Showing 1 to 100 of 154 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
211 Rob Grantham Male 1 M40 1 Pensby Runners 01:40:34 1 01:40:34 1
239 Joseph Burgon Male 2 MOPEN 1 01:47:31 2 01:47:29 2
280 Lucy Partridge Female 1 FOPEN 1 Pensby Runners 02:06:14 10 02:06:08 10
337 Paul Kerry Male 11 M50 1 FFE runners 02:10:19 13 02:09:51 14
366 Neil Dalleywter Male 22 CANI-X 1 Canicross Clywd 02:19:22 26 02:09:29 13
253 Wendy Lee Female 5 F40 1 Pensby Runners 02:23:00 33 02:22:37 35
220 Alison Macdonald Female 9 F50 1 Ellesmere Port RC 02:33:39 53 02:33:37 54
316 Sue Cash Female 42 F60 1 Wirral Vikings TRC 03:12:57 121 03:12:41 122
212 Martin Cliffe Male 3 M40 2 Eryri harriers 01:51:18 3 01:51:18 3
249 Joe Dorgham Male 6 MOPEN 2 02:02:15 6 02:01:54 6
355 Ursula Moore Female 2 FOPEN 2 Pensby Runners 02:08:30 11 02:08:27 12
304 Anthony Barbat Male 13 M50 2 Wallasey AC 02:10:47 16 02:10:44 17
364 Darren O'Connor Male 35 CANI-X 2 Helsby Running club 02:26:42 40 02:16:50 26
217 Janine Roberts Female 7 F40 2 Hart Road Runners 02:29:32 46 02:29:14 47
368 Carole Morrison Female 10 F50 2 Pensby Runners 02:36:32 55 02:36:21 56
339 Paul Atack Male 4 M40 3 01:55:54 4 01:55:53 4
297 Stuart Gosling Male 7 MOPEN 3 UTS 02:04:53 7 02:04:47 7
356 Eleanor Fielding Female 3 FOPEN 3 02:10:42 15 02:10:40 16
342 Stephen Myers Male 15 M50 3 Prestwich AC 02:12:50 18 02:12:48 19
369 Lynsey Coan Female 6 CANI-X 3 Canicross Clwyd 02:26:46 41 02:16:52 27
261 Sarka Jeremic Female 13 F40 3 02:41:03 65 02:40:48 65
329 Davina Raidy Female 18 F50 3 Rossendale Harriers AC 02:49:09 76 02:48:52 77
343 Eddie Roche Male 5 M40 4 Pensby Runners 01:59:21 5 01:59:20 5
273 Tim Joy Male 8 MOPEN 4 Buckley Runners 02:05:26 8 02:05:22 8
254 Lucy Allen Female 4 FOPEN 4 San Domenico RC 02:16:47 22 02:16:38 24
281 Andrew Ellis Male 20 M50 4 Meirionnydd Running Club 02:17:01 24 02:16:36 23
365 Rhodri Parfitt Male 40 CANI-X 4 02:30:55 47 02:20:59 32
230 Jennie Woods Female 14 F40 4 Run Knutsford 02:41:30 66 02:41:14 66
333 Sissel Lundberg-Bury Female 19 F50 4 Rossendale Harriers AC 02:49:10 78 02:48:52 78
312 Lee Lumb Male 9 M40 5 Tattenhall runners 02:05:59 9 02:05:54 9
251 Danny Rodrigues Male 12 MOPEN 5 02:10:32 14 02:10:30 15
234 Stephen Entwistle Male 25 M50 5 Wirral Vikings TRC 02:20:50 29 02:20:36 31
241 Eleanor Houghton Female 8 FOPEN 5 02:32:57 50 02:32:36 50
360 Jennifer Alys Crich Female 11 CANI-X 5 02:38:22 57 02:38:22 57
228 Olive Bigmore Female 15 F40 5 02:41:56 67 02:41:39 67
331 Carolyn Davies-Moore Female 22 F50 5 02:50:07 86 02:49:54 87
332 Iain Davies-Moore Male 10 M40 6 02:08:31 12 02:08:21 11
324 Liam Rushworth Male 17 MOPEN 6 02:14:31 20 02:14:23 22
264 Richard Wise Male 38 M50 6 Bollington Harriers 02:27:31 44 02:27:10 44
240 Kate Houghton Female 12 FOPEN 6 02:38:59 61 02:38:38 60
338 Charlotte Brennan Female 16 F40 6 Chester Triathlon Club 02:47:23 73 02:46:56 74
361 Hannah Ridout Female 25 CANI-X 6 02:55:23 93 02:45:27 72
302 Alison Dore Female 26 F50 6 02:56:20 94 02:55:59 94
218 Paul Samuels Male 14 M40 7 Wrexham AC 02:12:48 17 02:12:44 18
231 Matthew Kelsey Male 18 MOPEN 7 02:14:32 21 02:14:13 21
335 John Cannon Male 44 M50 7 02:33:29 52 02:33:16 52
357 Alexandra Fletcher Female 17 FOPEN 7 Eryri harriers 02:47:52 74 02:47:21 75
215 Paula Robinson Female 20 F40 7 02:49:32 80 02:48:55 79
242 Marie Carmen Lopez Female 33 F50 7 03:04:17 105 03:03:53 105
363 Chris Owen Male 81 CANI-X 7 03:20:56 131 03:11:04 120
