Showing 1 to 100 of 833 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Halfway Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position YouTube
1719 Mark Dunham Male 1 MOPEN 1 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:35:29 1 01:12:03 1 01:12:03 1
1845 Lewis Rooney Male 2 MOPEN 2 LIVERPOOL HARRIERS AC 00:35:40 2 01:14:27 2 01:14:27 2
1726 Steffan Sayer Male 3 MOPEN 3 MENAI TRACK AND FIELD 00:37:39 4 01:16:41 3 01:16:40 3
1121 Dave Alcock Male 4 MOPEN 4 TEAM BIRKENHEAD SCHOOL 00:37:06 3 01:17:34 4 01:17:34 4
1811 Philip Walton Male 5 MOPEN 5 WALLASEY AC 00:40:21 8 01:22:40 5 01:22:38 5
1576 Thomas Atkinson Male 6 MOPEN 6 00:39:48 5 01:23:05 6 01:23:04 6
52 Jamie Mackie Male 7 M40+ 1 00:40:59 12 01:23:18 7 01:23:16 7
3 Jay Walker Male 8 MOPEN 7 WALLASEY AC 00:40:17 6 01:23:39 8 01:23:39 8
1843 Harry Craven Male 9 MOPEN 8 EAST CHESHIRE HARRIERS TAMES 00:40:20 7 01:23:50 9 01:23:47 9
1844 Neil Hennigan Male 10 M40+ 2 PENNY LANE STRIDERS 00:41:47 16 01:23:54 10 01:23:47 10
1803 David Wilkinson Male 11 M45+ 1 MERSEYSIDE FIRE BRIGADE RC 00:40:59 13 01:24:12 11 01:24:10 11
1264 Dan Tahmassebi Male 12 MOPEN 9 00:40:38 10 01:24:21 12 01:24:13 12
1807 Tim Parker Male 13 MOPEN 10 00:41:12 14 01:24:28 13 01:24:26 13
1700 Steven Edwards Male 14 MOPEN 11 ELLESMERE PORT RC 00:41:30 15 01:24:29 14 01:24:26 14
53 Steven Longmore Male 15 MOPEN 12 00:41:53 18 01:24:34 15 01:24:33 16
100 Thomas Dempsey Male 16 MOPEN 13 00:41:51 17 01:25:07 16 01:25:04 17
1275 Ian Wallace Male 17 MOPEN 14 WIRRAL AC 00:42:06 20 01:25:49 17 01:25:48 18
1846 Alex Waddelove Male 18 MOPEN 15 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:40:58 11 01:26:10 18 01:24:29 15
1473 Julien Tour Male 19 MOPEN 16 PENNY LANE STRIDERS 00:42:00 19 01:26:17 19 01:26:10 19
1701 Oliver Chadwick Male 20 MOPEN 17 DOCKSIDE RUNNERS 00:40:36 9 01:26:36 20 01:26:25 20
1189 Paul Mcnall Male 21 MOPEN 18 00:42:49 23 01:27:02 21 01:26:57 21
1282 James Murray Male 22 MOPEN 19 00:43:14 29 01:27:02 22 01:26:59 22
1756 Chris Green Male 23 M45+ 2 00:44:03 50 01:27:30 23 01:27:26 23
48 Mark Carruthers Male 24 M40+ 3 00:44:03 48 01:27:34 24 01:27:27 24
1415 Nathan Mountford Male 25 MOPEN 20 00:42:12 21 01:27:41 25 01:27:39 25
1745 Ian Rowlands Male 26 M45+ 3 WIRRAL AC 00:43:18 30 01:27:48 26 01:27:43 26
1137 Robert Herdman Male 27 MOPEN 21 ULVERSTON TRI CLUB 00:42:59 27 01:28:03 27 01:28:01 27
206 Matthew Wilson Male 28 M40+ 4 WALLASEY AC 00:43:23 32 01:28:19 28 01:28:17 29
1695 Benjamin Taylor Male 29 MOPEN 22 00:43:58 40 01:28:25 29 01:28:16 28
1271 Jamie Mclellan Male 30 MOPEN 23 00:43:22 31 01:28:30 30 01:28:17 30
1337 Simon Rogers Male 31 M55+ 1 PENSBY RUNNERS 00:43:24 33 01:28:30 31 01:28:29 31
