Showing 1 to 100 of 183 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T2 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo YouTube
143 Chris Silver Male 1 MOPEN 1 NTPCW 00:13:39 4 00:00:40 4 01:51:42 1 00:00:50 6 00:57:30 2 03:04:19 1
228 Beau Smith Male 2 MOPEN 2 00:13:23 1 00:00:40 3 01:56:13 2 00:00:40 2 00:55:21 1 03:06:15 2
177 Jack Smith-Keegin Male 3 MOPEN 3 GOG 00:17:20 23 00:01:12 21 01:57:50 3 00:00:51 7 01:01:21 6 03:18:32 3
226 Ben Watkinson Male 4 MOPEN 4 Bath Amphibians 00:17:26 26 00:01:36 32 02:06:08 10 00:00:54 9 01:01:18 5 03:27:19 4
218 Seamus Sheard Male 5 MU23 1 Exeter uni 00:15:27 10 00:00:57 12 02:05:46 8 00:00:51 8 01:04:49 10 03:27:47 5
231 Simon Cole Male 6 MOPEN 5 GOG Triathlon 00:19:11 36 00:01:16 24 02:06:05 9 00:00:48 5 01:00:40 4 03:28:00 6
202 Robin Woods Male 7 M40+ 1 Brecon Tri 00:19:22 40 00:01:07 19 02:08:48 13 00:01:01 15 00:59:46 3 03:30:04 7
344 Andrew Scott Male 8 MOPEN 6 00:15:46 12 00:00:51 8 02:10:08 16 00:00:57 12 01:02:58 7 03:30:38 8
227 Mark Binding Male 9 M40+ 2 Taff Ely Triathlon 00:18:20 30 00:01:21 27 02:05:45 7 00:00:48 4 01:05:01 11 03:31:13 9
152 Steven Gregory Male 10 M40+ 3 Team Mountain Fuel 00:16:46 18 00:01:04 16 02:08:24 12 00:01:13 25 01:04:35 9 03:32:00 10
358 Gareth Bowyer Male 11 M50+ 1 GOG 00:17:24 25 00:01:28 31 02:06:55 11 00:01:11 23 01:08:10 13 03:35:07 11
180 Josh Lewis Male 12 MOPEN 7 00:13:40 5 00:00:39 2 01:59:57 5 00:00:36 1 01:20:37 42 03:35:26 12
169 Will Munday Male 13 MOPEN 8 00:15:19 9 00:01:05 17 01:58:54 4 00:01:00 13 01:19:09 37 03:35:26 13
154 Daniel Madden Male 14 MU23 2 University of Birmingham 00:15:51 14 00:00:46 6 02:11:00 17 00:00:56 11 01:08:55 14 03:37:26 14
208 Florence Swan Female 1 FU23 1 00:15:07 7 00:00:39 1 02:13:35 22 00:00:43 3 01:10:06 15 03:40:08 15
205 Will Smith Male 15 MOPEN 9 00:20:23 54 00:03:28 104 02:17:28 27 00:02:38 110 01:03:52 8 03:47:47 16
347 Shaun Wood Male 16 MOPEN 10 Ful-on Tri/Team Bottrill 00:17:09 21 00:01:06 18 02:12:19 20 00:01:23 29 01:16:02 29 03:47:57 17
172 Tomos Hales Male 17 MOPEN 11 Wrekin Sport Cycling 00:16:50 19 00:01:28 30 02:11:25 18 00:00:55 10 01:18:23 36 03:48:58 18
171 Steve Sayer Male 18 MOPEN 12 00:20:32 57 00:01:56 44 02:15:41 24 00:01:28 32 01:13:11 18 03:52:46 19
320 Jake Wilson Male 19 MU23 3 00:22:28 100 00:02:11 52 02:19:59 33 00:01:26 31 01:07:07 12 03:53:09 20
140 Rhian Roxburgh Female 2 F40+ 1 GOG Triathlon Club 00:15:09 8 00:00:53 9 02:16:11 25 00:01:06 18 01:20:03 39 03:53:20 21
185 James Moore Male 20 M40+ 4 Pembrokeshire 00:19:56 45 00:01:02 15 02:14:12 23 00:01:40 44 01:17:04 31 03:53:53 22
210 Laura Clements Female 3 FOPEN 1 Ufit 00:22:37 107 00:01:26 28 02:18:38 29 00:01:06 20 01:10:37 16 03:54:23 23
150 Jazmin Rogers Female 4 FOPEN 2 Bristol 00:16:39 17 00:01:11 20 02:21:58 36 00:01:17 27 01:15:11 25 03:56:13 24
176 Simon Roxburgh Male 21 M40+ 5 GOG triathlon club 00:20:35 59 00:01:00 13 02:16:17 26 00:01:10 22 01:17:51 34 03:56:51 25
