 21
5037 Jonathan Cole Male 21 M50 2 GILLINGHAM TROTTERS 01:22:56 28 02:05:29 28 03:11:45 28 03:11:34 29
3006 Tom Hopper Male 29 MOPEN 8 01:23:46 29 02:08:31 31 03:18:49 39 03:18:42 40
3021 Ed Hunter Male 22 MOPEN 7 01:23:46 30 02:08:22 30 03:12:50 29 03:12:43 30
3005 Julie Mitchell Female 6 F45 1 MALVERN JOGGERS 01:24:20 31 02:07:31 29 03:08:42 23 03:08:33 24
3082 Gary Burkes Male 27 M45 6 BLACK PEAR JOGGERS 01:24:27 32 02:11:07 33 03:16:26 35 03:16:14 36
3037 Anne Leggett Female 9 F50 1 01:25:38 33 02:11:21 34 03:17:12 36 03:17:02 37
3132 Craig Gulliford Male 26 M45 5 01:26:06 34 02:10:16 32 03:16:24 34 03:16:00 35
3145 Michael Roe Male 45 M40 9 LORDSHILL RR 01:26:10 35 02:13:37 40 03:40:40 68 03:40:26 69
3107 Stuart Judd Male 30 M45 7 NEW FOREST RUNNERS 01:26:11 36 02:12:56 39 03:19:34 40 03:19:30 41
3090 Chris Cook Male 31 MOPEN 9 LORDSHILL RR 01:26:33 37 02:11:34 35 03:20:01 41 03:19:47 42
3173 Matthew Ladds Male 52 MOPEN 10 DULWICH RUNNERS 01:27:11 38 02:13:54 41 03:48:57 79 03:48:17 78
3069 Jilly Tovey Female 7 FOPEN 3 01:27:46 39 02:11:46 36 03:09:38 25 03:09:30 26
4271 David Mackie Male 33 M45 8 CORSHAM RC 01:28:01 40 02:14:28 43 03:25:39 44 03:25:27 45
3098 Stewart Unsworth Male 23 M40 5 CORSHAM RC 01:28:16 41 02:12:17 37 03:13:48 31 03:13:35 32
3045 Chris Blunt Male 39 M35 9 01:28:16 42 02:17:30 48 03:34:15 58 03:34:10 59
3174 Shaun Davey Male 32 M35 7 NETLEY ABBEY RUNNERS 01:28:17 43 02:17:31 49 03:22:32 43 03:22:27 44
3133 Philomena Mburu Female 8 F55 1 COMPTON HARRIERS 01:28:19 44 02:12:26 38 03:12:54 30 03:12:49 31
3033 Teresa Baverstock Female 10 F40 3 PORTSMOUTH JOGGERS 01:28:26 45 02:14:25 42 03:17:45 38 03:17:40 39
3155 Simon Perrett Male 36 M40 6 SOUTH WEST RR 01:28:42 46 02:17:23 47 03:30:41 50 03:30:35 51
3105 Abigail Cooke Female 12 FOPEN 4 RYDE HARRIERS 01:28:56 47 02:16:26 45 03:28:27 47 03:28:12 48
3113 Nic Badger Male 40 M40 7 01:28:59 48 02:18:53 52 03:35:17 60 03:35:05 61
3167 Jeremy Robbins Male 60 M35 12 NETLEY ABBEY RUNNERS 01:29:04 49 02:25:25 68 03:54:42 92 03:54:36 93
3141 Michael Shelton Male 38 M35 8 MORNINGTON CHASERS 01:29:12 50 02:16:01 44 03:31:20 54 03:31:10 55
3038 Joanne Lynch Female 13 F35 2 01:29:30 51 02:19:01 53 03:30:01 48 03:29:47 49
3073 Philip Whatley Male 35 M60 1 01:29:41 52 02:18:01 51 03:27:10 46 03:27:03 47
3055 Christopher Hunt Male 28 M50 3 DATCHET DASHERS 01:29:53 53 02:17:36 50 03:17:42 37 03:17:25 38
3029 Rebecca Trumper Female 18 FOPEN 6 01:30:02 54 02:20:11 56 03:31:57 56 03:31:47 57
3081 Tamara Lopez Female 16 F35 4 SERPENTINE RC 01:30:04 55 02:20:11 57 03:31:19 53 03:31:09 54
3171 Kendra Hall Female 11 F45 2 BRACKNELL FOREST RUNNERS 01:30:07 56 02:16:42 46 03:20:40 42 03:20:29 43
3162 Dorothy Boggs Female 15 F35 3 SERPENTINE RC 01:30:09 57 02:19:20 54 03:31:16 52 03:31:08 53
3150 Louise Dover Female 14 FOPEN 5 01:30:34 58 02:20:07 55 03:30:22 49 03:30:06 50
3146 Hannah Storm Female 19 F35 5 LYMINGTON TRIATHLON 01:30:43 59 02:21:08 60 03:32:12 57 03:32:05 58
3099 Becky Tovey Female 20 FOPEN 7 ROMSEY RR 01:30:47 60 02:20:15 58 03:34:55 59 03:34:43 60
3049 Alan Grout Male 37 M60 2 NEW FOREST RUNNERS 01:30:54 61 02:20:32 59 03:30:42 51 03:30:37 52
