Showing 1 to 100 of 1050 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
439 Sam Stead Male 1 MOPEN 1 KESWICK AC 01:14:41 1 01:14:40 1
210 Gareth Booth Male 7 M45+ 1 HORWICH RMI 01:23:07 7 01:23:07 7
281 Rob Downs Male 11 M50+ 1 WILMSLOW RC 01:23:58 11 01:23:57 11
855 Michael Littlewood Male 13 M40+ 1 ELVET STRIDERS 01:24:57 13 01:24:56 13
597 Eleanor Fowler Female 1 F35+ 1 NUNEATON HARRIERS 01:29:16 30 01:29:14 31
353 Stuart Halsey Male 36 M55+ 1 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 01:30:36 37 01:30:23 37
1038 Sarah Dudgeon Female 2 F40+ 1 ABINGDON AC 01:33:48 57 01:33:44 58
1061 Joe Swarbrick Male 58 M60+ 1 RED ROSE RUNNERS 01:34:18 60 01:34:14 61
1304 Stella Hayden Female 5 FOPEN 1 PENNY LANE STRIDERS 01:36:02 74 01:35:49 74
1088 Sharon Dixon Female 6 F45+ 1 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:39:42 106 01:39:37 108
207 Julia Johnson Female 13 F55+ 1 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:45:26 165 01:45:15 172
1102 Angela Oldham Female 14 F65+ 1 EAST CHESHIRE HARRIERS 01:46:14 178 01:46:10 184
201 Allan Turnbull Male 172 M65+ 1 WOLDS VETERAN RUNNERS CLUB 01:46:31 186 01:46:26 193
901 Isaline Kneale Female 25 F50+ 1 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:49:01 224 01:48:53 229
1112 Tony Hillier Male 241 M70+ 1 GLOSSOPDALE HARRIERS 01:52:36 281 01:52:23 293
518 Jean Bradley Female 53 F60+ 1 ELVET STRIDERS 01:55:24 338 01:55:21 358
1318 Lewis Rodgers Male 2 MOPEN 2 LOFTUS & WHITBY AC 01:14:48 2 01:14:48 2
1288 Paul Reilly Male 18 M40+ 2 HELM HILL RUNNERS 01:27:15 18 01:27:13 18
244 Charlie Batho Male 19 M45+ 2 STOCKPORT HARRIERS 01:27:56 19 01:27:53 19
1059 Graham Moffatt Male 21 M50+ 2 RUSHCLIFFE AC 01:28:11 21 01:28:10 21
343 Simon Croft Male 40 M55+ 2 MATLOCK AC 01:31:43 41 01:31:38 41
563 Jenny Featherstone Female 3 F35+ 2 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:34:54 64 01:34:51 66
356 Tanya Blake Female 4 F40+ 2 STAINLAND LIONS RC 01:35:46 70 01:35:41 72
786 Laura Gill Female 7 FOPEN 2 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:40:35 114 01:40:28 116
1283 Catherine Carrdus Female 8 F45+ 2 LYTHAM ST ANNES RR 01:40:45 118 01:40:42 119
88 Ian Bradbury Male 161 M60+ 2 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:46:03 174 01:45:56 180
532 Malcolm Allen Male 200 M65+ 2 TRENT PARK RUNNING CLUB 01:49:14 225 01:48:44 228
739 Carol Cervenak Female 28 F55+ 2 GATESHEAD HARRIERS 01:49:36 229 01:49:20 237
506 Sarah Smallwood Female 29 F50+ 2 01:49:37 230 01:49:24 238
600 Peter Greenfield Male 287 M70+ 2 NUNEATON HARRIERS 01:55:26 340 01:55:15 354
1339 Ruth Warren Female 62 F60+ 2 VALLEY STRIDERS 01:56:45 369 01:56:31 376
