Showing 1 to 67 of 67 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Run 1 Pos T1 Pos Bike Pos T2 Pos Run 2 Pos Gun Time O/A Pos Chip Time Chip Pos
68 Tomos Nesham Male 1 MU23 1 Pen-coed Triathlon club 00:21:09 1 00:00:40 6 00:37:45 1 00:00:33 1 00:08:43 1 01:08:48 1 01:08:48 1
83 Rob Kerr Male 2 MOPEN 1 SYTri (Shrewsbury Tri Club) 00:23:33 2 00:00:39 5 00:45:27 6 00:00:37 3 00:09:58 4 01:20:13 2 01:20:13 2
200 Nicole Walters Female 1 FOPEN 1 T3 Triathlon 00:24:05 4 00:01:05 20 00:44:42 3 00:01:18 29 00:09:51 2 01:20:59 3 01:20:59 3
54 Kim Baptista Female 2 FU23 1 Cenral Lancs Running and Triat 00:26:18 15 00:00:57 14 00:43:09 2 00:00:49 7 00:10:38 9 01:21:50 4 01:21:48 4
78 Gwynedd Jones Male 3 M40-49 1 00:23:34 3 00:00:47 8 00:47:40 7 00:00:54 14 00:09:53 3 01:22:47 5 01:22:45 5
56 Charlie Williams Male 4 M40-49 2 KTC 00:24:55 6 00:01:19 26 00:45:03 4 00:00:59 18 00:10:44 10 01:23:02 6 01:22:58 6
62 Josh Matthews Male 5 MOPEN 2 00:24:12 5 00:00:38 4 00:48:03 8 00:00:57 17 00:10:59 11 01:24:56 7 01:24:48 7
64 Robin Sandham Male 6 MOPEN 3 GOG Triathlon 00:25:43 11 00:00:35 3 00:48:27 9 00:00:34 2 00:11:02 12 01:26:19 8 01:26:18 8
67 Suzie Richards Female 3 FOPEN 2 Leeds Bradford Triathon 00:25:41 9 00:00:30 1 00:49:27 10 00:00:45 4 00:11:28 16 01:27:50 9 01:27:49 9
86 Tom Blackler Male 7 MOPEN 4 Team Cemais 00:25:00 7 00:00:58 16 00:49:49 11 00:00:53 10 00:11:20 15 01:28:00 10 01:27:58 10
80 Richard Lewey Male 8 M50-59 1 Crystal Palace Triathletes 00:27:28 20 00:01:24 34 00:45:14 5 00:01:57 54 00:12:24 30 01:28:28 11 01:28:26 11
14 Colin Lanham Male 9 M40-49 3 East Essex Tri Club 00:25:41 10 00:01:25 35 00:50:06 12 00:00:50 9 00:10:31 6 01:28:33 12 01:28:31 12
85 Claudia Wilesmith Female 4 F40-49 1 Tewkesbury Tri club 00:25:59 14 00:00:42 7 00:52:30 15 00:00:54 13 00:10:32 7 01:30:34 13 01:30:33 13
49 Lee Lumb Male 10 M40-49 4 00:25:40 8 00:01:28 40 00:53:12 18 00:01:41 49 00:10:13 5 01:32:14 14 01:32:13 14
71 Ashley Guy Male 11 MU23 2 00:26:21 16 00:00:59 17 00:52:43 16 00:00:47 6 00:11:47 22 01:32:43 15 01:32:34 15
88 Alice Walton Female 5 FOPEN 3 00:26:40 18 00:00:54 12 00:55:16 24 00:01:03 21 00:11:09 14 01:35:01 16 01:35:00 16
47 Stuart Ellis Male 12 M40-49 5 mersey tri 00:29:44 30 00:01:36 45 00:50:43 13 00:02:04 57 00:12:20 27 01:36:29 17 01:36:24 17
84 Scott Winnard Male 13 M40-49 6 Tewkesbury Tri club 00:27:35 21 00:01:03 19 00:55:19 25 00:01:25 38 00:11:33 17 01:36:56 18 01:36:54 18
55 Dylan Davies Male 14 M40-49 7 00:28:09 24 00:02:21 58 00:53:47 20 00:01:40 48 00:11:05 13 01:37:02 19 01:37:00 19
57 Phillip Raffo Male 15 MOPEN 5 KTC 00:25:43 12 00:00:34 2 00:58:26 35 00:00:49 8 00:11:33 18 01:37:08 20 01:37:04 20
10 Jason Winter Male 16 M40-49 8 Pembrokeshire Tri 00:27:35 22 00:00:53 11 00:56:03 29 00:00:53 11 00:11:47 21 01:37:12 21 01:37:09 21
