Showing 1 to 100 of 232 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Arrow Park Pos Thurstaton Pos Wirral HM Pos Gun Time Pos
1 Mark Dunham Male 1 MOPEN 1 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:27:56 1 00:46:08 1 01:12:41 1 02:26:45 1
2 Terence Forrest Male 2 MOPEN 2 CAIRNGORM RUNNERS 00:28:51 2 00:47:58 2 01:16:52 2 02:33:41 2
23 Jay Walker Male 3 MOPEN 3 00:30:21 3 00:50:16 3 01:20:26 3 02:41:03 3
112 Steven Longmore Male 4 MOPEN 4 00:31:07 4 00:51:28 4 01:23:30 5 02:46:05 4
262 Gareth Chapman Male 5 MOPEN 5 SEFTON PARK LEGENDS 00:32:05 6 00:52:53 5 01:25:13 8 02:50:11 5
183 Jamie Mackie Male 6 M40+ 1 00:31:28 5 00:54:00 9 01:25:13 7 02:50:41 6
128 Stuart Johnson Male 7 MOPEN 6 SPECTRUM STRIDERS RC 00:33:13 10 00:53:46 8 01:24:46 6 02:51:45 7
226 Neil Toner Male 8 M40+ 2 WALLASEY AC 00:32:23 7 00:53:39 7 01:26:36 9 02:52:38 8
65 Matthew Goodwin Male 9 MOPEN 7 PENSBY RUNNERS 00:32:46 9 00:54:36 10 01:29:22 12 02:56:44 9
73 John Courtney Male 10 M40+ 3 SILVER BULLETS 00:32:44 8 00:55:54 11 01:28:38 10 02:57:16 10
7 Andrew Harrold Male 11 MOPEN 8 00:41:02 82 00:53:24 6 01:23:12 4 02:57:38 11
4 Carmel Triggs Female 1 F35+ 1 00:33:20 11 00:55:57 12 01:28:46 11 02:58:03 12
162 Kevin Smyth Male 12 MOPEN 9 LIVERPOOL RC 00:34:26 14 00:58:03 13 01:30:20 14 03:02:49 13
75 Scott Eves Male 13 MOPEN 10 00:34:02 13 01:00:21 24 01:30:14 13 03:04:37 14
54 Mark Carruthers Male 14 M40+ 4 00:33:26 12 00:58:37 15 01:33:13 19 03:05:16 15
221 Steve Spencer Male 15 M45+ 1 BIRKENHEAD AC 00:34:51 15 00:58:28 14 01:32:05 16 03:05:24 16
224 James Brooker Male 16 MOPEN 11 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:35:49 23 00:58:48 19 01:31:51 15 03:06:28 17
5 Fiona Cook Female 2 FOPEN 1 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:35:43 22 00:58:42 16 01:33:00 18 03:07:25 18
97 Matthew Johnston Male 17 MOPEN 12 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:35:29 21 00:58:42 17 01:34:04 21 03:08:15 19
115 Colin Dickman Male 18 M45+ 2 00:36:33 27 00:59:38 21 01:32:33 17 03:08:44 20
274 Victoria Gilbody Female 3 FOPEN 2 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 00:35:21 19 00:59:56 22 01:36:15 24 03:11:32 21
64 Alex Irvin Male 19 MOPEN 13 00:35:13 17 00:58:47 18 01:37:33 26 03:11:33 22
288 David Bridge Male 20 MOPEN 14 BTR ROAD RUNNERS 00:36:19 25 00:58:48 20 01:37:33 27 03:12:40 23
223 Stephen Lennon Male 21 M40+ 5 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 00:36:48 29 01:00:12 23 01:36:03 22 03:13:03 24
242 Martin Davies Male 22 M45+ 3 KIDDERMINSTER STOURPORT AC 00:36:25 26 01:01:02 26 01:36:13 23 03:13:40 25
248 Matt Helme Male 23 M55+ 1 LIVERPOOL RC 00:37:04 31 01:03:14 38 01:33:56 20 03:14:14 26
127 David Moore Male 24 M40+ 6 BTR ROAD RUNNERS 00:35:24 20 01:01:32 28 01:37:28 25 03:14:24 27
59 Julian Tegg Male 25 M45+ 4 WEST CHESHIRE AC 00:36:01 24 01:00:53 25 01:38:00 28 03:14:54 28
46 John Evans Male 26 MOPEN 15 BTR ROAD RUNNERS 00:35:11 16 01:01:37 29 01:39:23 32 03:16:11 29
140 Verne Wignall Male 27 M50+ 1 00:37:11 33 01:01:42 30 01:38:49 31 03:17:42 30
63 Jo Irvin Female 4 F35+ 2 PENSBY RUNNERS 00:36:54 30 01:03:32 40 01:38:02 29 03:18:28 31
