Showing 1 to 100 of 154 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
214 Adam Carter Male 46 MOPEN 15 02:36:34 56 02:36:16 55
267 Alasdair Bennell Male 66 MOPEN 22 Pensby Runners 02:52:48 90 02:52:39 91
323 Alastair Coldham Male 64 M50 11 Wirral Vikings TRC 02:49:59 84 02:49:43 85
315 Alejandra Garcia Female 46 F40 17 Village Road Runners 03:17:49 126 03:17:41 127
357 Alexandra Fletcher Female 17 FOPEN 7 Eryri harriers 02:47:52 74 02:47:21 75
220 Alison Macdonald Female 9 F50 1 Ellesmere Port RC 02:33:39 53 02:33:37 54
302 Alison Dore Female 26 F50 6 02:56:20 94 02:55:59 94
281 Andrew Ellis Male 20 M50 4 Meirionnydd Running Club 02:17:01 24 02:16:36 23
221 Andrew Harris Male 45 M50 8 02:33:53 54 02:33:33 53
352 Andrew Barnard Male 47 M40 21 Buckley Runners 02:38:48 58 02:38:36 59
278 Andrew Everett Male 62 M40 28 02:49:45 82 02:49:34 84
319 Andy Mcintosh Male 48 M40 22 Buckley Runners 02:38:51 59 02:38:40 61
288 Anne Fleming Female 34 F40 11 Kirkby Milers 03:06:18 108 03:05:48 107
235 Annie Craggs Female 49 FOPEN 17 Meirionnydd Running Club 03:20:51 129 03:20:25 129
304 Anthony Barbat Male 13 M50 2 Wallasey AC 02:10:47 16 02:10:44 17
314 Ben Darby Male 59 MOPEN 20 Pensby Runners 02:49:10 77 02:49:05 81
275 Birthday Girl Waster Female 67 FOPEN 22 04:51:20 151 04:50:46 151
286 Carl Joyce Male 76 M40 36 03:06:46 111 03:06:07 109
368 Carole Morrison Female 10 F50 2 Pensby Runners 02:36:32 55 02:36:21 56
331 Carolyn Davies-Moore Female 22 F50 5 02:50:07 86 02:49:54 87
276 Catherine Howell Female 24 FOPEN 8 Pensby Runners 02:52:32 89 02:52:07 90
358 Catherine Roberts Female 38 F40 13 Runstrong 03:08:52 115 03:08:30 115
320 Catherine Cuthbert Female 57 F40 21 Wallasey AC 03:42:32 140 03:42:25 140
338 Charlotte Brennan Female 16 F40 6 Chester Triathlon Club 02:47:23 73 02:46:56 74
346 Chris Davies Male 30 M40 14 Pensby runners 02:25:00 35 02:24:36 38
318 Chris Prout Male 55 M40 26 Wirral AC 02:44:17 70 02:44:00 70
363 Chris Owen Male 81 CANI-X 7 03:20:56 131 03:11:04 120
347 Ciaran Lynch Male 29 M40 13 Pensby Runners 02:24:52 34 02:24:26 37
236 Claire Thapa Female 50 F40 19 Cerist Tri Club 03:20:54 130 03:20:27 130
203 Claudia Pagoulatou Female 39 F40 14 Pensby Runners 03:09:12 116 03:08:48 116
336 Colin Price Male 34 M40 17 02:26:03 39 02:25:55 42
263 Dan Bruffell Male 49 M40 23 Pensby Runners 02:38:59 60 02:38:34 58
334 Daniel Palmer Male 27 MOPEN 9 Vegan Runners 02:22:39 31 02:22:19 34
251 Danny Rodrigues Male 12 MOPEN 5 02:10:32 14 02:10:30 15
364 Darren O'Connor Male 35 CANI-X 2 Helsby Running club 02:26:42 40 02:16:50 26
219 David Simmons Male 16 M40 8 Prestwich AC 02:13:10 19 02:13:09 20
306 David Baker Male 32 MOPEN 11 02:25:40 37 02:25:37 40
329 Davina Raidy Female 18 F50 3 Rossendale Harriers AC 02:49:09 76 02:48:52 77
277 Dawn Owen Female 52 F50 11 Resolution Runners 03:37:02 135 03:36:24 135
262 Duncan Stewart Male 31 M40 15 02:25:39 36 02:25:16 39
343 Eddie Roche Male 5 M40 4 Pensby Runners 01:59:21 5 01:59:20 5
356 Eleanor Fielding Female 3 FOPEN 3 02:10:42 15 02:10:40 16
241 Eleanor Houghton Female 8 FOPEN 5 02:32:57 50 02:32:36 50
341 Emily Blackwell Female 64 FOPEN 20 03:53:55 148 03:53:46 149
283 Fowler Waster Female 66 FOPEN 21 Ellesmere Port RC 04:29:54 150 04:29:20 150
299 Gavin Carr Male 70 M40 32 02:57:03 96 02:56:35 96
285 Get A Grip Waster Female 69 FOPEN 24 05:39:21 153 05:38:46 154
367 Gordon Mcleod Male 67 M50 12 Pensby Runners 02:53:22 91 02:53:09 92
256 Grace Crawford Female 44 FOPEN 15 Knutsford Triathlon club 03:14:27 123 03:14:10 124
