Showing 1 to 100 of 1227 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 5K Stage Position 10K Stage Position 11M Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
4 Richard Roberts Male 1 MOPEN 1 ERYRI HARRIERS 00:17:01 1 00:33:56 1 01:01:39 2 01:12:59 1 01:12:59 1
1276 Martin Green Male 6 M40 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:18:36 8 00:37:03 5 01:06:26 7 01:17:58 6 01:17:58 6
817 Stuart Day Male 13 M45 1 CHEADLE RC 00:18:43 11 00:37:39 11 01:08:30 13 01:20:44 13 01:20:42 13
1479 Alex O'brien Female 1 FOPEN 1 LIVERPOOL RC 00:19:25 28 00:38:28 27 01:09:23 24 01:21:33 21 01:21:32 21
165 Sarah Louise Cumber Female 2 F45 1 HALIFAX HARRIERS AC 00:19:57 34 00:39:48 33 01:11:52 33 01:24:46 34 01:24:43 34
1527 Jennifer Clague Female 5 F40 1 LIVERPOOL HARRIERS AC 00:20:46 60 00:41:22 53 01:15:19 57 01:28:55 60 01:28:54 63
808 Neil Phillips Male 56 M55 1 00:20:43 56 00:41:23 54 01:15:16 56 01:28:55 61 01:28:53 61
1255 Tony Taylor Male 57 M50 1 SANDBACH STRIDERS 00:20:58 64 00:41:47 63 01:15:36 61 01:28:56 62 01:28:53 62
689 Kevin Slattery Male 66 M60 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:21:00 65 00:42:02 69 01:16:37 72 01:30:35 71 01:30:25 71
1563 Gareth Roberts Male 145 M65 1 00:21:26 76 00:44:02 101 01:22:34 155 01:37:47 158 01:37:47 162
508 Sarah Kemp Female 29 F50 1 00:23:52 221 00:47:27 222 01:26:27 233 01:42:19 242 01:42:03 242
21 Joyce Atherden Female 37 F55 1 00:26:05 436 00:50:39 376 01:29:27 321 01:44:49 298 01:44:16 298
515 Rosemary Symms Female 45 F60 1 CITY OF CHESTER TRIATHLON CLUB 00:24:57 319 00:49:47 333 01:30:23 348 01:47:06 348 01:46:16 338
1058 Valerie Edwards Female 102 F65 1 00:27:54 638 00:53:49 557 01:35:54 509 01:53:54 509 01:52:25 496
1139 John Finney Male 452 M70 1 STAFFORD HARRIERS 00:27:07 540 00:54:05 574 01:38:05 584 01:55:51 574 01:55:15 574
65 Pauline Lynch Female 401 F70 1 MACCLESFIELD HARRIERS AC 00:31:09 918 01:02:25 947 02:00:20 1046 02:26:05 1077 02:24:47 1077
1224 Stephen Skates Male 2 MOPEN 2 PRESTATYN RC 00:17:14 2 0 01:02:45 3 01:14:15 2 01:14:15 2
249 Paul Savage Male 7 M40 2 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:18:47 16 00:37:05 7 01:06:34 8 01:18:26 7 01:18:25 7
798 Martin Ball Male 36 M45 2 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS AC 00:20:32 47 00:40:41 44 01:12:41 39 01:25:15 38 01:25:10 37
1460 Jenny Knass Female 3 FOPEN 2 STOCKPORT HARRIERS AC 00:20:45 58 00:41:03 50 01:14:18 50 01:27:27 48 01:27:26 48
868 Stuart Maddocks Male 65 M50 2 00:20:34 50 00:41:40 62 01:16:12 69 01:30:01 70 01:29:45 66
20 Suzy Cumming Female 8 F40 2 00:22:04 106 00:44:24 109 01:20:51 122 01:35:07 112 01:35:03 116
1436 Peter Lloyd Male 116 M55 2 LYMM RUNNERS 00:22:39 138 00:44:27 114 01:20:30 113 01:35:52 127 01:35:09 117
1256 Iwan Edgar Male 133 M60 2 00:21:36 88 00:44:02 102 01:21:32 141 01:36:46 144 01:36:43 145
