Showing 101 to 200 of 1171 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1336 Tiger Walduck Male 92 MOPEN 38 01:39:19 101 01:38:52 99
1241 Sam Matthews Male 93 MOPEN 39 01:39:22 102 01:39:07 103
698 Alan Metcalf Male 94 M55+ 5 PRESTON HARRIERS 01:39:27 103 01:39:25 107
1467 David Ramsey Male 95 M40+ 19 AMBLESIDE AC 01:39:28 104 01:39:27 108
1292 Gary Broadbent Male 96 M40+ 20 01:39:28 105 01:39:24 106
749 Matthew Mcnulty Male 97 M40+ 21 01:39:29 106 01:39:15 104
409 Phill Rae Male 98 M50+ 11 01:39:33 107 01:39:29 110
1279 David Hazelton Male 99 M45+ 21 CLOWNE ROAD RUNNERS 01:39:35 108 01:39:27 109
885 Neil Mason Male 100 M45+ 22 ROTHERHAM HARRIERS 01:39:38 109 01:39:21 105
326 Matthew Wall Male 101 MOPEN 40 01:39:44 110 01:39:38 111
1460 Clayton Noble Male 102 M50+ 12 WALNEY WIND CHEETAHS 01:39:49 111 01:38:28 95
1180 Max Livingstone-Learmonth Male 103 MOPEN 41 ABINGDON AC 01:39:50 112 01:39:40 112
871 Aaron Walmsley Male 104 MOPEN 42 01:39:51 113 01:39:47 113
1410 Daniel Bell Male 105 MOPEN 43 01:40:14 114 01:40:03 115
1243 Mark Dye Male 106 M50+ 13 YORK KNAVESMIRE HARRIERS 01:40:18 115 01:40:01 114
691 David Woodhead Male 107 M40+ 22 PUDSEY PACERS 01:40:27 116 01:40:18 116
348 Stephen Spall Male 108 M50+ 14 CLEETHORPES AC 01:40:28 117 01:40:20 117
209 Stephen Robjohns Male 109 M50+ 15 BEXLEY 01:40:38 118 01:40:30 118
808 Kaisleigh Atkinson Female 10 FOPEN 4 01:40:49 119 01:40:35 119
870 Tom Southward Male 110 MOPEN 44 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:41:02 120 01:40:37 120
1126 Wendy Roethenbaugh Female 11 F50+ 2 01:41:11 121 01:40:57 123
947 Gareth Miller Male 111 MOPEN 45 SALE HARRIERS 01:41:15 122 01:40:45 122
359 Stephen Cowling Male 112 MOPEN 46 GOOLE VIKING STRIDERS 01:41:16 123 01:41:05 125
207 Susan Fourie Female 12 F40+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:41:19 124 01:41:11 126
565 John Thorpe Male 113 MOPEN 47 MATLOCK AC 01:41:28 125 01:41:15 129
340 Nicholas Bayley Male 114 M40+ 23 HOLME PIERREPONT RC 01:41:32 126 01:40:42 121
712 Jonathan Poirrette Male 115 M50+ 16 SERPENTINE 01:41:36 127 01:41:15 128
589 Chris March Male 116 MOPEN 48 MANCHESTER YMCA HARRIERS 01:41:43 128 01:41:37 130
678 John Sutherns Male 117 MOPEN 49 HOLME PIERREPONT RC 01:41:44 129 01:41:12 127
1212 Sharon Dixon Female 13 F45+ 1 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:41:47 130 01:41:41 133
157 Robert Stocks Male 118 M55+ 6 WOLDS VETERANS RUNNING CLUB 01:41:47 131 01:41:41 132
72 Martyn Hewitt Male 119 M40+ 24 KIPPAX AND DISTRICT HARRIERS 01:41:47 132 01:41:00 124
1025 Jane Ashbrook Female 14 F40+ 3 HELSBY RUNNING CLUB 01:41:58 133 01:41:44 134
1019 Paul Thwaite Male 120 M45+ 23 01:41:59 134 01:41:41 131
1411 Stella Hayden Female 15 FOPEN 5 PENNY LANE STRIDERS 01:42:00 135 01:41:46 135
713 Nigel Elson Male 121 M40+ 25 HATTON DARTS 01:42:00 136 01:41:59 136
22 Tim Chapman Male 122 M50+ 17 FENLAND RUNNING CLUB 01:42:25 137 01:42:20 137
1306 Philip Horrocks Male 123 M50+ 18 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:42:29 138 01:42:23 138
1111 Louise Perrins Female 16 FOPEN 6 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:42:30 139 01:42:25 140
1184 Philip Butler Male 124 M50+ 19 RED ROSE RUNNERS 01:42:33 140 01:42:25 139
732 Andrew Fellows Male 125 M40+ 26 01:42:37 141 01:42:28 141
1196 Daniel Peak Male 126 M40+ 27 01:42:47 142 01:42:36 142
540 Aidan Morris Male 127 M40+ 28 01:42:54 143 01:42:37 143
11 Jonny Bromilow Male 128 M40+ 29 DARWEN DASHERS 01:43:08 144 01:43:03 145
1245 Nathanael-Jon Ingram Male 129 MOPEN 50 01:43:14 145 01:42:51 144
669 Michael ORourke Male 130 MOPEN 51 01:43:18 146 01:43:04 146
1070 Daniel Sate Male 131 MOPEN 52 01:43:26 147 01:43:14 147
397 Andy Bradley Male 132 M60+ 3 RIPLEY RUNNING CLUB 01:43:40 148 01:43:24 149
