Showing 1 to 100 of 464 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
1092 Daniel Connolly Male 1 MOPEN 1 Mercia Fell RC 01:22:09 1 01:22:08 1
1318 Ben Livesey Male 2 M40+ 1 Notts AC 01:23:15 2 01:23:14 2
1531 Alun Williams Male 3 MOPEN 2 Meirionydd Running Club 01:29:10 3 01:29:09 3
1521 Ross Welsh Male 4 MOPEN 3 Meirionydd Running Club 01:33:46 4 01:33:44 4
1228 Michael Hazel Male 5 MOPEN 4 01:34:23 5 01:34:21 5
1150 John Edwards Male 6 M40+ 2 01:38:58 6 01:38:55 6
1351 Heydon Mizon Male 7 M40+ 3 Witham RC 01:39:16 7 01:39:13 7
1399 Jamie Pugh Male 8 MOPEN 5 Kirkby Milers 01:41:44 8 01:41:42 8
1211 Nick Griffiths Male 9 M40+ 4 Amman Valley Harriers 01:42:02 9 01:42:01 9
1149 Francis Edwards Male 10 MOPEN 6 Delamere Spartans 01:43:03 10 01:43:00 10
1148 David Edwards Male 11 MOPEN 7 01:43:23 11 01:43:19 11
1365 Euan Nicholls Male 12 MOPEN 8 Tonbridge AC 01:43:25 12 01:43:24 12
1026 Katie Beecher Female 1 F40+ 1 Les Croupiers RC 01:43:39 13 01:43:36 13
1534 Ioan Williams Male 13 MOPEN 9 Vegan Runners UK 01:44:38 14 01:44:34 14
1236 Matthew Heywood Male 14 M40+ 5 Derwent Runners (Derby) 01:45:00 15 01:44:58 15
1561 Calvin Wright Male 15 M50+ 1 Shropshire Shufflers 01:45:24 16 01:45:22 17
1043 Paul Bowyer Male 16 MOPEN 10 01:45:26 17 01:45:12 16
1101 Martin Crane Male 17 M40+ 6 Bearbrook Running Club 01:45:53 18 01:45:48 18
1273 Graham Jones Male 18 M60+ 1 Shrewsbury AC 01:46:37 19 01:46:36 19
1276 Neil Jones Male 19 M40+ 7 Stadium Runners 01:46:44 20 01:46:41 21
1199 Martin Gore Male 20 MOPEN 11 01:46:45 21 01:46:39 20
1315 Kieran Lewis Male 21 MOPEN 12 01:46:55 22 01:46:53 22
1431 Steven Rotherham Male 22 M40+ 8 01:47:39 23 01:47:26 23
1437 Robert Sharkey Male 23 M40+ 9 Lostock AC 01:47:40 24 01:47:30 24
1175 Zara Fowell Female 2 FOPEN 1 01:47:58 25 01:47:55 25
1156 Gary English Male 24 M50+ 2 Liverpool RC 01:48:31 26 01:48:29 26
1514 Aidan Ward Male 25 MOPEN 13 01:49:29 27 01:49:26 27
1420 Mark Rivers Male 26 M40+ 10 Sarn Helen Club 01:50:51 28 01:50:36 28
1517 Greg Wasinski Male 27 M40+ 11 Glossopdale Harriers 01:50:52 29 01:50:38 29
1410 Chris Ray Male 28 MOPEN 14 01:51:54 30 01:51:29 30
1553 Andrew Windle Male 29 MOPEN 15 South Derbyshire Road Runners 01:52:01 31 01:51:58 32
1205 Jonathan Greaves Male 30 M40+ 12 01:52:20 32 01:52:15 33
1082 Matt Chidlow Male 31 MOPEN 16 Pearl lane sprint club 01:52:21 33 01:51:30 31
1261 Marc Jacques Male 32 M50+ 3 Liverpool RC 01:52:26 34 01:52:24 34
1432 Timothy Rudd Male 33 MOPEN 17 01:52:43 35 01:52:36 35
1290 Matthew Kelsey Male 34 MOPEN 18 01:53:05 36 01:52:53 36
1158 Dylan Evans Male 35 M50+ 4 Meirionydd Running Club 01:53:51 37 01:53:45 37
1240 Jamie Hoare Male 36 MOPEN 19 01:53:53 38 01:53:51 38
1028 Paul Beeson Male 37 M50+ 5 Maldwyn H 01:54:12 39 01:54:03 40
1068 Harry Cade Male 38 MOPEN 20 01:54:24 40 01:54:01 39
311 Andrew Stephens Male 39 M40+ 13 Monross Trailblazers 01:55:30 41 01:55:28 42
1307 Thomas Lawson Male 40 M50+ 6 Mynyddwyr de Cymru 01:55:42 42 01:55:36 43
1347 Andrew Meincken Male 41 M40+ 14 Corwen 01:55:57 43 01:55:05 41
339 Anthony Waddington Male 42 M40+ 15 A Plan - Mountain Fuel 01:56:04 44 01:56:01 45
1119 Wayne Davies Male 43 MOPEN 21 Maldwyn H 01:56:10 45 01:56:00 44
1096 Rich Costelloe Male 44 M40+ 16 Glendalough AC 01:56:46 46 01:56:42 46
1400 Phillip Pugh Male 45 MOPEN 22 Maldwyn H 01:56:56 47 01:56:47 47
1198 Sarah Cronin Female 3 FOPEN 2 01:56:59 48 01:56:55 49
1350 Jay Mitchell Male 46 M40+ 17 01:57:18 49 01:57:08 50
