Showing 1 to 100 of 245 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position YouTube
12 Jack Blackburn Male 1 MOPEN 1 Pontypridd 01:20:59 1 01:20:58 1
161 Steve Littler Male 2 M40+ 1 01:22:02 2 01:22:01 2
130 Jonathan Pugh Male 3 M35+ 1 Builth and District 01:23:13 3 01:23:11 3
1 Jack Turner Male 4 MOPEN 2 Stroud AC 01:24:20 4 01:24:19 4
2 Robin Woods Male 5 M40+ 2 Builth and District 01:24:42 5 01:24:40 5
134 Gary Brown Male 6 M35+ 2 Penarth & Dinas Runners 01:26:56 6 01:26:55 6
105 Ifan Lloyd Male 7 M55+ 1 swansea harriers 01:27:06 7 01:27:05 7
3 Richard Foster Male 8 M35+ 3 Lliswerry Runners 01:27:13 8 01:27:12 8
166 Gareth Payne Male 9 M45+ 1 Sarn Helen 01:27:56 9 01:27:54 9
165 Jonathan Jones Male 10 M40+ 3 01:30:22 10 01:30:22 10
67 Warren Miles Male 11 M50+ 1 01:32:12 11 01:32:10 11
68 Andrew Poole Male 12 M35+ 4 Sarn Helen 01:32:36 12 01:32:34 12
11 Oliver Williams Male 13 MOPEN 3 White Rock Runners 01:33:15 13 01:33:15 13
7 Sandra Chipper Female 1 F45+ 1 Lliswerry Runners 01:33:37 14 01:33:36 14
4 Sam Lewis-Jones Male 14 MOPEN 4 Parc Bryn Bach RC 01:34:34 15 01:34:33 15
115 Emyr Morgan Male 15 M45+ 2 Les Croupiers RC 01:34:37 16 01:34:35 17
107 Paul Ocallaghan Male 16 MOPEN 5 01:34:38 17 01:34:34 16
163 Aled Jones-Davies Male 17 M35+ 5 Trots 01:35:47 18 01:35:45 18
169 David Richardson Male 18 M35+ 6 Pont-Y-Pwl & District Runners 01:36:02 19 01:35:59 19
101 Rebecca Templeton Female 2 FOPEN 1 01:36:46 20 01:36:43 20
78 Craig Lammas Male 19 M40+ 4 Oswestry olympians 01:37:56 21 01:37:51 21
85 Gareth Sims Male 20 MOPEN 6 01:38:04 22 01:38:01 22
182 David Jacob Male 21 MOPEN 7 Lliswerry Runners 01:39:59 23 01:39:59 23
171 Sally Munro Female 3 F40+ 1 Darth Coastal Runners 01:40:47 24 01:40:45 24
179 Ann Nixon Female 4 F60+ 1 Forest of Dean AC 01:41:12 25 01:41:08 25
181 Peter Page Male 22 MOPEN 8 Teg triathletes 01:43:13 26 01:43:07 26
5 Nicky Collin Female 5 FOPEN 2 Lliswerry Runners 01:43:26 27 01:43:25 27
142 Wolfgang Luecke Male 23 M35+ 7 01:43:55 28 01:43:47 28
59 Michael Price Male 24 M35+ 8 Roberttown Road Runners 01:45:08 29 01:45:04 29
13 Sally Wilder Female 6 F35+ 1 San Domenico 01:45:44 30 01:45:41 30
92 Robert Kestin Male 25 MOPEN 9 Port talbot harriers 01:45:51 31 01:45:44 31
172 Gerwyn Harris Male 26 M35+ 9 Batrunners 01:46:14 32 01:46:12 32
167 Christopher Francis Male 27 MOPEN 10 3M Gorseinon Road Runners 01:46:35 33 01:46:33 33
132 Carwyn Henson Male 28 MOPEN 11 01:46:46 34 01:46:45 34
168 David Cascarina Male 29 M50+ 2 Cornelly Striders 01:47:03 35 01:46:59 35
392 Dean Summers Male 30 M35+ 10 01:48:09 36 01:47:59 36
84 Tomos Rees Male 31 MOPEN 12 01:48:12 37 01:48:05 37
155 Gethin Thomas Male 32 MOPEN 13 Maindy Harriers 01:48:16 38 01:48:15 38
135 Steven Mccuaig Male 33 MOPEN 14 01:48:21 39 01:48:17 39
373 Huw Viggers Male 34 MOPEN 15 Rhoose runners 01:48:30 40 01:48:20 40
54 Janneke Van Beijnum Female 7 F35+ 2 Les Croupiers RC 01:49:03 41 01:49:01 41
86 Eric Gough Male 35 M45+ 3 01:49:11 42 01:49:03 42
64 Joanne Rees Female 8 F40+ 2 Rhayader Running Club 01:49:46 43 01:49:44 44
139 David Goodall Male 36 M65+ 1 White Rock Runners 01:49:50 44 01:49:42 43
318 Jonathan Phillips Male 37 M50+ 3 Pembrokeshire Harriers 01:49:58 45 01:49:45 45
175 Darren Brown Male 38 M45+ 4 Freedom Runners 01:50:09 46 01:50:06 46
183 Christopher Nellins Male 39 M60+ 1 Penarth & Dinas Runners 01:50:20 47 01:50:15 47
129 Stephen Evans Male 40 M35+ 11 01:50:36 48 01:50:30 48
52 Ian Humphreys Male 41 M40+ 5 Fox Running Club 01:50:47 49 01:50:38 50