280 Neil Reid Male 22 M40+ 6 00:21:01 68 00:02:35 69 02:09:26 14 00:01:55 55 01:23:53 48 03:58:48 26
147 Richard Greaves Male 23 M40+ 7 Hong Kong Dragons 00:16:31 15 00:02:14 55 02:19:14 31 00:01:29 33 01:19:42 38 03:59:08 27
155 Robert Russell Male 24 MOPEN 13 00:17:34 28 00:01:51 41 02:17:50 28 00:01:39 43 01:20:19 40 03:59:12 28
343 Joe Howard Male 25 MOPEN 14 Wakefield Triathlon Club 00:18:48 33 00:01:26 29 02:20:28 34 00:02:01 63 01:17:18 32 03:59:58 29
221 Peter Kirby Male 26 MOPEN 15 00:18:15 29 00:03:28 103 02:25:40 46 00:02:05 70 01:13:21 19 04:02:47 30
345 Catherine Connell Female 5 FOPEN 3 00:20:03 47 00:01:17 26 02:24:46 41 00:01:36 39 01:16:00 28 04:03:41 31
357 Team Sooty Sweep and Stu Male 27 M-TEAM 1 00:20:43 64 00:01:00 14 02:28:03 51 00:01:03 16 01:14:39 24 04:05:26 32
360 Rebecca Lodge Female 6 FOPEN 4 Wakefield Triathlon Club 00:17:08 20 00:00:50 7 02:32:59 64 00:02:21 91 01:12:48 17 04:06:04 33
148 Adrian Parry-Jones Male 28 M40+ 8 00:19:01 35 00:02:29 67 02:25:36 45 00:02:24 97 01:18:00 35 04:07:28 34
302 Sam Baker Male 29 MOPEN 16 00:20:14 50 00:03:31 106 02:28:46 53 00:03:17 133 01:13:38 20 04:09:24 35
162 Roger Thomas Male 30 M40+ 9 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:20:33 58 00:02:18 57 02:19:59 32 00:01:09 21 01:25:47 52 04:09:44 36
268 Nicholas Worrall Male 31 MOPEN 17 00:21:04 69 00:07:30 189 02:23:44 40 00:03:14 131 01:14:35 23 04:10:05 37
175 Hannah Mattinson Female 7 FOPEN 5 00:17:21 24 00:01:45 36 02:28:57 54 00:01:25 30 01:21:38 43 04:11:04 38
207 Alex Wilson Male 32 MU23 4 Imperial College Triathlon 00:20:23 53 00:03:25 100 02:11:29 19 00:01:16 26 01:35:13 83 04:11:44 39
310 Paul Graveney Male 33 M40+ 10 Stockport Tri Club 00:23:16 121 00:02:06 47 02:27:23 48 00:01:43 46 01:17:42 33 04:12:08 40
333 Ian Redfern Male 34 MOPEN 18 SWYD Tri 00:23:12 119 00:04:07 128 02:28:27 52 00:02:32 105 01:15:52 27 04:14:07 41
252 Rhiannon Middleton Female 8 FOPEN 6 00:15:06 6 00:01:15 23 02:23:40 39 00:01:19 28 01:35:50 89 04:17:08 42
322 Stephen Davies Male 35 M50+ 2 Rhondda tri 00:23:07 117 00:03:47 117 02:25:27 44 00:02:24 95 01:22:57 45 04:17:40 43
219 Oliver Major Male 36 MOPEN 19 Rossendale Triathlon Club 00:20:53 66 00:02:10 51 02:25:05 42 00:01:34 36 01:28:39 59 04:18:19 44
332 Eleanor Davies Female 9 F40+ 2 00:21:26 78 00:01:47 39 02:29:53 58 00:02:03 66 01:23:13 46 04:18:19 45
189 Ellen Nelissen Female 10 F40+ 3 00:20:43 63 00:01:45 37 02:25:12 43 00:01:49 50 01:29:00 61 04:18:27 46
194 Emer Sandham Female 11 FOPEN 7 GOG Triathlon Club 00:20:37 60 00:01:56 43 02:34:35 65 00:01:57 58 01:22:12 44 04:21:14 47
349 Ian Imeson Male 37 M50+ 3 00:21:56 91 00:02:23 64 02:27:44 50 00:02:23 92 01:30:08 64 04:24:31 48
224 Mark Owen Male 38 M50+ 4 NEWT's 00:21:07 70 00:02:37 70 02:29:05 55 00:02:13 82 01:29:33 62 04:24:32 49
354 Christine Howard Female 12 F40+ 4 Belper Ten Twenty 00:22:36 105 00:03:17 94 02:36:19 68 00:02:14 85 01:20:26 41 04:24:50 50