1143 Luke Earnshaw Male 47 M40+ 18 Eryri Harriers 01:57:50 50 01:56:55 48
1138 Paul Dunn Male 48 M50+ 7 01:58:05 51 01:57:40 51
1072 Julie Cashell Female 4 F40+ 2 Mynydd Du Mountain Runners 01:58:47 52 01:58:43 53
1285 Adam Kearns Male 49 MOPEN 23 01:59:05 53 01:58:59 56
1174 Glyn Fletcher Male 50 M50+ 8 Maldwyn H 01:59:09 54 01:58:59 55
1169 Mark Farley Male 51 MOPEN 24 01:59:11 55 01:57:41 52
1214 Graham Harding Male 52 M40+ 19 01:59:15 56 01:58:56 54
1427 Marc Roberts Male 53 MOPEN 25 Wrexham AAC 01:59:36 57 01:59:30 57
1030 Stephen Bellis Male 54 M60+ 2 Buckley RC 01:59:53 58 01:59:49 60
1250 Terry Hughes Male 55 MOPEN 26 01:59:59 59 01:59:48 59
1045 Tommy Brady Male 56 MOPEN 27 02:00:07 60 01:59:45 58
1257 Jo Irvin Female 5 F40+ 3 UTS Running Club 02:00:39 61 02:00:25 61
1274 Kevin Jones Male 57 M40+ 20 Maldwyn H 02:01:10 62 02:01:01 64
1401 Huw Pullen Male 58 M40+ 21 Creigiau crawlers 02:01:48 63 02:01:24 66
1193 Dan Gittins Male 59 MOPEN 28 RUNSTRONG 02:01:51 64 02:00:34 62
1482 Nick Thompson Male 60 MOPEN 29 Aberystwyth AC 02:01:55 65 02:01:43 67
1380 David Perry Male 61 M50+ 9 Shropshire Shufflers 02:01:57 66 02:00:47 63
1007 Victoria Armstrong Female 6 FOPEN 3 Stainland Lions RC 02:01:57 67 02:01:52 69
1016 Edmund Bailey Male 62 MOPEN 30 02:01:59 68 02:01:44 68
1191 Robert A. Gilmer Male 63 MOPEN 31 02:02:02 69 02:01:21 65
1520 Nadine Weeks Female 7 FOPEN 4 UTS Running Club 02:02:13 70 0
1385 Lucy Pilkington Female 8 FOPEN 5 02:02:55 71 02:02:03 70
1423 Emlyn Roberts Male 64 M50+ 10 Eryri Harriers 02:02:55 72 02:02:22 71
1116 Mark Davies Male 65 MOPEN 32 Gog triathlon 02:03:11 73 02:03:03 75
1524 Josh White Male 66 MOPEN 33 Desford Striders 02:03:35 74 02:03:25 76
1345 Warren Mcnally Male 67 M40+ 22 02:03:37 75 02:02:59 74
1047 Andrew Brankin Male 68 M50+ 11 Kingstone Runners 02:03:45 76 02:03:36 77
1492 Gruff Tomos Male 69 MOPEN 34 02:03:46 77 02:02:54 73
1050 Chris Braycotton Male 70 M40+ 23 Chase Harriers 02:04:02 78 02:03:55 79
1248 David Houghton Male 71 MOPEN 35 Mersey-Tri 02:04:15 79 02:02:52 72
1562 Gav Wright Male 72 M40+ 24 Lawley Running Club 02:04:23 80 02:04:12 80
1145 Eloise Eccles Female 9 F40+ 4 West Cheshire AC 02:04:32 81 02:04:27 81
1541 Melanie Williams Female 10 F40+ 5 Brackla Harriers 02:04:40 82 02:04:37 83
1352 Fabian Moore Male 73 MOPEN 36 BIRMINGHAM 02:05:00 83 02:03:49 78
1538 Kerri Williams Female 11 FOPEN 6 02:05:02 84 02:04:52 85
1299 Andrzej Kowalczyk Male 74 MOPEN 37 02:05:04 85 02:04:28 82
1110 Jack Dare Male 75 MOPEN 38 aigburth 02:05:15 86 02:05:12 86
1255 Zoe Illingworth Female 12 F40+ 6 Swindon Striders 02:05:46 87 02:05:38 88
1419 Eleri Rivers Female 13 F40+ 7 Sarn Helen Club 02:05:55 88 02:05:40 89
1178 Sophie Freeman Female 14 FOPEN 7 02:06:00 89 02:05:51 90
1484 Stewart Thomson Male 76 M50+ 12 Mynydd Du Mountain Runners 02:06:09 90 02:05:36 87
1136 Andy Dunleavy Male 77 M60+ 3 Burnden Road Runners 02:06:17 91 02:04:47 84
1189 Ed Gill Male 78 MOPEN 39 RunStrong 02:06:22 92 02:06:10 91
1203 Alastair Graham Male 79 M40+ 25 Eynsham Road Runners 02:06:27 93 02:06:15 94
1452 Bill Smythe Male 80 M40+ 26 Witham RC 02:06:34 94 02:06:13 92
1465 Heather Streetly Female 15 F40+ 8 02:06:48 95 02:06:34 97
1570 Bob Wilson Male 81 M40+ 27 South Cheshire Harriers 02:06:52 96 02:06:36 98
1283 Karen Kaiser Female 16 F40+ 9 02:07:22 97 02:07:16 102
1234 Aaron Hepworth Male 82 MOPEN 40 02:07:32 98 02:06:16 95
1497 Tom Treasure Male 83 MOPEN 41 Shrewsbury 02:07:39 99 02:07:11 101
1468 Iain Swapp Male 84 MOPEN 42 02:07:40 100 02:06:14 93