Showing 1 to 100 of 272 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo
312 Chris Standidge Male 1 M20-39 1 Total Tri Training 00:05:31 2 00:00:39 8 00:32:05 1 00:00:43 8 00:23:47 2 01:02:43 1
252 Nathan Ford Male 2 M20-39 2 NATHAN FORD TRIATHLON COACHING 00:05:35 3 00:00:45 22 00:33:52 2 00:00:37 6 00:24:25 5 01:05:11 2
264 Dan Elliot Male 3 M20-39 3 TriCentralUK 00:06:09 5 00:00:39 12 00:34:53 4 00:00:44 11 00:24:05 3 01:06:28 3
405 Cedol Dafydd Male 4 MU20 1 Development Academy Triathlon 00:05:21 1 00:00:34 3 00:37:05 15 00:00:32 2 00:24:39 6 01:08:09 4
389 Arthur Connell Male 5 M20-39 4 00:06:28 12 00:00:35 5 00:34:50 3 00:00:50 26 00:25:29 8 01:08:10 5
322 Daniel Pearson Male 6 M20-39 5 TRIC CENTRAL UK 00:06:24 10 00:00:40 14 00:35:31 5 00:00:53 30 00:26:04 16 01:09:30 6
292 Llewelyn Edwards Male 7 M20-39 6 00:07:22 40 00:00:38 7 00:37:37 19 00:00:43 9 00:23:44 1 01:10:04 7
394 Jonathan Milton Male 8 M20-39 7 Manchester Triathlon club 00:06:49 16 00:00:32 1 00:36:06 8 00:00:52 28 00:26:14 17 01:10:31 8
419 Jonathan Tyler Male 9 M20-39 8 00:06:56 20 00:00:40 13 00:36:56 14 00:00:36 5 00:25:40 11 01:10:45 9
395 Paul Brown Male 10 M40-49 1 Whitchurch Triathlon Club 00:07:23 43 00:00:48 26 00:36:28 10 00:00:35 3 00:25:49 13 01:11:01 10
206 Alex Taylor Male 11 M20-39 9 Manchester Triathlon Club 00:07:10 29 00:00:43 19 00:36:28 11 00:00:47 18 00:26:04 15 01:11:10 11
140 David Starr Male 12 M20-39 10 00:08:19 76 00:01:04 45 00:35:47 7 00:01:03 64 00:25:39 10 01:11:50 12
376 James Lynch Male 13 M20-39 11 Chester Triathlon Club 00:06:39 14 00:01:06 47 00:37:08 16 00:01:05 70 00:26:50 21 01:12:47 13
249 Thomas Dauncey Male 14 M20-39 12 Black Country Triathlon 00:06:03 4 00:00:47 25 00:39:58 33 00:00:44 14 00:25:33 9 01:13:04 14
296 Brian Wills Male 15 M40-49 2 00:07:39 50 00:00:42 17 00:36:47 13 00:01:03 60 00:26:55 23 01:13:04 15
390 Dylan Roberts Male 16 M20-39 13 Wrecsam Tri 00:06:50 17 00:00:47 24 00:36:21 9 00:00:41 7 00:28:33 30 01:13:09 16
173 Helen Marshall Female 1 F20-39 1 INTRTri 00:06:12 7 00:00:52 29 00:38:40 22 00:00:55 36 00:26:53 22 01:13:30 17
242 Laurence Thomson Male 17 M20-39 14 Army Triathlon Association 00:06:13 8 00:01:17 57 00:40:57 43 00:00:59 48 00:24:21 4 01:13:44 18
416 Andy Hamilton Male 18 M20-39 15 Chester Triathlon Club 00:07:13 30 00:01:03 43 00:35:32 6 00:01:03 63 00:29:05 39 01:13:54 19
111 Philip Hingley Male 19 M40-49 3 00:08:19 77 00:01:13 54 00:37:29 18 00:01:23 124 00:26:37 19 01:14:59 20
267 Simon Jones Male 20 M20-39 16 Leeds and Bradford Triathlon C 00:07:20 39 00:01:08 50 00:40:30 39 00:00:57 43 00:25:08 7 01:15:00 21
378 Richard Collins Male 21 M40-49 4 Wigan Triathlon Club (Hindley 00:06:56 21 00:00:43 18 00:36:47 12 00:01:05 71 00:30:54 64 01:16:23 22
166 Jonathon Seymour Male 22 M20-39 17 GOG Triathlon Club 00:09:21 133 00:01:54 115 00:39:13 28 00:01:20 120 00:25:41 12 01:17:27 23
388 Catherine Connell Female 2 F20-39 2 00:08:10 66 00:01:58 119 00:39:40 29 00:01:03 59 00:26:48 20 01:17:37 24
