Showing 1 to 100 of 2243 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Pen y Pass Stage Position 14Miles Stage Position 23Miles Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
2 Russell Bentley Male 1 MOPEN 1 KENT AC 00:27:12 1 01:18:40 1 02:15:16 1 02:38:21 1 02:38:21 1
780 Martin Green Male 2 M40-44 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:28:32 4 01:21:30 2 02:20:07 2 02:43:17 2 02:43:16 2
864 Matthew Hayes Male 11 M45-49 1 EAST HULL HARRIERS AC 00:30:58 21 01:27:55 17 02:31:13 12 02:55:57 11 02:55:56 11
2190 Anna Bracegirdle Female 1 FOPEN 1 00:33:49 92 01:36:10 79 02:41:00 32 03:06:02 29 03:05:33 26
1210 Mark Mackintosh Male 31 M50-54 1 TEAM BATH AC 00:32:14 36 01:33:00 41 02:40:08 31 03:07:30 32 03:07:25 31
11 Andrea Rowlands Female 3 F40-44 1 ERYRI HARRIERS 00:34:34 119 01:36:36 82 02:46:23 70 03:12:37 54 03:12:36 53
12 Sarah Cumber Female 4 F45-49 1 HALIFAX HARRIERS AC 00:33:02 68 01:34:59 62 02:46:18 69 03:16:26 70 03:16:22 71
637 Gary English Male 83 M55-59 1 LIVERPOOL RC 00:32:44 56 01:35:06 65 02:47:57 80 03:19:45 87 03:19:39 89
1991 Colin Wilmott Male 130 M60-64 1 GRIFFITHSTOWN HARRIERS 00:36:40 214 01:45:24 214 02:59:03 163 03:27:55 136 03:27:40 137
2897 Tracie Trueman Female 14 F50-54 1 LAWLEY RUNNING CLUB 00:38:01 323 01:47:12 241 03:03:36 210 03:32:42 167 03:32:25 170
1026 Gareth Jones Male 389 M70-74 1 CHEPSTOW HARRIERS 00:41:28 644 01:58:15 615 03:21:36 485 03:55:02 430 03:54:28 440
2800 Angie Sadler Female 42 F55-59 1 TEWKESBURY AC 00:40:52 583 01:59:04 642 03:22:24 501 03:55:25 441 03:54:34 443
2690 Carol O Leary Female 76 F60-64 1 WESTON AC 00:43:49 938 02:04:38 858 03:31:14 676 04:05:48 605 04:04:04 597
2025 Vincent Edwards Male 562 M65-69 1 00:40:54 591 01:57:17 569 03:31:30 684 04:08:58 650 04:07:13 644
16 Wim Empskanp Mixed 1 RELAY 1 0 02:25:14 1600 0 04:33:55 1097 0
2372 Susan Foot Female 274 F65-69 1 NORTH HERTS RRC 00:48:27 1490 02:17:32 1337 04:00:15 1281 04:46:11 1314 04:44:58 1322
1761 John Herbert Swift Male 1168 M75+ 1 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:46:12 1225 02:15:05 1255 04:03:37 1345 04:58:22 1528 04:58:07 1553
2828 Liz Simpson Female 614 F70-74 1 PENNY LANE STRIDERS 00:58:02 2087 02:54:28 2049 05:01:11 2031 06:05:02 2085 06:01:12 2067
2215 Judy Burston Female 650 F75+ 1 00:59:23 2116 02:55:10 2061 05:17:30 2120 06:25:57 2143 06:22:15 2135
2022 Rupert Moon 1 SWEEPER 1 01:15:25 2210 03:58:31 2166 0 08:08:22 2203 08:02:50 2195
1915 Robert Weekes Male 3 MOPEN 2 EAST HULL HARRIERS AC 00:29:17 8 01:23:25 6 02:23:26 5 02:45:51 3 02:45:50 3
344 Neil Burton Male 9 M40-44 2 HORSFORTH HARRIERS 00:31:16 22 01:28:21 19 02:30:18 10 02:54:04 9 02:54:04 9
1227 Philip Marsden Male 19 M45-49 2 RED ROSE RRC 00:31:25 23 01:30:57 26 02:36:06 24 03:01:44 19 03:01:41 18
9 John Hunt Male 33 M50-54 2 DARK PEAK FELL RUNNERS CLUB 00:32:26 44 01:33:38 45 02:41:13 37 03:07:59 34 03:07:59 34