407 Simon Harrison Male 42 M50+ 4 Ogmore Phoenix runners 01:50:56 50 01:50:38 49
58 Martin Pigott Male 43 M60+ 2 01:50:58 51 01:50:53 51
126 Keith Williams Male 44 M50+ 5 01:51:11 52 01:51:03 52
98 William Edwards Male 45 M45+ 5 Porthcawl Runners 01:51:20 53 01:51:17 53
8 Harri Like Female 9 FOPEN 3 Pont-Y-Pwl & District Runners 01:51:24 54 01:51:23 54
119 Antony Allen Male 46 M35+ 12 01:51:57 55 01:51:53 55
81 Ged Murphy Male 47 M45+ 6 01:52:15 56 01:52:12 56
109 Phillip Miles Male 48 M65+ 2 Parc Bryn Bach RC 01:53:22 57 01:53:16 58
141 Dimitri Vorr Male 49 M55+ 2 Pont-Y-Pwl & District Runners 01:53:32 58 01:53:11 57
73 Paul Milner Male 50 M45+ 7 Ledbury and District Harriers 01:53:33 59 01:53:30 59
143 Warren Griffiths Male 51 M40+ 6 01:53:42 60 01:53:33 60
137 David Ward Male 52 MOPEN 16 01:53:57 61 01:53:47 61
117 Colin Cottell Male 53 M55+ 3 Reading Roadrunners 01:54:22 62 01:54:17 62
136 Chris Panes Male 54 M50+ 6 Roberttown Road Runners 01:54:23 63 01:54:20 63
173 D Chick Female 10 F50+ 1 Port talbot harriers 01:54:39 64 01:54:33 64
158 Ben Bumpiss Jenkins Male 55 M35+ 13 Griffithstown Harriers 01:54:56 65 01:54:50 65
125 Lisa Newing Female 11 FOPEN 4 Bristol & West AC 01:55:15 66 01:55:11 66
62 Michael Ferris Male 56 MOPEN 17 gade valley harriers 01:55:16 67 01:55:12 67
114 Rachel Eales Female 12 FOPEN 5 Penarth & Dinas Runners 01:55:31 68 01:55:27 68
75 Robert Saunders Male 57 M35+ 14 Builth and District 01:55:56 69 01:55:51 69
164 Jeff Thomas Male 58 M50+ 7 Bridgend AC 01:56:35 70 01:56:32 70
156 Simon Crowther Male 59 M40+ 7 Brecon Tri Club 01:56:39 71 01:56:33 71
177 Carl Edwards Male 60 M45+ 8 Pontypridd Roadents AC 01:56:51 72 01:56:45 72
70 Paul Wiggins Male 61 M35+ 15 01:57:04 73 01:57:00 73
188 Piotr Straesak Male 62 M60+ 3 01:57:33 74 01:57:24 75
338 Owen Davies Male 63 M45+ 9 Parc Bryn Bach RC 01:57:40 75 01:57:24 74
398 Holly Jenkins Female 13 FOPEN 6 Celtic Crossfit 01:58:08 76 01:57:57 76
470 Helen Quinn Female 14 F35+ 3 West 4 Harriers 01:58:38 77 01:58:21 77
176 Andrea Hurman Female 15 F50+ 2 Penarth & Dinas Runners 01:58:39 78 01:58:33 78
71 Michael Roberts Male 64 M45+ 10 01:58:48 79 01:58:44 79
116 Ian Hierons Male 65 M45+ 11 01:59:17 80 01:59:09 80
174 Jonathan Hancock Male 66 M60+ 4 Usk Runners 01:59:20 81 01:59:17 82
148 Tom Yapp Male 67 M50+ 8 01:59:23 82 01:59:17 81
178 Jan Edwards Female 16 F45+ 2 Pontypridd Roadents AC 01:59:28 83 01:59:23 83
112 David Williams Male 68 M45+ 12 01:59:35 84 01:59:28 84
111 Jonathan Matthews Male 69 MOPEN 18 02:00:20 85 02:00:10 85
326 Simon Donoghue Male 70 M45+ 13 02:00:38 86 02:00:14 86
180 Steven James Male 71 M40+ 8 Ogmore Phoenix Runners 02:01:09 87 02:00:51 87
69 Malcolm Bradley Male 72 M65+ 3 Penarth & Dinas Runners 02:01:11 88 02:01:05 88
408 Ross Fitzpatrick Male 73 M40+ 9 02:01:26 89 02:01:16 90
320 Edward Crimp Male 74 M35+ 16 02:01:34 90 02:01:11 89
104 Michael Emmett Male 75 M35+ 17 02:01:41 91 02:01:33 91
410 Chris Ingram Male 76 M40+ 10 02:01:44 92 02:01:33 93
354 Catrin Gaskell Female 17 FOPEN 7 02:01:48 93 02:01:33 92
153 Ben Gaskell Male 77 MOPEN 19 02:01:56 94 02:01:50 94
309 Torsten Hildebrandt Male 78 M50+ 9 02:02:23 95 02:02:09 95
334 Andrew Braun Male 79 MOPEN 20 Swansea harriers 02:02:25 96 02:02:14 96
170 Ceri Jones Female 18 F45+ 3 Aberdare 02:02:25 97 02:02:20 97
100 Gareth Senior Male 80 M35+ 18 02:02:26 98 02:02:20 98
51 Marcus Smith Male 81 M45+ 14 Parc Bryn Bach RC 02:02:30 99 02:02:26 100
331 Daniel Old Male 82 MOPEN 21 02:02:40 100 02:02:24 99