Showing 1 to 100 of 1088 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1303 Mohammad Abu-Rezeek Male 1 MOPEN 1 Altrincham 00:30:43 1 00:30:43 1
1295 Wondiye Fikre Male 2 MOPEN 2 Leeds City Ac 00:31:18 2 00:31:18 2
1300 Dan Garbutt Male 3 MOPEN 3 Durham City Harriers 00:31:56 3 00:31:55 3
59 Joe Sweetnam-powell Male 4 MOPEN 4 Sheffield Running Club 00:32:43 4 00:32:41 4
353 Adam Stacey Male 5 MOPEN 5 00:32:45 5 00:32:45 5
703 Alex Kiel Male 6 MOPEN 6 Quakers Running Club 00:32:46 6 00:32:45 6
675 Matthew Hornsby Male 7 MOPEN 7 Durham City Harriers 00:32:47 7 00:32:46 7
1120 Ed Beecher Male 8 MOPEN 8 Harrogate Harriers 00:32:55 8 00:32:54 8
603 Mark Couldwell Male 9 M40+ 1 Charnwood Ac 00:32:58 9 00:32:58 9
874 Arron Larkin Male 10 MOPEN 9 Rotherham Harriers 00:33:07 10 00:33:05 10
928 Nick Hardy Male 11 MOPEN 10 Birchfield Harriers 00:33:42 11 00:33:42 11
69 Ben Butler Male 12 MOPEN 11 Wakefield Harriers 00:33:44 12 00:33:43 12
969 Paul Millgate Male 13 M40+ 2 Wetherby Runners 00:33:52 13 00:33:51 13
322 Gregan Clarkson Male 14 MOPEN 12 Kingston Upon Hull Ac 00:34:03 14 00:34:02 15
901 Matty Smith Male 15 MOPEN 13 Scunthorpe & District Ac 00:34:04 15 00:34:01 14
887 Mike Jefferies Male 16 MOPEN 14 Sedgefield Harriers 00:34:06 16 00:34:04 16
881 John Birch Male 17 MOPEN 15 Hallamshire Harriers 00:34:09 17 00:34:07 17
1277 Dominic Dunn Male 18 MOPEN 16 North York Moors Ac 00:34:24 18 00:34:22 18
979 Darren Potter Male 19 M45+ 1 Midland Masters Ac 00:34:24 19 00:34:24 19
188 David Herdsman Male 20 MOPEN 17 Valley Striders 00:34:32 20 00:34:31 21
509 Simon Wright Male 21 M50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:34:34 21 00:34:28 20
1298 Aly Dixon Female 1 FOPEN 1 Sunderland Strollers 00:34:37 22 00:34:37 22
1225 Rob James Male 22 MOPEN 18 Royton Road Runners 00:34:49 23 00:34:48 23
295 Gareth Cooke Male 23 MOPEN 19 00:34:49 24 00:34:48 24
104 Philip Goose Male 24 MOPEN 20 Hyde Park Harriers 00:34:50 25 00:34:49 25
1284 Kevin Connolly Male 25 MOPEN 21 Gateshead Harriers & Ac 00:34:55 26 00:34:53 26
518 Mark Smith Male 26 MOPEN 22 Horsforth Harriers 00:35:00 27 00:34:57 27
1285 Graham Corbett Male 27 MOPEN 23 Saltaire Striders 00:35:05 28 00:35:02 28
935 Steven Bowyer Male 28 MOPEN 24 Blackhill Bounders 00:35:05 29 00:35:03 29
605 Steven Medd Male 29 MOPEN 25 Gateshead Harriers & Ac 00:35:06 30 00:35:04 30
91 Julie Briscoe Female 2 F40+ 1 Wakefield Harriers 00:35:09 31 00:35:08 31
1080 Stephen Tilford Male 30 MOPEN 26 Wakefield Harriers 00:35:11 32 00:35:10 32