58 Helen Mason Female 6 FOPEN 4 Newcastle (Staffs) Triathlon C 00:28:20 25 00:02:04 52 00:55:09 23 00:01:37 46 00:10:32 8 01:37:44 22 01:37:39 22
65 Clare Mitchell Female 7 F40-49 2 GOG Triathlon 00:29:58 32 00:01:29 41 00:52:17 14 00:01:20 34 00:13:03 37 01:38:06 23 01:38:05 23
11 Richard Smith Male 17 M40-49 9 GOG Triathlon 00:28:08 23 00:01:45 48 00:55:02 22 00:01:48 50 00:12:00 25 01:38:43 24 01:38:41 24
77 Steffan Owen Male 18 MOPEN 6 00:30:04 34 00:01:37 47 00:52:47 17 00:01:38 47 00:12:56 35 01:39:06 25 01:39:00 25
9 Richard Dunn Male 19 M40-49 10 Team bear 00:29:31 28 00:01:47 49 00:53:38 19 00:01:33 42 00:13:14 40 01:39:46 26 01:39:41 26
29 Richard Wykes Male 20 M40-49 11 00:29:28 27 00:01:59 51 00:55:32 26 00:01:54 52 00:11:36 19 01:40:34 27 01:40:27 27
48 Matthew Eglin Male 21 MOPEN 7 00:28:38 26 00:02:11 55 00:58:05 34 00:01:34 44 00:11:39 20 01:42:06 28 01:42:05 28
52 Harry Plant Male 22 MU23 3 Tristars Conwy 00:26:55 19 00:00:50 10 01:01:49 42 00:00:45 5 00:12:04 26 01:42:24 29 01:42:21 29
1 Hannah Jones Female 8 FOPEN 5 Betsi Runaways 00:25:50 13 00:01:17 25 01:02:46 45 00:01:20 33 00:12:31 32 01:43:43 30 01:43:41 31
87 Team The Chieftains Mixed 1 MX-TEAM 1 00:31:33 38 00:00:48 9 00:54:12 21 00:01:06 23 00:16:00 59 01:43:46 31 01:43:37 30
18 Pete Cartwright Male 23 M60-69 1 00:29:43 29 00:02:18 57 00:56:33 32 00:02:34 64 00:13:07 39 01:44:18 32 01:44:13 32
25 Kevin Amey Male 24 M40-49 12 00:30:24 36 00:03:01 63 00:55:49 28 00:01:59 55 00:13:36 43 01:44:52 33 01:44:47 33
79 Dylan Davies Male 25 M40-49 13 00:29:57 31 00:01:02 18 01:00:46 38 00:00:55 15 00:12:45 34 01:45:31 34 01:45:23 34
42 Meurig Mcmillan Male 26 M40-49 14 00:29:58 33 00:00:57 13 01:01:03 39 00:00:53 12 00:12:35 33 01:45:32 35 01:45:24 35
41 Karl Roberts Male 27 M40-49 15 00:32:41 48 00:01:23 33 00:56:26 31 00:01:22 35 00:13:59 45 01:45:52 36 01:45:49 36
46 Matthew Cranham Male 28 M40-49 16 harry middletons 00:32:40 47 00:01:33 44 00:56:19 30 00:01:20 32 00:13:59 46 01:45:53 37 01:45:49 37
44 Dyfan Roberts Male 29 MOPEN 8 00:30:08 35 00:01:12 22 01:03:53 47 00:01:01 19 00:13:01 36 01:49:20 38 01:49:12 38
82 Team Team Astbury Male 30 M-TEAM 1 00:32:25 45 00:01:21 29 01:02:22 44 00:01:18 30 00:12:20 28 01:49:49 39 01:49:44 39
218 Tom Bates Male 31 MOPEN 9 00:31:45 43 00:02:22 59 01:01:53 43 00:02:22 62 00:11:47 23 01:50:14 40 01:50:07 40
26 Andrew Jones Male 32 M50-59 2 Builth Bulls CC 00:31:34 39 00:02:40 61 01:00:27 37 00:02:01 56 00:13:33 41 01:50:17 41 01:50:13 41
61 Malcolm Harrison Male 33 M60-69 2 GOG Triathlon 00:36:55 58 00:01:16 24 00:55:37 27 00:01:34 43 00:15:06 52 01:50:30 42 01:50:27 42
39 Aled Brown Male 34 M40-49 17 00:32:41 49 00:01:30 43 01:01:06 40 00:01:02 20 00:15:05 51 01:51:29 43 01:51:22 43
15 Aeysha Reynolds Female 9 FOPEN 6 00:31:32 37 00:01:50 50 01:01:21 41 00:02:14 61 00:14:39 49 01:51:38 44 01:51:33 44