219 David Simmons Male 16 M40 8 Prestwich AC 02:13:10 19 02:13:09 20
330 Matt Allen Male 19 MOPEN 8 02:16:47 23 02:16:38 25
221 Andrew Harris Male 45 M50 8 02:33:53 54 02:33:33 53
322 Joanne Preston Female 21 F40 8 Wirral Vikings TRC 02:50:01 85 02:49:45 86
276 Catherine Howell Female 24 FOPEN 8 Pensby Runners 02:52:32 89 02:52:07 90
258 Maria Brockway Female 36 F50 8 Wirral AC 03:08:40 113 03:08:21 114
362 Jacqueline Fowler Female 53 CANI-X 8 Meirionnydd Running Club 03:38:58 136 03:29:01 134
301 Tim Woodhead Male 21 M40 9 02:17:44 25 02:17:25 28
334 Daniel Palmer Male 27 MOPEN 9 Vegan Runners 02:22:39 31 02:22:19 34
287 Peter Barnish Male 54 M50 9 02:44:16 69 02:43:38 69
237 Tina Mcauley Female 23 F40 9 02:50:39 87 02:50:12 88
350 Kerry Woodcock Female 27 FOPEN 9 Runstrong 02:58:57 97 02:58:37 97
354 Louise Waywell Female 40 F50 9 Perth road runners 03:09:55 118 03:09:43 118
359 Karyn Jackson Female 65 CANI-X 9 Chester Triathlon Club 04:01:45 149 03:51:50 146
296 Graham Coupe Male 23 M40 10 Wirral Vikings TRC 02:20:49 27 02:20:33 29
252 Nathan Ball Male 28 MOPEN 10 Sale Harriers 02:22:54 32 02:22:52 36
265 The Chairman Halligan Male 57 M50 10 02:47:12 72 02:46:37 73
260 Kirstin Prager Female 28 F40 10 03:00:02 98 02:59:27 98
290 Leigh Jenkins Female 29 FOPEN 10 03:01:49 100 03:01:19 102
250 Wendy Barker Female 41 F50 10 03:12:22 120 03:12:08 121
317 Peter Cushion Male 24 M40 11 Wirral Vikings TRC 02:20:49 28 02:20:34 30
306 David Baker Male 32 MOPEN 11 02:25:40 37 02:25:37 40
323 Alastair Coldham Male 64 M50 11 Wirral Vikings TRC 02:49:59 84 02:49:43 85
293 Lizzy Deery Female 30 FOPEN 11 Chester Triathlon Club 03:01:49 101 03:01:19 100
288 Anne Fleming Female 34 F40 11 Kirkby Milers 03:06:18 108 03:05:48 107
277 Dawn Owen Female 52 F50 11 Resolution Runners 03:37:02 135 03:36:24 135
345 Ian Shorrock Male 26 M40 12 Pensby runners 02:22:05 30 02:22:01 33
325 John Rolton Male 39 MOPEN 12 CRR 02:28:02 45 02:27:55 46
367 Gordon Mcleod Male 67 M50 12 Pensby Runners 02:53:22 91 02:53:09 92
294 Laura Ashford Female 31 FOPEN 12 Chester Triathlon Club 03:01:49 102 03:01:18 99
282 Steph Roberts Female 35 F40 12 03:06:39 110 03:06:08 110
291 Rachel Saunders Female 54 F50 12 Wallasey AC 03:42:21 137 03:42:14 137
347 Ciaran Lynch Male 29 M40 13 Pensby Runners 02:24:52 34 02:24:26 37
313 Matthew Eglin Male 41 MOPEN 13 02:31:08 48 02:31:03 48
208 Noel Irwin Male 68 M50 13 Sale Harriers 02:54:07 92 02:54:02 93
295 Jessica Archer-Clowes Female 32 FOPEN 13 Chester Triathlon Club 03:01:49 103 03:01:19 101
358 Catherine Roberts Female 38 F40 13 Runstrong 03:08:52 115 03:08:30 115
303 Julie Barbat Female 55 F50 13 Wallasey AC 03:42:21 138 03:42:15 138
346 Chris Davies Male 30 M40 14 Pensby runners 02:25:00 35 02:24:36 38
233 Greg Doran Male 43 MOPEN 14 02:33:19 51 02:32:51 51
310 Ultan Mulhern Male 75 M50 14 03:06:37 109 03:06:28 111
348 Nicola Brown Female 37 FOPEN 14 Bury AC 03:08:43 114 03:08:12 113
203 Claudia Pagoulatou Female 39 F40 14 Pensby Runners 03:09:12 116 03:08:48 116
305 Sharon Lamont Female 56 F50 14 Wallasey AC 03:42:28 139 03:42:22 139
262 Duncan Stewart Male 31 M40 15 02:25:39 36 02:25:16 39
214 Adam Carter Male 46 MOPEN 15 02:36:34 56 02:36:16 55
244 Steve Barrett Male 79 M50 15 03:10:48 119 03:10:11 119
245 Nicole Malloy Female 43 F40 15 Run Knutsford 03:14:24 122 03:14:06 123
256 Grace Crawford Female 44 FOPEN 15 Knutsford Triathlon club 03:14:27 123 03:14:10 124
311 Michele Alty Female 60 F50 15 Wallasey AC 03:42:32 143 03:42:26 143