Showing 1 to 100 of 2243 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Pen y Pass Stage Position 14Miles Stage Position 23Miles Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
2 Russell Bentley Male 1 MOPEN 1 KENT AC 00:27:12 1 01:18:40 1 02:15:16 1 02:38:21 1 02:38:21 1
2190 Anna Bracegirdle Female 1 FOPEN 1 00:33:49 92 01:36:10 79 02:41:00 32 03:06:02 29 03:05:33 26
16 Wim Empskanp Mixed 1 RELAY 1 0 02:25:14 1600 0 04:33:55 1097 0
2022 Rupert Moon 1 SWEEPER 1 01:15:25 2210 03:58:31 2166 0 08:08:22 2203 08:02:50 2195
780 Martin Green Male 2 M40-44 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:28:32 4 01:21:30 2 02:20:07 2 02:43:17 2 02:43:16 2
13 Emma Wookey Female 2 FOPEN 2 LLISWERRY RUNNERS 00:32:27 46 01:34:21 53 02:41:13 38 03:08:53 38 03:08:51 37
15 Wim Empskanp Mixed 2 RELAY 2 0 02:34:35 1843 0 04:36:07 1135 0
1915 Robert Weekes Male 3 MOPEN 2 EAST HULL HARRIERS AC 00:29:17 8 01:23:25 6 02:23:26 5 02:45:51 3 02:45:50 3
11 Andrea Rowlands Female 3 F40-44 1 ERYRI HARRIERS 00:34:34 119 01:36:36 82 02:46:23 70 03:12:37 54 03:12:36 53
14 Wim Empskanp Mixed 3 RELAY 3 00:50:58 1765 02:31:29 1781 0 04:36:08 1136 04:33:03 1110
3 Gary Priestley Male 4 MOPEN 3 SALFORD HARRIERS AC 00:28:26 2 01:22:24 4 02:22:04 3 02:46:10 4 02:46:10 4
12 Sarah Cumber Female 4 F45-49 1 HALIFAX HARRIERS AC 00:33:02 68 01:34:59 62 02:46:18 69 03:16:26 70 03:16:22 71
17 Wim Empskanp Mixed 4 RELAY 4 0 02:25:13 1599 04:12:41 1525 04:47:03 1327 0
1 Daniel Jones Male 5 MOPEN 4 TEAM BATH AC 00:28:35 5 01:22:41 5 02:23:33 6 02:46:20 5 02:46:19 5
2946 Emma Williams Female 5 FOPEN 3 00:35:18 144 01:41:20 143 02:53:47 121 03:23:10 108 03:22:50 111
435 Gareth Cooke Male 6 MOPEN 5 PENISTONE FOOTPATH RUNNERS AC 00:28:40 7 01:23:52 7 02:23:56 7 02:47:28 6 02:47:28 6
2637 Deborah Millington Female 6 F45-49 2 WREKIN ROAD RUNNERS 00:36:51 225 01:43:55 189 02:55:46 135 03:23:36 113 03:23:32 115
5 Gareth Petts Male 7 MOPEN 6 WITNEY ROAD RUNNERS 00:29:44 10 01:24:38 8 02:27:30 9 02:51:04 7 02:51:04 7
2110 Nia Albiston Female 7 F40-44 2 ERYRI HARRIERS 00:36:06 181 01:44:29 196 02:59:52 171 03:28:37 141 03:28:32 143
923 John Howells Male 8 MOPEN 7 PONTYPRIDD (ROADENTS) AC 00:29:21 9 01:26:03 10 02:26:26 8 02:51:13 8 02:51:11 8
2318 Kelly Dicks Female 8 FOPEN 4 GREAT WESTERN RUNNERS 00:36:06 180 01:47:28 257 03:02:27 194 03:28:47 145 03:28:44 145
344 Neil Burton Male 9 M40-44 2 HORSFORTH HARRIERS 00:31:16 22 01:28:21 19 02:30:18 10 02:54:04 9 02:54:04 9
2325 Susan Duncan Female 9 FOPEN 5 WESTON AC 00:35:30 151 01:40:24 128 02:57:50 150 03:29:19 148 03:28:56 148
1017 Daniel Jones Male 10 MOPEN 8 EAST HULL HARRIERS AC 00:30:33 18 01:27:51 15 02:30:33 11 02:55:00 10 02:54:59 10
2335 Melanie Edwards Female 10 FOPEN 6 00:37:11 250 01:46:42 236 03:00:22 176 03:30:38 155 03:30:33 157
