Showing 1 to 100 of 175 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
3 Jay Walker Male 1 MOPEN 1 WALLASEY AC 00:49:37 1 00:49:36 1
52 Jamie Mackie Male 2 M40+ 1 00:51:11 2 00:51:10 2
53 Steven Longmore Male 3 MOPEN 2 00:51:37 3 00:51:36 3
48 Mark Carruthers Male 4 M40+ 2 00:52:46 4 00:52:46 4
138 Robert Hough Male 5 M45+ 1 SPECTRUM STRIDERS RC 00:52:51 5 00:52:49 5
206 Matthew Wilson Male 6 M40+ 3 WALLASEY AC 00:52:56 6 00:52:54 6
100 Thomas Dempsey Male 7 MOPEN 3 00:53:17 7 00:53:14 7
191 Natasha Sheel Female 1 FOPEN 1 SERPENTINE RC 00:53:19 8 00:53:17 8
197 Stuart Johnson Male 8 MOPEN 4 SPECTRUM STRIDERS RC 00:54:43 9 00:54:41 9
92 John Courtney Male 9 M45+ 2 00:55:31 10 00:55:28 10
110 Paul Skipper Male 10 MOPEN 5 MERSEY-TRI 00:56:10 11 00:56:08 11
184 David Bridge Male 11 MOPEN 6 BTR ROAD RUNNERS 00:56:59 12 00:56:58 12
115 Gareth Chapman Male 12 MOPEN 7 SEFTON PARK LEGENDS 00:57:15 13 00:57:10 13
124 Thomas Wilson Male 13 MOPEN 8 LIVERPOOL RC 00:57:55 14 00:57:46 14
180 Phil Brougham Male 14 MOPEN 9 MIKKELLER RUNNING CLUB LIVERPO 00:58:23 15 00:58:20 15
64 Oliver George Male 15 MOPEN 10 00:58:43 16 00:58:41 16
79 Laurie Hill Male 16 M40+ 4 00:58:47 17 00:58:43 17
51 Andrew Harrold Male 17 MOPEN 11 00:58:51 18 00:58:47 18
149 Colin Dickman Male 18 M45+ 3 00:58:59 19 00:58:55 19
193 Sean Britton Male 19 MOPEN 12 MERSEY-TRI 00:59:18 20 00:59:15 20
28 Julian Tegg Male 20 M45+ 4 WEST CHESHIRE AC 00:59:58 21 00:59:55 21
122 Danny Lawson Male 21 MOPEN 13 WALLASEY AC 01:00:11 22 01:00:07 23
165 Paul Brown Male 22 MOPEN 14 LIVERPOOL RC 01:00:23 23 01:00:06 22
125 Matt Helme Male 23 M55+ 1 LIVERPOOL RC 01:01:18 24 01:01:10 25
123 Paul Wilson Male 24 M45+ 5 LIVERPOOL RC 01:01:18 25 01:01:10 24
203 Graham Elliott Male 25 M45+ 6 01:02:08 26 01:02:03 26
21 Richard Huxley Male 26 M50+ 1 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 01:03:08 27 01:02:56 27
159 David Ward Male 27 M50+ 2 BTR ROAD RUNNERS 01:03:10 28 01:03:08 28
41 John Murphy Male 28 M45+ 7 LWRC 01:03:16 29 01:03:09 29
60 Verne Wignall Male 29 M50+ 3 01:03:28 30 01:03:11 30
8 John Holmes Male 30 MOPEN 15 MERSEYSIDE FOXES 01:03:32 31 01:03:30 31
134 Laura Owens Female 2 FOPEN 2 LIVERPOOL RC 01:03:45 32 01:03:36 33
133 Alan Sanderson Male 31 M40+ 5 LIVERPOOL RC 01:03:46 33 01:03:35 32
114 Stephen O neill Male 32 M65+ 1 WIRRAL 01:03:49 34 01:03:45 34
104 Ryan Cochrane Male 33 MOPEN 16 01:03:58 35 01:03:45 35
192 Matt Routledge Male 34 M45+ 8 YNWA 01:04:02 36 01:03:54 36
4 John Evans Male 35 MOPEN 17 BTR ROAD RUNNERS 01:04:47 37 01:04:45 37
9 Martin Preston Male 36 M40+ 6 01:05:35 38 01:05:20 39
22 Jenny Mann Female 3 F40+ 1 LIVERPOOL 01:05:38 39 01:05:23 40
142 Kieran Collins Male 37 MOPEN 18 01:05:45 40 01:05:20 38
126 George Mccann Male 38 M45+ 9 LIVERPOOL RC 01:05:52 41 01:05:42 41
136 Chris Burton Male 39 MOPEN 19 WIGAN DISTRICT HARRIERS AC 01:05:53 42 01:05:50 42
208 Michael Smith Male 40 M50+ 4 01:06:33 43 01:06:11 43
118 Robbie Davies Male 41 M40+ 7 01:06:41 44 01:06:30 45
97 Duncan Hendry Male 42 M50+ 5 01:06:48 45 01:06:28 44
202 Neil Seddon Male 43 MOPEN 20 01:06:50 46 01:06:45 47
173 Garry Henderson Male 44 M45+ 10 01:06:51 47 01:06:44 46
88 Darren Smith Male 45 M40+ 8 01:07:02 48 01:06:49 48
43 Graham Dowling Male 46 M45+ 11 SKELMERSDALE BOUNDARY HARRIERS 01:07:02 49 01:06:55 49
55 Jake Costello Male 47 MOPEN 21 LIVERPOOL 01:07:16 50 01:07:02 50