315 Osian Wyn Male 23 M20-39 18 Aber AC 00:08:10 65 00:01:02 41 00:40:04 35 00:00:44 12 00:27:44 28 01:17:42 25
205 Helen Mason Female 3 F20-39 3 Newcastle (Staffs) Triathlon C 00:06:10 6 00:01:02 42 00:40:41 41 00:00:54 34 00:29:19 44 01:18:04 26
391 Tom Blackler Male 24 M20-39 19 Team Cemais 00:07:17 37 00:00:39 10 00:41:01 45 00:00:49 24 00:28:22 29 01:18:06 27
263 Alexandra Kilcoyne Female 4 F20-39 4 INTRtri 00:07:18 38 00:00:44 20 00:42:10 62 00:00:56 40 00:27:03 24 01:18:08 28
235 Mark Evans Male 25 M20-39 20 00:08:20 78 00:01:39 90 00:39:08 25 00:01:33 148 00:27:41 27 01:18:19 29
147 Gareth Leek Male 26 M20-39 21 Teme tri 00:09:18 131 00:02:07 128 00:38:40 21 00:01:49 183 00:26:30 18 01:18:21 30
407 Pab (paul) Maddox Male 27 M50-59 1 00:07:30 47 00:00:55 31 00:39:10 27 00:00:58 46 00:30:00 52 01:18:32 31
408 Phil Murphy Male 28 M20-39 22 Total tri training 00:07:14 31 00:00:34 2 00:44:43 99 00:01:03 62 00:25:55 14 01:19:27 32
224 Claire Sutcliffe Female 5 F40-49 1 Total Tri Training 00:07:05 28 00:01:16 56 00:40:41 40 00:01:02 55 00:29:35 45 01:19:37 33
213 Iwan Jones Male 29 M20-39 23 00:07:03 26 00:00:36 6 00:42:24 64 00:00:54 33 00:28:46 33 01:19:41 34
258 Gary Cartwright Male 30 M40-49 5 00:08:38 89 00:01:08 49 00:41:12 49 00:01:20 121 00:27:26 25 01:19:42 35
175 Lee Williiams Male 31 M40-49 6 00:08:11 67 00:01:37 88 00:38:53 24 00:01:26 129 00:30:21 57 01:20:25 36
210 Nicholas Farnell Male 32 M60+ 1 TEME LEISURE TRI 00:09:05 120 00:01:24 61 00:39:52 32 00:00:49 23 00:29:19 43 01:20:27 37
151 Eleanor Davies Female 6 F40-49 2 00:08:25 81 00:00:57 36 00:40:10 36 00:01:33 146 00:29:37 46 01:20:40 38
409 Shane Skillin Male 33 M20-39 24 00:07:03 27 00:00:52 28 00:41:52 59 00:01:27 132 00:29:49 48 01:21:01 39
349 Kate Sealy Female 7 F20-39 5 00:08:56 111 00:01:03 44 00:40:59 44 00:01:29 139 00:28:53 36 01:21:19 40
350 Ben Sealy Male 34 M40-49 7 00:09:26 141 00:01:52 112 00:38:43 23 00:01:08 81 00:30:12 54 01:21:20 41
201 Nicholas Holmes Male 35 M60+ 2 Whitchurch Triathlon Club 00:08:15 72 00:01:43 97 00:41:36 55 00:01:16 109 00:28:56 38 01:21:43 42
176 Hugh Powell Male 36 M20-39 25 Tri-Anglia 00:07:47 55 00:01:05 46 00:40:19 38 00:00:48 19 00:31:47 86 01:21:44 43
339 Gaia Mazza Female 8 F20-39 6 Hereford Triathlon Club 00:06:16 9 00:02:28 168 00:39:43 30 00:00:55 38 00:32:31 98 01:21:52 44
291 Franklin Lewis Male 37 M20-39 26 Tata Steel 00:06:47 15 00:01:29 68 00:42:48 70 00:00:56 41 00:30:23 59 01:22:20 45
238 Mal Balmer Male 38 M50-59 2 st helens tri 00:07:43 53 00:01:08 52 00:41:08 48 0 00:32:23 96 01:22:20 46
199 Nick Howard Male 39 M40-49 8 00:07:35 49 00:00:39 9 00:42:52 71 00:01:01 50 00:30:44 63 01:22:48 47
379 Nicola Sommers Female 9 F20-39 7 00:07:23 42 00:01:35 85 00:41:12 50 00:01:09 83 00:31:35 77 01:22:53 48
396 Team Team Sunshine Mixed 1 MX-TEAM 1 00:06:58 23 00:00:35 4 00:37:40 20 00:00:48 21 00:37:19 178 01:23:18 49