241 Catherine Marks Female 13 FOPEN 8 Pembrokeshire Triathlon 00:20:42 62 00:01:17 25 02:30:40 59 00:01:04 17 01:31:16 71 04:24:57 51
229 Ben Sealy Male 39 M40+ 11 00:24:05 127 00:03:52 119 02:23:16 38 00:02:08 75 01:31:53 75 04:25:13 52
158 Carl Murray Male 40 MOPEN 20 Astley & Tyldesley 00:22:25 99 00:04:21 135 02:40:13 84 00:04:23 163 01:14:13 22 04:25:33 53
277 Willem Van Der Schoot Male 41 MU23 5 Imperial College London 00:20:18 51 00:04:42 145 02:25:53 47 00:03:09 129 01:32:48 77 04:26:48 54
285 Slawomir Karczewski Male 42 M40+ 12 00:22:30 102 00:04:39 143 02:31:09 60 00:02:44 117 01:26:30 53 04:27:31 55
157 Rebecca Comins Female 14 F50+ 1 Monmouth Tri Club 00:19:23 41 00:02:48 73 02:34:51 66 00:01:46 49 01:28:48 60 04:27:34 56
146 Simon Dawson Male 43 M50+ 5 Chester Triathlon Club 00:20:14 49 00:01:59 46 02:27:26 49 00:02:44 115 01:35:50 88 04:28:10 57
309 Alexandra Richards Female 15 FOPEN 9 INTRtri 00:20:02 46 00:02:50 76 02:47:32 106 00:02:06 72 01:15:46 26 04:28:14 58
265 Ben Marshall Male 44 MOPEN 21 00:22:08 95 00:04:44 148 02:31:53 62 00:02:42 114 01:27:55 57 04:29:21 59
174 Samantha Sugden Female 16 FOPEN 10 Carlisle Tri club 00:17:20 22 00:00:56 10 02:38:34 75 00:01:06 19 01:31:51 74 04:29:44 60
259 Toby Hamer Male 45 MOPEN 22 Rossendale Triathlon Club 00:20:57 67 00:02:08 49 02:32:23 63 00:02:12 81 01:33:05 78 04:30:44 61
274 James Brown Male 46 MOPEN 23 00:19:01 34 00:03:08 90 02:29:45 57 00:05:54 174 01:33:18 79 04:31:04 62
190 Gary Williams Male 47 M50+ 6 00:20:22 52 00:03:19 96 02:36:40 70 00:03:33 140 01:27:17 54 04:31:09 63
301 Rebecca Northeast Female 17 FOPEN 11 Manchester Triathlon Club 00:21:11 74 00:02:53 79 02:37:11 71 00:02:27 101 01:30:36 66 04:34:15 64
293 Paddy Ginn Male 48 M40+ 13 00:19:14 38 00:02:13 54 02:39:59 81 00:01:37 40 01:31:34 72 04:34:35 65
352 Neil Harris Male 49 MOPEN 24 Tri2O 00:21:29 79 00:02:18 58 02:29:33 56 00:02:05 68 01:40:24 104 04:35:47 66
314 Mared Dafydd Female 18 FOPEN 12 GOG Triathlon 00:21:55 89 00:02:22 62 02:39:37 80 00:02:02 65 01:31:36 73 04:37:29 67
289 Henry Gordon Male 50 MOPEN 25 London 00:22:28 101 00:06:39 183 02:31:32 61 00:07:06 181 01:30:56 68 04:38:39 68
328 Rob Darby Male 51 M40+ 14 Tri Surrey 00:26:55 162 00:04:55 154 02:35:31 67 00:02:06 71 01:30:04 63 04:39:28 69
237 Andrew Thornhill Male 52 M40+ 15 00:21:20 77 00:03:34 109 02:38:04 74 00:01:54 54 01:35:18 86 04:40:07 70
186 Richard Tomkins Male 53 MOPEN 26 00:22:03 93 00:03:11 92 02:45:59 98 00:05:00 171 01:24:26 50 04:40:37 71
236 Paul Cheetham Male 54 M50+ 7 00:23:20 122 00:02:25 65 02:37:53 73 00:01:36 38 01:38:11 95 04:43:23 72
149 Jesus Porras Castro Male 55 M50+ 8 00:21:42 83 00:04:07 127 02:45:02 96 00:02:00 60 01:30:38 67 04:43:28 73
225 Karel Maclean Male 56 M40+ 16 00:22:58 112 00:03:54 120 02:40:01 82 00:02:44 116 01:34:31 82 04:44:05 74
203 Jonathan Hedley-Barrett Male 57 M50+ 9 MGPT Tri Group 00:22:57 110 00:05:51 171 02:46:45 103 00:04:37 165 01:24:10 49 04:44:17 75