10 Stephen Firth Male 28 M40+ 7 ROAD RUNNERS CLUB 00:35:15 18 01:01:43 31 01:42:15 42 03:19:13 32
6 Jen Adams Female 5 FOPEN 3 BWCLE 00:37:38 37 01:02:20 32 01:39:43 34 03:19:41 33
234 Iain Thompson Male 29 M45+ 5 00:37:07 32 01:04:11 43 01:38:23 30 03:19:41 34
40 John Holmes Male 30 MOPEN 16 MERSEYSIDE FOXES 00:37:26 34 01:02:53 36 01:39:29 33 03:19:48 35
235 Graham Lennie Male 31 M55+ 2 00:36:46 28 01:01:14 27 01:42:16 43 03:20:16 36
246 Robert Wiggans Male 32 MOPEN 17 00:37:30 35 01:02:42 34 01:41:09 38 03:21:21 37
67 Andrew Roughley Male 33 MOPEN 18 00:38:18 46 01:02:56 37 01:40:39 36 03:21:53 38
3 Alan Kennedy Male 34 MOPEN 19 00:38:24 48 01:04:06 42 01:40:49 37 03:23:19 39
198 Stephen Taylor Male 35 MOPEN 20 MOSSLEY HILL AC 00:38:14 44 01:03:46 41 01:42:51 46 03:24:51 40
214 Vicky Kehoe Female 6 F45+ 1 WALLASEY AC 00:39:18 60 01:05:49 57 01:39:50 35 03:24:57 41
189 Laura Owens Female 7 FOPEN 4 LIVERPOOL RC 00:37:59 42 01:05:19 52 01:41:57 40 03:25:15 42
78 Danny Lawson Male 36 MOPEN 21 00:39:36 63 01:04:24 47 01:41:43 39 03:25:43 43
137 Dave Berry Male 37 M50+ 2 BTR ROAD RUNNERS 00:38:25 51 01:05:20 53 01:42:25 45 03:26:10 44
136 Maxine Hickey Female 8 FOPEN 5 BTR ROAD RUNNERS 00:38:25 50 01:05:28 54 01:42:24 44 03:26:17 45
205 John Leaver Male 38 M50+ 3 00:37:33 36 01:02:28 33 01:46:54 60 03:26:55 46
149 Paul Hanley Male 39 M40+ 8 KNOWSLEY HARRIERS 00:39:05 57 01:06:00 58 01:42:12 41 03:27:17 47
109 Mark Redman Male 40 M55+ 3 WIRRAL AC 00:38:34 53 01:05:07 50 01:45:32 53 03:29:13 48
255 Chris Wills Male 41 M40+ 9 KNOWSLEY HARRIERS 00:39:43 64 01:06:14 61 01:43:28 48 03:29:25 49
209 Stephen Catterall Male 42 M40+ 10 WALLASEY AC 00:39:52 67 01:05:45 56 01:44:00 49 03:29:37 50
254 Oliver Hunt Male 43 MOPEN 22 WALLASEY AC 00:38:33 52 01:04:36 48 01:46:29 56 03:29:38 51
244 Steven Westwood Male 44 M45+ 6 00:38:11 43 01:04:19 45 01:47:28 66 03:29:58 52
249 Matt Routledge Male 45 M45+ 7 00:38:16 45 01:04:21 46 01:47:45 68 03:30:22 53
270 Peter Smith Male 46 M40+ 11 00:37:52 39 01:05:17 51 01:47:23 65 03:30:32 54
62 Ian Raymond Male 47 M45+ 8 BTR ROAD RUNNERS 00:38:25 49 01:06:04 59 01:46:21 55 03:30:50 55
52 Jenny Mann Female 9 F40+ 1 00:40:26 73 01:07:24 68 01:43:14 47 03:31:04 56
287 David Ward Male 48 M50+ 4 BTR ROAD RUNNERS 00:39:04 56 01:06:04 60 01:46:11 54 03:31:19 57
275 Graham Elliott Male 49 M45+ 9 00:37:47 38 01:04:17 44 01:49:25 71 03:31:29 58
227 David Jones Male 50 M40+ 12 00:39:35 62 01:07:15 67 01:45:00 51 03:31:50 59
261 Brian Shenton Male 51 M60+ 1 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 00:38:21 47 01:06:26 62 01:47:22 64 03:32:09 60
133 Robbie Davies Male 52 M40+ 13 00:40:36 74 01:05:41 55 01:46:33 57 03:32:50 61
285 Graham Liu Male 53 M50+ 5 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:39:31 61 01:07:01 65 01:46:49 58 03:33:21 62
266 Nick Tan Male 54 M40+ 14 00:37:53 40 01:02:44 35 01:53:35 93 03:34:12 63
170 Arthur Ramshaw Male 55 MOPEN 23 GREASBY 00:40:52 79 01:06:41 64 01:47:05 62 03:34:38 64
291 Steven Vas-Cook Male 56 MOPEN 24 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:38:58 55 01:06:29 63 01:49:44 73 03:35:11 65