5 Carla Green Female 14 F45 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:23:20 185 00:46:10 176 01:23:23 171 01:37:50 162 01:37:47 163
526 Jan Muir Female 35 F50 2 MENAI TRACK AND FIELD 00:23:16 181 00:47:39 228 01:28:01 289 01:44:07 284 01:44:07 293
44 Alan Gray Male 317 M65 2 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:25:29 368 00:50:48 381 01:32:00 390 01:48:25 370 01:48:10 382
698 Diane Holmes Female 123 F55 2 CYBI STRIDERS 00:27:22 565 00:53:58 570 01:37:47 578 01:55:59 577 01:55:14 572
252 David Phillips Male 467 M70 2 ROYTON RR 00:26:59 532 00:53:56 566 01:38:16 592 01:56:40 594 01:55:38 589
491 Jane Robinson Female 153 F60 2 00:28:35 705 00:55:59 675 01:40:57 666 01:59:21 647 01:58:41 655
1447 Linda Mcmorrow Female 465 F65 2 00:36:09 1180 01:12:21 1167 02:14:09 1174 02:39:25 1173 02:37:59 1171
280 Ryan Roberts Male 3 MOPEN 3 CYBI STRIDERS 00:17:14 3 00:34:23 2 01:02:46 4 01:14:17 3 01:14:16 3
73 Mat Rushbrook Male 8 M40 3 KNUTSFORD TRI CLUB 00:18:36 7 00:37:03 6 01:06:44 9 01:18:38 8 01:18:37 8
1207 John Broom Male 46 M45 3 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS AC 00:21:05 67 00:41:33 59 01:14:10 49 01:27:39 49 01:27:27 49
733 Lucy Williamson Female 4 FOPEN 3 ILKLEY HARRIERS AC 00:20:34 49 00:41:10 51 01:14:37 52 01:28:07 51 01:27:55 51
1458 Shaun Chambers Male 73 M50 3 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:21:30 81 00:42:37 74 01:17:40 78 01:31:53 78 01:31:29 77
1103 Megan Hughes Female 9 F40 3 ERYRI HARRIERS 00:21:39 91 00:44:00 100 01:20:55 123 01:35:28 116 01:35:25 122
273 Barry Roberts Male 137 M60 3 GARIOCH ROAD RUNNERS 00:23:37 201 00:45:59 169 01:22:24 153 01:37:17 148 01:36:43 146
1210 Karen Driver Female 16 F45 3 TRAWDEN AC 00:23:24 191 00:46:47 193 01:24:19 187 01:38:49 177 01:38:44 178
1169 Nigel Holmes Male 167 M55 3 CYBI STRIDERS 00:23:33 199 00:46:41 187 01:24:04 184 01:39:32 184 01:38:48 179
1046 Tracy Pennington Female 40 F50 3 PENSBY RUNNERS 00:24:45 295 00:48:56 293 01:28:59 306 01:45:08 306 01:44:40 309
1489 Dei Jones Male 406 M65 3 ERYRI HARRIERS 00:27:10 545 00:53:43 551 01:36:25 530 01:53:48 507 01:53:27 524
976 Chris Newman Female 127 F55 3 00:27:33 588 00:54:13 584 01:38:14 590 01:56:29 590 01:55:44 593
1206 Alwyn Oliver Male 521 M70 3 ERYRI HARRIERS 00:27:45 613 00:55:22 653 01:41:19 674 02:00:49 695 02:00:28 705
965 Shirley Campbell Female 199 F60 3 00:29:59 822 00:58:23 790 01:44:20 762 02:02:53 743 02:01:57 739
3 Steffan Sayer Male 4 MOPEN 4 MENAI TRACK AND FIELD 1222 00:35:25 3 01:03:46 5 01:15:02 4 01:15:02 4
1507 Paul Dalton Male 12 M40 4 QUAKERS RC 00:18:36 9 00:37:24 10 01:08:25 11 01:20:40 12 01:20:39 12
749 Brian Wills Male 59 M45 4 ERYRI HARRIERS 00:20:35 52 00:41:50 66 01:16:00 66 01:29:24 64 01:29:14 65
1119 Paul Hodges Male 78 M50 4 ERYRI HARRIERS 00:21:37 89 00:42:43 75 01:18:13 83 01:32:50 83 01:32:33 83