321 Michael Newman Male 58 M50+ 10 00:24:29 134 00:04:52 153 02:43:48 92 00:03:56 151 01:27:52 56 04:44:55 76
217 Mike Rose Male 59 M50+ 11 00:18:34 32 00:03:35 110 02:38:56 76 00:02:41 113 01:41:40 109 04:45:24 77
136 Robert Chesters Male 60 MOPEN 27 St Helens Tri 00:25:04 142 00:02:48 74 02:22:57 37 00:02:09 77 01:52:41 135 04:45:37 78
313 Ambrose Crofton Male 61 MOPEN 28 00:22:57 111 00:05:44 170 02:43:49 93 00:02:09 79 01:30:59 69 04:45:38 79
161 Sam Naylor Male 62 MOPEN 29 00:21:12 75 00:03:44 116 02:46:17 101 00:01:52 53 01:33:53 81 04:46:56 80
251 Christian Lampe Male 63 MOPEN 30 00:19:13 37 00:03:51 118 02:44:05 94 00:04:07 156 01:36:38 90 04:47:51 81
199 Susie Peart Female 19 F40+ 5 00:22:13 96 00:01:58 45 02:39:27 79 00:02:18 89 01:42:03 112 04:47:58 82
264 Brendan Mayoh-Baxter Male 64 MOPEN 31 00:27:13 168 00:03:10 91 02:59:11 140 00:02:00 61 01:16:48 30 04:48:20 83
197 Jennifer Aylward Female 20 F50+ 2 Celtic Tri 00:22:32 104 00:02:59 80 02:39:11 78 00:03:54 150 01:41:25 107 04:49:59 84
232 Iain Thornhill Male 65 M40+ 17 00:21:38 82 00:03:03 85 02:49:44 113 00:02:23 93 01:33:25 80 04:50:10 85
135 Andrew Dean Male 66 M50+ 12 Leeds and Bradford Tri Club 00:23:21 123 00:02:51 77 02:49:09 110 00:02:44 118 01:32:09 76 04:50:12 86
192 Kate Mills Female 21 F40+ 6 KNUTSFORD TRIATHLON 00:25:06 143 00:02:33 68 02:40:07 83 00:01:32 35 01:41:33 108 04:50:49 87
299 Richard Christie Male 67 MOPEN 32 00:25:47 152 00:04:44 149 02:55:21 133 00:02:26 99 01:23:30 47 04:51:46 88
273 Bridget Ripley Female 22 F60+ 1 none 00:20:45 65 00:02:43 72 02:43:30 91 00:02:17 87 01:42:51 114 04:52:04 89
327 Toni O'donovan Female 23 F40+ 7 Barrow 00:25:12 144 00:03:31 108 02:50:58 117 00:02:01 64 01:30:27 65 04:52:07 90
305 Rebecca Emerton Female 24 F40+ 8 N/A 00:21:09 71 00:01:40 34 02:54:16 128 00:01:58 59 01:35:13 84 04:54:15 91
281 Tom Burke Male 68 MOPEN 33 GOG Triathlon Club 00:23:13 120 00:02:22 60 02:41:54 87 00:02:36 107 01:44:19 116 04:54:22 92
304 Charlotte Zealley Female 25 FOPEN 13 00:21:31 80 00:03:01 83 02:44:15 95 00:01:41 45 01:45:27 120 04:55:53 93
303 Ryan Mcglen Male 69 MOPEN 34 00:24:17 130 00:06:08 179 02:49:56 114 00:04:39 166 01:31:11 70 04:56:09 94
288 Melanie Davies Female 26 FOPEN 14 Cycle Specific 00:27:05 164 00:04:02 124 02:43:14 89 00:03:58 152 01:38:31 97 04:56:48 95
159 Michael Adamson Male 70 MOPEN 35 Cadence tri/Pembrokeshire tri 00:20:31 56 00:03:29 105 02:54:56 132 00:02:25 98 01:35:46 87 04:57:06 96
356 Alan Turner Male 71 M60+ 1 Glossop Triathlon Club 00:21:46 86 00:03:05 86 02:46:00 99 00:02:16 86 01:44:30 118 04:57:34 97
198 Kat Suddaby Female 27 FOPEN 15 00:20:37 61 00:04:29 140 02:50:28 116 00:02:40 111 01:39:39 100 04:57:50 98
201 Richard Gell Male 72 M40+ 18 Holmfirth 00:22:37 106 00:03:21 98 02:49:09 111 00:02:38 108 01:40:08 101 04:57:51 99
230 Mark John Male 73 M50+ 13 00:26:10 156 00:04:49 152 02:46:18 102 00:02:46 119 01:39:03 98 04:59:05 100