Showing 1 to 100 of 262 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Reason Penalty Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
129 Dan Elliot Male 1 MU23 1 SYTRI 00:05:35 6 00:00:24 9 00:37:00 5 00:01:02 19 00:17:41 6 01:01:40 1
114 Robert Kerr Male 2 MOPEN 1 SYTRI 00:06:28 61 00:00:23 8 00:36:45 4 00:00:57 8 00:17:27 5 01:02:00 2
292 Jonathan Weavell Male 3 M40-49 1 STAFFORD TRI 00:06:30 63 00:00:53 54 00:36:44 2 00:01:21 128 00:16:54 1 01:02:20 3
85 Mark Griffiths Male 8 M50-59 1 SYTRI 00:06:58 112 00:00:16 2 00:38:16 11 00:00:54 1 00:18:44 12 01:05:07 8
205 Josie Mullane Female 1 FOPEN 1 STAFFORD TRI CLUB 00:05:50 19 00:00:43 37 00:40:44 35 00:01:06 42 00:20:29 37 01:08:50 25
224 Malcolm Sloane Male 32 M60-69 1 CHESTER TRI 00:06:05 30 00:01:10 106 00:39:42 18 00:01:31 175 00:21:55 74 01:10:21 33
190 Team DQF Mixed 1 RELAY 1 00:06:25 54 00:00:18 4 00:43:23 69 00:01:09 49 00:20:04 29 01:11:18 38
212 Hannah Dodwell Female 3 FU23 1 RAF TRIATHLON 00:05:20 2 00:01:08 98 00:45:01 111 00:01:16 90 00:19:38 21 01:12:21 44
162 Lisa Stephenson Female 11 F40-49 1 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:08:02 195 00:01:26 129 00:44:28 98 00:01:11 66 00:22:38 96 01:17:44 102
143 Debbie Heap Female 13 F50-59 1 ILLAWARRA TRI CLUB 00:06:33 70 00:00:44 40 00:46:17 126 00:01:24 144 00:23:52 126 01:18:49 109
215 Alan Morris Male 130 M70+ 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:10:28 260 00:02:10 211 00:47:13 135 00:01:13 73 00:24:30 142 01:25:33 170
132 Hilary Stevenson Female 59 F70+ 1 NOVA RAIDERS C C 00:07:59 191 00:01:42 171 00:51:42 203 00:01:39 195 00:32:53 246 01:35:53 230
134 Carol Beard Female 67 F60-69 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:08:52 240 00:02:08 207 00:58:00 247 00:01:11 65 00:31:28 238 01:41:38 244
327 Andrew Reid Male 4 MOPEN 2 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:05:48 15 00:00:30 20 00:37:30 8 00:01:01 14 00:18:58 15 01:03:44 4
315 Mark Charlesfitness Male 6 M40-49 2 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:06:02 29 00:01:08 96 00:35:21 1 00:01:09 53 00:20:11 32 01:03:50 6
265 Stuart Turner Male 12 M50-59 2 STAFFORD TRIATHLON 00:06:07 32 00:00:16 1 00:38:26 12 00:01:04 30 00:19:55 26 01:05:46 12
377 Llewelyn Edwards Male 17 MU23 2 00:06:10 38 00:01:01 75 00:40:34 32 00:01:15 86 00:18:37 10 01:07:35 17
221 Rob Bowen Male 33 M60-69 2 00:06:17 46 00:01:09 103 00:39:46 20 00:01:04 29 00:22:14 83 01:10:27 34
195 Helen Mason Female 2 FOPEN 2 DURHAM TRIATHLON CLUB 00:05:36 7 00:00:59 69 00:42:25 48 00:01:26 154 00:21:34 62 01:11:59 40
187 Team Tri-hard Mixed 2 RELAY 2 00:06:42 85 00:00:28 14 00:42:23 47 00:01:03 21 00:22:02 76 01:12:36 46
72 Katie Edge Female 10 FU23 2 SYTRI 00:05:50 17 00:00:33 26 00:48:28 162 00:01:02 20 00:21:40 65 01:17:31 97
55 Helen Pritchard Female 12 F40-49 2 SYTRI 00:07:05 122 00:00:29 16 00:44:25 94 00:01:02 18 00:24:53 153 01:17:52 105
139 Sally Napthen Female 21 F50-59 2 CHESTER TRI CLUB 00:07:50 185 00:01:04 82 00:47:14 136 00:01:21 125 00:24:20 139 01:21:47 135
