Showing 1 to 100 of 175 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
61 Julie Ju Lewis Female 24 F35+ 1 ELLESMERE PORT RC 01:18:56 125 01:18:46 125
76 Laura Davies Female 31 F35+ 2 CHESTER ROAD RUNNERS 01:22:59 136 01:22:41 136
73 Gemma Cloney Female 34 F35+ 3 PENSBY RUNNERS 01:24:02 141 01:23:38 143
84 Marie Rylance Female 36 F35+ 4 01:24:02 143 01:23:33 142
162 Shelley Bear-Kearney Female 37 F35+ 5 DOCKSIDE RUNNERS 01:24:32 145 01:24:17 145
190 Gina J Jacques Female 42 F35+ 6 BTR ROAD RUNNERS 01:28:19 153 01:28:07 152
70 Maria Panayiotou Female 43 F35+ 7 PRENTON 01:30:14 155 01:30:02 155
96 Karen Asido Female 47 F35+ 8 01:32:49 161 01:32:29 161
13 Marianne Manson Female 50 F35+ 9 01:38:01 167 01:37:41 168
175 Melissa Allen Female 53 F35+ 10 KIRKBY MILERS 01:45:42 172 01:45:15 172
22 Jenny Mann Female 3 F40+ 1 LIVERPOOL 01:05:38 39 01:05:23 40
111 Saffron Price-Walter Female 4 F40+ 2 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 01:07:19 51 01:07:17 54
199 Louise Powney Female 7 F40+ 3 01:09:02 65 01:08:40 65
187 Uyai Ikpatt Female 17 F40+ 4 WIRRAL AC 01:13:57 102 01:13:49 105
58 Heidi Finlay Female 18 F40+ 5 PONTELAND RUNNERS 01:14:07 105 01:13:48 104
113 Paula Davies Female 20 F40+ 6 01:15:18 111 01:14:58 111
6 Sarah Rogan Female 22 F40+ 7 BTR ROAD RUNNERS 01:16:19 114 01:16:07 114
157 Sharon Martin Female 26 F40+ 8 KNOWSLEY HARRIERS AC 01:19:13 127 01:18:53 126
87 Zoe Smith Female 27 F40+ 9 01:19:37 131 01:19:24 131
11 Lindsey Black Female 33 F40+ 10 01:23:24 139 01:23:03 138
42 Samantha Gothard Female 46 F40+ 11 SCARBOROUGH 01:32:44 160 01:32:26 160
152 Kim Hopkins Female DNF F40+ DNF CHESTER ROAD RUNNERS DNF DNF DNF DNF
27 Angela Tegg Female 5 F45+ 1 WEST CHESHIRE AC 01:07:24 52 01:07:19 55
33 Jan Watts Female 6 F45+ 2 INJANITY RUNNERS 01:08:03 59 01:07:54 59
90 Miss Nolan Female 12 F45+ 3 NO 01:13:13 95 01:12:42 93
196 Dawn Hunt Female 23 F45+ 4 BTR ROAD RUNNERS 01:18:11 121 01:17:47 121
10 Nicola Lewis Female 25 F45+ 5 01:19:11 126 01:18:57 127
45 Clare Finlay Female 28 F45+ 6 M2M 01:19:37 132 01:19:24 132
80 Kathyrn Horsley Female 30 F45+ 7 KNOWSLEY HARRIERS 01:21:53 135 01:21:32 135
109 Caroline Allkins Female 32 F45+ 8 01:23:20 138 01:23:06 140
78 Ann Currie Female 35 F45+ 9 MERSEY-TRI 01:24:02 142 01:23:38 144
7 Chris Ratcliff Female 40 F45+ 10 01:28:15 151 01:28:04 151
129 Julie-Ann Mancini Female 45 F45+ 11 VILLAGE ROAD RUNNERS AC 01:32:38 159 01:32:21 159
143 Alison Cardwell Female 8 F50+ 1 STYAL RUNNING CLUB 01:09:34 72 01:09:21 72
135 Alison Macdonald Female 9 F50+ 2 ELLESMERE PORT RC 01:09:44 74 01:09:34 74
47 Angela Letman Female 13 F50+ 3 ELLESMERE PORT RC 01:13:19 96 01:13:10 96
20 Helen Howard Female 14 F50+ 4 01:13:29 97 01:13:18 98
25 Jane Dasgupta Female 19 F50+ 5 BTR ROAD RUNNERS 01:14:17 106 01:14:06 106
178 Sandra Freeman Female 21 F50+ 6 BTR ROAD RUNNERS 01:16:18 113 01:15:59 113
166 Janice Wainwright Female 41 F50+ 7 01:28:18 152 01:28:08 153
189 Carole Morrison Female 16 F55+ 1 PENSBY RUNNERS 01:13:37 99 01:13:28 99
29 Patricia Wyke Female 39 F55+ 2 01:27:54 150 01:27:29 150
167 Tina Maguire Female 48 F55+ 3 01:37:33 165 01:37:22 165
170 Karen Tarr Female 49 F55+ 4 CHASE HARRIERS 01:37:55 166 01:37:30 166
191 Natasha Sheel Female 1 FOPEN 1 SERPENTINE RC 00:53:19 8 00:53:17 8
134 Laura Owens Female 2 FOPEN 2 LIVERPOOL RC 01:03:45 32 01:03:36 33
188 Sophy Weston Female 10 FOPEN 3 01:10:52 82 01:10:27 81
183 Alyssa Lloyd Female 11 FOPEN 4 MIKKELLER RUNNING CLUB 01:13:10 93 01:12:43 95