176 Andrea Willbond Female 250 F65+ 2 DRAGONS RUNNING CLUB 02:23:22 812 02:22:17 817
1085 Tom Collins Male 3 MOPEN 3 MEDWAY AND MAIDSTONE AC 01:17:03 3 01:17:02 3
1086 Mark Tomkinson Male 20 M45+ 3 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:28:03 20 01:28:00 20
621 Matt Wilson Male 22 M40+ 3 KENDAL AAC 01:28:15 22 01:28:14 22
1197 Philip Chritchlow Male 23 M50+ 3 BEAUMONT RC 01:28:19 23 01:28:17 23
33 David Norman Male 46 M55+ 3 WIRRAL AC 01:32:52 47 01:32:49 48
975 Rachel Mellor Female 9 F35+ 3 KESWICK AC 01:41:01 120 01:40:29 118
341 Elaine Bisson Female 10 F40+ 3 ELVET STRIDERS 01:43:09 142 01:42:59 145
1320 Nicola Unsworth Female 11 F45+ 3 BLACKPOOL FYLDE & WYRE AC 01:43:31 148 01:43:21 150
1139 Paul Wakefield Male 166 M60+ 3 01:46:16 180 01:45:42 177
1383 Katie Maude Female 18 FOPEN 3 WINSTON RUNNERS 01:48:01 209 01:47:46 212
1166 Joanne Mcleod Female 38 F50+ 3 BARROW AND FURNESS STRIDERS AC 01:51:58 274 01:51:42 282
859 Jane Gill Female 67 F55+ 3 TEESDALE AC 01:57:52 391 01:57:30 399
715 Gregory Tagney Male 332 M65+ 3 FENLAND RUNNING CLUB 01:58:40 402 01:58:11 412
800 Ian Milburn Male 334 M70+ 3 FENLAND RUNNING CLUB 01:58:42 405 01:58:13 413
99 Rosemary Bains Female 150 F60+ 3 TRENT PARK RUNNING CLUB 02:07:23 594 02:05:58 583
1048 Tricia Collins Female 284 F65+ 3 BLACKHILL BOUNDERS 02:27:46 867 02:26:30 864
1063 Julian Barrable Male 4 MOPEN 4 CORSTORPHINE ATHLETICS CLUB 01:17:29 4 01:17:29 5
363 Lee Fuller Male 24 M40+ 4 WARRINGTON RUNNING CLUB 01:28:22 24 01:28:19 24
903 Richard Rycroft Male 28 M50+ 4 01:28:53 28 01:28:50 28
1033 Martin Oldfield Male 38 M45+ 4 01:31:10 39 01:31:08 39
899 Martyn Pollitt Male 79 M55+ 4 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:37:12 84 01:37:03 84
1165 Alison Richards Female 12 F40+ 4 HELM HILL RUNNERS 01:45:10 163 01:44:53 166
731 Errick Hannah Male 181 M60+ 4 CUMBERLAND AC 01:47:00 195 01:46:37 196
1152 Lizzie James Female 16 F45+ 4 01:47:17 198 01:47:02 201
102 Ann Gould Female 23 F35+ 4 HOLME PIERREPONT RC 01:48:39 220 01:48:31 224
1212 Jo Curry Female 33 FOPEN 4 CHORLTON RUNNERS 01:51:33 266 01:50:03 252
165 Corinne Cummings Female 60 F50+ 4 01:56:18 362 01:55:30 360
887 Trish Kay Female 72 F55+ 4 AYCLIFFE RUNNING CLUB 01:58:53 411 01:58:40 418
1098 Patric Gilchrist Male 377 M70+ 4 KESWICK AC 02:02:06 470 02:01:40 480
1259 Peter Charnock Male 478 M65+ 4 02:10:37 646 02:10:18 662
1206 Carol O'Hare Female 174 F60+ 4 MANCHESTER YMCA HARRIERS 02:11:22 663 02:10:16 661
348 Tessa Jackson Female 301 F65+ 4 MATLOCK AC 02:30:39 894 02:30:11 895
1148 Stephen Jackson Male 5 MOPEN 5 ELVET STRIDERS 01:17:30 5 01:17:28 4
598 Eric Fowler Male 30 M50+ 5 NUNEATON HARRIERS 01:29:16 31 01:29:14 30
