Showing 1 to 100 of 243 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Halfway Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Mark Dunham Male 1 MOPEN 1 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:13:54 2 00:27:56 1 00:27:55 1
2 Terence Forrest Male 2 MOPEN 2 CAIRNGORM RUNNERS 00:13:47 1 00:28:51 2 00:28:24 2
23 Jay Walker Male 3 MOPEN 3 00:14:54 3 00:30:21 3 00:30:21 3
112 Steven Longmore Male 4 MOPEN 4 00:15:39 5 00:31:07 4 00:31:03 4
183 Jamie Mackie Male 5 M40+ 1 00:15:25 4 00:31:28 5 00:31:21 5
262 Gareth Chapman Male 6 MOPEN 5 SEFTON PARK LEGENDS 00:15:40 6 00:32:05 6 00:32:03 6
226 Neil Toner Male 7 M40+ 2 WALLASEY AC 00:15:59 9 00:32:23 7 00:32:21 7
73 John Courtney Male 8 M40+ 3 SILVER BULLETS 00:16:05 10 00:32:44 8 00:32:41 8
65 Matthew Goodwin Male 9 MOPEN 6 PENSBY RUNNERS 00:15:58 8 00:32:46 9 00:32:44 9
128 Stuart Johnson Male 10 MOPEN 7 SPECTRUM STRIDERS RC 00:15:45 7 00:33:13 10 00:33:12 11
4 Carmel Triggs Female 1 F35+ 1 00:16:15 12 00:33:20 11 00:33:19 12
54 Mark Carruthers Male 11 M40+ 4 00:16:12 11 00:33:26 12 00:33:25 13
75 Scott Eves Male 12 MOPEN 8 00:16:34 14 00:34:02 13 00:33:54 14
162 Kevin Smyth Male 13 MOPEN 9 LIVERPOOL RC 00:17:12 19 00:34:26 14 00:34:21 15
221 Steve Spencer Male 14 M45+ 1 BIRKENHEAD AC 00:16:41 15 00:34:51 15 00:34:49 16
46 John Evans Male 15 MOPEN 10 BTR ROAD RUNNERS 00:17:05 17 00:35:11 16 00:35:10 19
64 Alex Irvin Male 16 MOPEN 11 00:17:11 18 00:35:13 17 00:35:09 18
10 Stephen Firth Male 17 M40+ 5 ROAD RUNNERS CLUB 00:17:12 20 00:35:15 18 00:35:04 17
274 Victoria Gilbody Female 2 FOPEN 1 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 00:17:24 22 00:35:21 19 00:35:20 20
127 David Moore Male 18 M40+ 6 BTR ROAD RUNNERS 00:17:19 21 00:35:24 20 00:35:22 21
97 Matthew Johnston Male 19 MOPEN 12 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:17:25 23 00:35:29 21 00:35:25 22
5 Fiona Cook Female 3 FOPEN 2 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:17:36 24 00:35:43 22 00:35:42 23
224 James Brooker Male 20 MOPEN 13 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:17:49 27 00:35:49 23 00:35:47 24
59 Julian Tegg Male 21 M45+ 2 WEST CHESHIRE AC 00:17:46 25 00:36:01 24 00:35:59 25
288 David Bridge Male 22 MOPEN 14 BTR ROAD RUNNERS 00:16:42 16 00:36:19 25 00:36:19 27
242 Martin Davies Male 23 M45+ 3 KIDDERMINSTER STOURPORT AC 00:17:58 29 00:36:25 26 00:36:15 26
115 Colin Dickman Male 24 M45+ 4 00:18:17 32 00:36:33 27 00:36:25 28
235 Graham Lennie Male 25 M55+ 1 00:18:14 31 00:36:46 28 00:36:34 29
223 Stephen Lennon Male 26 M40+ 7 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 00:17:47 26 00:36:48 29 00:36:47 30
63 Jo Irvin Female 4 F35+ 2 PENSBY RUNNERS 00:18:08 30 00:36:54 30 00:36:51 31