296 Graham Coupe Male 23 M40 10 Wirral Vikings TRC 02:20:49 27 02:20:33 29
269 Graham Sutton Male 63 M40 29 02:49:57 83 02:49:30 82
233 Greg Doran Male 43 MOPEN 14 02:33:19 51 02:32:51 51
361 Hannah Ridout Female 25 CANI-X 6 02:55:23 93 02:45:27 72
353 Helen Chaplin Female 62 FOPEN 19 03:52:20 146 03:51:42 145
332 Iain Davies-Moore Male 10 M40 6 02:08:31 12 02:08:21 11
345 Ian Shorrock Male 26 M40 12 Pensby runners 02:22:05 30 02:22:01 33
243 Ian Statter Male 83 M40 38 03:37:01 134 03:36:25 136
362 Jacqueline Fowler Female 53 CANI-X 8 Meirionnydd Running Club 03:38:58 136 03:29:01 134
351 Jamie Hughes Male 69 M40 31 02:57:02 95 02:56:35 95
372 Jan Mcard Female 59 F40 22 Wallasey AC 03:42:32 142 03:42:26 142
340 Jane Blackwell Female 63 F50 16 03:53:55 147 03:53:45 148
217 Janine Roberts Female 7 F40 2 Hart Road Runners 02:29:32 46 02:29:14 47
328 Jean Luc Camerano Male 73 M40 34 03:04:17 106 03:03:54 106
230 Jennie Woods Female 14 F40 4 Run Knutsford 02:41:30 66 02:41:14 66
360 Jennifer Alys Crich Female 11 CANI-X 5 02:38:22 57 02:38:22 57
295 Jessica Archer-Clowes Female 32 FOPEN 13 Chester Triathlon Club 03:01:49 103 03:01:19 101
322 Joanne Preston Female 21 F40 8 Wirral Vikings TRC 02:50:01 85 02:49:45 86
249 Joe Dorgham Male 6 MOPEN 2 02:02:15 6 02:01:54 6
325 John Rolton Male 39 MOPEN 12 CRR 02:28:02 45 02:27:55 46
335 John Cannon Male 44 M50 7 02:33:29 52 02:33:16 52
308 Jonathan Phillips Male 65 M40 30 02:50:54 88 02:50:33 89
239 Joseph Burgon Male 2 MOPEN 1 01:47:31 2 01:47:29 2
303 Julie Barbat Female 55 F50 13 Wallasey AC 03:42:21 138 03:42:15 138
359 Karyn Jackson Female 65 CANI-X 9 Chester Triathlon Club 04:01:45 149 03:51:50 146
240 Kate Houghton Female 12 FOPEN 6 02:38:59 61 02:38:38 60
350 Kerry Woodcock Female 27 FOPEN 9 Runstrong 02:58:57 97 02:58:37 97
349 Kev Charleston Male 60 MOPEN 21 Oensby Runners 02:49:10 79 02:49:04 80
300 Kevin Malone Male 56 MOPEN 18 02:44:59 71 02:44:56 71
260 Kirstin Prager Female 28 F40 10 03:00:02 98 02:59:27 98
294 Laura Ashford Female 31 FOPEN 12 Chester Triathlon Club 03:01:49 102 03:01:18 99
312 Lee Lumb Male 9 M40 5 Tattenhall runners 02:05:59 9 02:05:54 9
290 Leigh Jenkins Female 29 FOPEN 10 03:01:49 100 03:01:19 102
327 Les Jackson Male 33 M40 16 Run or Cake 02:25:50 38 02:25:40 41
324 Liam Rushworth Male 17 MOPEN 6 02:14:31 20 02:14:23 22
223 Liz Scholey Female 51 F40 20 Karibu trail runnning 03:21:20 133 03:21:08 132
293 Lizzy Deery Female 30 FOPEN 11 Chester Triathlon Club 03:01:49 101 03:01:19 100
354 Louise Waywell Female 40 F50 9 Perth road runners 03:09:55 118 03:09:43 118
280 Lucy Partridge Female 1 FOPEN 1 Pensby Runners 02:06:14 10 02:06:08 10
254 Lucy Allen Female 4 FOPEN 4 San Domenico RC 02:16:47 22 02:16:38 24
246 Lucy Goldsmith Female 45 F40 16 Run Knutsford 03:14:59 124 03:14:42 125
369 Lynsey Coan Female 6 CANI-X 3 Canicross Clwyd 02:26:46 41 02:16:52 27
258 Maria Brockway Female 36 F50 8 Wirral AC 03:08:40 113 03:08:21 114
242 Marie Carmen Lopez Female 33 F50 7 03:04:17 105 03:03:53 105
344 Mark Humphreys Male 84 M40 39 Wallasey AC 03:43:05 144 03:42:58 144
212 Martin Cliffe Male 3 M40 2 Eryri harriers 01:51:18 3 01:51:18 3
307 Martin Campbell Male 58 MOPEN 19 02:47:57 75 02:47:22 76
371 Martyn Chatterley Male 74 M40 35 03:06:16 107 03:05:56 108
289 Mathew Tuomey Male 51 MOPEN 17 UTS 02:39:51 63 02:39:44 63
330 Matt Allen Male 19 MOPEN 8 02:16:47 23 02:16:38 25
326 Matt Routledge Male 61 M40 27 02:49:43 81 02:49:33 83