76 Douglas Davies Male 168 M70+ 2 SYTRI 00:09:44 254 00:02:43 235 00:52:26 209 00:01:56 231 00:31:17 235 01:38:03 236
341 Lewis Jones Male 5 MOPEN 3 00:05:26 3 00:00:51 51 00:36:44 3 00:01:06 39 00:19:43 23 01:03:49 5
285 Paul Brown Male 7 M40-49 3 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:05:37 8 00:00:31 21 00:38:12 10 00:01:06 38 00:18:34 9 01:03:57 7
247 Garry Banks Male 16 M50-59 3 00:05:52 20 00:00:17 3 00:40:38 33 00:00:56 5 00:19:38 22 01:07:19 16
127 George Balshaw Male 39 MU23 3 SYTRI Drafting 02:00 00:05:40 9 00:01:18 116 00:40:16 28 00:00:57 9 00:22:00 75 01:12:10 42
67 Sally Goodall Female 4 FOPEN 3 SYTRI 00:06:15 43 00:00:30 19 00:44:31 99 00:01:03 24 00:20:53 49 01:13:10 51
186 Team Tri Hard With A Vengeance Mixed 3 RELAY 3 00:06:06 31 00:00:26 12 00:42:49 56 00:01:20 117 00:23:01 105 01:13:41 59
156 Susie Giles Female 14 F40-49 3 STAFFORD TRI CLUB 00:07:02 117 00:01:00 70 00:47:31 143 00:01:17 96 00:22:13 82 01:19:00 112
74 Sophie Scott Female 18 FU23 3 SYTRI 00:06:01 28 00:00:58 65 00:48:53 167 00:00:56 3 00:23:54 128 01:20:40 126
140 Mary Clifford Female 26 F50-59 3 00:08:30 225 00:01:42 173 00:48:16 158 00:01:13 77 00:23:40 122 01:23:19 148
219 John Morgan Male 133 M60-69 3 00:09:18 250 00:01:26 131 00:48:53 168 00:01:47 216 00:24:35 143 01:25:57 173
217 Martin Thompson Male 172 M70+ 3 00:08:24 220 00:01:58 192 00:51:38 202 00:01:46 215 00:40:57 259 01:44:41 251
279 Mark Sigley Male 9 M40-49 4 STAFFORD TRI CLUB 00:05:55 22 00:00:29 17 00:37:54 9 00:01:11 62 00:19:47 24 01:05:14 9
336 James Craig Male 15 MOPEN 4 00:05:54 21 00:00:54 58 00:41:04 39 00:01:08 46 00:17:23 3 01:06:21 15
229 Nicholas Farnell Male 27 M50-59 4 LUDLOW CYCLING CLUB 00:06:36 79 00:00:43 38 00:40:03 24 00:01:06 37 00:20:58 50 01:09:24 28
378 Nathan Rogers Male 41 MU23 4 00:06:29 62 00:00:59 67 00:43:24 70 00:01:28 166 00:20:15 34 01:12:33 45
173 Leonie Keeling Female 5 FOPEN 4 00:06:13 42 00:00:35 28 00:44:27 97 00:01:05 35 00:21:47 68 01:14:06 65
183 Team Gerry At Tricks Mixed 4 RELAY 4 00:07:27 154 00:00:30 18 00:44:14 91 00:01:20 118 00:25:37 169 01:19:05 113
63 Anna Iley Female 15 F40-49 4 SYTRI 00:07:19 143 00:01:14 111 00:47:03 131 00:01:12 71 00:22:40 97 01:19:26 116
146 Pamela Hardy Female 31 F50-59 4 TONIS TRIATHLON TEAM 00:07:55 186 00:01:28 138 00:49:20 173 00:01:15 87 00:24:44 146 01:24:39 160
73 Ruth Shaw Female 32 FU23 4 SYTRI 00:07:34 167 00:01:56 189 00:50:11 189 00:01:11 67 00:23:52 127 01:24:43 161
225 Scott Clapworthy Male 139 M60-69 4 00:09:09 248 00:01:19 118 00:48:27 161 00:01:44 207 00:27:14 198 01:27:50 185
216 John Clifford Male 175 M70+ 4 00:10:54 262 00:02:46 244 00:59:32 252 00:02:16 248 00:32:16 245 01:47:42 255
299 Mark Kilpatrick Male 10 M40-49 5 PULSE DUBLIN 00:05:50 16 00:00:22 7 00:39:23 14 00:01:03 26 00:18:47 13 01:05:23 10
353 Dean Richards Male 25 MOPEN 5 00:06:09 36 00:00:58 66 00:41:37 42 00:01:01 16 00:19:28 20 01:09:12 26
256 Paul Thomas Male 44 M50-59 5 MARKET DRAYTON RUNNING CLUB 00:06:35 73 00:02:44 238 00:45:05 113 00:01:10 56 00:17:25 4 01:12:57 49