1026 David Vaughan Male 33 M40+ 5 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:29:50 34 01:29:46 33
1154 Anthony Bowness Male 43 M45+ 5 KENDAL AAC 01:32:37 44 01:32:32 45
1236 Norman Hayhurst Male 95 M55+ 5 01:39:22 100 01:39:15 103
103 Ruth Brandon Female 15 F40+ 5 HOLME PIERREPONT RC 01:47:06 196 01:46:20 190
394 John Bertenshaw Male 189 M60+ 5 LYTHAM ST ANNES RR 01:47:58 206 01:47:55 214
334 Cathy Cresswell Female 19 F45+ 5 RIPLEY RUNNING CLUB 01:48:15 216 01:48:00 215
1121 Catherine Eaton Female 30 F35+ 5 TYNE BRIDGE HARRIERS 01:49:38 231 01:49:28 241
783 Elizabeth Hough Female 35 FOPEN 5 01:51:38 268 01:51:36 280
1235 Lynne Kenyon Female 63 F50+ 5 RED ROSE RUNNERS 01:56:59 373 01:56:51 385
820 Carol Shaw Female 79 F55+ 5 HELSBY RUNNING CLUB 01:59:53 428 01:59:37 439
361 David I'Anson Male 403 M70+ 5 02:03:30 505 02:02:54 511
578 Jillie Townend Female 178 F60+ 5 HARROGATE HARRIERS 02:12:10 669 02:11:34 682
155 Peter Kay Male 498 M65+ 5 02:12:30 679 02:11:44 684
190 Sylvia Gittins Female 303 F65+ 5 LYTHAM ST ANNES RR 02:31:03 897 02:30:12 896
608 Craig Jones Male 6 MOPEN 6 MANCHESTER YMCA HARRIERS 01:20:31 6 01:20:30 6
1103 David Mccabe Male 39 M40+ 6 TRAWDEN AC 01:31:19 40 01:31:16 40
495 Gary Thorpe Male 47 M50+ 6 AMBLESIDE AC 01:33:00 48 01:32:56 49
1126 Chris Plews Male 48 M45+ 6 WETHERBY RUNNERS 01:33:03 49 01:32:56 50
533 Michael Clarke Male 120 M55+ 6 LOFTUS & WHITBY AC 01:42:15 129 01:41:26 129
482 Faye Williams Female 17 F40+ 6 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:47:50 202 01:47:34 208
861 Helen Lawrenson Female 21 F45+ 6 WESHAM ROAD RUNNERS 01:48:22 218 01:48:13 219
419 Alan Barnard Male 199 M60+ 6 01:48:47 223 01:48:36 225
894 Emma Rettig Female 32 F35+ 6 GLOSSOPDALE HARRIERS 01:50:17 246 01:50:06 254
1386 Tamara Mitchell Female 36 FOPEN 6 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:51:38 269 01:51:27 275
197 Sarah Louise Johnson Female 76 F50+ 6 DRAGONS RUNNING CLUB 01:59:41 422 01:58:36 417
1294 Liz Skupski Female 125 F55+ 6 BLACKBURN ROAD RUNNERS 02:04:45 543 02:03:53 540
130 Graham Peak Male 502 M70+ 6 02:12:44 684 02:11:50 688
573 Ian Verber Male 516 M65+ 6 BLACK COMBE RUNNERS 02:14:18 705 02:13:16 705
569 Helen Pickard Female 234 F60+ 6 RIPON RUNNERS 02:21:10 788 02:20:10 789
960 Lesley Barratt Female 304 F65+ 6 02:31:38 901 02:30:24 897
1233 Howard Oldham Male 8 MOPEN 7 EAST CHESHIRE HARRIERS 01:23:29 8 01:23:28 8
666 Ian Salkeld Male 50 M40+ 7 JARROW AND HEBBURN AC 01:33:12 51 01:33:09 53
866 Gary Dover Male 52 M50+ 7 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:33:18 53 01:33:14 54
1306 Jeffrey Chadwick Male 53 M45+ 7 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:33:26 54 01:33:26 55