255 Dilwyn Griffiths Male 40 M20-39 27 Cerist triathlon club 00:08:20 79 00:01:26 66 00:37:23 17 00:00:58 44 00:35:16 138 01:23:21 50
382 Merfyn Jones Male 41 M50-59 3 GOG Triathlon Club 00:07:26 45 00:00:45 21 00:40:03 34 00:01:40 168 00:33:34 117 01:23:26 51
372 Gareth Elwyn Jones Male 42 M50-59 4 CSM 00:10:40 193 00:01:00 39 00:41:47 56 00:01:12 101 00:29:09 41 01:23:47 52
293 Judith Wall Female 10 F40-49 3 Manchester Triathlon Club 00:08:39 90 00:00:46 23 00:43:27 81 00:00:46 15 00:30:16 56 01:23:53 53
182 Will Machin Male 43 M20-39 28 Rivington Tri 00:07:51 57 00:01:11 53 00:41:51 58 00:01:03 61 00:31:58 90 01:23:53 54
244 Michael Mills Male 44 M40-49 9 00:07:34 48 00:01:35 82 00:42:32 68 00:01:11 92 00:31:07 71 01:23:56 55
363 Lewis Edwards Male 45 M20-39 29 University of Liverpool 00:07:56 60 00:02:15 139 00:41:20 52 00:01:56 191 00:30:32 61 01:23:57 56
261 Darren Vaughan Male 46 M40-49 10 Cerist triathlon club 00:08:39 91 00:01:51 109 00:40:43 42 00:01:14 106 00:31:40 79 01:24:05 57
410 Rhys Owen Male 47 M40-49 11 Betsi Runaways 00:09:05 119 00:00:39 11 00:39:08 26 00:01:47 180 00:33:29 116 01:24:06 58
289 Ian Calland Male 48 M50-59 5 Lowton Sparrows 00:08:56 109 00:01:34 80 00:42:25 66 00:01:24 126 00:30:25 60 01:24:42 59
385 Adam Ziya Male 49 M50-59 6 00:08:48 100 00:01:51 110 00:42:01 60 00:01:04 65 00:31:45 85 01:25:28 60
309 Carl Farrow Male 50 M50-59 7 Macclesfield Wheelers 00:08:51 104 00:00:58 37 00:41:06 47 00:01:09 84 00:33:29 114 01:25:32 61
381 Ross Palin Male 51 M20-39 30 00:07:15 32 00:01:34 81 00:45:28 104 00:01:07 77 00:30:15 55 01:25:37 62
321 Karen Driver Female 11 F40-49 4 TRI CENTRAL UK 00:06:27 11 00:01:41 93 00:44:53 101 00:01:11 96 00:31:33 76 01:25:44 63
364 Derwyn Roberts Male 52 M40-49 12 00:08:45 98 00:02:19 151 00:41:02 46 00:01:16 108 00:32:29 97 01:25:49 64
294 Sonia Harris Female 12 F40-49 5 Manchester Triathlon Club 00:08:01 62 00:00:41 16 00:41:15 51 00:01:10 89 00:34:47 132 01:25:53 65
253 Archie Warman Male 53 M20-39 31 00:06:51 18 00:01:45 100 00:48:05 146 00:00:47 17 00:28:35 31 01:26:01 66
406 David Gallimore Male 54 M40-49 13 00:08:38 88 00:01:32 76 00:43:24 80 00:01:33 150 00:31:07 70 01:26:12 67
274 David Glover Male 55 M20-39 32 WRC Tri 00:08:18 75 00:01:46 101 00:42:18 63 00:01:24 127 00:32:44 103 01:26:28 68
356 David Owens Male 56 M20-39 33 00:07:17 36 00:01:51 108 00:41:51 57 00:02:14 208 00:33:23 112 01:26:33 69
403 Rhiannon Kamink Female 13 FU20 1 00:06:59 24 00:02:00 123 00:47:17 130 00:01:12 99 00:29:08 40 01:26:34 70
368 David Blackmore Male 57 M40-49 14 00:10:30 186 00:02:19 149 00:39:50 31 00:01:46 177 00:32:14 93 01:26:36 71
123 Paul Rice Male 58 M40-49 15 00:09:30 146 00:01:31 75 00:42:27 67 00:01:53 188 00:31:19 72 01:26:38 72
110 James Garbe Male 59 M20-39 34 00:09:27 142 00:02:45 194 00:43:00 72 00:01:11 90 00:30:22 58 01:26:42 73
150 Tomos Watkin Male 60 M20-39 35 00:08:46 99 00:02:24 159 00:44:00 91 00:01:39 165 00:29:55 50 01:26:43 74