93 Rachel Nolan Female 15 FOPEN 5 NEW BRIGHTON 01:13:33 98 01:13:10 97
5 Hayley Mcnicholas Female 29 FOPEN 6 WALLASEY AC 01:21:24 134 01:21:08 134
200 Victoria Rowntree Female 38 FOPEN 7 ELLESMERE PORT RC 01:26:43 149 01:26:26 149
137 Rachel Naylor Female 44 FOPEN 8 WIGAN DISTRICT HARRIERS AC 01:30:54 156 01:30:46 156
119 Rae Bullock Female 51 FOPEN 9 RUN IN WIRRAL 01:39:30 170 01:39:04 170
56 Julie Markvartova Female 52 FOPEN 10 01:40:17 171 01:39:50 171
52 Jamie Mackie Male 2 M40+ 1 00:51:11 2 00:51:10 2
48 Mark Carruthers Male 4 M40+ 2 00:52:46 4 00:52:46 4
206 Matthew Wilson Male 6 M40+ 3 WALLASEY AC 00:52:56 6 00:52:54 6
79 Laurie Hill Male 16 M40+ 4 00:58:47 17 00:58:43 17
133 Alan Sanderson Male 31 M40+ 5 LIVERPOOL RC 01:03:46 33 01:03:35 32
9 Martin Preston Male 36 M40+ 6 01:05:35 38 01:05:20 39
118 Robbie Davies Male 41 M40+ 7 01:06:41 44 01:06:30 45
88 Darren Smith Male 45 M40+ 8 01:07:02 48 01:06:49 48
2 James Brooker Male 49 M40+ 9 SOUTHPORT WATERLOO AC 01:07:30 54 01:07:28 56
130 Rob Hillock Male 52 M40+ 10 01:07:42 57 01:07:36 58
146 Ryan Murphy Male 59 M40+ 11 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 01:09:12 66 01:08:54 67
105 Graham Sutton Male 63 M40+ 12 01:09:25 70 01:09:15 71
57 James Zacharias Male 74 M40+ 13 01:11:33 84 01:11:13 84
198 Peter Smith Male 76 M40+ 14 WIDNES RUNNING CLUB 01:12:03 86 01:11:57 87
121 Dave Jones Male 80 M40+ 15 UTS RUNNING CLUB 01:12:45 90 01:12:18 90
128 Greg Roberts Male 83 M40+ 16 BTR ROAD RUNNERS 01:13:10 94 01:12:43 94
18 David Moore Male 88 M40+ 17 BTR ROAD RUNNERS 01:14:17 107 01:14:17 107
145 John Reynolds Male 95 M40+ 18 MORETON 01:17:12 117 01:16:47 116
63 Kevin Ankers Male 97 M40+ 19 ELLESMERE PORT RC 01:17:27 119 01:17:16 119
106 Matthew Harvey Male 109 M40+ 20 PENNY LANE STRIDERS 01:25:01 146 01:24:30 146
68 Marcus Darby Male 110 M40+ 21 01:25:01 147 01:24:30 147
138 Robert Hough Male 5 M45+ 1 SPECTRUM STRIDERS RC 00:52:51 5 00:52:49 5
92 John Courtney Male 9 M45+ 2 00:55:31 10 00:55:28 10
149 Colin Dickman Male 18 M45+ 3 00:58:59 19 00:58:55 19
28 Julian Tegg Male 20 M45+ 4 WEST CHESHIRE AC 00:59:58 21 00:59:55 21
123 Paul Wilson Male 24 M45+ 5 LIVERPOOL RC 01:01:18 25 01:01:10 24
203 Graham Elliott Male 25 M45+ 6 01:02:08 26 01:02:03 26
41 John Murphy Male 28 M45+ 7 LWRC 01:03:16 29 01:03:09 29
192 Matt Routledge Male 34 M45+ 8 YNWA 01:04:02 36 01:03:54 36
126 George Mccann Male 38 M45+ 9 LIVERPOOL RC 01:05:52 41 01:05:42 41
173 Garry Henderson Male 44 M45+ 10 01:06:51 47 01:06:44 46
43 Graham Dowling Male 46 M45+ 11 SKELMERSDALE BOUNDARY HARRIERS 01:07:02 49 01:06:55 49
12 Graham Knowles Male 54 M45+ 12 DOCKSIDE RUNNERS 01:08:16 60 01:07:58 61
54 Jon Rumley Male 58 M45+ 13 THUNDER RUNNERS 01:08:30 64 01:08:22 64
65 Raymond Lowrey Male 64 M45+ 14 01:09:30 71 01:09:05 68
32 Paul Watts Male 66 M45+ 15 INJANITY RUNNERS 01:09:59 75 01:09:50 75
156 Tony Hart Male 69 M45+ 16 FYLDE COAST RUNNERS 01:10:26 78 01:10:21 79
69 Evan Moore Male 71 M45+ 17 01:10:38 80 01:10:17 78
23 Kevin Channell Male 78 M45+ 18 01:12:17 88 01:11:59 88
116 Neil Millar Male 79 M45+ 19 BTR ROAD RUNNERS 01:12:18 89 01:11:54 86
150 Gary Crockett Male 85 M45+ 20 PENNY LANE STRIDERS 01:13:55 101 01:13:36 101
82 Andy Hughes Male 89 M45+ 21 01:14:37 108 01:14:31 108
177 Ed Beattie Male 93 M45+ 22 GB ULTRAS RUNNING CLUB 01:16:30 115 01:16:22 115
207 William Stamper Male 102 M45+ 23 01:19:18 128 01:19:03 128
75 Tom Hanna Male 108 M45+ 24 01:24:03 144 01:23:32 141
26 Youssef El Jazouli Male 112 M45+ 25 01:30:14 154 01:30:01 154