13 Emma Wookey Female 2 FOPEN 2 LLISWERRY RUNNERS 00:32:27 46 01:34:21 53 02:41:13 38 03:08:53 38 03:08:51 37
979 Ian James Male 89 M55-59 2 WREXHAM AAC 00:34:29 116 01:39:49 116 02:51:59 108 03:20:47 93 03:20:29 95
2637 Deborah Millington Female 6 F45-49 2 WREKIN ROAD RUNNERS 00:36:51 225 01:43:55 189 02:55:46 135 03:23:36 113 03:23:32 115
2110 Nia Albiston Female 7 F40-44 2 ERYRI HARRIERS 00:36:06 181 01:44:29 196 02:59:52 171 03:28:37 141 03:28:32 143
352 Sean Butler Male 167 M60-64 2 OSWESTRY OLYMPIANS 00:36:42 216 01:45:12 208 03:00:37 177 03:34:45 182 03:34:40 190
2818 Eileen Shadford Female 37 F50-54 2 GREAT BENTLEY RC 00:40:37 555 01:56:08 514 03:17:03 408 03:51:28 388 03:50:04 383
2000 Mark Wittering Male 573 M65-69 2 HUNCOTE HARRIERS 00:43:41 918 02:00:03 674 03:29:55 644 04:10:03 666 04:07:04 639
2287 Caroline Dallimore Female 136 F60-64 2 LES CROUPIERS RC 00:45:38 1156 02:10:19 1077 03:40:43 892 04:18:31 824 04:16:55 822
2405 Jo Grandfield Female 138 F55-59 2 WHITCHURCH WHIPPETS 00:43:56 948 02:06:02 926 03:37:21 810 04:18:41 829 04:17:18 829
1039 John Jones Male 871 M70-74 2 00:44:30 1018 02:08:00 1009 03:53:46 1145 04:32:45 1074 04:32:29 1096
15 Wim Empskanp Mixed 2 RELAY 2 0 02:34:35 1843 0 04:36:07 1135 0
2586 Helen Lutley Female 415 F65-69 2 EMLYN RUNNERS 00:49:44 1634 02:27:28 1667 04:22:58 1700 05:10:06 1673 05:08:13 1666
1880 Rex Wade Male 1405 M75+ 2 00:53:27 1928 02:34:46 1847 04:48:25 1962 05:42:20 1964 05:41:25 1962
2193 Janet Brawn Female 659 F70-74 2 00:59:46 2134 03:02:01 2100 05:22:35 2135 06:33:56 2158 06:30:50 2151
20 Patricia Helen Seabrook Female 668 F75+ 2 FINCH COASTERS 01:07:00 2200 03:18:42 2145 05:41:10 2167 06:41:07 2171 06:40:12 2167
3 Gary Priestley Male 4 MOPEN 3 SALFORD HARRIERS AC 00:28:26 2 01:22:24 4 02:22:04 3 02:46:10 4 02:46:10 4
1186 Barry Lloyd Male 13 M40-44 3 ROYAL SUTTON COLDFIELD AC 00:32:29 47 01:31:57 35 02:33:26 15 02:57:13 13 02:57:11 13
189 Virgil Barton Male 25 M45-49 3 BARLICK FELL RUNNERS 00:31:54 30 01:31:11 27 02:37:57 27 03:05:07 25 03:05:05 24
1544 Stephen Rees Male 52 M50-54 3 00:33:26 78 01:36:03 76 02:44:53 58 03:13:26 55 03:13:22 54
2946 Emma Williams Female 5 FOPEN 3 00:35:18 144 01:41:20 143 02:53:47 121 03:23:10 108 03:22:50 111
1485 Dave Powell Male 129 M55-59 3 ABERYSTWYTH AC 00:36:21 195 01:42:12 160 02:58:11 154 03:27:38 135 03:27:31 136
2239 Jennifer Charlton Female 11 F40-44 3 ERYRI HARRIERS 00:36:09 184 01:44:02 193 03:00:06 173 03:31:15 157 03:31:10 160
2817 Tasha Sexton Female 12 F45-49 3 PEMBROKESHIRE HARRIERS AAC 00:37:08 242 01:43:43 185 03:02:12 190 03:31:40 161 03:31:31 164
946 Lenny Hughes Male 203 M60-64 3 MALDWYN H 00:37:16 257 01:45:19 211 03:06:45 252 03:37:28 221 03:37:25 226
2203 Tracey Brown Female 43 F50-54 3 SOUTH CHESHIRE HARRIERS 00:37:59 321 01:52:53 421 03:23:08 520 03:55:46 448 03:55:12 453
