Showing 1 to 100 of 1050 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
439 Sam Stead Male 1 MOPEN 1 KESWICK AC 01:14:41 1 01:14:40 1
597 Eleanor Fowler Female 1 F35+ 1 NUNEATON HARRIERS 01:29:16 30 01:29:14 31
1318 Lewis Rodgers Male 2 MOPEN 2 LOFTUS & WHITBY AC 01:14:48 2 01:14:48 2
1038 Sarah Dudgeon Female 2 F40+ 1 ABINGDON AC 01:33:48 57 01:33:44 58
1085 Tom Collins Male 3 MOPEN 3 MEDWAY AND MAIDSTONE AC 01:17:03 3 01:17:02 3
563 Jenny Featherstone Female 3 F35+ 2 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:34:54 64 01:34:51 66
1063 Julian Barrable Male 4 MOPEN 4 CORSTORPHINE ATHLETICS CLUB 01:17:29 4 01:17:29 5
356 Tanya Blake Female 4 F40+ 2 STAINLAND LIONS RC 01:35:46 70 01:35:41 72
1148 Stephen Jackson Male 5 MOPEN 5 ELVET STRIDERS 01:17:30 5 01:17:28 4
1304 Stella Hayden Female 5 FOPEN 1 PENNY LANE STRIDERS 01:36:02 74 01:35:49 74
608 Craig Jones Male 6 MOPEN 6 MANCHESTER YMCA HARRIERS 01:20:31 6 01:20:30 6
1088 Sharon Dixon Female 6 F45+ 1 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:39:42 106 01:39:37 108
210 Gareth Booth Male 7 M45+ 1 HORWICH RMI 01:23:07 7 01:23:07 7
786 Laura Gill Female 7 FOPEN 2 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:40:35 114 01:40:28 116
1233 Howard Oldham Male 8 MOPEN 7 EAST CHESHIRE HARRIERS 01:23:29 8 01:23:28 8
1283 Catherine Carrdus Female 8 F45+ 2 LYTHAM ST ANNES RR 01:40:45 118 01:40:42 119
816 Luke Beresford Male 9 MOPEN 8 RIPLEY RUNNING CLUB 01:23:48 9 01:23:46 9
975 Rachel Mellor Female 9 F35+ 3 KESWICK AC 01:41:01 120 01:40:29 118
1200 Josh Hartley Male 10 MOPEN 9 BLACK COMBE RUNNERS 01:23:54 10 01:23:52 10
341 Elaine Bisson Female 10 F40+ 3 ELVET STRIDERS 01:43:09 142 01:42:59 145
281 Rob Downs Male 11 M50+ 1 WILMSLOW RC 01:23:58 11 01:23:57 11
1320 Nicola Unsworth Female 11 F45+ 3 BLACKPOOL FYLDE & WYRE AC 01:43:31 148 01:43:21 150
479 Lewis Banton Male 12 MOPEN 10 CLOWNE ROADRUNNERS 01:24:14 12 01:24:13 12
1165 Alison Richards Female 12 F40+ 4 HELM HILL RUNNERS 01:45:10 163 01:44:53 166
855 Michael Littlewood Male 13 M40+ 1 ELVET STRIDERS 01:24:57 13 01:24:56 13
207 Julia Johnson Female 13 F55+ 1 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:45:26 165 01:45:15 172
1029 Matthew Smith Male 14 MOPEN 11 01:25:24 14 01:25:21 14
1102 Angela Oldham Female 14 F65+ 1 EAST CHESHIRE HARRIERS 01:46:14 178 01:46:10 184
1161 Tom Lee Male 15 MOPEN 12 BEAUMONT RC 01:26:24 15 01:26:23 15
103 Ruth Brandon Female 15 F40+ 5 HOLME PIERREPONT RC 01:47:06 196 01:46:20 190
1019 Callum Rowett Male 16 MOPEN 13 01:26:52 16 01:26:49 16
1152 Lizzie James Female 16 F45+ 4 01:47:17 198 01:47:02 201
542 Matthew Cooke Male 17 MOPEN 14 STADIUM RUNNERS 01:26:57 17 01:26:52 17
