Showing 1 to 100 of 151 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Rhyd Ddu Stage Position CaeGors Stage Position Beddgelert Stage Position Pen y Pass Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo
5219 Rob Corney Male 1 MOPEN 1 READING ROADRUNNERS 00:55:53 3 01:11:02 3 0 04:27:04 1 05:56:06 1 05:56:05 1
5198 Lyndon Cooper Male 2 MOPEN 2 00:55:50 1 01:10:58 1 03:07:12 1 04:27:57 2 06:09:17 2 06:09:13 2
5118 Matthew Richardson Male 3 MOPEN 3 SALTAIRE STRIDERS 00:58:32 10 01:12:09 7 03:08:21 2 04:47:07 4 06:32:30 3 06:32:30 3
5115 Warren Renkel Male 4 MOPEN 4 RUN FREE FELL RUNNERS 00:55:51 2 01:11:01 2 03:08:21 3 04:43:32 3 06:38:09 4 06:38:08 4
5022 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 ERYRI HARRIERS 00:56:46 4 01:11:41 4 03:34:37 8 05:03:08 5 06:47:28 5 06:47:26 5
5230 Manol Dimitrov Male 5 MOPEN 5 BOURNEMOUTH AC 00:59:06 12 01:13:52 11 0 05:14:08 8 06:54:35 6 06:54:34 6
5184 Owain Llewelyn Male 6 M40+ 1 CYBI STRIDERS 01:02:58 14 0 03:29:32 4 05:08:07 6 07:08:28 7 07:08:25 7
5016 Suzy Cumming Female 2 F40+ 2 01:03:38 16 01:19:46 13 03:30:49 5 05:11:20 7 07:09:48 8 07:09:43 9
5191 Rachel Boyd Female 3 FOPEN 1 SALTAIRE STRIDERS 01:04:25 18 01:20:07 14 03:35:11 9 05:16:03 9 07:09:50 9 07:09:37 8
5112 Dave Powell Male 7 M50+ 1 ABERYSTWYTH AC 01:03:37 15 01:20:19 15 03:36:26 10 05:25:25 10 07:13:57 10 07:13:54 10
5048 Shane Williams Male 8 MOPEN 6 CHESTER ROAD RUNNERS 01:08:36 29 01:26:21 29 0 05:35:14 17 07:24:13 11 07:23:58 11
5203 Gruff Jones Male 9 MOPEN 7 00:58:01 8 01:13:10 10 03:39:12 13 05:27:18 11 07:25:59 12 07:25:57 12
5003 Nic Brook Male 10 M40+ 2 ERYRI HARRIERS 00:58:47 11 01:14:04 12 03:34:31 7 05:28:22 12 07:26:59 13 07:26:55 13
5124 Gary Upstone Male 11 M50+ 2 100 MARATHON CLUB 01:08:45 33 01:25:17 25 03:44:11 15 05:31:13 14 07:35:03 14 07:34:45 14
5178 Elton Angle-Smith Male 12 M40+ 3 ERYRI HARRIERS 00:58:01 7 01:13:01 8 03:37:23 12 05:33:11 15 07:36:10 15 07:36:09 15
5102 Emma Williams Female 4 FOPEN 2 OUTDOOR FITNESS RUNNING CLUB 01:06:04 24 01:22:58 22 03:48:18 20 05:33:29 16 07:36:37 16 07:36:27 16
5055 Martin Sewell Male 13 M40+ 4 01:09:00 36 01:25:18 26 03:50:02 24 05:38:33 19 07:42:43 17 07:42:40 17
5028 Owain Roberts Male 14 MOPEN 8 01:08:56 34 01:27:17 36 03:55:01 34 05:42:59 21 07:45:02 18 07:44:53 18
5159 Gwion Williams Male 15 M40+ 5 ERYRI HARRIERS 01:08:36 30 01:26:22 32 03:53:33 30 05:43:15 22 07:46:07 19 07:45:53 19
