Showing 1 to 100 of 154 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
254 Lucy Allen Female 4 FOPEN 4 San Domenico RC 02:16:47 22 02:16:38 24
330 Matt Allen Male 19 MOPEN 8 02:16:47 23 02:16:38 25
311 Michele Alty Female 60 F50 15 Wallasey AC 03:42:32 143 03:42:26 143
295 Jessica Archer-Clowes Female 32 FOPEN 13 Chester Triathlon Club 03:01:49 103 03:01:19 101
294 Laura Ashford Female 31 FOPEN 12 Chester Triathlon Club 03:01:49 102 03:01:18 99
339 Paul Atack Male 4 M40 3 01:55:54 4 01:55:53 4
306 David Baker Male 32 MOPEN 11 02:25:40 37 02:25:37 40
252 Nathan Ball Male 28 MOPEN 10 Sale Harriers 02:22:54 32 02:22:52 36
304 Anthony Barbat Male 13 M50 2 Wallasey AC 02:10:47 16 02:10:44 17
303 Julie Barbat Female 55 F50 13 Wallasey AC 03:42:21 138 03:42:15 138
250 Wendy Barker Female 41 F50 10 03:12:22 120 03:12:08 121
216 Roger Barlow Male 52 M40 24 Run Neston 02:40:25 64 02:40:20 64
352 Andrew Barnard Male 47 M40 21 Buckley Runners 02:38:48 58 02:38:36 59
287 Peter Barnish Male 54 M50 9 02:44:16 69 02:43:38 69
244 Steve Barrett Male 79 M50 15 03:10:48 119 03:10:11 119
267 Alasdair Bennell Male 66 MOPEN 22 Pensby Runners 02:52:48 90 02:52:39 91
228 Olive Bigmore Female 15 F40 5 02:41:56 67 02:41:39 67
340 Jane Blackwell Female 63 F50 16 03:53:55 147 03:53:45 148
341 Emily Blackwell Female 64 FOPEN 20 03:53:55 148 03:53:46 149
338 Charlotte Brennan Female 16 F40 6 Chester Triathlon Club 02:47:23 73 02:46:56 74
258 Maria Brockway Female 36 F50 8 Wirral AC 03:08:40 113 03:08:21 114
348 Nicola Brown Female 37 FOPEN 14 Bury AC 03:08:43 114 03:08:12 113
263 Dan Bruffell Male 49 M40 23 Pensby Runners 02:38:59 60 02:38:34 58
239 Joseph Burgon Male 2 MOPEN 1 01:47:31 2 01:47:29 2
328 Jean Luc Camerano Male 73 M40 34 03:04:17 106 03:03:54 106
307 Martin Campbell Male 58 MOPEN 19 02:47:57 75 02:47:22 76
335 John Cannon Male 44 M50 7 02:33:29 52 02:33:16 52
299 Gavin Carr Male 70 M40 32 02:57:03 96 02:56:35 96
214 Adam Carter Male 46 MOPEN 15 02:36:34 56 02:36:16 55
316 Sue Cash Female 42 F60 1 Wirral Vikings TRC 03:12:57 121 03:12:41 122
353 Helen Chaplin Female 62 FOPEN 19 03:52:20 146 03:51:42 145
349 Kev Charleston Male 60 MOPEN 21 Oensby Runners 02:49:10 79 02:49:04 80
371 Martyn Chatterley Male 74 M40 35 03:06:16 107 03:05:56 108
212 Martin Cliffe Male 3 M40 2 Eryri harriers 01:51:18 3 01:51:18 3
369 Lynsey Coan Female 6 CANI-X 3 Canicross Clwyd 02:26:46 41 02:16:52 27
323 Alastair Coldham Male 64 M50 11 Wirral Vikings TRC 02:49:59 84 02:49:43 85
296 Graham Coupe Male 23 M40 10 Wirral Vikings TRC 02:20:49 27 02:20:33 29
235 Annie Craggs Female 49 FOPEN 17 Meirionnydd Running Club 03:20:51 129 03:20:25 129
256 Grace Crawford Female 44 FOPEN 15 Knutsford Triathlon club 03:14:27 123 03:14:10 124
360 Jennifer Alys Crich Female 11 CANI-X 5 02:38:22 57 02:38:22 57
317 Peter Cushion Male 24 M40 11 Wirral Vikings TRC 02:20:49 28 02:20:34 30
320 Catherine Cuthbert Female 57 F40 21 Wallasey AC 03:42:32 140 03:42:25 140
366 Neil Dalleywter Male 22 CANI-X 1 Canicross Clywd 02:19:22 26 02:09:29 13
314 Ben Darby Male 59 MOPEN 20 Pensby Runners 02:49:10 77 02:49:05 81
346 Chris Davies Male 30 M40 14 Pensby runners 02:25:00 35 02:24:36 38
332 Iain Davies-Moore Male 10 M40 6 02:08:31 12 02:08:21 11
331 Carolyn Davies-Moore Female 22 F50 5 02:50:07 86 02:49:54 87
293 Lizzy Deery Female 30 FOPEN 11 Chester Triathlon Club 03:01:49 101 03:01:19 100
272 Thomas Donnelly Male 78 MOPEN 24 03:09:37 117 03:09:09 117