191 Natasha Sheel Female 1 FOPEN 1 SERPENTINE RC 00:43:11 28 01:28:39 32 01:28:38 32
1737 Stephen Ward Male 32 MOPEN 24 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:43:30 34 01:28:42 33 01:28:40 35
1498 Neil Gain Male 33 MOPEN 25 00:43:30 35 01:28:44 34 01:28:38 33
138 Robert Hough Male 34 M45+ 4 SPECTRUM STRIDERS RC 00:42:28 22 01:28:44 35 01:28:40 34
1677 Mark Newns Male 35 M40+ 5 WIRRAL AC 00:44:03 45 01:28:52 36 01:28:47 36
1830 David Miles Male 36 M50+ 1 INVICTUS TRIATHLON 00:43:31 36 01:28:53 37 01:28:52 37
1012 Brian Beecroft Male 37 M65+ 1 WIRRAL AC 00:44:10 55 01:29:03 38 01:29:01 38
1863 Paul Simons Male 38 M50+ 2 00:44:02 43 01:29:23 39 01:29:14 40
1732 Usain Holt Male 39 M40+ 6 WALLASEY AC 00:44:04 51 01:29:28 40 01:29:25 41
1651 Phil Matthews Male 40 MOPEN 26 WEST KIRBY 00:43:58 39 01:29:29 41 01:29:14 39
1649 Sean Wright Male 41 MOPEN 27 00:42:51 25 01:29:39 42 01:29:32 42
1474 George Aylward Male 42 MOPEN 28 PENNY LANE STRIDERS 00:44:04 52 01:29:44 43 01:29:35 43
1666 Pete Sanderson Male 43 M45+ 5 00:44:02 44 01:29:50 44 01:29:41 44
1510 Joseph Newman Male 44 MOPEN 29 WIRRAL 00:44:03 47 01:29:58 45 01:29:49 45
92 John Courtney Male 45 M45+ 6 00:42:51 26 01:30:07 46 01:30:04 47
1642 Marcos Molloy Male 46 MOPEN 30 NO 00:45:34 71 01:30:10 47 01:29:59 46
110 Paul Skipper Male 47 MOPEN 31 MERSEY-TRI 00:44:08 53 01:30:12 48 01:30:08 48
1791 Matt Gillbanks Male 48 M45+ 7 WALLASEY AC 00:44:03 46 01:30:37 49 01:30:29 49
1013 Andrew Keeley Male 49 M55+ 2 PENNY LANE STRIDERS 00:43:44 37 01:30:52 50 01:30:45 50
1609 David Brown Male 50 MOPEN 32 00:44:02 41 01:30:58 51 01:30:48 51
1697 Ricky Lacy Male 51 MOPEN 33 00:46:25 86 01:31:07 52 01:30:51 52
1738 Ian Leonard Male 52 M45+ 8 MANCHESTER 00:44:02 42 01:31:11 53 01:31:06 53
46 Richard Costain Male 53 MOPEN 34 LIVERPOOL 00:44:08 54 01:32:10 54 01:32:00 54
1494 Joe Hughes Male 54 MOPEN 35 00:46:15 83 01:32:22 55 01:32:03 55
1707 Jon Hawker Male 55 M55+ 3 DELAMERE SPARTANS 00:45:02 64 01:32:28 56 01:32:18 56
1288 Christopher Panther Male 56 MOPEN 36 00:44:03 49 01:32:42 57 01:32:31 57
1851 Louise Casey Female 2 F35+ 1 WIDNES RUNNING CLUB 00:45:37 73 01:33:17 58 01:33:08 58
1564 Martin Ballard Male 57 MOPEN 37 ST. HELENS STRIDERS 00:46:04 80 01:33:20 59 01:33:13 60
124 Thomas Wilson Male 58 MOPEN 38 LIVERPOOL RC 00:46:42 90 01:33:35 60 01:33:16 62
115 Gareth Chapman Male 59 MOPEN 39 SEFTON PARK LEGENDS 00:44:22 56 01:33:39 61 01:33:37 65
1407 Dan Hoolahan Male 60 MOPEN 40 - 00:44:45 60 01:33:46 62 01:33:33 63
1423 Ian Fairhurst Male 61 MOPEN 41 NEWTON-LE-WILLOWS 00:46:23 85 01:33:55 63 01:33:37 66
1317 Paul Carpenter Male 62 MOPEN 42 LIVERPOOL 00:45:29 70 01:34:01 64 01:33:36 64
1793 Lee Wakelam Male 63 MOPEN 43 00:45:16 67 01:34:10 65 01:33:55 67
