Showing 1 to 100 of 1050 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
1242 David Aashmore Male 103 MOPEN 53 01:40:11 109 01:39:53 111
829 Dotun Aboaba Male 325 M40+ 62 01:58:01 392 01:56:24 375
845 Shelagh Ackers Female 362 F60+ 9 MIDDLETON HARRIERS 02:49:47 1006 02:43:23 983
93 Lucy Adams Female 189 F50+ 24 HOLME PIERREPONT RC 02:14:16 704 02:13:20 706
954 Susan Adams Female 395 F65+ 15 YORK KNAVESMIRE HARRIERS 03:17:57 1047 03:17:20 1046
955 Paul Adams Male 653 M65+ 18 YORK KNAVESMIRE HARRIERS 03:17:58 1048 03:16:56 1045
311 Richard Agger Male 187 M40+ 33 FENLAND RUNNING CLUB 01:47:54 204 01:47:22 205
53 Andrew Aird Male 485 M50+ 90 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:10:55 656 02:10:23 664
842 Graham Albans Male 251 MOPEN 114 01:53:03 293 01:52:53 303
275 Philip Alker Male 402 M50+ 76 02:03:27 503 02:02:20 494
380 Andrew Allan Male 472 M45+ 68 PUDSEY PACERS 02:10:16 639 02:09:32 648
1175 Elaine Allan Female 171 F50+ 22 PUDSEY PACERS 02:10:41 650 02:09:57 655
532 Malcolm Allen Male 200 M65+ 2 TRENT PARK RUNNING CLUB 01:49:14 225 01:48:44 228
1191 Maria Allen Female 205 F45+ 41 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 02:16:55 736 02:15:40 732
1276 Liz Allison Female 207 F50+ 28 TRAWDEN AC 02:17:07 738 02:16:26 743
379 Matthew Allison Male 652 M45+ 91 TRAWDEN AC 03:10:55 1041 03:10:14 1039
795 Joanna Amos Female 355 F50+ 51 02:48:03 995 02:47:03 994
10 Sharon Andrews Female 229 F45+ 46 02:20:10 774 02:19:31 777
20 Jim Andrews Male 629 M50+ 117 02:41:49 971 02:41:31 973
21 Hilary Andrews Female 346 F55+ 36 02:42:59 977 02:42:42 979
218 Russ Appleton Male 177 M40+ 31 01:46:50 191 01:46:13 186
672 Vicky Arden Female 326 F45+ 66 02:37:43 945 02:36:03 936
990 Jonathan Arnold Male 422 M40+ 73 02:05:26 553 02:03:52 539
161 Jacki Artist Female 57 F35+ 13 HARROGATE HARRIERS 01:55:54 350 01:55:00 345
481 Angela Arundel Female 128 F45+ 25 TEESDALE TRIATHLON 02:04:59 548 02:04:29 554
1185 Chris Ashurst Male 146 MOPEN 76 01:44:31 157 01:44:25 159
11 Carl Ashworth Male 508 MOPEN 175 02:12:56 693 02:11:30 677
174 Stephen Aspery Male 560 M60+ 23 SALTWELL HARRIERS 02:22:47 805 02:21:55 812
13 Andrew Aspinall Male 213 M45+ 24 01:50:07 244 01:49:16 236
122 Amanda Jane Astbury Female 378 F40+ 59 PONTEFRACT ATHLETIC CLUB 02:58:33 1026 02:58:00 1024
639 Russ Atherton Male 137 M50+ 18 01:43:28 147 01:43:18 149
117 Sue Atherton Female 188 F45+ 38 02:13:44 700 02:12:33 699
1289 Peter Atkinson Male 268 M55+ 18 NORTH SHIELDS POLY 01:54:05 313 01:53:48 317
1268 Simon Austin Male 204 MOPEN 96 BLACK COMBE RUNNERS 01:49:47 234 01:49:27 240
478 Stephanie Ayre Female 273 F35+ 36 02:26:29 851 02:25:25 850
544 Jonathan Bailey Male 294 M40+ 52 BLACK COMBE RUNNERS 01:55:55 351 01:54:51 343
872 Martin Baines Male 395 M50+ 74 02:03:23 496 02:02:36 500
99 Rosemary Bains Female 150 F60+ 3 TRENT PARK RUNNING CLUB 02:07:23 594 02:05:58 583
1284 Matt Baker Male 186 MOPEN 91 RIPLEY RUNNING CLUB 01:47:52 203 01:47:40 210
362 Martin Baker Male 429 M50+ 82 02:05:54 562 02:05:14 570
1072 Lisa Baker Female 241 FOPEN 56 02:22:07 800 02:20:46 794
1107 Andrea Balcombe Female 347 F35+ 46 02:44:27 982 02:43:06 982
278 Indrani Banerjee Male 270 M45+ 32 01:54:18 315 01:54:08 324
999 Russell Banfi Male 107 MOPEN 56 01:40:33 113 01:39:59 113
479 Lewis Banton Male 12 MOPEN 10 CLOWNE ROADRUNNERS 01:24:14 12 01:24:13 12
183 Collean Barker Female 246 F50+ 34 MALTBY RUNNING CLUB 02:22:48 806 02:21:36 806
419 Alan Barnard Male 199 M60+ 6 01:48:47 223 01:48:36 225
973 Richard Barnes Male 212 MOPEN 101 RED ROSE RUNNERS 01:50:04 243 01:49:50 249
167 Wendy Barnes Female 325 F60+ 7 SANDBACH STRIDERS 02:37:10 942 02:36:31 942
435 Peter Barr Male 65 M40+ 10 01:35:31 68 01:34:47 65