3047 Nigel Crook Male 71 M50 10 01:31:30 62 02:31:26 87 04:08:07 108 04:08:00 109
3036 Erik Sedat Male 49 M40 11 01:31:31 63 02:26:15 71 03:44:30 74 03:44:06 74
3157 Sabine El - Bacha Female 17 F45 3 01:31:33 64 02:22:42 62 03:31:46 55 03:31:42 56
3060 David Sinclair Male 42 M70 1 01:31:48 65 02:23:11 64 03:36:52 63 03:36:44 64
3087 Colin Rudd Male 44 M65 1 01:31:48 66 02:23:12 65 03:39:05 66 03:38:58 67
3170 David Osment Male 48 M55 3 CITY OF SALISBURY A&RC 01:32:23 67 02:27:19 74 03:44:30 73 03:44:11 75
3066 Gary Caswell Male 53 M45 9 01:32:31 68 02:31:26 88 03:51:31 82 03:51:22 83
3070 Dave Horne Male 66 M50 9 01:32:57 69 02:28:20 76 03:57:51 99 03:57:39 100
3125 Jim Grey Male 50 M40 12 01:32:59 70 02:22:58 63 03:46:48 75 03:46:31 76
3003 Mateo Cabello Male 47 M40 10 01:33:27 71 02:29:14 77 03:42:50 71 03:42:45 73
3152 Sam Branch Male 43 M35 10 01:33:28 72 02:23:39 66 03:37:25 65 03:37:21 66
3041 Alison Lawrence Female 21 F35 6 01:33:34 73 02:25:54 69 03:35:57 61 03:35:43 62
3159 Ian Dyer Male 41 M40 8 01:33:54 74 02:25:55 70 03:36:51 62 03:36:32 63
3109 Elaine Harris Female 28 F50 3 ISLE OF WIGHT RR 01:33:58 75 02:32:53 92 03:51:03 80 03:50:47 81
3138 Richard Reynolds Male 34 M50 4 01:34:39 76 02:22:07 61 03:25:52 45 03:25:39 46
3147 Jon Diaper Male 46 M55 2 01:34:40 77 02:23:48 67 03:42:42 70 03:42:31 71
3151 Simon Porter Male 68 MOPEN 11 01:34:55 78 02:31:29 89 03:58:44 102 03:58:23 103
3091 Richard Black Male 55 M50 5 01:35:26 79 02:28:00 75 03:52:33 84 03:52:22 86
3080 Sarah Maisey Female 22 F35 7 SERPENTINE RC 01:35:27 80 02:26:41 72 03:37:18 64 03:37:10 65
3084 Andrew Lowdon Male 73 M50 11 WINDLE VALLEY RUNNERS 01:35:33 81 02:29:30 78 04:14:38 111 04:14:21 112
3076 Tristan Mullett Male 56 M35 11 01:35:54 82 02:30:57 83 03:52:35 85 03:52:16 85
3126 Tim Foreman Male 51 M55 4 01:35:57 83 02:30:15 80 03:48:50 78 03:48:37 80
3120 Dena Whitehorn Female 30 F45 6 NEW FOREST RUNNERS 01:36:03 84 02:30:59 85 03:52:47 87 03:52:39 88
3040 Joanne Jenkins Male 57 M50 6 NEW FOREST RUNNERS 01:36:04 85 02:30:56 82 03:52:46 86 03:52:39 87
3124 Ian Swain Male 59 M50 8 NEW FOREST RUNNERS 01:36:04 86 02:30:57 84 03:53:02 89 03:52:56 90
3130 Dominique James Female 25 FOPEN 8 01:36:05 87 02:29:37 79 03:42:53 72 03:42:42 72
3064 Martin Baker Male 58 M50 7 NEW FOREST RUNNERS 01:36:07 88 02:31:02 86 03:53:02 88 03:52:58 91
3050 Aukje Raats Male 64 M45 11 01:36:26 89 02:31:33 90 03:57:01 96 03:56:55 97
3110 Ania Jurkiewicz Female 24 F35 8 CLAPHAM CHASERS 01:36:39 90 02:30:26 81 03:41:18 69 03:41:05 70
3044 Claire Shacklock Female 26 FOPEN 9 BLACK PEAR JOGGERS 01:36:39 91 02:33:49 93 03:47:37 76 03:47:24 77
3054 Veronica Benson Female 23 F50 2 01:36:43 92 02:27:02 73 03:39:07 67 03:38:58 68
3123 Terence Earney Male 54 M70 2 HARDLEY RUNNERS 01:38:35 93 02:32:03 91 03:52:18 83 03:52:04 84
3163 Wendell Junia Male 65 M40 14 ABERYSTWYTH AC 01:38:40 94 02:34:58 95 03:57:08 97 03:56:59 98
3025 Dave Randall Male 72 M65 2 LITTLEDOWN HARRIERS 01:39:16 95 02:37:00 99 04:09:10 109 04:08:52 110
3083 Andrew Scowcroft Male 69 M40 15 WINDLE VALLEY RUNNERS 01:39:16 96 02:38:32 102 04:02:39 104 04:02:22 105
3074 Maureen Kelly Female 33 F60 1 01:39:30 97 02:35:41 96 03:57:19 98 03:57:09 99