Showing 1 to 100 of 258 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position YouTube
165 Mark Hopkinson Male 1 MOPEN 1 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 00:51:13 2 01:23:58 1 01:23:57 1
181 Paul Jones Male 3 M40+ 1 MERCIA FELL RC 00:54:47 3 01:30:51 3 01:30:50 3
316 Ross Welsh Male 7 MU23 1 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 01:01:04 16 01:36:04 7 01:36:03 7
235 Mike Pfeiffer Male 12 M50+ 1 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:57:09 9 01:37:38 12 01:37:37 12
242 Mel Price Female 1 F40+ 1 MERCIA FELL RC 01:03:12 25 01:46:56 26 01:46:49 26
255 Florence Roberts Female 2 FOPEN 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:08:33 61 01:53:39 51 01:53:28 52
122 Martin Green Male 93 M60+ 1 MALDWYN H 01:12:25 91 02:03:28 102 02:03:21 103
273 Rachel Sherwen Female 14 F50+ 1 RUN FREE FELL RUNNERS 01:16:43 130 02:10:28 130 02:10:09 129
75 Rona Davies Female 27 F60+ 1 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:27:17 199 02:24:47 188 02:24:43 188
130 Abi Hall Female 32 FU23 1 WESTBURY HARRIERS 01:28:38 207 02:30:38 201 02:30:21 202
264 Rob Samuel Male 2 MOPEN 2 ERYRI HARRIERS 00:48:13 1 01:25:12 2 01:25:12 2
161 Neal Hockley Male 9 M40+ 2 ERYRI HARRIERS 00:59:13 12 01:36:29 9 01:36:24 9
251 Michael Reynolds Male 28 M50+ 2 MERCIA FELL RC 01:06:31 43 01:47:34 29 01:47:32 29
243 Rhian Probert Female 3 F40+ 2 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:09:47 69 01:54:19 56 01:54:16 56
280 Elis Smith Male 65 MU23 2 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 01:11:08 82 01:57:52 69 01:57:47 70
8 Lucy Allen Female 5 FOPEN 2 SAN DOMENICO RRC 01:09:03 64 01:58:21 73 01:58:12 72
159 Tim Hicks Male 104 M60+ 2 HAYWARDS HEATH HARRIERS 01:14:02 109 02:05:06 113 02:05:00 113
46 Debbie Cattermole Female 16 F50+ 2 COLCHESTER HARRIERS AC 01:16:39 127 02:11:18 134 02:11:11 134
188 Anna Lawson Female 38 FU23 2 01:30:27 218 02:38:58 220 02:38:47 220
101 Tristan Evans Male 4 MOPEN 3 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 00:54:57 4 01:31:40 4 01:31:39 4
225 Colin Osborne Male 15 M40+ 3 TOTLEY AC 01:00:58 15 01:41:18 15 01:41:12 15
190 Thomas Lawson Male 29 M50+ 3 01:05:47 36 01:47:50 30 01:47:45 30
49 Jennifer Charlton Female 4 F40+ 3 ERYRI HARRIERS 01:10:56 77 01:54:53 58 01:54:46 58
164 Hannah Hopkinson Female 8 FOPEN 3 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:13:35 108 02:01:07 90 02:01:03 92
320 David Whittey Male 106 M60+ 3 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 01:16:23 124 02:05:21 115 02:05:09 114
294 Lou Summers Female 19 F50+ 3 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:19:39 153 02:13:39 143 02:13:36 143
189 David Lawson Male 5 MOPEN 4 MYNYDDWYR DE CYMRU 00:58:24 11 01:35:28 5 01:35:27 5
292 Bradley Stone Male 23 M40+ 4 MATLOCK AC 01:05:32 32 01:44:24 23 01:44:21 23
244 Stuart Proctor Male 34 M50+ 4 SHREWSBURY AC 01:04:35 29 01:50:00 35 01:49:45 35
78 Andrea Deathridge Female 6 F40+ 4 01:11:33 87 01:58:40 76 01:58:26 75