1063 Julian Barrable Male 4 MOPEN 4 CORSTORPHINE ATHLETICS CLUB 01:17:29 4 01:17:29 5
960 Lesley Barratt Female 304 F65+ 6 02:31:38 901 02:30:24 897
1387 James Bartholemew Male 275 M45+ 34 01:54:31 321 01:54:15 327
251 Tristan Bartlett Male 463 M40+ 82 02:09:01 621 02:08:24 622
966 Alan Barton Male 480 M50+ 89 02:10:41 651 02:08:58 631
1282 Rachel Barton Female 315 F35+ 42 CHORLTON RUNNERS 02:33:52 920 02:32:13 915
244 Charlie Batho Male 19 M45+ 2 STOCKPORT HARRIERS 01:27:56 19 01:27:53 19
178 Becky Bawden Female 217 F40+ 40 02:18:40 754 02:17:30 751
422 Nick Bayley Male 102 M40+ 22 HOLME PIERREPONT RC 01:39:51 108 01:39:04 100
1217 Leanne Bayliff Female 142 F35+ 25 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 02:06:23 575 02:05:24 575
813 Gary Beard Male 286 M55+ 20 LOFTUS & WHITBY AC 01:55:26 339 01:54:36 337
1208 Laura Bedford Female 343 F35+ 45 02:42:25 972 02:40:50 969
1359 Richard Bell Male 263 M50+ 42 WETHERBY RUNNERS 01:53:57 307 01:52:48 301
1223 Colin Benn Male 373 M60+ 14 02:01:53 465 02:01:32 474
525 Rick Bennett Male 291 M50+ 50 EVENWOOD ROAD RUNNERS 01:55:35 347 01:54:41 339
309 Steve Bennington Male 435 M45+ 63 FENLAND RUNNING CLUB 02:06:34 578 02:05:15 571
777 Alan Bentley Male 413 M55+ 34 02:04:21 531 02:02:52 509
816 Luke Beresford Male 9 MOPEN 8 RIPLEY RUNNING CLUB 01:23:48 9 01:23:46 9
697 Jo Berry Female 286 F40+ 50 02:28:15 872 02:27:53 875
394 John Bertenshaw Male 189 M60+ 5 LYTHAM ST ANNES RR 01:47:58 206 01:47:55 214
250 Rebecca Binyon Female 201 FOPEN 52 02:16:23 727 02:15:44 735
254 Jane Binyon Female 212 F55+ 11 02:17:42 746 02:17:03 745
341 Elaine Bisson Female 10 F40+ 3 ELVET STRIDERS 01:43:09 142 01:42:59 145
765 Peter Blackburn Male 283 M45+ 36 ULVERSTON TRI CLUB 01:55:16 335 01:54:17 329
120 Mel Blackburn Female 310 FOPEN 69 METHLEY STRIDERS 02:33:14 914 02:32:39 917
356 Tanya Blake Female 4 F40+ 2 STAINLAND LIONS RC 01:35:46 70 01:35:41 72
173 Andrew Blandford Male 568 M40+ 95 MALTBY RUNNING CLUB 02:24:36 828 02:23:24 827
485 Catherine Blower Female 259 FOPEN 60 02:24:32 826 02:23:35 828
582 Rob Boelema Male 646 M50+ 122 02:54:27 1016 02:53:09 1014
583 Wendy Boelema Female 371 F50+ 53 02:54:27 1017 02:53:10 1015
1108 Monica Boland Female 213 F45+ 43 SADDLEWORTH RUNNERS 02:17:42 747 02:17:07 748
1021 Jane Bond Female 320 F50+ 46 RICHMOND & ZETLAND HARRIERS 02:36:44 935 02:35:35 933
210 Gareth Booth Male 7 M45+ 1 HORWICH RMI 01:23:07 7 01:23:07 7
604 Chris Bosten Male 624 MOPEN 204 02:40:28 963 02:38:57 957
898 Glenn Boulter Male 455 MOPEN 160 02:08:10 610 02:07:03 605
774 Jill Boustead Female 239 F55+ 15 SADDLEWORTH RUNNERS 02:22:01 798 02:21:26 801
776 Kristy Bowden Female 149 FOPEN 39 02:07:15 590 02:06:40 595
775 David Bowden Male 588 MOPEN 196 02:28:54 876 02:28:11 877
237 Caroline Bowditch Female 305 F55+ 29 WOLDS VETERAN RUNNERS CLUB 02:32:30 905 02:31:42 907
1314 Richard Bowes Male 473 MOPEN 165 DARLINGTON HARRIERS & AC 02:10:19 640 02:08:55 629
1277 Lorna Bowes Female 192 F50+ 25 BLACKBURN ROAD RUNNERS 02:14:42 708 02:13:50 709
301 Carol Bowett Female 74 F35+ 16 FENLAND RUNNING CLUB 01:58:55 413 01:57:52 406
1154 Anthony Bowness Male 43 M45+ 5 KENDAL AAC 01:32:37 44 01:32:32 45
1060 Suzanne Boyle Female 196 F45+ 39 WALNEY WIND CHEETAHS 02:15:37 719 02:14:43 720
288 Michael Braban Male 349 M40+ 66 01:59:50 427 01:58:45 420
88 Ian Bradbury Male 161 M60+ 2 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:46:03 174 01:45:56 180
518 Jean Bradley Female 53 F60+ 1 ELVET STRIDERS 01:55:24 338 01:55:21 358
166 Andy Bradley Male 360 M60+ 13 RIPLEY RUNNING CLUB 02:00:38 444 02:00:13 449
1262 Alan Bradley Male 527 M45+ 78 AMBLESIDE AC 02:16:26 728 02:15:09 727
1261 Sarah Bradley Female 235 F45+ 49 02:21:23 791 02:20:06 787