864 Matthew Hayes Male 11 M45-49 1 EAST HULL HARRIERS AC 00:30:58 21 01:27:55 17 02:31:13 12 02:55:57 11 02:55:56 11
2239 Jennifer Charlton Female 11 F40-44 3 ERYRI HARRIERS 00:36:09 184 01:44:02 193 03:00:06 173 03:31:15 157 03:31:10 160
256 Daniel Bodman Male 12 MOPEN 9 ABERDARE VALLEY AAC 00:28:32 3 01:22:23 3 02:22:18 4 02:56:01 12 02:56:01 12
2817 Tasha Sexton Female 12 F45-49 3 PEMBROKESHIRE HARRIERS AAC 00:37:08 242 01:43:43 185 03:02:12 190 03:31:40 161 03:31:31 164
1186 Barry Lloyd Male 13 M40-44 3 ROYAL SUTTON COLDFIELD AC 00:32:29 47 01:31:57 35 02:33:26 15 02:57:13 13 02:57:11 13
2499 Faye Johnson Female 13 FOPEN 7 PONT-Y-PWL DISTRICT RUNNERS 00:36:50 223 01:45:45 223 03:02:34 198 03:32:05 164 03:31:51 167
533 Rob Davies Male 14 MOPEN 10 AMMAN VALLEY HARRIERS 00:32:13 34 01:31:43 33 02:33:48 16 02:58:17 14 02:58:09 15
2897 Tracie Trueman Female 14 F50-54 1 LAWLEY RUNNING CLUB 00:38:01 323 01:47:12 241 03:03:36 210 03:32:42 167 03:32:25 170
577 Alistair Downes Male 15 MOPEN 11 SAN DOMENICO RRC 00:32:19 42 01:31:15 30 02:32:50 13 02:58:29 15 02:58:04 14
2973 Jo Windrum Female 15 FOPEN 8 NORTHAMPTON ROAD RUNNERS 00:35:29 150 01:41:53 152 03:00:47 178 03:34:26 179 03:34:19 188
1747 Carl Sturman Male 16 MOPEN 12 00:31:46 29 01:29:09 20 02:35:12 22 02:59:49 16 02:59:45 16
2314 Andrea Deathridge Female 16 F40-44 4 ROYAL SUTTON COLDFIELD AC 00:38:19 338 01:51:19 379 03:04:20 222 03:34:49 183 03:34:11 187
208 Owen Beilby Male 17 M40-44 4 WHARFEDALE HARRIERS 00:30:24 16 01:26:28 11 02:32:56 14 03:00:03 17 03:00:01 17
2865 Geri Taylor Female 17 F40-44 5 00:37:26 278 01:49:27 320 03:05:53 242 03:35:54 203 03:35:44 206
1254 Tom Mccarthy Male 18 MOPEN 13 NEATH HARRIERS 00:30:27 17 01:28:04 18 02:35:17 23 03:01:42 18 03:01:41 19
2367 Jodi Fisk Female 18 FOPEN 9 TAVISTOCK AC 00:37:08 244 01:47:16 248 03:05:00 233 03:37:09 215 03:36:52 216
1227 Philip Marsden Male 19 M45-49 2 RED ROSE RRC 00:31:25 23 01:30:57 26 02:36:06 24 03:01:44 19 03:01:41 18
2513 Helen Jones Female 19 F45-49 4 PORT TALBOT HARRIERS AC 00:38:31 366 01:49:58 337 03:07:20 257 03:38:32 231 03:38:20 235
1051 Neil Jones Male 20 M40-44 5 OGMORE PHOENIX RUNNERS 00:31:37 28 01:29:48 23 02:34:10 19 03:02:07 20 03:02:06 20
2838 Keely Smith Female 20 FOPEN 10 WEST CHESHIRE AC 00:38:56 395 01:49:51 329 03:07:22 258 03:38:38 234 03:37:31 227
1454 James Peters Male 21 MOPEN 14 RHONDDA VALLEY RUNNERS 00:30:33 19 01:27:52 16 02:33:58 18 03:03:19 21 03:03:18 21
2898 Emma Tuck Female 21 F45-49 5 MARCH AC 00:38:40 373 01:49:09 306 03:06:40 251 03:40:10 247 03:38:11 234
408 David Clarke Male 22 MOPEN 15 00:31:28 25 01:31:12 29 02:34:56 20 03:03:26 22 03:03:24 22
2549 Jenny Laing Female 22 FOPEN 11 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 00:35:03 134 01:43:40 183 03:09:09 284 03:40:26 248 03:40:23 256
