Showing 1 to 100 of 227 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position YouTube
19 Jon Bowie Male 1 MSENIOR 1 TELFORD AC 00:26:49 1 00:26:49 1
36 Simon Cole Male 2 MSENIOR 2 GOG TRIATHLON CLUB 00:27:12 2 00:27:11 2
171 Gavin Roberts Male 3 MSENIOR 3 ERYRI HARRIERS 00:29:07 3 00:29:05 3
119 Jonathan Kettle Male 4 MV40 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:29:21 4 00:29:21 4
148 Scott Nixon Male 5 MSENIOR 4 DEESTRIDERS RC 00:29:30 5 00:29:30 5
12 Andrew Birch Male 6 MV45 1 SHREWSBURY AC 00:29:59 6 00:29:58 6
16 Darren Blazier Male 7 MV45 2 ABERGELE HARRIERS 00:30:00 7 00:30:00 7
167 Alex Roberts Male 8 MU23 1 00:30:12 8 00:30:11 8
218 Brian Wills Male 9 MV45 3 ERYRI HARRIERS 00:30:26 9 00:30:25 9
240 Alan Hughes Male 10 MV45 4 00:30:28 10 00:30:26 10
128 Sam Liddell Male 11 MSENIOR 5 00:30:31 11 00:30:30 11
5 Amie Bagnall Female 1 FSENIOR 1 PRESTATYN RC 00:30:36 12 00:30:35 12
204 Eliot Waterhouse Male 12 MSENIOR 6 00:31:13 13 00:31:11 13
242 John Davies Male 13 MSENIOR 7 00:31:18 14 00:31:17 14
245 Irfon Rowlands Male 14 MV50 1 CYBI STRIDERS 00:31:20 15 00:31:19 15
187 James Singleton Male 15 MU23 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:31:22 16 00:31:21 16
69 Nick Foden Male 16 MSENIOR 8 ABERGELE HARRIERS 00:31:34 17 00:31:33 17
71 Paul Francis Male 17 MSENIOR 9 BUCKLEY RC 00:31:54 18 00:31:53 19
209 Alec Wignall Male 18 MU23 3 00:31:56 19 00:31:51 18
111 Peter Jones Male 19 MSENIOR 10 CYBI STRIDERS 00:31:59 20 00:31:57 20
81 Mark Jessett Male 20 MV40 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:32:10 21 00:32:08 21
141 Gemma Moore Female 2 FSENIOR 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:32:21 22 00:32:19 22
51 Harry Driscoll Male 21 MU23 4 00:32:37 23 00:32:36 23
174 Steven Roberts Male 22 MV50 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:32:53 24 00:32:51 24
194 Chris Thomas Male 23 MSENIOR 11 CYBI STRIDERS 00:32:56 25 00:32:54 25
163 Alan Radbourne Male 24 MSENIOR 12 CYBI STRIDERS 00:33:10 26 00:33:08 27
86 Aaron Griffiths Male 25 MSENIOR 13 00:33:11 27 00:33:00 26
213 Daniel Williams Male 26 MSENIOR 14 ABERGELE HARRIERS 00:33:22 28 00:33:21 28
212 Andrew Williams Male 27 MV45 5 GOG TRIATHLON CLUB 00:33:26 29 00:33:23 29
229 James Salt Male 28 MV40 3 ABERGELE HARRIERS 00:33:32 30 00:33:30 31
25 Scott Butterworth Male 29 MV45 6 GOG TRIATHLON CLUB 00:33:34 31 00:33:29 30
17 Simon Bonfield Male 30 MV45 7 ABERGELE HARRIERS 00:33:56 32 00:33:54 32
250 Chris Spillane Male 31 MV50 3 00:33:58 33 00:33:57 34
60 Jonathan Ervine Male 32 MSENIOR 15 ERYRI HARRIERS 00:34:02 34 00:33:55 33
186 Rachel Shipley Female 3 FSENIOR 3 ABERGELE HARRIERS 00:34:03 35 00:34:01 36
237 Don Kenyon Male 33 MV45 8 00:34:09 36 00:34:04 37
43 David Culwick Male 34 MSENIOR 16 00:34:19 37 00:34:01 35
217 Russell Williams Male 35 MV45 9 CYBI STRIDERS 00:34:33 38 00:34:30 39
104 Gethin Jones Male 36 MSENIOR 17 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:34:36 39 00:34:34 40
176 James Rogers Male 37 MV40 4 PRESTATYN RC 00:34:42 40 00:34:37 42
42 Stuart Culverhouse Male 38 MV45 10 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:34:43 41 00:34:36 41
159 Owen Pooley Male 39 MSENIOR 18 00:34:47 42 00:34:26 38
238 Philip Hayes Male 40 MSENIOR 19 00:34:53 43 00:34:41 43
58 Dave Ellis Male 41 MSENIOR 20 CYBI STRIDERS 00:35:02 44 00:34:48 44
169 Andrew Roberts Male 42 MV50 4 GOG TRIATHLON CLUB 00:35:06 45 00:35:03 45
56 Rheagan Edwards Female 4 FU23 1 DEESIDE AAC 00:35:06 46 00:35:04 46
108 Mark Jones Male 43 MSENIOR 21 00:35:15 47 00:35:13 48
54 Andrew Earnshaw Male 44 MV40 5 STAINLAND LIONS RC 00:35:24 48 00:35:20 49