918 Daniel Hornsby Male 31 MOPEN 27 Border Harriers Ac 00:35:14 33 00:35:13 34
524 Stuart Wilson Male 32 MOPEN 28 Barnsley Athletic Club 00:35:15 34 00:35:14 35
685 Lee Milburn Male 33 MOPEN 29 Doncaster Athletics Club 00:35:15 35 00:35:11 33
1304 Laura Smith Female 3 FOPEN 2 Notts AC 00:35:18 36 00:35:16 36
1267 Matt Livesey Male 34 MOPEN 30 Pudsey Pacers 00:35:21 37 00:35:21 38
656 Tom Dart Male 35 MOPEN 31 Spenborough Ac 00:35:22 38 00:35:18 37
46 Simon Newton Male 36 MOPEN 32 Ackworth Road Runners 00:35:29 39 00:35:26 39
1283 David Song Male 37 MOPEN 33 Leeds University Cross Country 00:35:29 40 00:35:26 40
1144 Robert Teasdale Male 38 MOPEN 34 Crook and District Ac 00:35:42 41 00:35:40 41
670 Steven Marshall Male 39 M40+ 3 Rotherham Harriers 00:35:45 42 00:35:41 42
1172 Sam Needham Male 40 MOPEN 35 Steel City Striders 00:35:54 43 00:35:52 43
1182 Michael Gaughan Male 41 MOPEN 36 Halifax Harriers 00:35:57 44 00:35:55 45
1163 Dean Hanwell Male 42 MOPEN 37 Mersey Tri 00:35:58 45 00:35:55 44
892 James Rose Male 43 MOPEN 38 Steel City Striders 00:36:01 46 00:35:58 46
232 Peter Twigg Male 44 MOPEN 39 Clowne Road Runners 00:36:07 47 00:36:03 47
660 Clark Hind Male 45 MOPEN 40 Holmfirth Harriers 00:36:07 48 00:36:05 48
735 Walter Somerville Male 46 MOPEN 41 00:36:16 49 00:36:12 49
1245 Mark Havenhand Male 47 M50+ 2 Barnsley Athletic Club 00:36:17 50 00:36:15 50
941 Tracy Millmore Female 4 FOPEN 3 Birtley Ac 00:36:20 51 00:36:18 52
604 Jonny Mclean Male 48 MOPEN 42 Holmfirth Harriers 00:36:21 52 00:36:18 51
1100 Kevin Ogden Male 49 M45+ 2 Spenborough Ac 00:36:24 53 00:36:23 53
432 Steve Collins Male 50 MOPEN 43 00:36:29 54 00:36:29 54
465 Daniel Shaw Male 51 MOPEN 44 Holmfirth Harriers 00:36:32 55 00:36:29 55
676 Shane Reading Male 52 M40+ 4 Royton Road Runners 00:36:33 56 00:36:31 56
579 Paul Dalton Male 53 M40+ 5 Quakers Running Club 00:36:36 57 00:36:33 57
287 Jarrod Gritt Male 54 MOPEN 45 Royton Road Runners 00:36:39 58 00:36:38 59
21 James Tarran Male 55 M50+ 3 Valley Striders 00:36:41 59 00:36:39 63
1275 Jorge Bronze Male 56 MOPEN 46 Steel City Striders 00:36:42 60 00:36:38 62
1281 Angus Milne Male 57 MOPEN 47 Hyde Park Harriers 00:36:43 61 00:36:38 61
647 Faye Banks Female 5 FOPEN 4 Pontefract Athletics Club 00:36:45 62 00:36:38 60
983 Simon Jones Male 58 MOPEN 48 Abbey Runners 00:36:45 63 00:36:36 58
99 Michelle Nolan Female 6 FOPEN 5 Richmond and Zetland Harriers 00:36:47 64 00:36:45 64
804 Bruno Beckett Male 59 M40+ 6 00:36:50 65 00:36:47 65
1133 John Robson Male 60 M40+ 7 St Theresa's Athletic Club 00:36:55 66 00:36:52 69