869 Elsie Roberts Female 17 F40+ 4 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:43:41 149 01:43:35 151
1357 Philip Low Male 133 M50+ 20 WALNEY WIND CHEETAHS 01:43:51 150 01:43:45 155
916 Russell Banfi Male 134 MOPEN 53 01:43:54 151 01:43:22 148
946 Catherine Carrdus Female 18 F45+ 2 WESHAM ROAD RUNNERS 01:43:55 152 01:43:40 153
793 Ben Helme Male 135 MOPEN 54 01:44:00 153 01:43:31 150
453 Scott Liddell Male 136 M60+ 4 01:44:02 154 01:43:39 152
1169 Ian Stinson Male 137 M45+ 24 STEEL CITY STRIDERS 01:44:20 155 01:43:56 156
388 Charles Cawthorn Male 138 MOPEN 55 01:44:25 156 01:44:10 159
65 Bethan Everson Female 19 FOPEN 7 FENLAND RUNNING CLUB 01:44:28 157 01:44:06 157
254 Graham Milham Male 139 M40+ 30 FENLAND RUNNING CLUB 01:44:31 158 01:44:07 158
760 Rachel Davies-Owens Female 20 FOPEN 8 01:44:36 159 01:44:26 161
48 T J Richards Male 140 M50+ 21 FENLAND RUNNING CLUB 01:44:40 160 01:44:19 160
862 David Smith Male 141 M45+ 25 TRAWDEN AC 01:44:46 161 01:44:43 163
787 Kathleen Aubrey Female 21 F50+ 3 HELM HILL RUNNING CLUB 01:44:49 162 01:44:45 164
1149 Ray Gill Male 142 M55+ 7 DALLAM 01:44:53 163 01:44:50 165
737 Charlie Whittaker Male 143 MOPEN 56 MATLOCK AC 01:45:04 164 01:44:53 166
577 Neil Osgood Male 144 M45+ 26 01:45:05 165 01:43:40 154
833 John Lovell Male 145 M40+ 31 01:45:08 166 01:44:58 168
1036 Russell Maguire Male 146 MOPEN 57 WALNEY WIND CHEETAHS 01:45:09 167 01:45:03 170
525 Martin Currie Male 147 M40+ 32 BLACK COMBE RUNNERS 01:45:12 168 01:44:53 167
1044 Jill Jefferson Female 22 F55+ 1 RED ROSE RUNNERS 01:45:14 169 01:45:06 171
1069 Helen Lawrenson Female 23 F45+ 3 WESHAM ROAD RUNNERS 01:45:21 170 01:45:03 169
927 Iain Shaw Male 148 M40+ 33 BLACK MOUNTAINS FELL CLUB 01:45:36 171 01:45:34 175
1090 Steven Tyson Male 149 M50+ 22 ULVERSTON TRI CLUB 01:45:40 172 01:45:22 173
259 Gail Barber Female 24 F50+ 4 MATLBY RC 01:45:43 173 01:45:11 172
1167 Iain Murray Male 150 M45+ 27 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:45:43 174 01:44:36 162
1088 Gareth Woolmington Male 151 M50+ 23 01:45:43 175 01:45:27 174
444 Louise Waller Female 25 FOPEN 9 ROSSENDALE HARRIERS 01:45:51 176 01:45:43 176
504 Christian Ellis Male 152 M40+ 34 01:45:54 177 01:45:47 178
990 Colin Newby Male 153 M40+ 35 01:46:06 178 01:45:57 180
579 Michael Sims Male 154 M50+ 24 01:46:08 179 01:45:59 181
1022 Stephen Burgess Male 155 MOPEN 58 01:46:12 180 01:45:59 182
217 Robin Hurst Male 156 M45+ 28 01:46:14 181 01:45:46 177
1018 Joe Kay Male 157 MOPEN 59 01:46:22 182 01:46:01 183
1397 Conrad Cheesewright Male 158 MOPEN 60 01:46:28 183 01:45:50 179
743 Tim Wade Male 159 M45+ 29 HATTON DARTS 01:46:29 184 01:46:28 186
814 Gary Oakes Male 160 M45+ 30 01:46:32 185 01:46:29 187
506 Sarah Gauvin Female 26 F45+ 4 FENLAND RUNNING CLUB 01:46:46 186 01:46:12 184
508 Ann Gould Female 27 F35+ 5 HOLME PIERREPONT RC 01:46:57 187 01:46:26 185
1294 Paul Bowman Male 161 M55+ 8 CITY OF HULL 01:47:07 188 01:46:54 188
102 Allan Turnbull Male 162 M65+ 1 WOLDS VETERANS RUNNING CLUB 01:47:08 189 01:47:01 191
1083 Cathy Ayton Female 28 F35+ 6 ILKESTON RUNNING CLUB 01:47:09 190 01:46:55 189
1098 Janine Needham Female 29 F40+ 5 RED ROSE RUNNERS 01:47:14 191 01:47:06 194
1421 Andy Bennett Male 163 MOPEN 61 01:47:18 192 01:47:06 193
685 Charles Purkess Male 164 M50+ 25 01:47:18 193 01:47:01 190
1273 Tom Miller Male 165 MOPEN 62 01:47:36 194 01:47:10 195
874 Vanessa Hamlet Female 30 F45+ 5 ROSSENDALE HARRIERS 01:47:41 195 01:47:29 197
1359 Christopher Turner Male 166 MOPEN 63 01:47:45 196 01:47:43 203
1145 Michael Clarke Male 167 M55+ 9 LOFTUS AND WHITBY AC 01:47:45 197 01:47:11 196
62 Lee Wilkinson-Brown Male 168 MOPEN 64 SALTWELL HARRIERS 01:47:46 198 01:47:32 198
1451 Matt Page Male 169 M40+ 36 01:47:46 199 01:47:34 199
1106 Janine Fallon Female 31 F40+ 6 DARWEN DASHERS 01:47:52 200 01:47:48 204