325 Mick Bull Male 613 M65-69 3 00:44:19 989 02:06:34 941 03:37:36 824 04:12:39 719 04:12:07 729
2115 Sara Allen Female 141 F55-59 3 00:43:50 940 02:03:08 802 03:37:04 798 04:18:51 837 04:17:14 828
2230 Tina Cartwright Female 158 F60-64 3 LUDLOW RUNNERS 00:45:28 1137 02:10:29 1088 03:44:35 974 04:23:07 909 04:21:59 921
543 Keith Davis Male 905 M70-74 3 00:45:47 1173 02:07:43 999 03:47:53 1031 04:35:39 1126 04:35:04 1152
14 Wim Empskanp Mixed 3 RELAY 3 00:50:58 1765 02:31:29 1781 0 04:36:08 1136 04:33:03 1110
2349 Brenda Evans Female 435 F65-69 3 PONTYPRIDD (ROADENTS) AC 00:50:46 1749 02:32:00 1788 04:24:57 1719 05:14:00 1720 05:12:11 1715
789 William Grew Male 1465 M75+ 3 FETCH EVERYONE RC 00:59:28 2122 02:52:38 2031 05:04:44 2058 06:04:55 2081 06:02:52 2079
1 Daniel Jones Male 5 MOPEN 4 TEAM BATH AC 00:28:35 5 01:22:41 5 02:23:33 6 02:46:20 5 02:46:19 5
208 Owen Beilby Male 17 M40-44 4 WHARFEDALE HARRIERS 00:30:24 16 01:26:28 11 02:32:56 14 03:00:03 17 03:00:01 17
1552 Raul Reismann Male 35 M45-49 4 SWANSEA HARRIERS AC 00:32:50 59 01:36:55 84 02:42:41 45 03:08:23 36 03:08:11 35
1335 Jeremy Mower Male 56 M50-54 4 GLOUCESTER AAC 00:32:17 39 01:33:12 42 02:45:37 60 03:14:32 59 03:14:30 59
2318 Kelly Dicks Female 8 FOPEN 4 GREAT WESTERN RUNNERS 00:36:06 180 01:47:28 257 03:02:27 194 03:28:47 145 03:28:44 145
994 John Jennings Male 141 M55-59 4 00:34:35 121 01:41:32 147 02:57:16 147 03:29:44 150 03:29:38 150
2314 Andrea Deathridge Female 16 F40-44 4 ROYAL SUTTON COLDFIELD AC 00:38:19 338 01:51:19 379 03:04:20 222 03:34:49 183 03:34:11 187
2513 Helen Jones Female 19 F45-49 4 PORT TALBOT HARRIERS AC 00:38:31 366 01:49:58 337 03:07:20 257 03:38:32 231 03:38:20 235
1542 Nicholas Rees Male 228 M60-64 4 LLISWERRY RUNNERS 00:39:09 423 01:49:36 322 03:11:44 320 03:40:47 251 03:40:14 253
2329 Fiona Dyson Female 59 F50-54 4 00:42:11 721 01:59:08 644 03:25:54 570 03:59:59 524 03:59:11 523
571 Stephen Dixon Male 667 M65-69 4 VALLEY STRIDERS AC 00:42:15 732 02:01:31 713 03:37:09 801 04:16:26 792 04:15:46 806
2219 Caroline Cable Female 183 F55-59 4 MUD CREW TRAIL RUNNERS 00:43:28 893 02:07:48 1004 03:47:36 1024 04:28:03 1001 04:26:17 998
2103 Christine Adams Female 189 F60-64 4 00:46:49 1313 02:11:49 1135 03:47:11 1017 04:30:11 1034 04:27:30 1014
439 Owen Cooper Male 1032 M70-74 4 BRECON TRIATHLON CLUB (BTC) 00:47:47 1426 02:11:49 1133 03:52:36 1115 04:45:04 1302 04:42:02 1275
17 Wim Empskanp Mixed 4 RELAY 4 0 02:25:13 1599 04:12:41 1525 04:47:03 1327 0
350 Kenneth Butler Male 1477 M75+ 4 01:00:12 2141 02:52:45 2032 05:10:09 2081 06:08:35 2098 06:06:49 2095
2463 Pauline Howes Female 640 F65-69 4 100 MARATHON CLUB 0 03:04:30 2105 05:20:36 2125 06:18:09 2128 06:18:09 2125
435 Gareth Cooke Male 6 MOPEN 5 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS AC 00:28:40 7 01:23:52 7 02:23:56 7 02:47:28 6 02:47:28 6