1532 Sarah Hill Female 6 FOPEN 4 00:21:20 71 00:42:46 78 01:18:44 87 01:33:26 86 01:33:18 88
794 Susie Warris Female 13 F40 4 ASKERN DISTRICT AC 00:23:21 187 00:46:05 171 01:22:55 160 01:37:42 155 01:37:28 157
1285 Hugh Laverty Male 154 M60 4 CLYDESDALE HARRIERS 00:23:07 172 00:46:16 178 01:23:51 178 01:38:20 169 01:38:16 172
966 Bob Smith Male 178 M55 4 00:23:40 205 00:47:01 205 01:25:00 199 01:40:05 197 01:39:50 199
1487 Karen Mcneil Female 25 F45 4 00:23:10 177 00:46:43 190 01:25:28 216 01:40:46 212 01:40:38 213
153 Rosemary Davies Female 82 F50 4 00:26:03 431 00:51:23 413 01:34:12 460 01:51:45 459 01:51:02 460
342 Michelle Hibbs Female 171 F55 4 CAERPHILLY RC 00:29:19 775 00:56:37 715 01:40:59 667 02:00:28 688 01:59:09 671
1067 Michael Hayton Male 525 M65 4 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:28:31 697 00:55:42 669 01:42:11 700 02:01:20 707 02:01:09 721
184 Graham Peak Male 542 M70 4 00:29:23 780 00:57:19 742 01:42:52 723 02:02:31 736 02:01:11 722
1087 Rachel Moore Female 328 F60 4 00:32:10 1016 01:03:57 1000 01:56:54 992 02:17:58 974 02:16:30 970
789 Simon Anetts Male 5 MOPEN 5 BANGOR UNIVERSITY AC 00:17:49 5 00:35:40 4 01:04:27 6 01:15:56 5 01:15:56 5
1077 Jonathan Kettle Male 14 M40 5 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:18:54 18 00:37:57 16 01:08:34 14 01:20:54 14 01:20:53 14
777 Andy Dykins Male 68 M45 5 MACCLESFIELD HARRIERS AC 00:21:34 84 00:43:15 86 01:17:33 76 01:31:02 73 01:30:56 72
478 Steven Roberts Male 86 M50 5 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:21:28 79 00:43:06 82 01:19:50 97 01:34:05 92 01:33:52 95
1241 Rebecca Moseley Female 7 FOPEN 5 SHREWSBURY AC 00:21:01 66 00:42:43 76 01:19:20 92 01:34:06 93 01:34:03 97
959 Laura Hudson Female 20 F40 5 ACCRINGTON ROAD RUNNERS 00:24:17 249 00:47:40 229 01:25:19 207 01:40:18 199 01:39:57 201
1421 Steve Coleman Male 191 M55 5 ASTLEY TYLDESLEY ROAD RUNNERS 00:22:50 148 00:46:24 182 01:25:36 221 01:40:54 216 01:40:47 222
852 Eurwyn Edwards Male 259 M60 5 ERYRI HARRIERS 00:24:38 282 00:48:32 271 01:28:09 292 01:44:46 295 01:44:20 301
1354 Marie Perrin Female 39 F45 5 00:23:32 197 00:47:52 238 01:28:54 304 01:45:01 304 01:44:51 312
832 Catherine Shanley Female 92 F50 5 00:26:39 494 00:53:07 514 01:36:15 524 01:52:56 491 01:52:36 501
1342 Gillian Middlemas Female 182 F55 5 00:28:47 722 00:57:18 740 01:42:21 709 02:01:19 706 02:00:14 701
1038 Elwyn Jones Male 531 M65 5 00:28:47 724 00:56:26 700 01:42:15 703 02:01:50 717 02:00:28 704
1331 Vivienne Edwards Female 333 F60 5 MENAI TRACK AND FIELD 00:32:38 1040 01:04:38 1025 01:56:38 987 02:18:05 979 02:16:38 973
1123 Kevin Maguire Male 688 M70 5 00:33:19 1088 01:07:30 1088 02:04:54 1099 02:29:16 1106 02:28:46 1108
801 Richard Hann Male 9 MOPEN 6 GUERNSEY ISLAND AAC 00:19:28 30 00:38:28 26 01:08:27 12 01:20:25 9 01:20:23 9
