Showing 1 to 100 of 191 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
235 Joel Gomes Male 1 MOPEN 1 WREXHAM AAC 01:41:12 1 01:41:10 1
347 Victoria Wilkinson Female 1 FV40 1 BINGLEY HARRIERS AC 01:42:00 2 01:42:00 2
368 David Brockway Male 2 MOPEN 2 WIRRAL AC 01:43:22 3 01:43:21 3
329 Stephen Spence Male 3 MV40 1 WIRRAL AC 01:44:04 4 01:44:02 4
214 Craig Connor Male 4 MOPEN 3 01:47:48 5 01:47:43 5
348 Sam Green Male 5 MOPEN 4 WHARFEDALE HARRIERS 01:48:08 6 01:48:07 6
391 Tim Joy Male 6 MOPEN 5 BUCKLEY RC 01:55:47 7 01:55:45 7
355 Robby Green Male 7 MOPEN 6 PENNY LANE STRIDERS 01:59:38 8 01:59:37 8
304 Ross Cowley Male 8 MOPEN 7 PERSHORE PLUM PLODDERS 02:00:21 9 01:59:56 9
343 Bastian Weinberger Male 9 MOPEN 8 SMALLER EARTH BIG 20 02:00:50 10 02:00:45 10
265 Robert Russell Male 10 MOPEN 9 CENTRAL AC 02:04:54 11 02:04:52 13
389 Ellie Fielding Female 2 FOPEN 1 MOSSLEY HILL AC 02:05:20 12 02:05:16 14
257 Matthew Kelsey Male 11 MOPEN 10 02:06:11 13 02:06:03 16
394 Alasdair Fatkin Male 12 MOPEN 11 02:09:37 14 02:09:07 17
374 Kevin Charleston Male 13 MOPEN 12 PENSBY RUNNERS 02:10:40 15 02:10:33 18
327 John Rolton Male 14 MOPEN 13 CLWYDIAN RANGE RUNNERS 02:10:59 16 02:10:42 19
290 Joseph Whitley Male 15 MV40 2 02:11:11 17 02:11:04 20
286 Jeremy Burton Male 16 MOPEN (DOG ASSISTED) 1 WORCESTER AC 02:11:24 18 02:02:53 11
388 Guy Smallthwaite Male 17 MV50 1 02:11:36 19 02:11:25 21
352 Stephen Myers Male 18 MV50 2 HOLCOMBE HARRIERS 02:12:19 20 02:12:12 22
266 Mandy Williams Female 3 FV40 (DOG ASSISTED) 1 02:13:15 21 02:04:45 12
321 Neil Dalleywater Male 19 MV50 (DOG ASSISTED) 1 CANICROSS CLWYD 02:13:51 22 02:05:20 15
295 Stuart Thomas Male 20 MV40 3 WEST CHESHIRE AC 02:13:57 23 02:13:49 23
296 David Simmons Male 21 MV40 4 PRESTWICH AC 02:16:10 24 02:16:08 24
380 Rachel Sherwen Female 4 FV50 1 RUN FREE FELL RUNNERS 02:16:18 25 02:16:13 25
405 Andy Jackson Male 22 MOPEN 14 MARPLE RUNNERS 02:16:54 26 02:16:40 26
25 Bruce Penhale Male 23 MV50 3 TRAFFORD AC 02:17:20 27 02:17:17 30
260 Gail Stuthridge Female 5 FV40 2 VILLAGE ROAD RUNNERS AC 02:17:23 28 02:16:55 27
384 Kameron Simmons-Sandy Male 24 MOPEN 15 CERIST TRIATHLON 02:17:44 29 02:17:08 29
406 Paul Jenkins Male 25 MV40 5 02:18:01 30 02:17:49 31
206 Warren Mcnally Male 26 MV40 6 02:18:23 31 02:18:07 32
359 Lara Debenham Female 6 FOPEN 2 02:19:22 32 02:19:18 34
306 Chris Cook Male 27 MV50 4 ERYRI HARRIERS 02:20:16 33 02:19:45 35
261 Steve Stuthridge Male 28 MV40 7 VILLAGE ROAD RUNNERS AC 02:20:37 34 02:20:08 36
407 Marc Bradford Male 29 MV40 8 MACCLESFIELD HARRIERS AC 02:21:19 35 02:21:07 38
371 Neil Gooding Male 30 MV40 9 02:22:22 36 02:22:13 39
207 Jennie Tayefi Female 7 FOPEN 3 02:23:25 37 02:23:20 40
322 Emma Hennahane Female 8 FOPEN 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 02:23:54 38 02:23:41 41
395 Neil Owen Male 31 MV60 (DOG ASSISTED) 1 02:25:37 39 02:17:04 28
303 Nathan Jones Male 32 MOPEN 16 02:25:38 40 02:25:12 44
246 Alys Devine Female 9 FV40 3 02:25:43 41 02:24:43 42
369 Lee Mckeown Male 33 MV40 10 02:25:44 42 02:25:16 45
378 Simon Brammer Male 34 MV40 11 02:25:45 43 02:24:49 43
259 Wendy Lee Female 10 FV40 4 PENSBY RUNNERS 02:25:50 44 02:25:23 46
401 Kate Lightfoot Female 11 FV40 5 TATTENHALL RUNNERS 02:26:20 45 02:26:13 47
242 Lynsey Coan Female 12 FOPEN (DOG ASSISTED) 1 CANICROSS CLWYD 02:26:49 46 02:18:18 33
404 Mark Stanbridge Male 35 MV50 5 MACCLESFIELD HARRIERS AC 02:26:57 47 02:26:50 48
370 Graham Hayes Male 36 MV50 6 02:27:10 48 02:26:59 49