1051 Neil Jones Male 20 M40-44 5 OGMORE PHOENIX RUNNERS 00:31:37 28 01:29:48 23 02:34:10 19 03:02:07 20 03:02:06 20
1992 Andrew Wilson Male 36 M45-49 5 ST. HELENS SUTTON AC 00:33:23 75 01:34:28 55 02:41:10 34 03:08:37 37 03:08:35 36
2716 David Pearce Male 58 M50-54 5 LEICESTER CORITANIAN AC 00:32:58 66 01:34:50 58 02:45:51 65 03:14:54 61 03:14:51 61
2325 Susan Duncan Female 9 FOPEN 5 WESTON AC 00:35:30 151 01:40:24 128 02:57:50 150 03:29:19 148 03:28:56 148
1325 Garth Morris Male 147 M55-59 5 WARE JOGGERS 00:38:21 342 01:45:42 221 03:02:17 192 03:31:28 158 03:31:08 159
2865 Geri Taylor Female 17 F40-44 5 00:37:26 278 01:49:27 320 03:05:53 242 03:35:54 203 03:35:44 206
2898 Emma Tuck Female 21 F45-49 5 MARCH AC 00:38:40 373 01:49:09 306 03:06:40 251 03:40:10 247 03:38:11 234
21 Gwilym Jones Male 258 M60-64 5 00:39:28 439 01:51:03 369 03:12:02 326 03:44:27 285 03:43:49 287
2656 Jan Morris Female 78 F50-54 5 CHEPSTOW HARRIERS 00:43:18 870 02:02:32 770 03:30:03 649 04:06:04 608 04:03:52 595
595 Paul Dursley Male 698 M65-69 5 LLISWERRY RUNNERS 00:44:16 986 02:07:23 984 03:41:35 913 04:18:58 840 04:18:40 864
2454 Vicki Hopkins Female 193 F55-59 5 00:46:35 1282 02:12:37 1165 03:51:21 1091 04:30:32 1043 04:28:06 1025
1418 Jeff Palmer Male 1078 M70-74 5 00:47:43 1415 02:17:35 1338 04:02:20 1317 04:50:43 1382 04:49:02 1387
2475 Meinir Huws Female 305 F60-64 5 ABERGELE HARRIERS 00:48:17 1481 02:18:24 1366 04:07:00 1423 04:51:19 1396 04:48:24 1375
2422 Valerie Hall Female 658 F65-69 5 MK LAKESIDE RUNNERS 01:02:15 2163 03:11:42 2130 05:29:19 2148 06:30:38 2155 06:27:18 2145
1603 Stephen Roper Male 1510 M75+ 5 0 0 06:33:56 2193 08:02:59 2202 08:02:59 2196
5 Gareth Petts Male 7 MOPEN 6 WITNEY ROAD RUNNERS 00:29:44 10 01:24:38 8 02:27:30 9 02:51:04 7 02:51:04 7
766 Mike Goulbourne Male 26 M40-44 6 ST HELENS TRI 00:32:45 57 01:32:18 37 02:37:57 26 03:05:19 26 03:05:17 25
1131 Warren Langler Watts Male 37 M45-49 6 00:33:43 91 01:37:35 91 02:44:06 51 03:09:13 39 03:09:06 38
1054 Owen Jones Male 72 M50-54 6 00:34:10 102 01:36:28 81 02:47:11 74 03:17:09 76 03:16:59 74
2335 Melanie Edwards Female 10 FOPEN 6 00:37:11 250 01:46:42 236 03:00:22 176 03:30:38 155 03:30:33 157
1031 Glyn Jones Male 161 M55-59 6 00:37:58 319 01:45:44 222 03:01:30 186 03:34:07 175 03:33:00 176
2409 Carla Green Female 23 F45-49 6 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:39:12 426 01:50:29 350 03:10:03 294 03:40:42 250 03:40:40 260
2650 Louise Morgan Female 25 F40-44 6 LAWLEY RUNNING CLUB 00:39:01 404 01:50:46 362 03:11:53 323 03:43:18 274 03:43:00 280
1349 Christopher Nellins Male 371 M60-64 6 PENARTH DINAS RUNNERS 00:38:43 377 01:51:52 391 03:18:10 429 03:53:24 410 03:52:39 412
2445 Eunice Hollis Female 80 F50-54 6 00:43:08 844 01:58:11 610 03:24:35 546 04:06:32 612 04:03:46 592
1173 Barry Light Male 750 M65-69 6 LITTLEDOWN HARRIERS RC 00:46:33 1276 02:09:27 1052 03:44:56 978 04:23:03 906 04:21:58 920