Showing 201 to 300 of 1171 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
994 Frank Nightingale Male 170 M50+ 26 RED ROSE RUNNERS 01:47:59 201 01:47:57 208
1153 Steven Batty Male 171 M55+ 10 WALNEY WIND CHEETAHS 01:48:09 202 01:47:43 202
524 John Welshman Male 172 M50+ 27 01:48:13 203 01:48:06 210
233 Nicola Unsworth Female 32 F45+ 6 WESHAM ROAD RUNNERS 01:48:14 204 01:47:57 207
1218 Andrew Welshman Male 173 M50+ 28 LONDON HEATHSIDE AC 01:48:14 205 01:48:08 212
929 Ray Taylor Male 174 M65+ 2 RED ROSE RUNNERS 01:48:17 206 01:48:11 214
1364 Andrew Pease Male 175 M45+ 31 01:48:19 207 01:47:34 200
903 Leigh Fishwick Male 176 M40+ 37 01:48:29 208 01:48:17 218
1432 Philip Meloy Male 177 M40+ 38 CUMBERLAND AC 01:48:32 209 01:48:22 220
750 Richard Schofield Male 178 M55+ 11 01:48:35 210 01:47:52 206
665 Nick Vennart Male 179 MOPEN 65 01:48:35 211 01:47:52 205
1365 Danny Burns Male 180 M40+ 39 ULVERSTON TRI CLUB 01:48:39 212 01:48:13 215
1026 Mike Skyrme Male 181 M45+ 32 01:48:41 213 01:47:02 192
544 Peter Greenfield Male 182 M65+ 3 NUNEATON HARRIERS 01:48:45 214 01:48:41 226
78 Robert Hunter Male 183 MOPEN 66 01:48:46 215 01:48:07 211
1431 Mark Hudson Male 184 M55+ 12 LIVERPOOL HARRIERS 01:48:49 216 01:48:42 227
1244 Mandy Dye Female 33 F45+ 7 YORK KNAVESMIRE HARRIERS 01:48:54 217 01:48:37 224
378 Carl Hopkinson Male 185 M45+ 33 RIPLEY RUNNING CLUB 01:48:58 218 01:48:41 225
168 Geoff Cooper Male 186 M45+ 34 RIPLEY RUNNING CLUB 01:49:00 219 01:48:45 228
1130 Jane Reedy Female 34 F40+ 7 AMBLESIDE AC 01:49:01 220 01:48:53 231
356 Martin Elswood Male 187 M45+ 35 PONTEFRACT AC 01:49:09 221 01:48:22 219
226 Neil Kitchen Male 188 M50+ 29 01:49:11 222 01:47:59 209
887 Sam Mason Male 189 MOPEN 67 01:49:14 223 01:48:57 232
799 Greg Coulthard Male 190 MOPEN 68 EVENWOOD ROAD RUNNERS 01:49:16 224 01:48:47 229
391 Carly Stretton Female 35 FOPEN 10 HOLME PIERREPONT RC 01:49:18 225 01:48:29 222
1135 Joanne Long Male 191 MOPEN 69 01:49:19 226 01:49:11 236
265 John Bertenshaw Male 192 M60+ 5 WESHAM ROAD RUNNERS 01:49:19 227 01:49:03 235
571 Julia Hughes Female 36 F35+ 7 01:49:22 228 01:48:36 223
215 Juliet May Female 37 FOPEN 11 BARRACUDA TRI CLUB 01:49:26 229 01:48:10 213
1324 Scott Jackson Male 193 MOPEN 70 01:49:27 230 01:48:48 230
164 David Heslop Male 194 M55+ 13 GARSTANG RC 01:49:35 231 01:48:14 216
568 Graham Leggett Male 195 M50+ 30 CUMBERLAND AC 01:49:47 232 01:49:37 242
1043 Claire Fowler Female 38 F35+ 8 01:49:47 233 01:47:42 201
590 Thomas Herbert Male 196 M40+ 40 LOFTUS AND WHITBY AC 01:49:51 234 01:49:34 240
28 Doug Cramond Male 197 M60+ 6 POOLE AC 01:49:54 235 01:49:28 239
405 Charlie Jackson Male 198 MOPEN 71 01:49:56 236 01:49:16 238
71 Cathy Cresswell Female 39 F45+ 8 RIPLEY RUNNING CLUB 01:49:59 237 01:49:44 243
413 Jonathan Hewitt Male 199 M60+ 7 GARSTANG RC 01:50:03 238 01:48:26 221
759 Glyn Williams Male 200 M45+ 36 SALFORD HARRIERS 01:50:10 239 01:49:03 234
459 John Allen Male 201 M55+ 14 RED ROSE RUNNERS 01:50:14 240 01:49:12 237
336 Ian Jones Male 202 M60+ 8 WALNEY WIND CHEETAHS 01:50:22 241 01:50:16 254
323 Steve Poxon Male 203 M50+ 31 RED ROSE RUNNERS 01:50:22 242 01:49:34 241
843 Lizzie James Female 40 F45+ 9 01:50:27 243 01:50:09 251
1335 Jj Willson Male 204 M55+ 15 CLC STRIDERS 01:50:29 244 01:49:02 233
313 Neil Prior Male 205 M45+ 37 01:50:32 245 01:49:44 244
1231 Philip Cornforth Male 206 M45+ 38 KNARESBOROUGH STRIDERS 01:50:37 246 01:50:03 250
109 Alan Barnard Male 207 M60+ 9 01:50:42 247 01:50:25 256
499 Matt Baker Male 208 MOPEN 72 RIPLEY RUNNING CLUB 01:50:45 248 01:50:30 257
224 Julie Lawn Female 41 F45+ 10 YORK ACORN RUNNING CLUB 01:50:46 249 01:49:58 249
498 Scott Lunn Male 209 M45+ 39 01:50:55 250 01:49:47 245