488 Scott Bairstow Male 61 M40+ 8 Keighley & Craven Ac 00:36:55 67 00:36:52 68
226 Stuart Carrack Male 62 MOPEN 49 Steel City Striders 00:36:56 68 00:36:52 67
1068 Martin Peck Male 63 MOPEN 50 Roberttown Road Runners 00:37:06 69 00:36:51 66
811 Robert Vincent Male 64 M40+ 9 Abbey Runners 00:37:16 70 00:36:52 70
1054 Nick Fowler Male 65 MOPEN 51 Clowne Road Runners 00:37:17 71 00:37:13 73
1173 David Kidd Male 66 MOPEN 52 Pontefract Athletics Club 00:37:20 72 00:37:16 76
607 Mark Holt Male 67 M40+ 10 Wetherby Runners 00:37:21 73 00:37:16 75
313 Andrew Croft Male 68 M40+ 11 Dewsbury Road Runners 00:37:22 74 00:37:21 79
626 Georgia Campbell Female 7 FOPEN 6 Jarrow and Hebburn 00:37:22 75 00:37:20 78
346 Chris Lowe Male 69 M45+ 3 Royton Road Runners 00:37:24 76 00:37:14 74
1248 Fiona Davies Female 8 F40+ 2 Rotherham Harriers 00:37:25 77 00:37:20 77
1297 Tim Dean Male 70 MOPEN 53 Dewsbury Road Runners 00:37:25 78 00:37:13 72
666 James Watkins Male 71 M45+ 4 Charnwood Ac 00:37:25 79 00:37:25 80
1296 Andy Dean Male 72 M40+ 12 Dewsbury Road Runners 00:37:25 80 00:37:10 71
466 Alexandra Sneddon Female 9 FOPEN 7 Jarrow and Hebburn 00:37:29 81 00:37:27 83
418 Russell White Male 73 M40+ 13 North Derbyshire Running Club 00:37:32 82 00:37:27 82
836 Mark Bailey Male 74 MOPEN 54 00:37:34 83 00:37:29 84
1107 Peter Stephens Male 75 MOPEN 55 Bingley Harriers & Ac 00:37:35 84 00:37:32 88
1071 Joe Restell Male 76 M40+ 14 Askern Running Club 00:37:36 85 00:37:30 85
984 David Lord Male 77 M55+ 1 Trawden Ac 00:37:36 86 00:37:26 81
74 Ian Richardson Male 78 MOPEN 56 Ackworth Road Runners 00:37:37 87 00:37:30 86
1318 Phil Gibbs Male 79 M45+ 5 Lincsquad 00:37:42 88 00:37:39 89
848 Niall Malone Male 80 MOPEN 57 00:37:44 89 00:37:31 87
37 Peter Crowder Male 81 M50+ 4 Otley Ac 00:37:49 90 00:37:44 90
942 Laura Hesketh Female 10 FOPEN 8 Clayton Harriers 00:37:51 91 00:37:49 94
1169 Brandon Holroyd Male 82 M40+ 15 Holmfirth Harriers 00:37:51 92 00:37:49 95
39 Keith Littlewood Male 83 M45+ 6 Barnsley Athletic Club 00:37:54 93 00:37:51 96
989 Tom Bassindale Male 84 M40+ 16 Steel City Striders 00:37:57 94 00:37:55 101
855 Brian Martin Male 85 M60+ 1 Quakers Running Club 00:37:58 95 00:37:48 93
648 Roger Hutton Male 86 MOPEN 58 00:37:58 96 00:37:53 98
816 Guy Close Male 87 MOPEN 59 Knaresborough Striders 00:37:59 97 00:37:54 99
476 Mark Monaghan Male 88 MOPEN 60 Horsforth Harriers 00:38:00 98 00:37:52 97
866 Scott Daly Male 89 M45+ 7 Pontefract Athletics Club 00:38:04 99 00:37:54 100
434 Scott Watson Male 90 MOPEN 61 Hyde Park Harriers 00:38:06 100 00:37:46 91