116 Sophie Gibbens Female 9 FOPEN 4 MARSHALL MILTON KEYNES AC 01:12:37 95 02:01:20 94 02:01:17 94
48 Paul Chadwick Male 120 M60+ 4 WELLS CITY HARRIERS 01:19:24 150 02:12:19 136 02:12:09 137
55 Susi Collins Howgill Female 40 F50+ 4 01:32:06 224 02:39:30 222 02:39:06 222
118 Joel Gomes Male 6 MOPEN 5 WREXHAM AAC 01:00:08 13 01:35:39 6 01:35:38 6
240 Anthony Powell Male 30 M40+ 5 MALDWYN H 01:06:03 38 01:48:18 31 01:48:10 31
70 Anthony Davies Male 46 M50+ 5 ERYRI HARRIERS 01:07:15 48 01:52:50 47 01:52:45 47
232 Clare Patterson Female 7 F40+ 5 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:13:00 102 01:59:33 80 01:59:30 81
92 Johanna Eklund Female 10 FOPEN 5 01:18:26 141 02:08:57 122 02:08:47 122
278 Andrew Mark Smith Male 125 M60+ 5 WFRA 01:15:41 119 02:14:07 144 02:13:53 144
230 Karen Owens Female 45 F50+ 5 WREXHAM AAC 01:40:01 242 02:52:08 236 02:51:51 236
14 Christopher Armit Male 8 MOPEN 6 DARK PEAK FELL RUNNERS CLUB 00:57:01 8 01:36:11 8 01:36:10 8
33 Norman Biggs Male 32 M40+ 6 ABERYSTWYTH AC 01:03:01 23 01:49:34 33 01:49:30 34
153 Thomas Heizmann Male 56 M50+ 6 TSF TUTTLINGEN 01:07:11 46 01:55:01 60 01:54:56 61
300 Sarah Thorp Female 11 FOPEN 6 WEST END RUNNERS 01:18:38 144 02:09:12 125 02:08:58 124
272 Sarah Sherratt Female 13 F40+ 6 WESHAM ROAD RUNNERS AC 01:16:56 133 02:10:13 129 02:10:09 130
111 Alan French Male 135 M60+ 6 RUN FREE FELL RUNNERS 01:21:32 167 02:16:24 155 02:16:08 154
308 Jane Wade Female 47 F50+ 6 HATTON DARTS RC 01:40:24 243 02:56:26 240 02:56:15 240
121 Christian Green Male 10 MOPEN 7 WELLS CITY HARRIERS 00:55:50 6 01:36:52 10 01:36:51 10
287 Andrew Stephens Male 33 M40+ 7 MONROSS TRAILBLAZERS 01:05:52 37 01:49:37 34 01:49:29 33
90 Guto Edwards Male 63 M50+ 7 ERYRI HARRIERS 01:13:13 104 01:57:28 67 01:57:20 67
199 Hazel Maclean Female 12 FOPEN 7 01:16:18 123 02:09:31 126 02:09:24 126
15 Charles Ashley Male 137 M60+ 7 WREXHAM AAC 01:19:42 154 02:17:37 158 02:17:18 158
234 Mandy Peffers Female 23 F40+ 7 CLWYDIAN RANGE RUNNERS 01:22:50 176 02:18:11 162 02:17:51 161
4 Teresa Adams Female 53 F50+ 7 GLOUCESTER 01:38:26 240 03:13:06 250 03:12:56 250
318 William White Male 11 MOPEN 8 MYNYDDWYR DE CYMRU 01:01:08 17 01:37:07 11 01:37:05 11
157 Darren Hesleton Male 36 M40+ 8 BRO DYSYNNI AC 01:06:13 39 01:50:34 37 01:50:32 37
160 Mark Hill Male 68 M50+ 8 MERCIA FELL RC 01:10:04 71 01:58:16 72 01:58:13 73
57 Rebecca Cooke Female 15 FOPEN 8 COLCHESTER HARRIERS AC 01:16:39 128 02:10:40 132 02:10:33 132
162 John Holland Male 153 M60+ 8 MERCIA FELL RC 01:23:41 178 02:21:14 177 02:21:10 178
269 Nishma Shah Female 34 F40+ 8 LONDON 01:27:24 200 02:32:13 206 02:31:56 206
204 Hopcyn Matthews Male 13 MOPEN 9 CARDIFF TRIATHLETES 01:01:25 20 01:38:25 13 01:38:23 13
227 Gareth Owen Male 38 M40+ 9 01:05:40 33 01:51:06 39 01:51:03 39
97 Dylan Evans Male 69 M50+ 9 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 01:11:15 83 01:58:37 74 01:58:24 74
2 Jen Adams Female 17 FOPEN 9 BUCKLEY RC 01:13:04 103 02:12:43 138 02:12:27 138
237 Matt Podd Male 158 M60+ 9 OTLEY AC 01:26:11 192 02:23:11 182 02:22:50 182
