Showing 1 to 88 of 88 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
486 Daniel Weston Male 1 MOPEN 1 Wrexham AC 03:51:37 1 03:51:34 1
509 John Hunt Male 2 M50 1 Pensby Runners 03:56:57 2 03:56:56 2
497 Charles Allington Male 3 MOPEN 2 03:58:27 3 03:58:25 3
478 Andrea Rowlands Female 1 F40 1 Eryri harriers 04:03:25 4 04:03:22 4
508 Alan Lundberg-Bury Male 4 M50 2 Rossendale Harriers AC 04:07:10 5 04:07:07 5
443 Niall Mccartan Male 5 MOPEN 3 04:15:01 6 04:14:56 6
503 James Gray Male 6 MOPEN 4 Bowland Fell Runners 04:23:26 7 04:23:23 7
409 Craig Lammas Male 7 M40 1 Oswestry olympians 04:23:44 8 04:23:40 8
481 Marcin Pilarczyk Male 8 MOPEN 5 Above 2000 04:25:00 9 04:24:57 9
492 Stephen Jones Male 9 M60 1 Eryri Harriers 04:32:16 10 04:32:13 10
471 Francis Edwards Male 10 MOPEN 6 Delamere Spartans 04:34:54 11 04:34:49 11
477 Martin Thomerson Male 11 M40 2 Warrington Running Club 04:35:13 12 04:35:11 12
430 Michael Anderson Male 12 MOPEN 7 Liverpool Pembroke and Sefton 04:37:09 13 04:37:01 13
460 Kate Whitfield Female 2 F40 2 Mercia Fell Runners 04:37:28 14 04:37:22 14
438 Roger Montgomery Male 13 M50 3 Harpenden Arrows 04:45:02 15 04:44:57 15
461 Simon Duckett Male 14 M40 3 Tattenhall runners 04:47:01 16 04:46:53 16
427 Will Allen Male 15 MOPEN 8 Hooverville harriers 04:50:21 17 04:50:17 17
490 Gary Young Male 16 M40 4 04:51:45 18 04:51:36 18
410 Laura Baynham-Hughes Female 3 F40 3 Helsby Running club 04:51:52 19 04:51:42 19
440 Ralph Pawling Male 17 MOPEN 9 Pensby Runners 04:53:03 20 04:53:00 20
494 Mark Griffiths Male 18 MOPEN 10 Manchester YMCA Harriers 04:56:15 21 04:56:07 21
442 Alison Halsall?S Female 4 F40 4 Helsby Running club 04:56:37 22 04:56:26 22
417 Darren Ryder Male 19 M40 5 Ellesmere Port RC 04:56:46 23 04:56:34 23
422 Michael Burns Male 20 M50 4 Ellesmere Port RC 05:04:35 24 05:04:17 24
452 Jonathan Prager Male 21 M50 5 05:07:44 25 05:07:27 25
484 Gary Martin Male 22 M50 6 05:08:12 26 05:07:45 26
436 John Williams Male 23 M60 2 Cerist Tri Club 05:11:07 27 05:10:25 27
453 James Doerr Male 24 M40 6 05:13:30 28 05:13:25 28
489 Angela Hill Female 5 F50 1 05:15:11 29 05:15:04 29
472 David Miles Male 25 M50 7 Invictus Tri 05:15:53 30 05:15:48 30
488 Anne Rosbottom Female 6 F40 5 Wirral AC 05:18:47 31 05:18:37 31
416 Owen Barden Male 26 M40 7 Mersey Tri 05:21:37 32 05:21:30 32
439 Paul Cunningham Male 27 M40 8 Helsby Running club 05:21:58 33 05:21:47 33
456 Andrew Peers Male 28 MOPEN 11 05:22:43 34 05:22:39 34
468 Paul Jeanrenaud Male 29 M40 9 05:23:11 35 05:22:49 35
463 Robin Blackham Male 30 M50 8 05:24:14 36 05:24:07 36
485 Andrew Sumner Male 31 M40 10 Pensby runners 05:24:39 37 05:24:37 37
470 Patrick Phelan Male 32 M50 9 05:25:11 38 05:25:02 38
446 Dave Wilson Male 33 M40 11 05:25:14 39 05:25:08 39
447 Gail Stuthridge Female 7 F40 6 05:27:57 40 05:27:49 40
434 Simon Small Male 34 M40 12 05:30:12 41 05:29:52 41
415 Mark Dunn Male 35 MOPEN 12 Kirkby Milers 05:32:32 42 05:32:18 42
450 Jennifer West Female 8 F40 7 Village Road Runners 05:33:04 43 05:32:55 43