5134 Adrian Bailes Male 16 MOPEN 9 00:58:08 9 01:13:08 9 03:30:50 6 05:40:54 20 07:51:54 20 07:51:52 20
5036 Genevieve Tellier Female 5 FOPEN 3 01:09:09 37 01:26:33 33 03:50:24 27 05:38:14 18 07:52:35 21 07:52:29 22
5020 Andrew Bowen Male 17 M40+ 6 01:02:57 13 0 03:41:11 14 05:46:20 30 07:52:37 22 07:52:33 23
5229 Nigel Lawrence Male 18 M50+ 3 TEAM WILLOW 01:09:42 40 01:26:21 30 03:48:50 22 05:44:29 26 07:52:43 23 07:52:25 21
5196 Sim Benson Male 19 MOPEN 10 01:05:38 20 01:22:27 19 03:37:11 11 05:29:41 13 07:53:37 24 07:53:32 24
5039 Andy Dean Male 20 M40+ 7 DEWSBURY ROAD RUNNERS 00:56:46 5 01:11:42 5 03:50:12 25 05:44:27 25 07:53:49 25 07:53:48 25
5181 Claire Woods Female 6 F40+ 3 TAMAR TRAI RUNNERS 01:05:37 19 01:22:26 17 03:48:49 21 05:45:17 29 07:54:11 26 07:54:07 26
5202 Toni Jofre Male 21 M40+ 8 SA MILANA 01:05:45 22 01:22:34 21 03:45:11 18 05:43:15 23 07:54:58 27 07:54:52 27
5151 Walter Henderson Male 22 M50+ 4 SHETTLESTON HARRIERS 00:56:48 6 01:11:44 6 03:48:57 23 05:51:01 33 07:56:26 28 07:56:25 28
5062 David Mcintyre Male 23 M40+ 9 01:09:18 38 01:26:40 34 03:53:53 31 05:43:49 24 08:00:10 29 08:00:08 29
5130 Chris Jackson Male 24 M40+ 10 TUNSTALL 01:17:31 73 01:36:02 60 04:19:25 54 0 08:00:56 30 08:00:42 30
5232 Peter Lester-Owen Male 25 M50+ 5 FELL RUNNERS ASSOCIATION 01:19:04 96 01:40:35 95 04:55:02 111 07:46:10 119 08:01:05 31 08:00:50 31
5009 Louise Barker Female 7 F40+ 4 ABERYSTWYTH AC 01:06:12 25 01:23:05 23 03:52:21 28 05:47:37 31 08:07:20 32 08:07:17 32
5216 John Howard Male 26 M40+ 11 LANGPORT RUNNERS 01:16:34 65 01:37:44 78 04:21:22 57 06:14:21 45 08:11:19 33 08:11:00 33
5047 Dennis Verhoeven Male 27 MOPEN 11 REDWAY RUNNERS 01:18:09 83 01:36:21 64 04:32:12 81 0 08:11:33 34 08:11:20 34
5132 Andrew Manning Male 28 M50+ 6 BUNGAY BLACK DOG RC 01:07:28 26 01:25:28 27 03:52:44 29 05:48:39 32 08:13:35 35 08:13:30 35
5148 Iain Davidson Male 29 M40+ 12 01:09:28 39 01:28:41 41 03:54:48 33 05:53:36 34 08:14:10 36 08:14:01 37
5116 Paul Cope Male 30 M40+ 13 KIRKBY MILERS 01:31:57 133 01:48:27 114 04:05:24 36 05:56:03 36 08:14:11 37 08:13:47 36
5017 Colin Kirk-Potter Male 31 M40+ 14 TAMAR TRAIL RUNNERS 01:05:38 21 01:22:26 18 03:44:23 16 05:44:56 27 08:16:06 38 08:16:02 38
5008 Sebastian Jones-Brain Male 32 MOPEN 12 NORTHBROOK AC 01:09:48 41 01:27:03 35 03:54:43 32 05:57:24 37 08:16:45 39 08:16:35 39
5168 Sharon Spriggs Female 8 F40+ 5 01:18:39 89 01:37:46 79 04:15:12 46 06:11:40 42 08:17:43 40 08:17:34 40
