Showing 1 to 39 of 39 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Sprint Stage Position Classic Stage Position Chip Time Chip Position
4 Daniel Elliot Male 1 MU23 1 TRICENTRALUK 01:07:16 1 02:34:27 1 03:41:43 1
27 Brendan Kennedy Male 2 MOPEN 1 MANCHESTER TRI CLUB 01:08:31 2 02:45:03 2 03:53:34 2
29 Sam Green Male 3 MOPEN 2 ALBA ROSA CC 01:11:10 4 02:48:52 3 04:00:02 3
26 Gareth Bowyer Male 4 M40-49 1 GOG 01:10:27 3 02:49:57 4 04:00:24 4
10 Daniel Glover Male 5 M40-49 2 SHREWSBURY TRIATHLON CLUB 01:11:44 5 02:54:18 5 04:06:02 5
22 Joe Howard Male 6 MOPEN 3 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 01:12:46 6 03:00:24 9 04:13:10 6
46 Chris Redding Male 7 M50-59 1 DERBY TRI CLUB 01:13:08 7 03:00:20 8 04:13:28 7
45 Alice Jenkins Female 1 FOPEN 1 EDINBURGH 01:18:54 18 02:56:23 6 04:15:17 8
40 Matthew Rodger Male 8 MU23 2 WIGAN TRI CLUB 01:15:10 10 03:00:19 7 04:15:29 9
37 Adam Wyatt Male 9 MOPEN 4 TRIATHLON ENGLAND 01:15:03 9 03:06:41 11 04:21:44 10
36 Damian Monaghan Male 10 MOPEN 5 ABCPURE 01:15:43 12 03:06:11 10 04:21:54 11
19 Rebecca Lodge Female 2 FOPEN 2 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 01:14:32 8 03:08:54 12 04:23:26 12
38 Barry Thomas Male 11 M50-59 2 UP & ACTIVE TRI 01:17:12 13 03:09:56 13 04:27:08 13
28 Rebecca Lineker Female 3 FOPEN 3 BELPER 10:20 01:17:41 14 03:10:09 14 04:27:50 14
30 Andy Mault Male 12 M40-49 3 01:18:07 17 03:13:21 16 04:31:28 15
44 Becky Oatley Female 4 FOPEN 4 01:17:55 15 03:15:13 17 04:33:08 16
2 Jon Marriott Male 13 M40-49 4 01:21:24 23 03:13:03 15 04:34:27 17
34 Ian Leigh Male 14 M40-49 5 01:15:39 11 03:20:50 20 04:36:29 18
43 Andrew Jones Male 15 MOPEN 6 LLANVELO CYCLES 01:19:12 19 03:18:27 18 04:37:39 19
35 Grazyna Monaghan Female 5 FOPEN 5 ABCPURE 01:21:01 21 03:18:34 19 04:39:35 20
14 Steven France Male 16 MOPEN 7 01:19:44 20 03:21:21 21 04:41:05 21
25 Andrew Williams Male 17 M40-49 6 LLANDUDNO 01:18:05 16 03:23:18 22 04:41:23 22
42 Shona Bennett Female 6 FOPEN 6 01:24:07 24 03:25:52 23 04:49:59 23
18 Alan Turner Male 18 M50-59 3 GLOSSOP TRIATHLON CLUB 01:21:07 22 03:35:08 25 04:56:15 24
39 Phil Sumnere Male 19 M50-59 4 01:26:35 27 03:31:17 24 04:57:52 25
13 Peter Hutchinson Male 20 MOPEN 8 RNR 01:25:25 25 03:40:30 26 05:05:55 26
9 Michael Gosney Male 21 M40-49 7 CLEVELAND TRIATHLON CLUB 01:28:32 29 03:43:35 27 05:12:07 27
11 Ian Fisher Male 22 M40-49 8 01:30:16 31 03:48:18 28 05:18:34 28
12 Mark Hester Male 23 M40-49 9 PENCOED TRIATHLON CLUB 01:25:56 26 03:53:15 30 05:19:11 29
1 Dene Caple Male 24 M40-49 10 TORFAEN TRIATHLON CLUB 01:34:45 32 03:48:20 29 05:23:05 30
31 Steph Caller Female 7 FOPEN 7 LONDON 01:29:34 30 04:10:54 32 05:40:28 31
20 Christine Copson Female 8 F50-59 1 STOCKPORT TRI CLUB 01:36:19 33 04:09:27 31 05:45:46 32
8 Carl Prince Male 25 M40-49 11 CHORLEY ATHLETIC & TRIATHLON 01:48:18 35 04:37:19 33 06:25:37 33
23 Paul Roberts Male 26 M40-49 12 01:53:26 37 04:40:08 34 06:33:34 34
15 Melissa Whitney-Long Female 9 FOPEN 8 01:50:35 36 04:59:55 36 06:50:30 35
24 Victoria Roberts Female 10 F40-49 1 01:57:25 38 04:54:36 35 06:52:01 36
16 Christian Glover Male DNF MOPEN DNF MVH 01:27:25 28 0 DNF DNF
32 Tony Armstrong Male DNF M50-59 DNF TRI PRESTON 01:38:01 34 0 DNF DNF
7 Emma Turner Female DNF F40-49 DNF STOCKPORT TRI CLUB 02:01:37 39 0 DNF DNF