248 Matt Helme Male 27 M55+ 2 LIVERPOOL RC 00:18:17 33 00:37:04 31 00:37:02 33
234 Iain Thompson Male 28 M45+ 5 00:18:21 35 00:37:07 32 00:37:02 32
140 Verne Wignall Male 29 M50+ 1 00:18:31 42 00:37:11 33 00:37:03 34
40 John Holmes Male 30 MOPEN 15 MERSEYSIDE FOXES 00:17:56 28 00:37:26 34 00:37:24 35
246 Robert Wiggans Male 31 MOPEN 16 00:18:57 49 00:37:30 35 00:37:26 36
205 John Leaver Male 32 M50+ 2 00:18:40 43 00:37:33 36 00:37:27 37
6 Jen Adams Female 5 FOPEN 3 BWCLE 00:18:22 37 00:37:38 37 00:37:34 38
275 Graham Elliott Male 33 M45+ 6 00:18:20 34 00:37:47 38 00:37:39 39
270 Peter Smith Male 34 M40+ 8 00:18:26 38 00:37:52 39 00:37:44 41
266 Nick Tan Male 35 M40+ 9 00:18:47 44 00:37:53 40 00:37:41 40
250 Roy Morris Male 36 M50+ 3 BTR ROAD RUNNERS 00:18:21 36 00:37:55 41 00:37:52 44
189 Laura Owens Female 6 FOPEN 4 LIVERPOOL RC 00:19:10 55 00:37:59 42 00:37:47 43
244 Steven Westwood Male 37 M45+ 7 00:18:30 41 00:38:11 43 00:37:46 42
198 Stephen Taylor Male 38 MOPEN 17 MOSSLEY HILL AC 00:19:06 54 00:38:14 44 00:37:58 45
249 Matt Routledge Male 39 M45+ 8 00:18:57 50 00:38:16 45 00:38:10 47
67 Andrew Roughley Male 40 MOPEN 18 00:19:16 62 00:38:18 46 00:38:09 46
261 Brian Shenton Male 41 M60+ 1 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 00:19:20 64 00:38:21 47 00:38:11 48
3 Alan Kennedy Male 42 MOPEN 19 00:19:17 63 00:38:24 48 00:38:15 49
137 Dave Berry Male 43 M50+ 4 BTR ROAD RUNNERS 00:18:56 48 00:38:25 49 00:38:22 52
136 Maxine Hickey Female 7 FOPEN 5 BTR ROAD RUNNERS 00:18:59 51 00:38:25 50 00:38:24 53
62 Ian Raymond Male 44 M45+ 9 BTR ROAD RUNNERS 00:18:29 40 00:38:25 51 00:38:22 51
254 Oliver Hunt Male 45 MOPEN 20 WALLASEY AC 00:18:28 39 00:38:33 52 00:38:29 54
109 Mark Redman Male 46 M55+ 3 WIRRAL AC 00:19:15 61 00:38:34 53 00:38:19 50
147 Martin Lally Male 47 MOPEN 21 FYLDE COAST RUNNERS 00:19:13 60 00:38:47 54 00:38:41 55
291 Steven Vas-Cook Male 48 MOPEN 22 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:18:47 46 00:38:58 55 00:38:53 58
287 David Ward Male 49 M50+ 5 BTR ROAD RUNNERS 00:19:23 65 00:39:04 56 00:39:03 60
149 Paul Hanley Male 50 M40+ 10 KNOWSLEY HARRIERS 00:19:10 57 00:39:05 57 00:38:49 56
241 Simon Brammer Male 51 M40+ 11 00:19:00 52 00:39:15 58 00:38:52 57
279 Colin Fox Male 52 MOPEN 23 00:18:50 47 00:39:17 59 00:39:15 62
214 Vicky Kehoe Female 8 F45+ 1 WALLASEY AC 00:19:25 66 00:39:18 60 00:39:14 61
285 Graham Liu Male 53 M50+ 6 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:19:38 68 00:39:31 61 00:39:24 64
227 David Jones Male 54 M40+ 12 00:19:01 53 00:39:35 62 00:39:21 63
78 Danny Lawson Male 55 MOPEN 24 00:19:59 74 00:39:36 63 00:39:28 66
255 Chris Wills Male 56 M40+ 13 KNOWSLEY HARRIERS 00:19:11 58 00:39:43 64 00:39:27 65
56 Andrew Cotgrave Male 57 M40+ 14 WALLASEY AC 00:19:12 59 00:39:46 65 00:39:42 69