311 Liz Watson Female 50 F40+ 9 01:48:09 252 03:03:26 245 03:03:09 245
256 Lewis Roberts Male 14 MOPEN 10 LES CROUPIERS RC 00:58:10 10 01:40:35 14 01:40:32 14
10 Richard Anthony Male 39 M40+ 10 ABERYSTWYTH AC 01:08:38 62 01:51:15 40 01:51:11 40
35 Matt Bishop Male 72 M50+ 10 01:12:41 98 01:58:55 78 01:58:47 78
67 Frances Dathan Female 18 FOPEN 10 HEATH STREET HARRIERS 01:20:51 161 02:13:30 142 02:13:22 142
131 Julian Hall Male 170 M60+ 10 WESTBURY HARRIERS 01:28:05 205 02:30:38 202 02:30:20 201
11 Rachel Anthwal Female 51 F40+ 10 01:48:32 253 03:06:58 246 03:06:42 246
306 Tom Turner Male 16 MOPEN 11 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:00:24 14 01:41:25 16 01:41:22 16
12 Rhodri Ap Dyfrig Male 41 M40+ 11 01:07:29 50 01:51:39 42 01:51:34 42
23 David Baugh Male 80 M50+ 11 DENBIGH HARRIERS 01:12:53 100 02:00:19 87 02:00:08 87
102 Lizzy Felton Female 20 FOPEN 11 NEATH RUN 4 ALL 01:21:05 165 02:16:12 154 02:16:10 155
221 Peter Nicholls Male 171 M60+ 11 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 01:30:57 221 02:31:00 203 02:30:47 203
152 Inge Heizmann Female 52 F40+ 11 01:46:09 251 03:11:35 249 03:11:13 249
307 Wyndham Turner Male 17 MOPEN 12 MYNYDD DU MOUNTAIN RUNNERS 01:01:15 18 01:41:36 17 01:41:33 17
182 Peter Jones Male 42 M40+ 12 OSWESTRY OLYMPIANS 01:07:33 51 01:52:03 43 01:51:58 43
80 Clem Dixon Male 84 M50+ 12 CAMBRIDGE HARRIERS 01:10:49 75 02:01:08 92 02:01:06 93
41 Jo Brown Female 21 FOPEN 12 TOTLEY AC 01:21:02 163 02:16:56 157 02:16:47 157
302 Richard Treitl Male 194 M60+ 12 BARLICK FELL RUNNERS 01:41:12 245 02:56:37 241 02:56:22 241
223 Matt O'keefe Male 18 MOPEN 13 MYNYDDWYR DE CYMRU 01:03:02 24 01:41:48 18 01:41:46 18
198 Ian Luke Male 45 M40+ 13 POOLE RUNNERS 01:04:42 30 01:52:48 46 01:52:41 46
44 Martin Carter Male 87 M50+ 13 HAY HOTFOOTERS 01:15:31 115 02:01:51 96 02:01:39 96
119 Jill Grasby Female 22 FOPEN 13 01:24:47 183 02:18:00 160 02:17:49 160
208 Chris Mclean Male 19 MOPEN 14 01:01:25 19 01:42:04 19 01:41:54 19
125 Adam Grew Male 50 M40+ 14 TRENTHAM RC 01:08:08 55 01:53:39 52 01:53:17 50
268 Paul Scullion Male 90 M50+ 14 ABERYSTWYTH AC 01:08:14 57 02:02:59 99 02:02:52 99
286 Angharad Starr Female 24 FOPEN 14 ABERYSTWYTH AC 01:19:06 148 02:20:24 174 02:20:03 174
288 Ian Stevens Male 20 MOPEN 15 ABERYSTWYTH AC 01:02:40 22 01:42:29 20 01:42:27 20
233 Adrian Pearce Male 51 M40+ 15 OGMORE PHOENIX RUNNERS 01:07:26 49 01:53:41 53 01:53:37 53
270 Peter Shakespeare Male 91 M50+ 15 01:15:37 116 02:03:08 100 02:02:57 100
158 Diane Heyder-Bruckner Female 25 FOPEN 15 ABERYSTWYTH AC 01:27:47 202 02:23:23 183 02:23:01 183
284 Stuart Smith Male 21 MOPEN 16 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:03:21 27 01:43:55 21 01:43:53 21
322 Matt Williams Male 59 M40+ 16 STEEL CITY STRIDERS RC 01:09:14 66 01:55:15 63 01:55:11 63
197 Hywel Loveluck Male 92 M50+ 16 LES CROUPIERS RC 01:11:31 86 02:03:23 101 02:03:19 101
321 Mari Williams Female 26 FOPEN 16 DENBIGH HARRIERS 01:25:34 189 02:23:28 184 02:23:12 184
93 Ian Ellis Male 22 MOPEN 17 01:03:20 26 01:44:04 22 01:44:03 22