Showing 1 to 50 of 50 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position Sprint Tri Stage Position Chip Time Chip Position
1 Oliver Blake Male 1 MOPEN 1 OOTRI 00:34:16 1 01:45:05 1 01:45:05 1
3 Paul Green Male 2 M40+ 1 SALE HARRIERS 00:35:44 2 01:54:28 2 01:54:28 2
57 Owen Roberts Male 3 MOPEN 2 HEBOG 00:38:36 5 01:54:51 3 01:54:51 3
60 Alan Bodden Male 4 MOPEN 3 00:37:00 4 01:55:02 4 01:55:02 4
6 James Cox Male 5 M40+ 2 KNUTSFORD TRI CLUB 00:40:32 6 01:59:37 5 01:59:37 5
46 Dilwyn Powell-Jones Male 6 MOPEN 4 00:36:38 3 02:00:11 6 02:00:11 6
7 Jonathan Howe Male 7 M50+ 1 00:42:10 7 02:04:36 7 02:04:36 7
19 Paul Faithfull Male 8 M40+ 3 00:45:13 14 02:11:22 8 02:11:22 8
70 Nick Blake Male 9 M60+ 1 00:43:44 12 02:11:23 9 02:11:23 9
44 Paul Bayliss Male 10 MOPEN 5 00:46:12 16 02:12:33 10 02:12:33 10
13 Simon Shaw Male 11 M50+ 2 00:43:44 11 02:13:44 11 02:13:44 11
10 Mark Baker Male 12 M40+ 4 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 00:43:17 8 02:16:45 12 02:16:45 12
35 Dan Ibbetson Male 13 M40+ 5 00:43:36 10 02:16:49 13 02:16:49 13
20 Nick Southwell Male 14 M40+ 6 00:48:19 22 02:17:23 14 02:17:23 14
54 Daniel Edwards Male 15 M40+ 7 00:46:59 19 02:18:35 15 02:18:35 15
69 Laura Butcher Female 1 FOPEN 1 00:51:32 30 02:20:37 16 02:20:37 16
32 Mike Foster Male 16 M50+ 3 00:47:06 20 02:25:38 17 02:25:38 17
66 Christoff Lotter Male 17 M50+ 4 00:50:00 24 02:28:27 18 02:28:27 18
51 Lee Massey Male 18 M40+ 8 00:50:12 25 02:28:44 19 02:28:44 19
33 Rebecca Bodde Female 2 F40+ 1 DWYFOR TRIATHLON CLUB 00:50:27 26 02:29:02 20 02:29:02 20
53 Glenn Foster Male 19 M40+ 9 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 00:50:48 28 02:30:41 21 02:30:41 21
50 Matthew Chambers Male 20 MOPEN 6 01:03:14 58 02:34:56 22 02:34:56 22
59 Bern Longman Male 21 M40+ 10 WEST CHESHIRE 00:53:15 35 02:35:25 23 02:35:25 23
48 Richard Peel Male 22 M50+ 5 00:56:13 42 02:35:42 24 02:35:42 24
65 Bob Davies Male 23 M40+ 11 00:56:41 43 02:38:05 25 02:38:05 25
62 Joanne Wallace Female 3 FOPEN 2 00:54:31 39 02:38:41 26 02:38:41 26
15 Alison Perrins Female 4 F40+ 2 00:54:55 40 02:38:51 27 02:38:51 27
38 Mimi Owen Female 5 F60+ 1 WHITCHURCH WHIPPETS 00:53:17 36 02:39:55 28 02:39:55 28
42 Ernie Marsh Male 24 M40+ 12 00:52:59 33 02:41:29 29 02:41:29 29
68 David Gaunt Male 25 M40+ 13 00:50:54 29 02:42:03 30 02:42:03 30
11 Deborah Baker Female 6 F40+ 3 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 01:01:09 53 02:44:03 31 02:44:03 31
39 Jane Hylands Female 7 F40+ 4 CLAYTON HARRIERS 00:59:32 47 02:48:36 32 02:48:36 32
71 Oliver Salvin Male 26 MOPEN 7 01:01:48 54 02:50:54 33 02:50:54 33
61 John Taylor Male 27 M50+ 6 00:58:32 46 02:52:01 34 02:52:01 34
30 Andrew Hutchings Male 28 M40+ 14 01:00:42 52 02:52:54 35 02:52:54 35
63 Pippa Rogers Female 8 F40+ 5 00:59:40 48 02:54:58 36 02:54:58 36
27 Simon Barber Male 29 M50+ 7 00:57:45 44 02:56:41 37 02:56:41 37
40 Stef Connoly Female 9 FOPEN 3 01:06:27 62 02:57:15 38 02:57:15 38
58 Edward Whitehill Male 30 M40+ 15 01:06:09 61 02:59:07 39 02:59:07 39
36 Nigel Day Male 31 M60+ 2 01:08:43 64 02:59:24 40 02:59:24 40
29 Ann Dean Female 10 F50+ 1 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:59:45 49 03:01:23 41 03:01:23 41
52 Andrew Mackie Male 32 MOPEN 8 00:57:46 45 03:01:57 42 03:01:57 42
47 Vanessa Hamer Female 11 F50+ 2 01:02:36 57 03:03:31 43 03:03:31 43
45 Jason Lockwood Male 33 MOPEN 9 00:52:49 31 03:08:14 44 03:08:14 44
8 Genna Rourke Female 12 FOPEN 4 CHESTER ROAD RUNNERS 01:07:40 63 03:10:54 45 03:10:54 45
43 Heather Gibbon Female 13 F50+ 3 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:54:11 38 03:18:20 46 03:18:20 46
9 Irene Griffiths Female 14 FOPEN 5 ABERYSTWYTH AC 01:10:36 65 03:20:54 47 03:20:54 47
23 Cathy Mccabe Female 15 F40+ 6 KAYLEIGH’S FITNESS RUN CLUB 01:04:57 60 03:21:09 48 03:21:09 48
14 Philip Rourke Male 34 M40+ 16 01:14:56 66 03:26:23 49 03:26:23 49
22 Martin Tranter Male 35 M40+ 17 01:19:40 67 03:45:26 50 03:45:26 50