20 Peter Brodey Male 45 MSENIOR 22 00:35:26 49 00:35:07 47
61 Bleddyn Evans Male 46 MV40 6 GOG TRIATHLON CLUB 00:35:30 50 00:35:25 50
117 Hywel Roberts Male 47 MSENIOR 23 00:35:41 51 00:35:29 51
3 Paul Algieri Male 48 MV50 5 GOG TRIATHLON CLUB 00:35:50 52 00:35:47 53
103 Gareth Jones Male 49 MV40 7 00:35:56 53 00:35:39 52
206 Stephen Weedman Male 50 MV50 6 PRESTATYN RC 00:35:57 54 00:35:54 55
70 Eleanor Francis Female 5 FSENIOR 4 BUCKLEY RC 00:36:05 55 00:36:03 56
106 John Jones Male 51 MV60 1 ABERGELE HARRIERS 00:36:08 56 00:36:04 59
241 George Nicholls Male 52 MV45 11 00:36:08 57 00:36:07 61
38 Emma Collins Female 6 FV55 1 DENBIGH HARRIERS 00:36:09 58 00:36:04 58
131 Robert Mandley Male 53 MV40 8 00:36:10 59 00:35:51 54
214 Gareth Edward Williams Male 54 MSENIOR 24 00:36:11 60 00:36:05 60
135 Julie Martin Female 7 FSENIOR 5 ABERGELE HARRIERS 00:36:18 61 00:36:10 63
66 Grant Falconer Male 55 MV40 9 GOG TRIATHLON CLUB 00:36:18 62 00:36:14 64
10 Tony Benton Male 56 MV55 1 DENBIGH HARRIERS 00:36:18 63 00:36:09 62
228 Huw Llew-Jones Male 57 MSENIOR 25 00:36:22 64 00:36:04 57
193 Ian Taylor Male 58 MV50 7 COLWYN BAY AAC 00:36:26 65 00:36:21 65
68 Alisha Fitz-Harrison Female 8 FU23 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:36:33 66 00:36:27 67
14 Jonathon Birch Male 59 MSENIOR 26 00:36:36 67 00:36:31 68
50 Darren Dentith Male 60 MV45 12 INEPT 00:36:39 68 00:36:26 66
91 Samuel Holt Male 61 MU23 5 GOG TRIATHLON CLUB 00:36:40 69 00:36:39 71
101 Duncan Jones Male 62 MV55 2 DENBIGH HARRIERS 00:36:41 70 00:36:35 69
144 Anne Mynott Female 9 FV55 2 COLWYN BAY AAC 00:36:42 71 00:36:36 70
37 Victoria Cole Female 10 FSENIOR 6 GOG TRIATHLON CLUB 00:36:48 72 00:36:45 72
156 Anthony Parvin Male 63 MV60 2 00:36:57 73 00:36:46 73
29 Gareth Catherall Male 64 MV40 10 00:37:02 74 00:36:57 74
6 Martyn Barnaby Male 65 MV40 11 ABERGELE HARRIERS 00:37:35 75 00:37:29 75
35 Andrea Cody Female 11 FSENIOR 7 00:37:38 76 00:37:29 76
107 John Jones Male 66 MSENIOR 27 PRESTATYN RC 00:37:41 77 00:37:35 77
225 Euryn Edwards Male 67 MV60 3 ERYRI HARRIERS 00:37:43 78 00:37:39 78
102 Fred Jones Male 68 MV60 4 DENBIGH HARRIERS 00:37:46 79 00:37:43 79
208 Joshua White Male 69 MSENIOR 28 00:37:48 80 00:37:45 81
124 Aled Lewis Male 70 MV40 12 INEPT 00:37:51 81 00:37:44 80
53 Steve Dutton Male 71 MV40 13 GOG TRIATHLON CLUB 00:37:54 82 00:37:49 82
249 Simon Franks Male 72 MV40 14 00:37:58 83 00:37:55 83
67 Michael Finnie Male 73 MV60 5 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:38:05 84 00:38:00 84
7 Glenn Barnett Male 74 MV45 13 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:38:11 85 00:38:04 85
88 Donald Hale Male 75 MV65 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:38:16 86 00:38:05 86
96 Arwel Jones Male 76 MV55 3 PRESTATYN RC 00:38:26 87 00:38:20 87
149 Ben Nuss Male 77 MSENIOR 29 00:38:33 88 00:38:27 88
243 Hannah McP Female 12 FSENIOR 8 00:38:48 89 00:38:44 91
244 Elen Jones Female 13 FSENIOR 9 00:38:49 90 00:38:46 93
24 Andy Butterworth Male 78 MU23 6 00:38:52 91 00:38:43 90
59 Sian Ellis Female 14 FSENIOR 10 CYBI STRIDERS 00:38:54 92 00:38:40 89
230 Paula Maguire Female 15 FSENIOR 11 ABERGELE HARRIERS 00:38:56 93 00:38:45 92
232 Andy Ellwood Male 79 MV40 15 00:39:10 94 00:39:05 96
40 Matt Cooper Male 80 MSENIOR 30 MACCLESFIELD HARRIERS AC 00:39:10 95 00:38:58 94
211 James Wilkinson Male 81 MV45 14 INEPT 00:39:12 96 00:39:05 95
121 Kristina Kordiak Female 16 FSENIOR 12 00:39:17 97 00:39:08 97
90 Kevin Higgins Male 82 MV55 4 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:39:25 98 00:39:20 99
180 Peter Scoots Male 83 MV60 6 00:39:29 99 00:39:19 98
189 Barry Smith Male 84 MSENIOR 31 00:39:34 100 00:39:20 100