179 Mathew White Male 61 M20-39 36 00:08:28 84 00:02:03 125 00:43:46 89 00:00:59 49 00:31:35 78 01:26:49 75
367 Dafydd Lloyd Male 62 M20-39 37 00:09:13 127 00:01:19 60 00:43:43 86 00:01:10 86 00:31:42 80 01:27:04 76
262 Jonathan Richards Male 63 M40-49 16 00:09:26 140 00:01:25 65 00:42:25 65 00:01:18 113 00:32:41 101 01:27:12 77
369 Ruth Wilson Female 14 F40-49 6 Team dawson 00:08:41 92 00:00:56 33 00:43:09 76 00:01:11 95 00:33:20 111 01:27:16 78
305 Andre Marsh Male 64 M50-59 8 INTRtri 00:09:23 136 00:02:10 132 00:45:04 103 00:01:12 98 00:29:43 47 01:27:30 79
413 Paul Cheetham Male 65 M50-59 9 00:08:54 107 00:01:29 70 00:42:40 69 00:01:05 73 00:33:27 113 01:27:33 80
269 Kevin Mcgarvey Male 66 M20-39 38 00:09:06 122 00:01:53 114 00:43:45 88 00:01:10 85 00:31:42 82 01:27:34 81
332 Greg Zajac Male 67 M20-39 39 00:10:09 176 00:01:52 113 00:43:04 75 00:01:04 69 00:31:44 83 01:27:52 82
400 Team Harlech club Mixed 2 MX-TEAM 2 00:06:35 13 00:00:40 15 00:49:00 157 00:00:48 20 00:31:23 74 01:28:24 83
313 Chris Van Hessing Male 68 M20-39 40 RAF Triathlon 00:07:16 34 00:01:27 67 00:41:32 54 00:01:04 68 00:37:12 176 01:28:29 84
351 Jack Murphy Male 69 M20-39 41 00:09:15 128 00:02:18 147 00:48:30 151 00:01:20 119 00:27:40 26 01:29:01 85
266 Anna Iley Female 15 F40-49 7 SYTri 00:08:58 112 00:01:18 59 00:45:04 102 00:01:44 173 00:32:34 99 01:29:36 86
141 Morgan Lewis Male 70 M20-39 42 00:07:55 59 00:01:47 102 00:45:31 105 00:00:35 4 00:33:52 122 01:29:38 87
246 Paul Baker Male 71 M40-49 17 00:09:58 169 00:01:33 78 00:44:27 96 00:01:13 103 00:32:36 100 01:29:45 88
354 Meurig Thomas Male 72 M50-59 10 City of Chester Triathlon Club 00:08:12 69 00:01:33 79 00:43:13 78 00:01:01 51 00:35:54 146 01:29:52 89
204 Dewi Jones Male 73 M20-39 43 Dreigiau Dwyfor Triathlon 00:08:26 82 00:01:36 87 00:44:15 94 0 00:35:37 143 01:29:52 90
318 Gavin Evans Male 74 M20-39 44 00:07:46 54 00:02:40 190 00:49:48 171 00:00:58 45 00:28:49 35 01:29:59 91
221 Philip Ashton Male 75 M20-39 45 00:07:26 46 00:02:32 175 00:47:06 126 00:01:05 72 00:32:05 92 01:30:13 92
287 Harry Merrett Male 76 M20-39 46 00:10:34 188 00:02:28 169 00:44:20 95 00:01:11 94 00:31:51 87 01:30:22 93
370 Matthew Reay Male 77 M20-39 47 00:08:17 74 00:01:49 106 00:45:36 108 00:00:54 35 00:33:48 120 01:30:23 94
366 Karen Newby Female 16 F40-49 8 Scarab 00:08:15 73 00:01:35 84 00:43:24 79 00:01:02 53 00:36:13 153 01:30:27 95
347 Andy Grey Male 78 M20-39 48 00:08:08 63 00:02:18 146 00:44:50 100 00:01:17 111 00:33:58 124 01:30:28 96
271 Carol Coole Female 17 F50-59 1 Chester Triathlon Club 00:08:12 68 00:01:35 83 00:46:06 115 00:01:11 91 00:33:29 115 01:30:30 97
209 Martin Hallworth Male 79 M60+ 3 Lowton Sparrows 00:08:42 93 00:01:41 94 00:47:03 125 00:01:21 122 00:31:57 89 01:30:42 98
146 James Galliers Male 80 M20-39 49 00:09:57 166 00:03:07 209 00:40:16 37 00:01:43 170 00:36:10 151 01:31:10 99
280 Ifan Jones Male 81 M20-39 50 00:09:47 159 00:04:06 246 00:44:10 93 00:02:14 209 00:31:02 66 01:31:18 100