238 Adam Budd Male 37 MOPEN 17 02:27:42 49 02:27:35 51
377 Jennifer West Female 13 FV40 6 VILLAGE ROAD RUNNERS AC 02:27:59 50 02:27:30 50
332 Lenka Vidamour Female 14 FOPEN 5 PENNY LANE STRIDERS 02:28:29 51 02:27:53 52
608 David Baker Male 38 MV40 12 02:29:15 52 02:28:49 54
279 Ceri Stewart Female 15 FOPEN (DOG ASSISTED) 2 CANICROSS ANGLESEY 02:29:19 53 02:20:44 37
373 Richard Wykes Male 39 MV40 13 OUT-FIT 02:29:30 54 02:29:04 55
291 Jamie Prescott Male 40 MV40 14 02:29:46 55 02:29:39 56
263 Andrea Wadcock-Parr Female 16 FV40 7 DEESTRIDERS RC 02:30:07 56 02:30:01 59
341 Matthew Conway Male 41 MOPEN 18 02:30:14 57 02:29:59 57
338 Alister Hewitt Male 42 MOPEN 19 02:30:14 58 02:29:59 58
400 Barrie Thomason Male 43 MV50 7 MACCLESFIELD HARRIERS AC 02:30:19 59 02:30:12 60
357 Greg Simpson Male 44 MOPEN 20 02:30:48 60 02:30:30 61
292 Gary Thapa Male 45 MV40 15 CERIST TRIATHLON 02:31:25 61 02:30:46 62
284 Paul Parry Male 46 MOPEN 21 02:32:27 62 02:32:13 64
302 Mark Sleight Male 47 MOPEN 22 02:32:27 63 02:32:13 63
219 Nicola Mcdonald Female 17 FV40 8 02:33:26 64 02:33:06 65
351 Louis Kelly Male 48 MOPEN 23 02:33:43 65 02:33:35 66
293 Emma Lynch Female 18 FOPEN 6 02:34:28 66 02:33:57 67
262 John Cannon Male 49 MV50 8 02:34:52 67 02:34:03 68
320 Steve Halligan Male 50 MV50 9 WASTERS RUNNING CLUB 02:36:11 68 02:35:23 69
280 Robert Eadon Male 51 MOPEN (DOG ASSISTED) 2 CANICROSS ANGLESEY 02:36:58 69 02:28:24 53
326 Chris March Male 52 MOPEN 24 02:37:26 70 02:36:56 72
393 Julia Robson Female 19 FOPEN 7 02:37:42 71 02:37:12 73
324 Carl Hayes Male 53 MV40 16 02:37:44 72 02:37:38 76
381 Matthew Bridge Male 54 MOPEN 25 02:37:45 73 02:37:32 75
210 James Milsom Male 55 MV40 17 ISTEAD IFIELD HARRIERS 02:37:51 74 02:37:23 74
216 Vicky Kehoe Female 20 FV40 9 WALLASEY AC 02:38:06 75 02:37:42 77
239 Steve Cole Male 56 MV40 18 WALLASEY AC 02:38:06 76 02:37:43 78
319 Peter Barnish Male 57 MV50 10 02:38:46 77 02:37:51 79
250 Graham Coupe Male 58 MV40 19 WIRRAL VIKINGS/ RACING TEAM 02:39:45 78 02:39:28 82
607 Karen Richardson Female 21 FV40 10 RUN KNUTSFORD 02:39:56 79 02:39:13 80
396 Tina Mcauley Female 22 FV40 11 02:40:11 80 02:39:27 81
366 Keith Clarke Male 59 MV40 20 02:40:27 81 02:39:39 83
221 Raymond Lowrey Male 60 MV40 21 02:40:41 82 02:40:13 84
328 Andy Simmons Male 61 MV40 22 JUST RUN TAUNTON 02:40:53 83 02:40:15 85
331 Hari Kumar Sholinghur Male 62 MV40 23 LYMM RUNNERS 02:41:29 84 02:41:02 87
311 Alan Cameron-Duff Male 63 MV50 11 02:41:48 85 02:41:45 89
372 Carole Morrison Female 23 FV50 2 PENSBY RUNNERS 02:42:14 86 02:42:05 90
398 Mark Godden Male 64 MV60 1 MACCLESFIELD HARRIERS AC 02:42:19 87 02:42:09 91
605 Duce Evans Female 24 FOPEN 8 02:42:40 88 02:42:15 92
251 Trevor Fisher Male 65 MOPEN 26 02:44:27 89 02:44:13 96
218 John Mcdonald Male 66 MV40 24 02:44:29 90 02:44:11 95
273 Evan John Male 67 MV40 25 02:44:30 91 02:43:44 93
254 Andrew Barnard Male 68 MV40 26 BUCKLEY RC 02:44:42 92 02:44:10 94
276 Peter Roberts Male 69 MV60 2 BUCKLEY RC 02:44:45 93 02:44:45 98
297 Rebecca Good Female 25 FV40 (DOG ASSISTED) 2 RUN FREE FELL RUNNERS 02:44:46 94 02:36:15 70
275 Dawn Urquhart Female 26 FV40 12 BUCKLEY RC 02:44:46 95 02:44:46 99
356 Dan Thompson Male 70 MV40 27 02:44:52 96 02:44:46 100
228 Susi Collins Howgill Female 27 FV50 3 02:44:57 97 02:44:13 97
363 William Dawson Male 71 MV60 3 02:44:58 98 02:44:53 101
240 Louise Mainwaring Female 28 FOPEN (DOG ASSISTED) 3 02:45:16 99 02:36:39 71
397 Benjamin Johnston Male 72 MOPEN 27 02:46:17 100 02:46:13 102