5155 David Beasley Male 33 MOPEN 13 MERCIA FELL RC 01:04:03 17 01:20:20 16 03:44:27 17 05:45:00 28 08:21:34 41 08:21:31 41
5180 Ian Simpson Male 34 M40+ 15 01:08:42 32 01:25:14 24 03:50:21 26 05:55:20 35 08:22:27 42 08:22:23 42
5131 David Threlfall Male 35 M40+ 16 01:16:37 66 01:35:35 57 04:08:58 38 06:05:04 39 08:27:52 43 08:27:45 43
5146 Christopher Kay Male 36 MOPEN 14 100 MARATHON CLUB 01:11:59 48 0 04:17:37 53 06:16:23 48 08:29:40 44 08:29:32 44
5225 Richard Palmer Male 37 MOPEN 15 PLYMOUTH HARRIERS 01:10:08 43 01:28:28 38 04:14:05 43 06:11:54 43 08:29:54 45 08:29:52 45
5153 Jonathan Goulding Male 38 M50+ 7 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:12:24 49 01:30:46 44 04:10:54 42 06:10:08 41 08:31:34 46 08:31:25 46
5010 Jennifer Rees-Jenkins Female 9 F40+ 6 01:12:37 51 01:30:57 46 04:08:49 37 06:10:01 40 08:33:15 47 08:32:54 47
5122 Selina Jervis Female 10 F40+ 7 LANGPORT RUNNERS 01:18:46 91 01:37:41 76 04:21:25 58 06:21:36 51 08:34:07 48 08:33:49 48
5071 Ben Reading Male 39 MOPEN 16 01:18:48 94 01:39:55 92 04:27:49 74 06:42:29 73 08:35:47 49 08:35:37 49
5128 Daniel Burgos Male 40 MOPEN 17 DANJON TEAM CALZADOSDIAZLOPEZ 01:13:45 57 01:31:55 50 04:26:55 69 06:27:12 54 08:37:54 50 08:37:43 50
5091 Paul Harris Male 41 M50+ 8 3M GORSEINON RRC 01:10:25 45 01:28:26 37 04:09:42 40 06:19:41 50 08:38:30 51 08:38:26 51
5006 Peter Bowles Male 42 M40+ 17 SERPENTINE RC 01:18:19 85 01:39:28 86 04:24:41 67 06:27:30 56 08:39:24 52 08:39:04 52
5110 Gary Corcoran Male 43 M40+ 18 RED ROSE RRC 01:09:56 42 01:28:39 39 04:14:34 45 06:15:39 47 08:39:56 53 08:39:54 53
5089 Beth Howard Female 11 FOPEN 4 CHORLTON RUNNERS 01:12:41 52 01:31:09 48 04:10:34 41 06:18:01 49 08:41:18 54 08:41:04 54
5032 Mell Green Female 12 F40+ 8 TAMAR TRAIL RUNNERS 01:17:13 70 01:36:10 61 04:15:14 47 06:13:40 44 08:43:09 55 08:43:04 55
5065 Carl Walsh Male 44 M40+ 19 RHONDDA VALLEY RUNNERS 01:07:49 27 01:26:09 28 04:09:40 39 06:14:31 46 08:45:56 56 08:45:49 56
5109 Lorraine Pang Female 13 FOPEN 5 CHORLTON RUNNERS 01:13:28 55 01:32:21 51 04:17:24 52 06:22:34 52 08:50:25 57 08:50:11 57
5123 Aaron Sutton Male 45 MOPEN 18 FAREHAM CRUSADERS RUNNING CLUB 01:10:20 44 01:28:39 40 04:15:57 48 06:29:05 57 08:54:58 58 08:54:47 59
5176 Joe Simms Male 46 MOPEN 19 01:17:14 71 01:38:28 83 04:24:17 64 06:35:16 60 08:55:11 59 08:54:43 58
5090 William Mather Male 47 MOPEN 20 GLOSSOPDALE HARRIERS 01:07:53 28 0 04:24:33 66 06:41:31 68 09:01:53 60 09:01:50 60