18 Michelle Bennett Female 10 F35+ 3 00:40:57 81 01:07:04 66 01:47:13 63 03:35:14 66
34 Karl Bunnell Male 57 MOPEN 25 WALLASEY AC 00:40:25 72 01:09:51 84 01:46:53 59 03:37:09 67
286 Andrew Morris Male 58 MOPEN 26 00:40:46 76 01:09:46 83 01:46:58 61 03:37:30 68
279 Colin Fox Male 59 MOPEN 27 00:39:17 59 01:08:18 73 01:50:20 76 03:37:55 69
103 Jon Rumley Male 60 M45+ 10 THUNDER RUNNERS 00:39:49 66 01:09:03 78 01:50:09 75 03:39:01 70
126 Ivan Pitman Male 61 M45+ 11 00:39:59 70 01:07:44 69 01:51:47 84 03:39:30 71
98 Darren Shillington Male 62 M45+ 12 WEST CHESHIRE AC 00:39:54 68 01:08:06 71 01:51:42 82 03:39:42 72
208 Peter Barham Male 63 M45+ 13 WALLASEY AC 00:41:57 95 01:10:33 90 01:47:39 67 03:40:09 73
27 Clinton Halsall Male 64 M45+ 14 00:40:55 80 01:10:22 89 01:49:30 72 03:40:47 74
49 Graham Knowles Male 65 M45+ 15 DOCKSIDE RUNNERS 00:39:58 69 01:11:50 99 01:49:11 70 03:40:59 75
61 Rob Hillock Male 66 MOPEN 28 00:40:49 77 01:08:52 77 01:51:18 78 03:40:59 76
241 Simon Brammer Male 67 M40+ 15 00:39:15 58 01:09:56 85 01:51:59 85 03:41:10 77
92 Martin Preston Male 68 M40+ 16 00:48:24 176 01:09:09 80 01:44:05 50 03:41:38 78
193 Ben Bartlett Male 69 MOPEN 29 CHESTER ROAD RUNNERS 00:43:13 110 01:10:46 91 01:48:15 69 03:42:14 79
134 Carola Robinson Female 11 F45+ 2 00:41:47 89 01:11:29 96 01:49:50 74 03:43:06 80
60 Angela Tegg Female 12 F45+ 3 WEST CHESHIRE AC 00:41:57 94 01:09:34 82 01:51:43 83 03:43:14 81
141 Colin Ratcliffe Male 70 M45+ 16 00:42:01 97 01:09:20 81 01:52:00 86 03:43:21 82
48 Liz Danson Female 13 F60+ 1 00:41:37 85 01:11:30 97 01:50:42 77 03:43:49 83
30 Craig Tessyman Male 71 MOPEN 30 FYLDE COAST RUNNERS 00:41:49 91 01:08:39 75 01:53:35 91 03:44:03 84
24 Rachel Romgong Female 14 F45+ 4 FETCH EVERYONE RC 00:41:06 83 01:11:39 98 01:51:25 80 03:44:10 85
155 Raymond Lowrey Male 72 M45+ 17 00:40:51 78 01:08:33 74 01:54:51 101 03:44:15 86
21 David Roberts Male 73 M50+ 6 SPECTRUM STRIDERS RC 00:41:58 96 01:08:12 72 01:54:29 98 03:44:39 87
86 Gayle Hanson-Jones Female 15 F45+ 5 00:42:17 101 01:11:23 95 01:51:19 79 03:44:59 88
77 Harry Clark Male 74 MOPEN 31 00:42:07 99 01:10:49 92 01:52:42 89 03:45:38 89
200 Rob Busby Male 75 M45+ 18 00:40:09 71 01:13:00 113 01:52:29 87 03:45:38 90
276 Garry Henderson Male 76 M45+ 19 00:41:40 86 01:11:58 100 01:52:33 88 03:46:11 91
41 Tony Hart Male 77 M45+ 20 FYLDE COAST RUNNERS 00:41:51 92 01:11:18 94 01:53:36 94 03:46:45 92
166 Simon Hall Male 78 MOPEN 32 00:56:35 228 01:04:55 49 01:45:18 52 03:46:48 93
204 Sharon Lamont Female 16 F50+ 1 WALLASEY AC 00:42:19 102 01:11:04 93 01:53:35 92 03:46:58 94
211 Paul Barrett Male 79 M40+ 17 00:43:51 117 01:12:17 103 01:51:37 81 03:47:45 95
43 Katie Georgeson Female 17 F35+ 4 00:43:56 119 01:10:14 87 01:53:38 95 03:47:48 96
216 Christopher Quinn Male 80 MOPEN 33 00:41:56 93 01:10:19 88 01:55:43 108 03:47:58 97
263 James Roberts Male 81 MOPEN 34 PENNY LANE STRIDERS 00:42:41 107 01:12:24 105 01:53:23 90 03:48:28 98
264 Neil Maddocks Male 82 M45+ 21 00:41:30 84 01:10:05 86 01:57:13 114 03:48:48 99
20 Eleanor Roberts Female 18 F50+ 2 SPECTRUM STRIDERS RC 00:42:26 103 01:12:20 104 01:54:27 97 03:49:13 100