Showing 1 to 100 of 245 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
139 Jonathan Kettle Male 1 MV40 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:28:13 1 00:28:13 1
144 Gareth Lewis Male 2 MSENIOR 1 CWMBRAN HARRIERS 00:28:28 2 00:28:27 2
255 Bryn Woodall Male 3 MU23 1 00:28:31 3 00:28:30 3
33 Ben Carrington Male 4 MV35 1 BIRMINGHAM RUNNING ATHLETICS A 00:28:55 4 00:28:54 4
79 John Ford Male 5 MV45 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:29:06 5 00:29:05 5
35 Joshua Cerefice Male 6 MSENIOR 2 PRESTATYN RC 00:29:16 6 00:29:14 6
146 Sam Liddell Male 7 MSENIOR 3 00:29:32 7 00:29:31 7
223 John Stringer Male 8 MSENIOR 4 00:29:45 8 00:29:43 8
18 Darren Blazier Male 9 MV45 2 ABERGELE HARRIERS 00:30:17 9 00:30:15 9
133 Huw Jones Male 10 MU23 2 DEESIDE AAC 00:30:27 10 00:30:26 10
184 Tony Price-Jones Male 11 MV35 2 GOG TRIATHLON CLUB 00:30:28 11 00:30:27 11
58 Harry Driscoll Male 12 MU23 3 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:30:58 12 00:30:57 12
155 Stephen Mason Male 13 MV40 2 GOG TRIATHLON CLUB 00:31:05 13 00:31:03 13
240 Alec Wignall Male 14 MU23 4 00:31:17 14 00:31:13 14
206 Irfon Rowlands Male 15 MV50 1 CYBI STRIDERS 00:31:31 15 00:31:30 15
12 Mathew Baker Male 16 MSENIOR 5 00:31:34 16 00:31:32 16
140 Myshola Kirkham Female 1 FV35 1 COVENTRY GODIVA HARRIERS 00:31:44 17 00:31:42 18
224 Chris Thomas Male 17 MV35 3 CYBI STRIDERS 00:31:45 18 00:31:42 17
1 Chris Spillane Male 18 MV50 2 00:31:58 19 00:31:56 19
219 Matthew Smith Male 19 MSENIOR 6 PRESTATYN RC 00:32:04 20 00:32:02 20
55 Kenneth Day Male 20 MV40 3 KIRKBY MILERS 00:32:06 21 00:32:03 21
198 Dewi Roberts Male 21 MV50 3 BRO DYSYNNI AC 00:32:09 22 00:32:07 22
10 Andrew Baker Male 22 MV40 4 00:32:17 23 00:32:14 23
162 Gemma Moore Female 2 FV35 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:32:21 24 00:32:19 24
117 Alan Ilsley Male 23 MSENIOR 7 ABERGELE HARRIERS 00:32:22 25 00:32:19 25
183 Jonni Price Male 24 MSENIOR 8 00:32:27 26 00:32:21 26
4 Dean Allison Male 25 MV35 4 00:32:45 27 00:32:43 27
188 Billy Reynolds Male 26 MSENIOR 9 00:32:56 28 00:32:54 28
190 M Robbins Male 27 MV55 1 WREXHAM AAC 00:32:59 29 00:32:57 29
71 Harrison Evans Male 28 MU23 5 COLWYN BAY AAC 00:33:01 30 00:32:59 30
158 Andrew Mckenzie Male 29 MV40 5 00:33:07 31 00:33:03 31
201 Steven Roberts Male 30 MV50 4 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:33:12 32 00:33:10 32
29 James Butterworth Male 31 MV40 6 00:33:25 33 00:33:21 33
21 Simon Bonfield Male 32 MV45 3 ABERGELE HARRIERS 00:33:27 34 00:33:24 34
49 John Dalzell Male 33 MV40 7 GOG TRIATHLON CLUB 00:33:30 35 00:33:26 35
199 Konrad Roberts Male 34 MV50 5 00:33:39 36 00:33:38 37
39 Stephan Clements Male 35 MV40 8 00:33:41 37 00:33:37 36
9 Amie Bagnall Female 3 FSENIOR 1 PRESTATYN RC 00:33:46 38 00:33:44 38
232 Dan Wellings Male 36 MV40 9 00:33:49 39 00:33:45 40
204 James Rogers Male 37 MV45 4 PRESTATYN RC 00:33:51 40 00:33:45 39
209 Richard Scamans Male 38 MV45 5 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:33:54 41 00:33:48 41
48 Mared Dafydd Female 4 FSENIOR 2 GOG TRIATHLON CLUB 00:34:07 42 00:34:02 42
138 Don Kenyon Male 39 MV45 6 00:34:10 43 00:34:06 43
53 Mark Davies Male 40 MV35 5 GOG TRIATHLON CLUB 00:34:12 44 00:34:06 44
47 Stuart Culverhouse Male 41 MV45 7 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:34:20 45 00:34:17 45
251 Zak Young Male 42 MV45 8 00:34:30 46 00:34:27 46
75 Colin Fellows Male 43 MV40 10 00:34:31 47 00:34:28 47
105 Philip Hayes Male 44 MV35 6 DENBIGH HARRIERS 00:34:37 48 00:34:34 48