783 Sam Green Male 23 MOPEN 16 WARFDALE HARRIERS 00:32:08 32 01:31:21 31 02:37:32 25 03:03:30 23 0
2409 Carla Green Female 23 F45-49 6 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:39:12 426 01:50:29 350 03:10:03 294 03:40:42 250 03:40:40 260
1062 Rob Jones Male 24 MOPEN 17 WORCESTER AC 00:31:32 26 01:29:31 21 02:33:56 17 03:04:57 24 03:04:55 23
2599 Emily Marchant Female 24 FOPEN 12 SWANSEA HARRIERS AC 00:40:07 499 01:52:35 409 03:10:39 304 03:41:12 258 03:39:37 245
189 Virgil Barton Male 25 M45-49 3 BARLICK FELL RUNNERS 00:31:54 30 01:31:11 27 02:37:57 27 03:05:07 25 03:05:05 24
2650 Louise Morgan Female 25 F40-44 6 LAWLEY RUNNING CLUB 00:39:01 404 01:50:46 362 03:11:53 323 03:43:18 274 03:43:00 280
766 Mike Goulbourne Male 26 M40-44 6 ST HELENS TRI 00:32:45 57 01:32:18 37 02:37:57 26 03:05:19 26 03:05:17 25
2907 Vicky Unsworth Female 26 FOPEN 13 LIVERPOOL HARRIERS AC 00:37:10 247 01:47:01 239 03:09:44 290 03:43:58 277 03:43:54 290
495 Nathan Daniel Male 27 MOPEN 18 NEATH HARRIERS 00:32:35 50 0 02:39:50 29 03:05:59 27 03:05:45 27
2961 Lucy Williamson Female 27 FOPEN 14 ILKLEY HARRIERS AC 00:36:42 217 01:40:17 125 02:57:11 143 03:44:23 284 03:43:55 291
475 Liam Culliford Male 28 MOPEN 19 00:32:06 31 01:31:44 34 02:40:00 30 03:06:01 28 03:05:57 28
2140 Louise Barker Female 28 F40-44 7 ABERYSTWYTH AC 00:38:16 334 01:50:50 364 03:11:02 308 03:45:13 296 03:44:55 304
307 Nic Brook Male 29 M40-44 7 ERYRI HARRIERS 00:33:25 77 01:35:11 66 02:41:35 42 03:07:11 30 03:07:06 29
2877 Rosie Thomas Female 29 FOPEN 15 00:38:17 336 01:49:03 303 03:08:53 279 03:45:34 304 03:43:58 294
458 Matthew Cox Male 30 MOPEN 20 00:30:19 15 01:27:24 13 02:35:10 21 03:07:16 31 03:07:13 30
2321 Lauren Carly Draper Female 30 FOPEN 16 00:33:34 84 01:37:54 96 03:07:30 262 03:45:49 308 03:45:46 323
1210 Mark Mackintosh Male 31 M50-54 1 TEAM BATH AC 00:32:14 36 01:33:00 41 02:40:08 31 03:07:30 32 03:07:25 31
2458 Jennifer Houghton Female 31 FOPEN 17 KIRKBY MILERS 00:39:05 412 01:49:20 315 03:09:11 286 03:45:54 311 03:43:58 293
1321 David Morris Male 32 MOPEN 21 SOUTH CHESHIRE HARRIERS 00:32:37 52 01:32:57 40 02:39:47 28 03:07:47 33 03:07:40 32
2186 Kelly Bowen Female 32 FOPEN 18 CROFT AMBREY RC 00:41:18 627 01:55:01 474 03:16:46 403 03:47:32 337 03:44:55 306
9 John Hunt Male 33 M50-54 2 DARK PEAK FELL RUNNERS CLUB 00:32:26 44 01:33:38 45 02:41:13 37 03:07:59 34 03:07:59 34
2341 Lucy Elizabeth Female 33 FOPEN 19 00:37:43 303 01:49:07 304 03:12:32 332 03:48:16 347 03:47:46 352
127 Gareth Allman Male 34 MOPEN 22 00:32:26 45 0 02:41:01 33 03:08:05 35 03:07:50 33
2760 Melanie Redwood Female 34 F45-49 7 00:39:15 429 01:50:41 359 03:10:09 296 03:48:33 355 03:48:12 359
1552 Raul Reismann Male 35 M45-49 4 SWANSEA HARRIERS AC 00:32:50 59 01:36:55 84 02:42:41 45 03:08:23 36 03:08:11 35
2917 Sam Wagner Female 35 F45-49 8 00:41:56 692 01:55:12 483 03:13:28 342 03:48:38 357 03:45:22 313