5021 Kelly Clark Female 14 F40+ 9 WIRRAL AC 01:18:53 95 01:39:41 91 04:28:37 76 06:42:20 70 09:02:16 61 09:01:50 61
5087 Andrew Burgess Male 48 M40+ 20 RUNNING FOREVER RUNNING CLUB 01:17:58 74 01:36:44 67 04:16:57 50 06:27:21 55 09:06:05 62 09:05:40 62
5166 Matt Blee Male 49 MOPEN 21 RUNNING FOREVER RUNNING CLUB 01:18:04 77 01:36:44 68 04:19:57 55 06:36:11 63 09:06:06 63 09:05:40 63
5049 Nicola Haynes Female 15 F40+ 10 ALCHESTER RC 01:20:09 100 01:39:34 90 04:24:17 63 06:30:38 58 09:06:31 64 09:06:15 64
5054 Paul Thompson Male 50 M40+ 21 CANTERBURY HARRIERS 01:12:41 53 01:31:07 47 04:22:12 62 06:34:42 59 09:06:38 65 09:06:26 65
5108 Carwyn Lewis Male 51 M40+ 22 PLYMOUTH HARRIERS 01:08:59 35 0 0 06:24:31 53 09:07:17 66 09:07:10 66
5081 Harlan Woodland Male 52 MOPEN 22 01:05:53 23 01:22:31 20 03:46:48 19 06:03:45 38 09:08:13 67 09:08:03 67
5135 Neal Stayner Male 53 M50+ 9 LANGPORT RUNNERS 01:18:48 93 01:37:42 77 04:21:33 59 06:36:12 64 09:10:10 68 09:09:52 68
5093 Emma Bennett Female 16 F40+ 11 STOCKPORT HARRIERS AC 01:13:53 58 01:32:36 52 04:26:54 68 06:50:53 82 09:12:33 69 09:12:27 69
5057 Elliot Whitehead Male 54 M50+ 10 01:13:41 56 01:31:51 49 04:29:19 78 06:41:42 69 09:19:00 70 09:18:46 70
5077 Hezel Magwili Male 55 MOPEN 23 VEGAN RUNNERS 01:18:01 76 01:41:36 100 04:27:39 73 06:46:16 76 09:22:25 71 09:22:25 71
5075 Peter Ambrose Male 56 M50+ 11 GOYT VALLEY STRIDERS 01:20:59 103 01:40:22 94 04:27:25 70 06:39:42 67 09:22:53 72 09:22:35 72
5044 Ian Cadman Male 57 MOPEN 24 01:11:17 46 01:29:14 42 04:16:02 49 06:39:08 66 09:24:06 73 09:23:54 73
5011 Bill Cork Male 58 M50+ 12 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:16:20 64 01:35:55 59 04:27:34 72 06:50:09 79 09:25:57 74 09:25:45 75
5045 Rafal Pasko Male 59 M40+ 23 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:16:20 63 01:35:54 58 04:27:31 71 06:50:07 78 09:25:57 75 09:25:44 74
5210 Andy Higham Male 60 M50+ 13 RUNNING FOREVER RUNNING CLUB 01:17:58 75 01:36:17 62 04:16:59 51 06:36:10 62 09:26:19 76 09:25:53 76
5121 Maria Anthony Female 17 F50+ 1 CHEPSTOW HARRIERS 01:23:40 116 01:43:09 105 04:32:25 83 06:43:12 75 09:28:54 77 09:28:42 77
5046 Harvey Gurry Male 61 M50+ 14 PLYMSTOCK ROAD RUNNERS 01:23:39 115 01:43:09 104 04:32:23 82 06:43:11 74 09:28:54 78 09:28:43 78
5024 Sara Wakefield Female 18 F40+ 12 01:23:29 112 01:43:54 106 04:45:01 107 06:53:03 83 09:30:05 79 09:29:47 79
5144 Stephen Wright Male 62 MOPEN 25 01:23:48 118 01:44:00 108 04:44:57 106 06:53:24 85 09:30:08 80 09:29:50 80