482 Faye Williams Female 17 F40+ 6 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:47:50 202 01:47:34 208
1288 Paul Reilly Male 18 M40+ 2 HELM HILL RUNNERS 01:27:15 18 01:27:13 18
1383 Katie Maude Female 18 FOPEN 3 WINSTON RUNNERS 01:48:01 209 01:47:46 212
244 Charlie Batho Male 19 M45+ 2 STOCKPORT HARRIERS 01:27:56 19 01:27:53 19
334 Cathy Cresswell Female 19 F45+ 5 RIPLEY RUNNING CLUB 01:48:15 216 01:48:00 215
1086 Mark Tomkinson Male 20 M45+ 3 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:28:03 20 01:28:00 20
520 Danielle Brearton Female 20 F40+ 7 WIGAN HARRIERS 01:48:21 217 01:48:14 220
1059 Graham Moffatt Male 21 M50+ 2 RUSHCLIFFE AC 01:28:11 21 01:28:10 21
861 Helen Lawrenson Female 21 F45+ 6 WESHAM ROAD RUNNERS 01:48:22 218 01:48:13 219
621 Matt Wilson Male 22 M40+ 3 KENDAL AAC 01:28:15 22 01:28:14 22
1105 Ann Foster Female 22 F45+ 7 WETHERBY RUNNERS 01:48:30 219 01:47:20 204
1197 Philip Chritchlow Male 23 M50+ 3 BEAUMONT RC 01:28:19 23 01:28:17 23
102 Ann Gould Female 23 F35+ 4 HOLME PIERREPONT RC 01:48:39 220 01:48:31 224
363 Lee Fuller Male 24 M40+ 4 WARRINGTON RUNNING CLUB 01:28:22 24 01:28:19 24
1173 Elsie Roberts Female 24 F40+ 8 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 01:48:43 221 01:48:30 223
1350 Richard Smith Male 25 MOPEN 15 LEIGH HARRIERS AC 01:28:31 25 01:28:30 25
901 Isaline Kneale Female 25 F50+ 1 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:49:01 224 01:48:53 229
358 Andrew Sheldon Male 26 MOPEN 16 MATLOCK AC 01:28:40 26 01:28:36 26
308 Nicky Jennings Female 26 F45+ 8 FENLAND RUNNING CLUB 01:49:18 227 01:49:04 231
1196 Stuart De Freyne Male 27 MOPEN 17 WOOTTON ROAD RUNNERS 01:28:45 27 01:28:41 27
1182 Janine Fallon Female 27 F40+ 9 BLACKBURN HARRIERS 01:49:22 228 01:48:40 227
903 Richard Rycroft Male 28 M50+ 4 01:28:53 28 01:28:50 28
739 Carol Cervenak Female 28 F55+ 2 GATESHEAD HARRIERS 01:49:36 229 01:49:20 237
344 John Thorpe Male 29 MOPEN 18 MATLOCK AC 01:29:00 29 01:28:58 29
506 Sarah Smallwood Female 29 F50+ 2 01:49:37 230 01:49:24 238
598 Eric Fowler Male 30 M50+ 5 NUNEATON HARRIERS 01:29:16 31 01:29:14 30
1121 Catherine Eaton Female 30 F35+ 5 TYNE BRIDGE HARRIERS 01:49:38 231 01:49:28 241
1211 Duncan Woodhall Male 31 MOPEN 19 TADCASTER HARRIERS 01:29:44 32 01:29:41 32
837 Jackie Rushton Female 31 F45+ 9 01:49:58 241 01:49:39 246
1237 Robert Jinks Male 32 MOPEN 20 BEAUMONT RC 01:29:47 33 01:29:46 34
894 Emma Rettig Female 32 F35+ 6 GLOSSOPDALE HARRIERS 01:50:17 246 01:50:06 254
1026 David Vaughan Male 33 M40+ 5 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:29:50 34 01:29:46 33