380 Liam Fletcher Male 47 MU23 5 00:06:33 69 00:01:44 178 00:42:46 55 00:02:01 241 00:20:20 36 01:13:22 53
71 Sophie Whittingham Female 6 FOPEN 5 SYTRI 00:05:26 4 00:00:29 15 00:44:53 107 00:01:03 23 00:22:51 103 01:14:40 73
185 Team The 4 cheats Mixed 5 RELAY 5 00:05:59 27 00:00:32 25 00:48:48 166 00:01:14 82 00:24:48 150 01:21:20 131
152 Rachel Storey Female 24 F40-49 5 NOVA RAIDERS 00:07:57 190 00:00:49 45 00:48:03 156 00:01:10 57 00:25:15 165 01:23:12 146
141 Jane Davies Female 42 F50-59 5 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:44 180 00:01:32 149 00:49:38 181 00:01:49 222 00:28:56 215 01:29:37 192
77 Nigel Ballinger Male 147 M60-69 5 SYTRI 00:07:49 184 00:02:36 232 00:47:07 132 00:02:14 247 00:30:34 226 01:30:18 198
214 Bethy Jones Female 70 FU23 5 MID SHROPSHIRE WHEELERS 00:09:39 252 00:01:34 154 00:56:26 238 00:01:17 100 00:33:05 248 01:41:59 247
112 Simon Romei Male 11 M40-49 6 SYTRI 00:06:09 34 00:00:35 29 00:39:47 22 00:01:00 13 00:17:55 7 01:05:23 11
120 Philip Evans Male 26 MOPEN 6 SY TRI 00:06:17 45 00:00:50 47 00:40:20 29 00:01:24 142 00:20:32 39 01:09:20 27
128 Will Newbery Male 48 MU23 6 SYTRI 00:07:34 166 00:02:22 222 00:42:01 44 00:01:22 131 00:20:06 30 01:13:23 54
263 Dave Payling Male 59 M50-59 6 STAFFORD TRI 00:07:16 139 00:00:44 41 00:43:49 77 00:01:30 172 00:20:50 46 01:14:08 67
68 Sarah Newey Female 7 FOPEN 6 SYTRI 00:06:42 84 00:00:56 62 00:45:37 118 00:01:04 28 00:20:33 40 01:14:49 75
59 Maria Spurling Female 25 F40-49 6 SYTRI 00:06:57 111 00:01:03 79 00:47:33 144 00:01:23 133 00:26:25 184 01:23:19 147
182 Team G 3 Mixed 6 RELAY 6 00:08:05 200 00:00:31 23 00:52:14 206 00:01:16 91 00:24:45 147 01:26:50 179
54 Rachel Downes Female 46 F50-59 6 SYTRI 00:08:56 242 00:02:00 193 00:52:20 208 00:01:16 94 00:26:29 186 01:30:59 203
78 alun owen Male 151 M60-69 6 SYTRI 00:08:15 211 00:01:23 124 00:48:30 163 00:02:00 236 00:31:08 233 01:31:13 206
213 Rosalind Goldsby Female 73 FU23 6 00:09:43 253 00:02:42 233 01:01:00 255 00:01:27 161 00:31:06 232 01:45:55 253
98 Alan Dean Male 13 M40-49 7 SYTRI 00:07:10 134 00:00:26 11 00:38:46 13 00:01:07 43 00:18:23 8 01:05:49 13
326 Karl McAuley Male 35 MOPEN 7 STAFFORD TRI 00:06:18 49 00:01:06 88 00:40:56 36 00:01:21 127 00:20:53 48 01:10:32 36
237 Leslie Tams Male 60 M50-59 7 STAFFORD TRI 00:06:41 82 00:00:49 46 00:43:25 71 00:01:13 78 00:22:08 80 01:14:14 68
131 Ben Delafield Male 80 MU23 7 SYTRI Drafting 02:00 00:05:57 24 00:01:11 107 00:42:28 49 00:01:25 149 00:23:41 124 01:16:41 91
210 Beckie Houston Female 8 FOPEN 7 00:06:56 109 00:00:45 42 00:43:03 60 00:01:06 40 00:23:34 118 01:15:22 83
159 Helen Owen Female 27 F40-49 7 MALDWYN HARRIERS 00:08:09 207 00:01:04 83 00:49:12 172 00:01:19 113 00:23:40 123 01:23:22 149
184 Team Jelly Babies Mixed 7 RELAY 7 00:07:41 175 00:00:28 13 00:49:35 179 00:01:09 51 00:30:35 227 01:29:26 191
51 Sarah Ballinger Female 49 F50-59 7 SYTRI 00:08:04 198 00:01:49 186 00:50:24 192 00:01:45 210 00:30:10 222 01:32:10 211
218 Bernard Wills Male 159 M60-69 7 SHREWSBURY MASTERS 00:06:41 83 00:01:54 188 00:52:36 211 00:02:11 246 00:30:35 228 01:33:56 218