103 Jon Rumley Male 58 M45+ 10 THUNDER RUNNERS 00:20:04 77 00:39:49 66 00:39:40 67
209 Stephen Catterall Male 59 M40+ 15 WALLASEY AC 00:20:00 75 00:39:52 67 00:39:47 71
98 Darren Shillington Male 60 M45+ 11 WEST CHESHIRE AC 00:19:41 69 00:39:54 68 00:39:41 68
49 Graham Knowles Male 61 M45+ 12 DOCKSIDE RUNNERS 00:19:34 67 00:39:58 69 00:39:45 70
126 Ivan Pitman Male 62 M45+ 13 00:19:59 73 00:39:59 70 00:39:50 72
200 Rob Busby Male 63 M45+ 14 00:19:57 72 00:40:09 71 00:40:00 73
34 Karl Bunnell Male 64 MOPEN 25 WALLASEY AC 00:19:10 56 00:40:25 72 00:40:20 75
52 Jenny Mann Female 9 F40+ 1 00:20:42 91 00:40:26 73 00:40:10 74
133 Robbie Davies Male 65 M40+ 16 00:20:39 90 00:40:36 74 00:40:22 76
259 Steve Ruane Male 66 M45+ 15 00:19:45 70 00:40:45 75 00:40:36 78
286 Andrew Morris Male 67 MOPEN 26 00:19:51 71 00:40:46 76 00:40:40 80
61 Rob Hillock Male 68 MOPEN 27 00:20:35 87 00:40:49 77 00:40:36 79
155 Raymond Lowrey Male 69 M45+ 16 00:20:01 76 00:40:51 78 00:40:27 77
170 Arthur Ramshaw Male 70 MOPEN 28 GREASBY 00:20:09 78 00:40:52 79 00:40:47 82
27 Clinton Halsall Male 71 M45+ 17 00:20:25 83 00:40:55 80 00:40:43 81
18 Michelle Bennett Female 10 F35+ 3 00:20:13 80 00:40:57 81 00:40:50 83
7 Andrew Harrold Male 72 MOPEN 29 00:16:21 13 00:41:02 82 00:32:58 10
24 Rachel Romgong Female 11 F45+ 2 FETCH EVERYONE RC 00:20:10 79 00:41:06 83 00:41:02 84
264 Neil Maddocks Male 73 M45+ 18 00:20:39 89 00:41:30 84 00:41:08 85
48 Liz Danson Female 12 F60+ 1 00:20:32 86 00:41:37 85 00:41:31 90
276 Garry Henderson Male 74 M45+ 19 00:20:48 96 00:41:40 86 00:41:31 89
134 Carola Robinson Female 13 F45+ 3 00:20:27 84 00:41:47 87 00:41:30 86
132 Phillip Stanley Male 75 M50+ 7 MERSEY-TRI 00:21:03 108 00:41:47 88 00:41:30 88
120 Ben Darby Male 76 MOPEN 30 PENSBY RUNNERS 00:21:03 107 00:41:47 89 00:41:30 87
53 Kevin Channell Male 77 M45+ 20 00:20:46 95 00:41:48 90 00:41:32 92
30 Craig Tessyman Male 78 MOPEN 31 FYLDE COAST RUNNERS 00:20:57 103 00:41:49 91 00:41:38 94
41 Tony Hart Male 79 M45+ 21 FYLDE COAST RUNNERS 00:20:58 105 00:41:51 92 00:41:40 95
216 Christopher Quinn Male 80 MOPEN 32 00:21:05 110 00:41:56 93 00:41:44 97
208 Peter Barham Male 81 M45+ 22 WALLASEY AC 00:20:56 100 00:41:57 94 00:41:51 98
60 Angela Tegg Female 14 F45+ 4 WEST CHESHIRE AC 00:20:44 93 00:41:57 95 00:41:44 96
21 David Roberts Male 82 M50+ 8 SPECTRUM STRIDERS RC 00:20:52 99 00:41:58 96 00:41:52 99
156 Chris Dutton Male 83 MOPEN 33 DOCKSIDE RUNNERS 00:21:35 114 00:42:01 97 00:41:32 91
141 Colin Ratcliffe Male 84 M45+ 23 00:20:20 81 00:42:01 98 00:41:58 100
77 Harry Clark Male 85 MOPEN 34 00:20:52 98 00:42:07 99 00:41:59 101
100 Ed Beattie Male 86 M45+ 24 UNATTACHED SILVER BULLETS 00:20:37 88 00:42:15 100 00:42:05 102