5154 Lynn Broom Female 19 F40+ 13 GILLINGHAM TROTTERS RC 01:22:13 108 01:41:30 99 04:40:03 96 06:42:29 72 09:31:17 81 09:30:57 81
5098 Susan Browning Female 20 F40+ 14 GILLINGHAM TROTTERS RC 01:22:09 107 01:41:29 98 04:39:59 95 06:42:28 71 09:31:18 82 09:30:58 82
5120 Chris Mewes Male 63 M40+ 24 01:14:11 59 01:33:16 53 04:21:13 56 06:38:07 65 09:32:34 83 09:32:26 83
5076 Mark Hill Male 64 M40+ 25 REDWAY RUNNERS 01:18:09 82 01:36:21 65 04:32:10 80 06:54:00 87 09:33:27 84 09:33:14 85
5033 Sara-Jane King Female 21 F40+ 15 REDWAY RUNNERS 01:18:08 81 01:36:20 63 04:32:09 79 06:53:59 86 09:33:27 85 09:33:14 84
5220 Simeon Farrington-Newman Male 65 M40+ 26 MARPLE RUNNERS 01:14:59 60 01:34:19 54 04:21:37 60 06:50:24 80 09:34:43 86 09:34:32 86
5149 Ryan Mason Male 66 MOPEN 26 01:18:47 92 01:39:55 93 04:27:49 75 06:46:48 77 09:35:21 87 09:35:11 87
5194 Jacqueline Evans Female 22 FOPEN 6 DAVENPORT RUNNERS 01:28:35 127 01:50:08 122 05:06:18 117 07:08:58 98 09:35:39 88 09:35:12 88
5067 Rosina Rowland Female 23 F50+ 2 THORNBURY RC 01:18:25 86 01:38:13 81 04:41:14 100 06:59:28 94 09:35:52 89 09:35:44 89
5231 Nicola Sinclair Female 24 F40+ 16 LLISWERRY RUNNERS 01:16:47 68 01:36:51 71 04:36:37 90 06:59:07 92 09:36:12 90 09:36:06 90
5172 Sarah Louise Francis Female 25 F40+ 17 LLISWERRY RUNNERS 01:16:42 67 01:36:50 70 04:36:13 89 06:59:03 90 09:36:12 91 09:36:07 91
5171 Claire Bishop Female 26 FOPEN 7 BETSI RUNAWAYS 01:21:32 106 01:41:55 101 04:40:22 97 06:53:20 84 09:36:59 92 09:36:41 92
5005 Richard Steeley Male 67 MOPEN 27 LEIGHTON BUZZARD AC 01:13:12 54 0 04:28:55 77 06:59:21 93 09:37:46 93 09:37:42 93
5156 Timmy Osborne Male 68 M40+ 27 01:21:03 104 01:39:34 89 04:41:26 101 06:59:05 91 09:39:58 94 09:39:42 94
5208 Paresh Patel Male 69 M40+ 28 VEGAN RUNNERS 01:15:39 61 01:34:27 55 04:35:08 85 07:03:03 96 09:42:14 95 09:42:14 95
5029 Alex Low Male 70 M50+ 15 01:16:48 69 01:35:33 56 04:21:42 61 06:50:27 81 09:42:47 96 09:42:40 96
5141 Sean Boland Male 71 M40+ 29 01:22:49 109 01:41:55 102 04:46:45 108 07:09:16 99 09:52:28 97 09:52:04 97
5066 Rob Tonge Male 72 M40+ 30 01:17:14 72 01:38:28 82 04:24:18 65 06:35:16 61 09:54:02 98 09:53:34 98
5228 Adam Chilton Male 73 MOPEN 28 TRAWDEN AC 01:20:43 102 0 04:56:26 112 07:17:08 109 09:55:59 99 09:55:41 99
5136 James Honey Male 74 M40+ 31 GOYT VALLEY STRIDERS 01:18:17 84 01:36:56 72 04:35:10 86 06:56:02 88 10:00:10 100 09:59:46 100