1212 Jo Curry Female 33 FOPEN 4 CHORLTON RUNNERS 01:51:33 266 01:50:03 252
170 Dan Walsh Male 34 MOPEN 21 ISTEAD AND IFIELD HARRIERS 01:29:52 35 01:29:49 35
1290 Clare Swift Female 34 F35+ 7 NORTH SHIELDS POLY 01:51:36 267 01:51:19 271
1239 Michael Maxwell Male 35 MOPEN 22 01:30:26 36 01:30:12 36
783 Elizabeth Hough Female 35 FOPEN 5 01:51:38 268 01:51:36 280
353 Stuart Halsey Male 36 M55+ 1 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 01:30:36 37 01:30:23 37
1386 Tamara Mitchell Female 36 FOPEN 6 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:51:38 269 01:51:27 275
1313 Matthew Wright Male 37 MOPEN 23 01:30:53 38 01:30:43 38
630 Clair Martin Female 37 F35+ 8 01:51:46 271 01:51:37 281
1033 Martin Oldfield Male 38 M45+ 4 01:31:10 39 01:31:08 39
1166 Joanne Mcleod Female 38 F50+ 3 BARROW AND FURNESS STRIDERS AC 01:51:58 274 01:51:42 282
1103 David Mccabe Male 39 M40+ 6 TRAWDEN AC 01:31:19 40 01:31:16 40
948 Claire Fowler Female 39 F40+ 10 01:52:10 278 01:50:57 261
343 Simon Croft Male 40 M55+ 2 MATLOCK AC 01:31:43 41 01:31:38 41
471 Gemma Seddon Female 40 FOPEN 7 01:52:30 280 01:51:48 285
1305 Jonathan Toft Male 41 MOPEN 24 PENNY LANE STRIDERS 01:32:07 42 01:31:55 42
1128 Ruth Mewis Female 41 F35+ 9 01:52:40 284 01:51:16 268
622 Richard Wilson Male 42 MOPEN 25 KENDAL AAC 01:32:15 43 01:32:13 44
268 Jo Stewart Female 42 F35+ 10 DARLINGTON TRIATHLON CLUB 01:52:42 286 01:51:15 267
1154 Anthony Bowness Male 43 M45+ 5 KENDAL AAC 01:32:37 44 01:32:32 45
299 Sarah Gauvin Female 43 F45+ 10 FENLAND RUNNING CLUB 01:53:33 298 01:52:30 296
350 Shane Stobbart Male 44 MOPEN 26 CUMBERLAND AC 01:32:43 45 01:32:39 46
627 Susan Lowes Female 44 F45+ 11 SALTWELL HARRIERS 01:53:48 304 01:53:16 308
916 Mark Griffiths Male 45 MOPEN 27 MANCHESTER YMCA HARRIERS 01:32:48 46 01:32:44 47
1080 Wendy Robertshaw Female 45 FOPEN 8 BRIDPORT RUNNERS 01:53:59 310 01:53:50 319
33 David Norman Male 46 M55+ 3 WIRRAL AC 01:32:52 47 01:32:49 48
145 Pip Brady Female 46 F45+ 12 01:54:28 319 01:53:03 304
495 Gary Thorpe Male 47 M50+ 6 AMBLESIDE AC 01:33:00 48 01:32:56 49
193 Julie Darigala Female 47 F45+ 13 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS 01:54:35 323 01:54:19 330
1126 Chris Plews Male 48 M45+ 6 WETHERBY RUNNERS 01:33:03 49 01:32:56 50
1132 Katy Walton Female 48 F35+ 11 01:54:38 325 01:54:28 336
1256 Matthew Wall Male 49 MOPEN 28 LEVEN VALLEY AC 01:33:10 50 01:33:08 52
788 Jacqueline Oakes Female 49 F45+ 14 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:54:51 329 01:54:25 333
666 Ian Salkeld Male 50 M40+ 7 JARROW AND HEBBURN AC 01:33:12 51 01:33:09 53
1133 Julia Jackson Female 50 F45+ 15 LOFTUS & WHITBY AC 01:54:55 330 01:53:56 321