233 Greg Doran Male 43 MOPEN 14 02:33:19 51 02:32:51 51
302 Alison Dore Female 26 F50 6 02:56:20 94 02:55:59 94
249 Joe Dorgham Male 6 MOPEN 2 02:02:15 6 02:01:54 6
313 Matthew Eglin Male 41 MOPEN 13 02:31:08 48 02:31:03 48
281 Andrew Ellis Male 20 M50 4 Meirionnydd Running Club 02:17:01 24 02:16:36 23
234 Stephen Entwistle Male 25 M50 5 Wirral Vikings TRC 02:20:50 29 02:20:36 31
278 Andrew Everett Male 62 M40 28 02:49:45 82 02:49:34 84
356 Eleanor Fielding Female 3 FOPEN 3 02:10:42 15 02:10:40 16
226 Trevor Fisher Male 50 MOPEN 16 02:39:34 62 02:39:16 62
288 Anne Fleming Female 34 F40 11 Kirkby Milers 03:06:18 108 03:05:48 107
357 Alexandra Fletcher Female 17 FOPEN 7 Eryri harriers 02:47:52 74 02:47:21 75
309 Tom Forshaw Male 72 M40 33 03:04:01 104 03:03:52 104
362 Jacqueline Fowler Female 53 CANI-X 8 Meirionnydd Running Club 03:38:58 136 03:29:01 134
315 Alejandra Garcia Female 46 F40 17 Village Road Runners 03:17:49 126 03:17:41 127
246 Lucy Goldsmith Female 45 F40 16 Run Knutsford 03:14:59 124 03:14:42 125
297 Stuart Gosling Male 7 MOPEN 3 UTS 02:04:53 7 02:04:47 7
321 Rachael Graham Female 58 FOPEN 18 Wallasey AC 03:42:32 141 03:42:25 141
211 Rob Grantham Male 1 M40 1 Pensby Runners 01:40:34 1 01:40:34 1
265 The Chairman Halligan Male 57 M50 10 02:47:12 72 02:46:37 73
221 Andrew Harris Male 45 M50 8 02:33:53 54 02:33:33 53
241 Eleanor Houghton Female 8 FOPEN 5 02:32:57 50 02:32:36 50
240 Kate Houghton Female 12 FOPEN 6 02:38:59 61 02:38:38 60
276 Catherine Howell Female 24 FOPEN 8 Pensby Runners 02:52:32 89 02:52:07 90
351 Jamie Hughes Male 69 M40 31 02:57:02 95 02:56:35 95
344 Mark Humphreys Male 84 M40 39 Wallasey AC 03:43:05 144 03:42:58 144
208 Noel Irwin Male 68 M50 13 Sale Harriers 02:54:07 92 02:54:02 93
327 Les Jackson Male 33 M40 16 Run or Cake 02:25:50 38 02:25:40 41
359 Karyn Jackson Female 65 CANI-X 9 Chester Triathlon Club 04:01:45 149 03:51:50 146
290 Leigh Jenkins Female 29 FOPEN 10 03:01:49 100 03:01:19 102
261 Sarka Jeremic Female 13 F40 3 02:41:03 65 02:40:48 65
227 Sharon Jones Female 61 F40 23 Runstrong 03:52:20 145 03:51:59 147
273 Tim Joy Male 8 MOPEN 4 Buckley Runners 02:05:26 8 02:05:22 8
286 Carl Joyce Male 76 M40 36 03:06:46 111 03:06:07 109
231 Matthew Kelsey Male 18 MOPEN 7 02:14:32 21 02:14:13 21
337 Paul Kerry Male 11 M50 1 FFE runners 02:10:19 13 02:09:51 14
305 Sharon Lamont Female 56 F50 14 Wallasey AC 03:42:28 139 03:42:22 139
253 Wendy Lee Female 5 F40 1 Pensby Runners 02:23:00 33 02:22:37 35
370 Melanie Liu Female 48 FOPEN 16 Wrexham AC 03:19:23 128 03:28:51 133
242 Marie Carmen Lopez Female 33 F50 7 03:04:17 105 03:03:53 105
312 Lee Lumb Male 9 M40 5 Tattenhall runners 02:05:59 9 02:05:54 9
333 Sissel Lundberg-Bury Female 19 F50 4 Rossendale Harriers AC 02:49:10 78 02:48:52 78
347 Ciaran Lynch Male 29 M40 13 Pensby Runners 02:24:52 34 02:24:26 37
220 Alison Macdonald Female 9 F50 1 Ellesmere Port RC 02:33:39 53 02:33:37 54
245 Nicole Malloy Female 43 F40 15 Run Knutsford 03:14:24 122 03:14:06 123
300 Kevin Malone Male 56 MOPEN 18 02:44:59 71 02:44:56 71
372 Jan Mcard Female 59 F40 22 Wallasey AC 03:42:32 142 03:42:26 142
237 Tina Mcauley Female 23 F40 9 02:50:39 87 02:50:12 88
319 Andy Mcintosh Male 48 M40 22 Buckley Runners 02:38:51 59 02:38:40 61
367 Gordon Mcleod Male 67 M50 12 Pensby Runners 02:53:22 91 02:53:09 92
355 Ursula Moore Female 2 FOPEN 2 Pensby Runners 02:08:30 11 02:08:27 12
368 Carole Morrison Female 10 F50 2 Pensby Runners 02:36:32 55 02:36:21 56