1992 Andrew Wilson Male 36 M45-49 5 ST. HELENS SUTTON AC 00:33:23 75 01:34:28 55 02:41:10 34 03:08:37 37 03:08:35 36
2621 Joanne Mcdonough Female 36 FOPEN 20 00:38:46 383 01:52:59 424 03:15:57 387 03:49:41 368 03:48:59 372
1131 Warren Langler Watts Male 37 M45-49 6 00:33:43 91 01:37:35 91 02:44:06 51 03:09:13 39 03:09:06 38
2818 Eileen Shadford Female 37 F50-54 2 GREAT BENTLEY RC 00:40:37 555 01:56:08 514 03:17:03 408 03:51:28 388 03:50:04 383
1930 Paul White Male 38 M40-44 8 PONT-Y-PWL DISTRICT RUNNERS 00:32:08 33 01:32:39 39 02:41:23 40 03:09:26 40 03:09:14 39
2595 Gemma Mallett Female 38 FOPEN 21 CROFT AMBREY RC 00:37:34 287 01:51:49 390 03:17:25 417 03:52:59 406 03:52:53 417
1308 Sam Mordey-Jones Male 39 MOPEN 23 00:32:18 40 01:33:34 44 02:42:26 44 03:09:45 41 03:09:42 40
2627 Jude Mcnae Female 39 F45-49 9 00:40:27 536 01:55:05 476 03:19:10 442 03:53:12 408 03:52:43 414
1189 Peter Lloyd Male 40 M45-49 7 00:32:59 67 01:33:34 43 02:42:45 46 03:09:53 42 03:09:46 41
2724 Donna Perry Female 40 F40-44 8 00:44:09 975 02:02:08 745 03:20:28 463 03:53:52 417 03:53:45 424
929 Dean Howlett Male 41 MOPEN 24 LIVERPOOL RC 00:32:33 49 01:32:27 38 02:41:10 35 03:09:59 43 03:09:56 42
2715 Karen Patterson Female 41 F45-49 10 MARCH AC 00:41:30 650 01:57:44 587 03:17:44 420 03:54:19 424 03:52:19 406
1983 Steven Williams Male 42 M40-44 9 LLANELLI AAC 00:32:13 35 01:33:45 46 02:41:11 36 03:10:16 44 03:10:07 43
2800 Angie Sadler Female 42 F55-59 1 TEWKESBURY AC 00:40:52 583 01:59:04 642 03:22:24 501 03:55:25 441 03:54:34 443
678 Neil Finegan Male 43 M40-44 10 100 MARATHON CLUB 00:33:32 81 0 02:44:22 52 03:10:40 45 03:10:32 44
2203 Tracey Brown Female 43 F50-54 3 SOUTH CHESHIRE HARRIERS 00:37:59 321 01:52:53 421 03:23:08 520 03:55:46 448 03:55:12 453
525 Michael Davies Male 44 M45-49 8 SARN HELEN CLUB 00:33:35 85 01:36:04 77 02:44:31 55 03:10:51 46 03:10:47 45
2785 Iona Roberts Female 44 F40-44 9 00:37:34 286 01:51:34 384 03:20:20 461 03:56:07 455 03:56:01 470
1936 Michael Wildbore Male 45 M40-44 11 ROYTON RR 00:32:53 61 01:34:49 57 02:43:08 47 03:11:16 47 03:11:13 46
2540 Domi Kimber Female 45 F45-49 11 CARDIGAN RC 00:40:48 575 01:56:13 519 03:21:15 479 03:56:35 459 03:55:18 454
963 Tim Hutchinson Male 46 M45-49 9 STRATFORD-UPON-AVON AC 00:31:27 24 01:31:41 32 02:41:33 41 03:11:23 48 03:11:18 47
2896 Julia Trayhorn Female 46 F45-49 12 00:40:34 551 01:56:11 517 03:19:41 453 03:56:38 462 03:56:09 472
1193 Matthew Lock Male 47 MOPEN 25 WITNEY ROAD RUNNERS 00:34:00 96 01:37:00 85 02:44:22 53 03:11:34 49 03:11:26 49
2467 Megan Lynne Hughes Female 47 F40-44 10 ERYRI HARRIERS 00:36:17 192 01:52:44 414 03:21:13 476 03:56:47 466 03:56:41 482
1248 Rob Mcbain Male 48 MOPEN 26 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:33:58 95 01:34:08 50 02:43:33 48 03:11:36 50 03:11:22 48