Showing 1 to 41 of 41 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Sprint Stage Position Full Stage Position Chip Time Chip Position
3 Paul Savage Male 1 M40+ 1 01:10:47 1 02:41:02 1 03:51:49 1
10 Roland Evans Male 2 M40+ 2 TFN Tri Club 01:12:32 2 02:45:11 2 03:57:43 2
2 Phil Lynes Male 3 MOPEN 1 Gog Tri 01:15:41 4 02:51:27 3 04:07:08 3
5 Paul Taylor Male 4 M40+ 3 Darwen Triathlon Club 01:14:54 3 02:52:38 4 04:07:32 4
14 Mark Pestridge Male 5 M40+ 4 01:17:14 5 02:53:45 5 04:10:59 5
37 Helen Talbot Female 1 F40+ 1 01:18:52 10 02:56:02 6 04:14:54 6
8 Mick Hancock Male 6 MOPEN 2 Chorley athletic and triathlon 01:17:43 7 02:57:19 7 04:15:02 7
4 Simon Roxburgh Male 7 M40+ 5 Gog Tri Club 01:17:48 8 02:58:33 8 04:16:21 8
1 Tim Fowler Male 8 M50+ 1 Prison service duo tri club 01:18:07 9 02:59:55 9 04:18:02 9
13 Rob Reynolds Male 9 M40+ 6 Triathlon England 01:17:34 6 03:00:55 10 04:18:29 10
24 Rhodri Lacey Male 10 MOPEN 3 01:20:13 11 03:02:05 11 04:22:18 11
6 Gary Bradley Male 11 M40+ 7 01:22:09 13 03:02:32 12 04:24:41 12
38 Rebecca Lineker Female 2 FOPEN 1 Belper 10:20 01:23:10 17 03:04:04 13 04:27:14 13
17 Paul Evans Male 12 M50+ 2 01:22:27 16 03:05:59 14 04:28:26 14
7 Martin Wood Male 13 M40+ 8 01:22:12 15 03:09:48 15 04:32:00 15
22 Leslie Tams Male 14 M50+ 3 Stafford Triathlon Club 01:26:07 19 03:13:14 16 04:39:21 16
29 Mark Scott Male 15 M40+ 9 01:21:45 12 03:19:14 18 04:40:59 17
26 Sudarshan Ratnavelu Male 16 MOPEN 4 Cheshire Hash 01:26:42 21 03:14:19 17 04:41:01 18
11 Richard Carroll Male 17 MOPEN 5 Halesowen Tri 01:23:48 18 03:21:47 22 04:45:35 19
47 Christine Howard Female 3 F40+ 2 01:28:11 24 03:20:30 19 04:48:41 20
27 Gordon Richmond Male 18 MOPEN 6 01:27:54 22 03:21:26 20 04:49:20 21
28 Jason Hinsley Male 19 MOPEN 7 01:27:54 23 03:21:26 21 04:49:20 22
18 Tal Yacoby Male 20 M50+ 4 Endure 01:29:31 25 03:21:49 23 04:51:20 23
25 Steve Cartlidge Male 21 M50+ 5 01:26:08 20 03:27:03 27 04:53:11 24
36 Rhodri Williams Male 22 MOPEN 8 01:30:40 28 03:23:58 25 04:54:38 25
20 John Moorhouse Male 23 M60+ 1 01:29:46 26 03:24:55 26 04:54:41 26
16 Ian Jones Male 24 MOPEN 9 01:32:23 31 03:22:41 24 04:55:04 27
32 Ben Hagger Male 25 MOPEN 10 Knutsford tri 01:31:19 30 03:28:58 28 05:00:17 28
33 Jon Kerr Male 26 M50+ 6 Tri Guru 01:32:33 33 03:29:36 29 05:02:09 29
39 Emma Houterman Female 4 FOPEN 2 ZTIKZ 01:32:34 34 03:30:04 30 05:02:38 30
31 Andrew Hodgkinson Male 27 M50+ 7 01:32:28 32 03:32:34 31 05:05:02 31
34 Nigel Dawes Male 28 M50+ 8 BRAT 01:33:33 35 03:41:19 32 05:14:52 32
49 Fiona Sandom Female 5 F40+ 3 01:34:39 36 03:48:45 33 05:23:24 33
35 Murraigh Mcdonald Male 29 M40+ 10 01:31:18 29 03:59:07 35 05:30:25 34
41 Rachel Boothman Female 6 F40+ 4 01:43:19 40 03:53:02 34 05:36:21 35
42 Ruth Williams Female 7 FOPEN 3 01:38:10 38 04:01:15 36 05:39:25 36
46 Louise Dawes Female 8 F50+ 1 BRAT 01:47:06 41 04:09:24 37 05:56:30 37
50 Chris Wynne Male DNF M50+ DNF Gog Triathlon 01:22:10 14 0 DNF DNF
30 Andrew Styles Male DNF MOPEN DNF 01:30:17 27 0 DNF DNF
44 Sarah Clark Female DNF FOPEN DNF Nuneaton Triathlon club 01:35:48 37 0 DNF DNF
45 Laura Elliott Female DNF FOPEN DNF 01:39:37 39 0 DNF DNF