2 Dinah Jackson Female 42 F45+ 11 01:51:01 251 01:50:13 252
701 Stuart Halsey Male 210 M50+ 32 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 01:51:02 252 01:50:17 255
1079 Tom Barnes Male 211 MOPEN 73 01:51:15 253 01:50:40 261
1321 Nickey Russell Female 43 F40+ 8 BOWLAND FELL RUNNERS 01:51:20 254 01:50:56 266
1379 Tamsin Threlfall Female 44 F40+ 9 01:51:20 255 01:50:57 267
1304 Stuart Brass Male 212 MOPEN 74 01:51:22 256 01:50:46 264
1453 Keith Conway Male 213 M45+ 40 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:51:23 257 01:50:40 262
700 Emma Panton Female 45 FOPEN 12 01:51:26 258 01:51:00 268
547 Joanne OBrien Female 46 F45+ 12 01:51:28 259 01:50:37 260
610 Errick Hannah Male 214 M60+ 10 CUMBERLAND AC 01:51:29 260 01:49:50 247
937 Michael Goodliffe Male 215 M40+ 41 BLACKBURN ROAD RUNNERS 01:51:30 261 01:49:49 246
1266 Mike Robbins Male 216 M40+ 42 BILLINGHAM MARSH HOUSE HARRIER 01:51:33 262 01:50:14 253
1296 Nicola Mellor Female 47 F40+ 10 01:51:40 263 01:51:13 269
588 Nigel Hetherington Male 217 M55+ 16 MOTHERWELL AC 01:51:48 264 01:51:36 276
899 Jeffrey Mark Critchley Male 218 M55+ 17 01:51:49 265 01:50:41 263
58 Joe Foster Male 219 MOPEN 75 01:51:53 266 01:49:53 248
34 Philip Bull Male 220 MOPEN 76 01:51:54 267 01:50:35 259
1426 Jim Coldwell Male 221 M40+ 43 SWALEDALE RUNNERS 01:51:58 268 01:51:33 275
1400 Steven Bate Male 222 M40+ 44 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:52:00 269 01:51:37 279
921 Robyn Postlethwaite Female 48 FOPEN 13 ULVERSTON TRI CLUB 01:52:07 270 01:51:41 281
812 Daniel Dickinson Male 223 MOPEN 77 01:52:13 271 01:51:33 274
849 Jacki Artist Female 49 FOPEN 14 HARROGATE HARRIERS 01:52:15 272 01:50:52 265
1045 Paul Quinn Male 224 M50+ 33 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:52:17 273 01:51:36 277
337 Kim Anderson Female 50 F35+ 9 WALNEY WIND CHEETAHS 01:52:18 274 01:52:11 290
1163 Ian Bradbury Male 225 M55+ 18 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:52:18 275 01:51:59 286
527 James Mark Male 226 MOPEN 78 01:52:21 276 01:51:30 272
631 Chris Mcevoy Male 227 M40+ 45 COFFEE AND CHIPS TOURS 01:52:23 277 01:51:17 270
663 Simon Richardson Male 228 M40+ 46 01:52:23 278 01:51:49 284
558 Maire Irlam Female 51 F50+ 5 FENLAND RUNNING CLUB 01:52:26 279 01:52:03 287
761 Ian Warton-Woods Male 229 MOPEN 79 RIPLEY RUNNING CLUB 01:52:26 280 01:52:08 288
1210 Andrew Turner Male 230 M55+ 19 RIPON RUNNERS 01:52:27 281 01:51:30 271
1265 Matt Warren Male 231 MOPEN 80 01:52:30 282 01:51:38 280
400 Carol Cervenak Female 52 F55+ 2 GATESHEAD HARRIERS 01:52:31 283 01:52:17 292
1305 John Clyde Male 232 M45+ 41 01:52:32 284 01:51:43 283
1033 Kerry Duckworth Female 53 FOPEN 15 01:52:33 285 01:52:09 289
1280 Alex Snaith Male 233 MOPEN 81 01:52:38 286 01:52:15 291
1339 Shaun Chirnside Male 234 M50+ 34 01:52:48 287 01:52:23 293
238 Sean Cush Male 235 M50+ 35 01:52:52 288 01:52:34 297
991 Martin Bates Male 236 M60+ 11 WESHAM ROAD RUNNERS 01:52:57 289 01:48:17 217
919 Joyce Atherden Female 54 F55+ 3 01:53:01 290 01:52:25 294
960 Andrew Fahey Male 237 M45+ 42 SWALEDALE RUNNERS 01:53:05 291 01:52:38 299
464 Frank Tippin Male 238 M60+ 12 01:53:08 292 01:51:41 282
1425 Rob Legge Male 239 M45+ 43 GARSTANG RC 01:53:13 293 01:51:37 278
602 William Vaughan Male 240 MOPEN 82 01:53:16 294 01:52:37 298
1449 Indranil Baneroee Male 241 M45+ 44 SERPENTINE 01:53:18 295 01:51:31 273
731 Victoria Thomas Female 55 F45+ 13 01:53:20 296 01:53:11 313
877 Andy Miller Male 242 M50+ 36 WALNEY WIND CHEETAHS 01:53:24 297 01:52:30 296
291 Helen Fay Female 56 F50+ 6 STAINLAND LIONS 01:53:24 298 01:53:15 316
1433 Darren Eccles Male 243 MOPEN 83 ULVERSTON TRI CLUB 01:53:24 299 01:52:58 306
1412 Rob Gerrard Male 244 M40+ 47 WALNEY WIND CHEETAHS 01:53:29 300 01:52:47 302