412 Cara Fishburn Female 9 F50 2 Chester Triathlon Club 05:43:30 44 05:43:15 44
402 Andy Mitchell Male 36 M40 13 Sunlight Runners 05:44:38 45 05:44:17 45
445 John Bassett Male 37 M50 10 Wallasey AC 05:45:10 46 05:45:06 46
480 Tom Duckers Male 38 MOPEN 13 05:47:05 47 05:46:46 47
411 Emily Smith Female 10 FOPEN 1 Helsby Running club 05:54:16 48 05:54:06 48
429 Jim Jones Male 39 M50 11 Helsby Running club 05:55:22 49 05:55:11 49
459 Gareth Roberts Male 40 M40 14 Prestatyn R C 05:57:37 50 05:57:20 50
495 Jeremy Collins Male 41 M50 12 Llyn Striders 05:57:57 51 05:57:47 51
418 Joe Chedgzoy Male 42 MOPEN 14 Kirkby Milers 06:00:50 52 06:00:35 53
407 Ian Rivers Male 43 M50 13 Kirkby Milers 06:00:50 53 06:00:32 52
473 Seng Kiong Kok Male 44 MOPEN 15 06:02:50 54 06:02:23 54
496 Abigail Pepperman Female 11 FOPEN 2 06:03:33 55 06:03:10 55
466 Ian Critchley Male 45 M40 15 06:03:44 56 06:03:26 56
457 Kelly Clark Female 12 FOPEN 3 Wirral AC 06:04:55 57 06:04:44 58
437 Kate Wright Female 13 FOPEN 4 06:04:56 58 06:04:37 57
435 Ivan Field Male 46 M50 14 100 marathon club 06:05:16 59 06:05:04 59
491 Colin Wood Male 47 M60 3 06:05:22 60 06:05:11 60
423 Peter Duffy Male 48 MOPEN 16 06:07:00 61 06:06:37 62
419 Christopher Bu Male 49 MOPEN 17 06:07:00 62 06:06:37 61
432 Tom Coghlan Male 50 MOPEN 18 06:07:01 63 06:06:38 63
458 Michael Shaw Male 51 M40 16 06:11:52 64 06:11:35 64
464 Alex Farmer Male 52 MOPEN 19 06:18:31 65 06:18:14 65
493 Matthew Foulds Male 53 MOPEN 20 06:21:21 66 06:20:51 67
448 Tony Griffiths Male 54 M40 17 Macclesfield Harriers 06:21:51 67 06:21:46 68
500 Kirstie Fraser Female 14 CANI-X 1 Canicross Clwyd 06:30:43 68 06:19:13 66
455 Sarah Jackson Female 15 F40 8 Penny Lane Striders 06:31:03 69 06:30:45 69
479 Peter Allcock Male 55 MOPEN 21 Brabond ac 06:33:40 70 06:33:16 70
476 Steve Evans Male 56 M40 18 06:33:58 71 06:33:49 71
449 Anthony Brockway Male 57 M50 15 Wirral AC 06:34:12 72 06:33:59 72
441 Jake Lane Male 58 MOPEN 22 Delamere Spartans 06:36:25 73 06:36:05 73
474 Tony Spriggs Male 59 M50 16 06:38:08 74 06:37:54 74
431 Steve Marsh Male 60 M50 17 06:39:20 75 06:38:56 75
469 Christiane Kloos Female 16 F40 9 Aberystwyth AC 06:41:01 76 06:40:40 76
414 Joanne Cook Female 17 FOPEN 5 Ellesmere Port RC 06:41:56 77 06:41:34 77
467 Guy Thompson Male 61 M50 18 06:45:14 78 06:44:58 78
462 Bill Dawson Male 62 M60 4 06:46:25 79 06:46:19 79
403 Paul Cope Male 63 M40 19 Kirkby Milers 07:02:09 80 07:01:54 80
426 Lisa Lord Female 18 FOPEN 6 07:21:50 81 07:21:32 82
499 Dan Sherwin Male 64 MOPEN 23 Chester Road Runners 07:21:50 82 07:21:32 83
425 Paul Jones Male 65 M40 20 07:21:53 83 07:21:34 85
424 Amanda Newall Female 19 F40 10 Chester Road Runners 07:21:53 84 07:21:34 84
482 Peter Burton Male 66 M50 19 Lymm Runners 07:22:05 85 07:21:51 86
404 Linda Greengrass Female 20 F40 11 Kirkby Milers 07:54:05 86 07:53:51 87
405 Mark Humphreys Male 67 M50 20 Kirkby Milers 07:58:05 87 07:57:50 88
504 Rob Beech Male 68 MOPEN 24 07:58:24 88 07:08:02 81