33 Dave Glover Male 35 M40-49 18 00:33:47 52 00:02:15 56 01:00:02 36 00:02:09 58 00:15:21 55 01:53:38 45 01:53:32 45
81 Gwion Evans Male 36 MU23 4 00:31:44 42 00:01:26 38 01:05:37 48 00:02:22 63 00:15:16 54 01:56:30 46 01:56:24 46
31 Michelle Dinsdale Female 10 FOPEN 7 Ribble Valley Triathlon Club 00:31:40 40 00:01:25 37 01:10:01 52 00:01:19 31 00:12:23 29 01:56:55 47 01:56:46 47
30 Nicholas Dinsdale Male 37 M60-69 3 Ribble Valley Triathlon Club 00:31:41 41 00:01:26 39 01:09:55 51 00:01:23 36 00:12:24 31 01:56:57 48 01:56:49 48
69 Robert Wright Male 38 M40-49 19 00:33:30 51 00:02:06 53 01:06:52 49 00:00:56 16 00:13:34 42 01:57:05 49 01:56:56 49
76 Joe Wright Male 39 MU23 5 00:26:21 17 00:01:25 36 01:18:23 61 00:01:06 24 00:11:59 24 01:59:22 50 01:59:13 50
59 Camilla Cooke Female 11 F40-49 3 Pembrokeshire Tri Club 00:33:47 53 00:01:30 42 01:10:13 54 00:01:10 25 00:14:24 48 02:01:11 51 02:01:02 51
8 Team Team Gant Mixed 2 MX-TEAM 2 00:44:04 67 00:01:36 46 00:57:04 33 00:01:04 22 00:17:39 63 02:01:36 52 02:01:26 52
32 Emma Hoskins Female 12 F40-49 4 00:38:29 62 00:02:39 60 01:03:05 46 00:03:01 65 00:15:53 57 02:03:15 53 02:03:04 53
60 Katrina Jenkinson Female 13 FOPEN 8 00:35:27 55 00:01:20 28 01:09:52 50 00:01:36 45 00:15:16 53 02:03:36 54 02:03:28 55
70 Jeffrey Prescot Male 40 MOPEN 10 00:32:23 44 00:00:58 15 01:10:36 55 00:01:29 40 00:18:04 64 02:03:36 55 02:03:27 54
66 Team Winters Coming Female 14 F-TEAM 1 00:36:05 56 00:01:13 23 01:10:07 53 00:01:25 37 00:15:01 50 02:03:54 56 02:03:48 56
75 Lee Bryan Male 41 M40-49 20 00:33:29 50 00:02:11 54 01:14:09 56 00:02:12 59 00:14:03 47 02:06:11 57 02:06:01 57
45 Roger Aitken Male 42 MOPEN 11 00:34:07 54 00:01:19 27 01:17:37 60 00:01:16 28 00:13:55 44 02:08:14 58 02:08:12 58
2 Claire Bishop Female 15 FOPEN 9 00:32:27 46 00:03:11 65 01:20:34 64 00:01:15 27 00:13:06 38 02:10:38 59 02:10:30 59
73 Aiden Guy Male 43 MU23 6 00:37:34 59 00:01:23 32 01:16:24 58 00:01:11 26 00:16:15 61 02:12:55 60 02:12:44 60
13 Kirsty Duncan Female 16 F40-49 5 00:37:36 60 00:04:04 67 01:14:20 57 00:03:30 66 00:15:48 56 02:15:24 61 02:15:18 61
27 Matt Shipley Male 44 MOPEN 12 00:36:36 57 00:01:06 21 01:20:24 63 00:01:56 53 00:17:30 62 02:17:37 62 02:17:31 62
12 Shelley Jackson Female 17 F40-49 6 00:37:37 61 00:04:04 66 01:18:30 62 00:02:14 60 00:15:55 58 02:18:24 63 02:18:18 63
3 Jane Willmott Female 18 F40-49 7 Crewkerne Running Club 00:43:50 66 00:02:43 62 01:17:25 59 00:01:50 51 00:18:41 65 02:24:37 64 02:24:26 64
22 Eirlys Walker Female 19 F40-49 8 00:38:36 63 00:03:04 64 01:22:07 65 00:04:39 67 00:16:03 60 02:24:39 65 02:24:27 65
74 Russell Smith Male 45 MOPEN 13 00:43:18 64 00:01:22 30 01:40:02 66 00:01:31 41 00:20:37 66 02:46:59 66 02:46:48 66
72 Nicola Guy Female 20 F40-49 9 00:43:19 65 00:01:22 31 01:40:05 67 00:01:26 39 00:20:39 67 02:46:59 67 02:46:49 67