111 Saffron Price-Walter Female 4 F40+ 2 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 01:07:19 51 01:07:17 54
27 Angela Tegg Female 5 F45+ 1 WEST CHESHIRE AC 01:07:24 52 01:07:19 55
132 Paul Modern Male 48 MOPEN 22 01:07:26 53 01:07:09 51
2 James Brooker Male 49 M40+ 9 SOUTHPORT WATERLOO AC 01:07:30 54 01:07:28 56
16 Harry Brown Male 50 MOPEN 23 01:07:34 55 01:07:11 52
168 Sean Chappell Male 51 MOPEN 24 01:07:36 56 01:07:12 53
130 Rob Hillock Male 52 M40+ 10 01:07:42 57 01:07:36 58
172 Colin Fox Male 53 MOPEN 25 BTR ROAD RUNNERS 01:07:44 58 01:07:35 57
33 Jan Watts Female 6 F45+ 2 INJANITY RUNNERS 01:08:03 59 01:07:54 59
12 Graham Knowles Male 54 M45+ 12 DOCKSIDE RUNNERS 01:08:16 60 01:07:58 61
174 Stuart Harrison Male 55 MOPEN 26 01:08:20 61 01:08:02 62
163 William Robinson Male 56 MOPEN 27 01:08:27 62 01:07:57 60
171 Elliot Gaskell Male 57 MOPEN 28 01:08:27 63 01:08:13 63
54 Jon Rumley Male 58 M45+ 13 THUNDER RUNNERS 01:08:30 64 01:08:22 64
199 Louise Powney Female 7 F40+ 3 01:09:02 65 01:08:40 65
146 Ryan Murphy Male 59 M40+ 11 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 01:09:12 66 01:08:54 67
195 Neil Kelly Male 60 M55+ 2 BTR ROAD RUNNERS 01:09:14 67 01:08:54 66
98 Paul Jackson Male 61 MOPEN 29 WARRINGTON RUNNING CLUB 01:09:21 68 01:09:05 69
99 Gareth Brown Male 62 MOPEN 30 NORTHWICH 01:09:21 69 01:09:06 70
105 Graham Sutton Male 63 M40+ 12 01:09:25 70 01:09:15 71
65 Raymond Lowrey Male 64 M45+ 14 01:09:30 71 01:09:05 68
143 Alison Cardwell Female 8 F50+ 1 STYAL RUNNING CLUB 01:09:34 72 01:09:21 72
1 Paul Reszczynski Male 65 MOPEN 31 01:09:36 73 01:09:29 73
135 Alison Macdonald Female 9 F50+ 2 ELLESMERE PORT RC 01:09:44 74 01:09:34 74
32 Paul Watts Male 66 M45+ 15 INJANITY RUNNERS 01:09:59 75 01:09:50 75
185 Mark Lennon Male 67 MOPEN 32 01:10:05 76 01:09:51 76
181 Craig Tessyman Male 68 MOPEN 33 FYLDE COAST RUNNERS 01:10:20 77 01:10:15 77
156 Tony Hart Male 69 M45+ 16 FYLDE COAST RUNNERS 01:10:26 78 01:10:21 79
35 Mark Griffiths Male 70 MOPEN 34 01:10:35 79 01:10:25 80
69 Evan Moore Male 71 M45+ 17 01:10:38 80 01:10:17 78
94 Oliver Hunt Male 72 MOPEN 35 BTR ROAD RUNNERS 01:10:42 81 01:10:28 82
188 Sophy Weston Female 10 FOPEN 3 01:10:52 82 01:10:27 81
194 Carl Yeates Male 73 M50+ 6 01:11:28 83 01:11:07 83
57 James Zacharias Male 74 M40+ 13 01:11:33 84 01:11:13 84
182 Ben Bartlett Male 75 MOPEN 36 CHESTER ROAD RUNNERS 01:11:58 85 01:11:46 85
198 Peter Smith Male 76 M40+ 14 WIDNES RUNNING CLUB 01:12:03 86 01:11:57 87
17 Rob Andrews Male 77 MOPEN 37 ST. HELENS STRIDERS 01:12:05 87 01:11:59 89
23 Kevin Channell Male 78 M45+ 18 01:12:17 88 01:11:59 88
116 Neil Millar Male 79 M45+ 19 BTR ROAD RUNNERS 01:12:18 89 01:11:54 86
121 Dave Jones Male 80 M40+ 15 UTS RUNNING CLUB 01:12:45 90 01:12:18 90
67 Ben Darby Male 81 MOPEN 38 PENSBY RUNNERS 01:12:45 91 01:12:18 91
59 Ian Cuthbert Male 82 M50+ 7 01:13:01 92 01:12:38 92
183 Alyssa Lloyd Female 11 FOPEN 4 MIKKELLER RUNNING CLUB 01:13:10 93 01:12:43 95
128 Greg Roberts Male 83 M40+ 16 BTR ROAD RUNNERS 01:13:10 94 01:12:43 94
90 Miss Nolan Female 12 F45+ 3 NO 01:13:13 95 01:12:42 93
47 Angela Letman Female 13 F50+ 3 ELLESMERE PORT RC 01:13:19 96 01:13:10 96
20 Helen Howard Female 14 F50+ 4 01:13:29 97 01:13:18 98
93 Rachel Nolan Female 15 FOPEN 5 NEW BRIGHTON 01:13:33 98 01:13:10 97
189 Carole Morrison Female 16 F55+ 1 PENSBY RUNNERS 01:13:37 99 01:13:28 99
205 Marco Vbaldi Male 84 MOPEN 39 DOCKSIDE RUNNERS 01:13:51 100 01:13:31 100