271 George Nicholls Male 45 MV50 6 00:34:42 49 00:34:40 49
30 Scott Butterworth Male 46 MV45 9 GOG TRIATHLON CLUB 00:34:44 50 00:34:40 50
70 Bleddyn Evans Male 47 MV45 10 GOG TRIATHLON CLUB 00:34:51 51 00:34:46 51
147 Chris Littler Male 48 MV35 7 00:35:02 52 00:34:57 53
78 Richard Borne Male 49 MV50 7 ELLESMERE PORT RC 00:35:05 53 00:34:55 52
215 Rachel Shipley Female 5 FSENIOR 3 ABERGELE HARRIERS 00:35:11 54 00:35:09 54
180 Josh Peevor Male 50 MU23 6 ERYRI HARRIERS 00:35:19 55 00:35:15 55
28 Andy Butterworth Male 51 MU23 7 00:35:44 56 00:35:34 56
266 Joshua White Male 52 MU23 8 00:35:55 57 00:35:49 57
272 Will Day Male 53 MV50 8 00:35:57 58 00:35:54 59
221 David Spofforth Male 54 MV35 8 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:35:58 59 00:35:54 58
174 Steven Owen Male 55 MV35 9 00:36:03 60 00:36:00 61
218 Barry Smith Male 56 MV35 10 CYBI STRIDERS 00:36:05 61 00:36:00 60
46 Adam Craig Male 57 MV35 11 00:36:08 62 00:36:06 62
267 Benjamin Harrison Male 58 MSENIOR 10 00:36:17 63 00:36:14 63
231 Stephen Weedman Male 59 MV50 9 PRESTATYN RC 00:36:24 64 00:36:18 64
136 John Jones Male 60 MV60 1 ABERGELE HARRIERS 00:36:29 65 00:36:26 65
32 Jody Cain Female 6 FU23 1 00:36:30 66 00:36:26 66
108 Bob Hind Male 61 MV65 1 00:36:40 67 00:36:36 67
92 Paul Goffey Male 62 MV40 11 DENBIGH HARRIERS 00:36:45 68 00:36:39 68
62 Steve Dutton Male 63 MV40 12 GOG TRIATHLON CLUB 00:37:03 69 00:36:57 69
166 Anne Mynott Female 7 FV55 1 COLWYN BAY AAC 00:37:04 70 00:37:01 71
7 Carwyn Arnold Male 64 MV45 11 00:37:05 71 00:37:00 70
261 Ruth Williams Female 8 FV40 1 00:37:21 72 00:37:10 72
222 Bern Stevenson Male 65 MV40 13 00:37:46 73 00:37:38 73
50 Vicky Darby - Brown Female 9 FV40 2 00:37:50 74 00:37:49 75
131 Gethin Jones Male 66 MSENIOR 11 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:37:55 75 00:37:53 77
176 Daniel Owens Male 67 MSENIOR 12 00:38:00 76 00:37:52 76
220 Gareth Southworth Male 68 MV50 10 CYBI STRIDERS 00:38:05 77 00:38:00 78
23 Tomos Bradfield Male 69 MU23 9 00:38:06 78 00:37:47 74
114 Elfyn Hughes Male 70 MV40 14 RHEDWYR HEBOG RUNNERS 00:38:09 79 00:38:04 80
26 Steven Brown Male 71 MV45 12 PRESTATYN RC 00:38:11 80 00:38:03 79
100 Emily Hanlon Female 10 FU23 2 COLWYN BAY AAC 00:38:16 81 00:38:14 81
102 Gareth Hansom Male 72 MV35 12 MOLD MASTERS 00:38:29 82 00:38:19 82
186 Paul Quinton Male 73 MV55 2 ABERGELE HARRIERS 00:38:30 83 00:38:27 83
228 Hayley Turner Female 11 FSENIOR 4 ERYRI HARRIERS 00:38:42 84 00:38:38 85
143 Simon Leeson Male 74 MV55 3 00:38:44 85 00:38:30 84
76 Sarah Ferguson Female 12 FV40 3 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:38:48 86 00:38:45 86
96 Greg Grundy Male 75 MV45 13 COLWYN BAY AAC 00:38:57 87 00:38:45 87
98 Donald Hale Male 76 MV65 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:38:57 88 00:38:52 88
90 Gilbert Gillan Male 77 MV65 3 00:38:59 89 00:38:56 90
61 Thomas Durkin Male 78 MSENIOR 13 00:39:01 90 00:38:52 89
142 Kristina Kordiak Female 13 FV40 4 00:39:07 91 00:38:59 91
43 Matthew Corkish Male 79 MV35 13 00:39:12 92 00:39:05 92
129 Elen Jones Female 14 FV35 3 CYBI STRIDERS 00:39:15 93 00:39:12 93
115 Gareth Hughes Male 80 MV70 1 PRESTATYN RC 00:39:17 94 00:39:13 94
134 Ian Jones Male 81 MV55 4 DENBIGH HARRIERS 00:39:20 95 00:39:14 95
246 Andy Wilson Male 82 MV45 14 00:39:24 96 00:39:18 97
69 Meilyr Emrys Male 83 MV35 14 00:39:30 97 00:39:17 96
41 Chad Cooper Male 84 MSENIOR 14 00:39:34 98 00:39:24 98
25 Lois Brooks Female 15 FSENIOR 5 BRAMHALL RUNNERS 00:39:35 99 00:39:26 99
160 Niamh Merrison Female 16 FU23 3 COLWYN BAY AAC 00:39:37 100 00:39:34 100