281 Gary Cartwright Male 14 M40-49 8 00:05:47 14 00:00:53 55 00:39:34 16 00:01:12 69 00:18:39 11 01:06:03 14
330 Jonathan Martin Male 36 MOPEN 8 00:06:11 39 00:01:08 95 00:41:26 40 00:01:28 167 00:20:29 38 01:10:41 37
238 Steven Benger Male 76 M50-59 8 STAFFORD TRI CLUB 00:06:09 35 00:01:37 162 00:43:14 66 00:01:34 186 00:23:26 114 01:15:58 87
65 Clare Cotterill Female 9 FOPEN 8 SYTRI 00:07:04 121 00:01:05 86 00:44:59 109 00:01:09 52 00:22:48 100 01:17:02 94
381 Connor Middleton Male 85 MU23 8 SHREWSBURY AC 00:07:30 162 00:01:36 160 00:48:23 160 00:01:03 22 00:19:03 17 01:17:33 98
57 Suzanne Thompson Female 28 F40-49 8 SYTRI 00:08:17 213 00:01:57 191 00:47:46 149 00:01:24 138 00:24:00 132 01:23:23 150
135 Jacqueline Hendrie Female 54 F50-59 8 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:08:51 239 00:02:12 213 00:54:32 225 00:01:17 98 00:27:14 199 01:34:03 220
220 Ian Penny Male 169 M60-69 8 SWINDON RFC 00:07:03 119 00:02:44 236 00:52:13 205 00:01:28 165 00:35:34 257 01:39:00 238
291 Adrian Key Male 18 M40-49 9 SHREWSBURY MASTERS 00:05:15 1 00:00:40 36 00:39:24 15 00:01:16 89 00:21:07 53 01:07:40 18
102 Nick Smith Male 37 MOPEN 9 SYTRI 00:07:06 126 00:00:51 49 00:42:07 45 00:01:08 47 00:20:36 42 01:11:46 39
255 Brendan McIlroy Male 84 M50-59 9 HEREFORD TRIATHLON CLUB 00:07:04 120 00:01:19 119 00:44:06 87 00:01:16 93 00:23:31 117 01:17:14 96
198 Joanne Purnell Female 16 FOPEN 9 00:06:53 108 00:01:18 115 00:48:00 154 00:01:23 135 00:22:21 86 01:19:53 120
379 Kieran Finch Male 117 MU23 9 00:05:50 18 00:01:48 183 00:50:32 193 00:01:29 170 00:23:28 116 01:23:06 145
150 Amanda Jackson Female 29 F40-49 9 00:08:36 230 00:02:01 195 00:47:25 141 00:01:19 112 00:25:02 157 01:24:21 157
144 Susi Collins Howgill Female 55 F50-59 9 INTR 00:08:04 197 00:04:08 256 00:52:59 212 00:02:20 251 00:26:47 192 01:34:16 221
296 Lee Williams Male 19 M40-49 10 00:06:30 65 00:01:29 141 00:37:05 6 00:01:25 147 00:21:18 57 01:07:45 19
325 Lee Ramsey Male 38 MOPEN 10 00:05:42 11 00:00:26 10 00:42:16 46 00:01:10 55 00:22:31 92 01:12:04 41
246 Alan Davies Male 92 M50-59 10 COBRA RUNNING AND TRI 00:06:36 78 00:01:17 114 00:45:18 114 00:01:33 179 00:23:37 120 01:18:19 107
180 Lisa Spandrzyk Female 17 FOPEN 10 00:06:44 87 00:01:21 121 00:45:30 117 00:01:29 168 00:25:01 156 01:20:03 121
161 Michelle Townsend Female 33 F40-49 10 00:08:19 216 00:01:40 165 00:47:34 145 00:01:48 218 00:25:42 172 01:25:00 166
375 Joe Ridge Male 140 MU23 10 00:09:02 245 00:01:14 112 00:50:37 195 00:01:23 134 00:25:58 180 01:28:12 187
138 Jocelyne Fildes Female 57 F50-59 10 00:08:34 228 00:01:48 185 00:55:54 235 00:01:04 31 00:27:36 204 01:34:54 223
94 Tony French Male 20 M40-49 11 SYTRI 00:06:19 50 00:00:37 33 00:39:47 21 00:01:17 101 00:19:57 27 01:07:54 20
122 Michael Doyle Male 40 MOPEN 11 SYTRI (SHREWSBURY TRIATHLON) Drafting 02:00 00:07:05 123 00:00:38 34 00:39:45 19 00:01:04 32 00:21:49 70 01:12:19 43
260 Ian Tomley Male 93 M50-59 11 00:07:09 133 00:01:12 108 00:44:53 106 00:01:17 104 00:23:55 129 01:18:24 108