1747 Alan Done Male 64 M45+ 9 BOLTON 00:45:55 77 01:34:13 66 01:33:08 59
1125 Tom Orange Male 65 MOPEN 44 00:43:54 38 01:34:16 67 01:33:15 61
79 Laurie Hill Male 66 M40+ 7 00:47:11 102 01:34:25 68 01:34:20 70
1670 Edward Kenny Male 67 MOPEN 45 00:45:24 69 01:34:28 69 01:34:20 69
1590 Keith Brand Male 68 MOPEN 46 00:44:41 59 01:34:37 70 01:34:33 71
165 Paul Brown Male 69 MOPEN 47 LIVERPOOL RC 00:46:17 84 01:34:38 71 01:34:01 68
1014 Mike Walker Male 70 M65+ 2 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:46:52 95 01:34:46 72 01:34:37 72
51 Andrew Harrold Male 71 MOPEN 48 00:44:27 58 01:34:49 73 01:34:45 73
1669 Steve Coleman Male 72 M55+ 4 FYLDE COAST RUNNERS 00:44:48 61 01:35:00 74 01:34:56 74
1505 Jennifer Houghton Female 3 FOPEN 2 KIRKBY MILERS 00:45:55 78 01:35:12 75 01:35:10 77
1211 Kenneth Day Male 73 MOPEN 49 KIRKBY MILERS 00:45:56 79 01:35:12 76 01:35:11 78
1772 Steve Spencer Male 74 M45+ 10 BIRKENHEAD AC 00:46:52 96 01:35:16 77 01:35:07 76
1488 Peter Greenway Male 75 MOPEN 50 00:47:03 100 01:35:19 78 01:35:07 75
1647 Paul Parry Male 76 M50+ 3 00:45:44 75 01:35:28 79 01:35:24 79
1011 Richard Kennaugh Male 77 M50+ 4 00:46:13 82 01:35:34 80 01:35:27 80
149 Colin Dickman Male 78 M45+ 11 00:46:44 92 01:35:37 81 01:35:30 82
1579 Harry Little Male 79 MOPEN 51 00:45:07 65 01:35:37 82 01:35:30 81
1340 Sarah Caskey Female 4 FOPEN 3 PETERBOROUGH AC 00:45:22 68 01:35:40 83 01:35:38 84
1495 David Gain Male 80 MOPEN 52 WIRRAL AC 00:46:37 88 01:35:46 84 01:35:40 86
193 Sean Britton Male 81 MOPEN 53 MERSEY-TRI 00:46:31 87 01:35:49 85 01:35:44 87
1559 Alastair Macdonald Male 82 MOPEN 54 00:45:35 72 01:35:51 86 01:35:47 88
1401 Stuart Wilkin Male 83 MOPEN 55 00:46:39 89 01:35:59 87 01:35:38 85
1550 Ryan Hill Male 84 MOPEN 56 NEWBURY AC 00:45:00 63 01:36:04 88 01:35:52 90
1771 Carmel Triggs Female 5 F35+ 2 KIRKBY MILERS 00:46:47 94 01:36:11 89 01:36:08 91
1517 John Dyer Male 85 MOPEN 57 LIVERPOOL 00:45:53 76 01:36:16 90 01:35:49 89
1855 Henry Mcvittie Male 86 MOPEN 58 00:48:38 137 01:36:25 91 01:36:13 92
122 Danny Lawson Male 87 MOPEN 59 WALLASEY AC 00:47:45 110 01:36:42 92 01:36:39 96
1222 Steven Miller Male 88 MOPEN 60 00:46:55 97 01:36:47 93 01:36:28 93
1228 Chris Morris Male 89 MOPEN 61 00:48:35 131 01:36:54 94 01:36:38 95
125 Matt Helme Male 90 M55+ 5 LIVERPOOL RC 00:47:15 103 01:36:54 95 01:36:37 94
1097 Jonathan Wheeler Male 91 MOPEN 62 HUNTINGDONSHIRE AC 00:48:36 134 01:37:03 96 01:36:46 98
28 Julian Tegg Male 92 M45+ 12 WEST CHESHIRE AC 00:48:04 114 01:37:08 97 01:36:57 99
1468 Steve Forster Male 93 M40+ 8 00:48:01 113 01:37:10 98 01:36:39 97
1485 Simon Quick Male 94 M40+ 9 CHESTER 00:45:41 74 01:37:15 99 01:37:09 101
1862 Neil Toner Male 95 MOPEN 63 00:44:23 57 01:37:19 100 01:37:12 102