1434 Robert Pullen Male 16 M40 6 WEST END RUNNERS 00:18:47 15 00:37:40 12 01:08:44 18 01:21:11 16 01:21:10 16
791 Martin Cooper Male 71 M45 6 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS AC 00:21:42 92 00:43:02 81 01:17:35 77 01:31:34 76 01:31:21 75
251 Ian Gill Male 108 M50 6 00:22:39 136 00:44:34 116 01:20:25 110 01:35:29 117 01:34:58 113
261 Julie Seddon Female 10 FOPEN 6 00:22:02 104 00:44:17 106 01:20:57 126 01:35:34 121 01:35:31 124
372 Janet Owens Female 23 F40 6 KNOWSLEY HARRIERS 00:24:51 305 00:48:11 252 01:25:19 209 01:40:37 207 01:40:04 203
879 Neil Carter Male 208 M55 6 WEST CHESHIRE AC 00:25:09 337 00:48:28 267 01:26:34 238 01:41:54 236 01:41:04 229
192 Anthony Collier Male 261 M60 6 STYAL RUNNING CLUB 00:25:22 352 00:49:55 341 01:29:15 318 01:44:48 297 01:44:22 303
1307 Elizabeth Driscoll Female 44 F45 6 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:24:33 274 00:49:47 332 01:30:35 354 01:47:01 346 01:46:36 349
1110 Amanda Gould-Sadler Female 93 F50 6 00:26:38 492 00:53:06 513 01:36:15 525 01:53:00 492 01:52:39 505
1082 Jenny Wong Female 193 F55 6 SNOWDONIA CANOE CLUB 00:28:25 689 00:57:06 732 01:43:30 740 02:02:22 731 02:01:29 730
1143 Ian Hayhoe Male 560 M65 6 VILLAGE ROAD RUNNERS AC 00:28:58 743 00:57:24 747 01:44:51 770 02:05:06 777 02:04:05 775
413 Heather Owen Female 337 F60 6 00:32:04 1000 01:03:30 988 01:57:19 1006 02:18:15 984 02:17:13 980
952 Keith Tubman Male 696 M70 6 00:33:24 1090 01:07:40 1090 02:07:26 1118 02:33:03 1134 02:31:38 1133
1012 Sam Evans Male 10 MOPEN 7 PENNY LANE STRIDERS 00:19:23 26 00:38:25 21 01:08:40 16 01:20:30 10 01:20:27 10
990 Simeon Farrington-Newman Male 43 M40 7 STOCKPORT HARRIERS AC 00:21:16 70 00:41:33 58 01:14:04 48 01:26:57 45 01:26:44 45
762 Philip Dolding Male 79 M45 7 NEWPORT DISTRICT RC 00:21:57 101 00:43:47 94 01:18:54 90 01:32:59 84 01:32:45 84
22 Rebecca Owen Female 11 FOPEN 7 00:23:04 167 00:45:19 146 01:20:57 125 01:35:34 122 01:34:51 112
751 Kevin Wood Male 127 M50 7 BARNSLEY HARRIERS 00:22:39 139 00:44:56 133 01:21:28 138 01:36:21 138 01:36:07 138
92 Mark Redman Male 231 M55 7 WIRRAL AC 00:24:20 254 00:48:08 248 01:27:31 271 01:43:05 262 01:42:45 266
915 Jane Walsh Female 33 F40 7 BEAUMARIS TOWN ROAD RUNNERS 00:24:54 313 00:48:38 276 01:27:58 287 01:43:57 280 01:43:02 270
420 Ceris Owen Male 275 M60 7 00:25:24 356 00:49:52 340 01:29:37 323 01:45:47 316 01:45:10 317
575 Sharon Eaton Female 51 F45 7 TATTENHALL RUNNERS 00:25:27 360 00:50:51 383 01:31:48 380 01:48:16 366 01:47:44 368
678 Sally Morgan Female 97 F50 7 00:26:16 456 00:52:50 494 01:35:49 503 01:53:24 498 01:52:49 506
419 Kathryn Vernon Female 213 F55 7 00:29:47 806 00:58:39 801 01:45:14 780 02:04:31 770 02:03:23 763
1259 John Usher Male 713 M70 7 00:36:24 1186 01:15:36 1191 02:21:33 1192 02:48:49 1194 02:47:03 1193
1566 Ann Pugsley Female 491 F60 7 00:39:17 1215 01:18:49 1206 02:24:24 1203 02:53:09 1204 02:51:35 1205