Showing 1 to 39 of 39 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim + Kayak Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
90 Steve King Male 1 M40+ 1 HEREFORD KAYAK CLUB 00:26:56 1 00:00:49 4 00:37:42 2 00:00:42 3 00:19:16 1 01:25:22 1
25 James Block Male 2 M50+ 1 SHREWSBURY CANOE CLUB 00:27:30 2 00:00:43 2 00:39:31 4 00:00:45 5 00:19:51 3 01:28:17 2
20 Bryce Dyer Male 3 M40+ 2 00:31:51 5 00:01:00 11 00:34:46 1 00:00:45 4 00:20:18 5 01:28:38 3
35 Nigel Unwin Male 4 M50+ 2 BRADFORD 0N AVON CANOE CLUB 00:30:51 4 00:00:54 7 00:38:25 3 00:00:35 1 00:20:05 4 01:30:48 4
22 Alan Cole Male 5 M40+ 3 SCIMITAR ENDURANCE 00:30:36 3 00:00:41 1 00:39:59 5 00:00:39 2 00:19:35 2 01:31:28 5
46 Iain Wood Male 6 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:32:48 6 00:00:54 6 00:40:34 8 00:00:52 11 00:20:56 8 01:36:02 6
23 Nicholas Farnell Male 7 M60+ 2 TEME LEISURE TRI 00:35:17 15 00:01:09 14 00:40:14 6 00:00:52 10 00:20:38 6 01:38:07 7
28 Ross Wilkinson Male 8 M40+ 4 00:34:49 12 00:00:55 8 00:42:46 11 00:01:23 30 00:21:16 9 01:41:07 8
31 Michael Toomey Male 9 M60+ 3 STORTFORD TRI 00:33:24 7 00:01:41 24 00:44:25 12 00:00:53 13 00:21:43 11 01:42:03 9
40 David Finch Male 10 M50+ 3 TEAM MANVERS 00:36:50 17 00:01:16 16 00:41:34 10 00:01:05 22 00:23:01 15 01:43:45 10
7 Natalie Abbott Female 1 F50+ 1 MADCC 00:36:39 16 00:01:19 18 00:45:01 15 00:01:04 20 00:20:41 7 01:44:41 11
41 Graham Plews Male 11 M60+ 4 CALDERDALE TRI CLUB 00:40:10 23 00:00:44 3 00:40:33 7 00:01:05 21 00:22:53 13 01:45:23 12
21 Cliff Odgers Male 12 M50+ 4 00:34:53 13 00:00:59 10 00:46:04 19 00:00:46 7 00:24:06 19 01:46:46 13
37 Peter Chappill Male 13 M50+ 5 LINCSQUAD 00:35:14 14 00:01:01 12 00:45:45 17 00:01:02 18 00:23:49 16 01:46:49 14
8 Jean Ashley Female 2 F60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:34:00 11 00:01:03 13 00:46:55 20 00:00:48 9 00:24:27 21 01:47:12 15
39 Andrew Lawson Male 14 M50+ 6 LINCSQUAD 00:41:28 25 00:01:44 27 00:41:24 9 00:01:18 29 00:21:26 10 01:47:18 16
1 Jacqueline Davies Female 3 F50+ 2 00:33:50 10 00:00:51 5 00:44:46 13 00:00:59 16 00:27:05 30 01:47:29 17
26 John Kavanagh Male 15 M60+ 5 MADCC 00:33:27 8 00:01:29 21 00:48:03 22 00:00:59 15 00:24:04 18 01:48:01 18
13 Mary White Female 4 F60+ 2 HORWICH RMI HARRIERS & A.C 00:38:45 19 00:01:21 19 00:45:00 14 00:01:01 17 00:23:59 17 01:50:04 19
34 Lance Ball Male 16 M50+ 7 WRECSAM TRI CLUB 00:39:11 21 00:01:41 25 00:45:50 18 00:00:46 6 00:22:55 14 01:50:21 20
24 Jeff Chappill Male 17 M50+ 8 LINCSQUAD 00:43:35 30 00:00:59 9 00:45:44 16 00:00:52 12 00:22:38 12 01:53:46 21
36 Kev Lovett Male 18 M50+ 9 LINCSQUAD 00:39:25 22 00:02:05 30 00:46:55 21 00:00:48 8 00:26:57 29 01:56:08 22
11 Timea Harris Female 5 FOPEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:33:49 9 00:01:17 17 00:57:18 37 00:01:07 23 00:25:30 26 01:58:59 23
29 Quentin Shaw Male 19 M60+ 6 00:43:56 32 00:01:27 20 00:48:51 24 00:01:32 32 00:25:13 23 02:00:57 24
10 Margaret Huyton Female 6 F60+ 3 MACCLESFIELD CANOE CLUB /BQA 00:41:29 26 00:02:16 33 00:50:23 26 00:01:44 34 00:25:15 24 02:01:05 25
16 Mandy Greenaway Female 7 F50+ 3 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:37:52 18 00:01:12 15 00:51:27 28 00:01:11 25 00:30:01 32 02:01:41 26
14 Anne Collins Female 8 F50+ 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:42:05 28 00:01:31 22 00:51:52 29 00:01:02 19 00:26:39 27 02:03:07 27
2 Donna Chappill Female 9 F50+ 5 LINCSQUAD 00:44:12 33 00:01:56 28 00:48:38 23 00:02:08 36 00:26:55 28 02:03:47 28
6 Julie Dean Female 10 F50+ 6 SHREWSBURY CANOE CLUB 00:42:18 29 00:01:32 23 00:56:52 34 00:01:15 27 00:24:14 20 02:06:09 29
4 Elizabeth Angood Female 11 FOPEN 2 00:44:42 34 00:01:41 26 00:50:26 27 00:01:15 28 00:28:13 31 02:06:16 30
5 Charlotte Martindale Female 12 F40+ 1 00:43:56 31 00:02:04 29 00:49:52 25 00:01:09 24 00:31:04 33 02:08:03 31
15 Victoria Iremonger Female 13 FOPEN 3 00:41:30 27 00:03:25 36 00:57:33 38 00:01:51 35 00:25:24 25 02:09:40 32
42 Jeremy Martin Jones Male 20 M50+ 10 00:46:32 35 00:03:34 37 00:53:21 33 00:01:43 33 00:24:57 22 02:10:06 33
45 John MacLeod Male 21 M70+ 1 CHELTENHAM CANOE CLUB 00:41:08 24 00:02:39 34 00:52:47 32 00:01:12 26 00:33:34 35 02:11:17 34
9 Emma Cronin Female 14 F40+ 2 TRENTHAM CANOE CLUB 00:39:09 20 00:02:16 32 00:57:08 36 00:00:57 14 00:33:31 34 02:12:59 35
27 Alistair Bates Male 22 M60+ 7 BQA 00:48:29 37 00:02:14 31 00:57:07 35 00:02:47 38 00:36:40 38 02:27:14 36
12 Caroline Jones Female 15 F50+ 7 YORKSHIRE OUTDOOR SWIMMERS 00:47:43 36 00:03:03 35 01:02:17 39 00:01:25 31 00:37:03 39 02:31:29 37
44 Wayne Crowther Male 23 M50+ 11 01:00:05 38 00:04:10 39 00:52:22 31 00:02:32 37 00:35:04 37 02:34:11 38
43 Andrew Perkins Male 24 M50+ 12 01:00:07 39 00:04:04 38 00:52:09 30 00:02:50 39 00:35:03 36 02:34:11 39