Showing 1 to 100 of 1307 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
91 John Herbert Male 1 MOPEN 1 01:33:49 1 01:33:48 1
986 Julian Mawson Male 2 MOPEN 2 Otley AC 01:38:33 2 01:38:31 2
1033 Dominic Raby Male 3 MOPEN 3 Chorley Harriers 01:39:03 3 01:39:02 3
1742 Richard Walker Male 4 MOPEN 4 Barrow & Furness Striders 01:40:34 4 01:40:33 4
1301 Christopher Howie Male 5 M40+ 1 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:41:26 5 01:41:24 5
1252 Richard Watson Male 6 MOPEN 5 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:42:51 6 01:42:49 6
530 Martin Andrew Male 7 M40+ 2 run3 01:44:03 7 01:44:02 7
1308 Jeffrey Chadwick Male 8 M40+ 3 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:44:41 8 01:44:40 8
1370 Paul Collins Male 9 M40+ 4 Bromsgrove & Redditch AC 01:44:45 9 01:44:44 9
118 Alex Rowe Male 10 M50+ 1 Wesham Road Runners 01:45:01 10 01:44:59 10
664 Steven Cockrell Male 11 MOPEN 6 Nene Valley Harriers 01:45:06 11 01:45:03 11
1686 Karl Lee Male 12 MOPEN 7 Wesham Road Runners 01:45:15 12 01:45:13 12
720 Liam Pennington Male 13 MOPEN 8 01:46:21 13 01:46:05 13
1292 Anthony Bowness Male 14 MOPEN 9 01:46:22 14 01:46:20 14
1707 Steve Myerscough Male 15 MOPEN 10 Wesham Road Runners 01:46:32 15 01:46:28 15
1171 Graham Bell Male 16 M40+ 5 Elswick Harriers 01:46:48 16 01:46:44 16
687 Andrew Meskimmon Male 17 M40+ 6 Dewsbury RR 01:46:56 17 01:46:53 17
853 Peter Cruse Male 18 M40+ 7 01:46:59 18 01:46:56 18
1581 Stephen Peacock Male 19 M40+ 8 Beverley AC 01:47:21 19 01:47:20 19
1454 David Cairns Male 20 M40+ 9 Saltwell Harriers 01:47:27 20 01:47:25 20
1377 Andrew Cairns Male 21 MOPEN 11 North Shields Poly 01:47:50 21 01:47:46 21
938 Mark Ellithorn Male 22 M40+ 10 Chorley Harriers 01:48:47 22 01:48:45 22
1807 Jonathan Sinclair Male 23 M40+ 11 Ilkley Harriers AC 01:49:02 23 01:48:54 23
298 Matt Wilson Male 24 MOPEN 12 Kendal AC 01:49:05 24 01:48:59 24
1039 Trevor Wilkinson Male 25 M40+ 12 Spa Striders Running Club 01:49:13 25 01:49:10 25
1445 Alex Davies Male 26 MOPEN 13 Eden Runners 01:49:25 26 01:49:22 27
1231 Neil Mercer Male 27 M40+ 13 Fire Service Triathlon Club 01:49:34 27 01:49:21 26
1087 Jason Barlow Male 28 M40+ 14 Wesham Road Runners 01:49:47 28 01:49:46 28
727 David Biddulph Male 29 MOPEN 14 Chorley Harriers 01:50:09 29 01:50:05 29
1099 Brendan Bolland Male 30 M40+ 15 Horwich RMI Harriers 01:50:27 30 01:50:25 30
1043 James Cater Male 31 M40+ 16 Dorking and Mole Valley AC 01:50:39 31 01:50:36 31
1579 Alan Metcalf Male 32 M40+ 17 Preston Harriers 01:50:52 32 01:50:49 33
1811 Neil Cockburn Male 33 M40+ 18 01:50:52 33 01:50:48 32
1797 Stuart Williams Male 34 M40+ 19 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:51:17 34 01:51:02 34
1786 Matthew Longden Male 35 MOPEN 15 Halifax Harriers 01:51:28 35 01:51:22 35
1247 Roger Brewster Male 36 M50+ 2 Clayton le Moors AC 01:51:35 36 01:51:31 36
770 Rob Williamson Male 37 M40+ 20 Loftus & Whitby AC 01:51:59 37 01:51:54 37
117 John Collier Male 38 M50+ 3 Wesham Road Runners 01:52:02 38 01:51:58 38
1431 Barry Norman Male 39 MOPEN 16 Wesham Road Runners 01:52:06 39 01:52:02 39
150 Ben Sheppard Male 40 MOPEN 17 Ilkley Harriers AC 01:52:27 40 01:52:18 40
1408 Richard Shardlow Male 41 M40+ 21 Bromsgrove & Redditch AC 01:52:37 41 01:52:33 41
874 Adrian Martin Male 42 MOPEN 18 Fenland Running Club 01:52:51 42 01:52:44 43
1674 Paul Brown Male 43 MOPEN 19 Trawden AC 01:52:54 43 01:52:44 42
1766 Paul Robertson Male 44 M40+ 22 Ellesmere Port Running Club 01:53:08 44 01:52:51 44
373 John Shepherd Male 45 M40+ 23 Red Rose Road Runners 01:53:32 45 01:53:27 45
943 Eleanor Greenfield Female 1 FOPEN 1 Nuneaton Harriers 01:53:39 46 01:53:33 46
1695 Andrew Whaites Male 46 MOPEN 20 Wesham Road Runners 01:53:48 47 01:53:41 48
1221 Gary Dover Male 47 M40+ 24 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:53:51 48 01:53:45 49
1385 Alan Hudson Male 48 M60+ 1 Wesham Road Runners 01:53:56 49 01:53:52 50
1112 Max Livingstone-Learmonth Male 49 MOPEN 21 Serpentine Running Club 01:54:14 50 01:54:10 51
1245 Darren Rodmell Male 50 MOPEN 22 Beverley AC 01:54:16 51 01:53:40 47
921 Mark Walker Male 51 M40+ 25 Kendal AC 01:54:30 52 01:54:24 52
352 Ian Salkeld Male 52 MOPEN 23 Jarrow and Hebburn AC 01:54:39 53 01:54:33 53
1088 Paul Butler Male 53 M40+ 26 01:54:47 54 01:54:45 54
1371 Jane Hawkins Female 2 F35+ 1 Bromsgrove & Redditch AC 01:55:00 55 01:54:54 56
58 David Garner Male 54 M40+ 27 Manchester YMCA Harriers 01:55:10 56 01:55:03 57
1801 Hayley Kuter Female 3 FOPEN 2 Manchester YMCA Harriers 01:55:15 57 01:54:50 55
627 Tim Pilkington Male 55 MOPEN 24 Wigan Phoenix RC 01:55:39 58 01:55:36 60
788 Martyn Hewitt Male 56 MOPEN 25 Kippax Harriers 01:55:40 59 01:55:27 59
1745 Andew Simister Male 57 MOPEN 26 01:55:48 60 01:55:42 61
1627 Kenneth Hastie Male 58 MOPEN 27 Garscube Harriers 01:56:00 61 01:55:55 62
302 Simone Capponi Male 59 MOPEN 28 Penny Lane Striders 01:56:10 62 01:56:05 63
1082 Andrew Farley Male 60 M50+ 4 East Cheshire Harriers 01:56:28 63 01:56:20 64
1467 Tom Robertshaw Male 61 M60+ 2 Lancaster & Morecambe AC 01:56:34 64 01:56:29 65
1597 Andrew Oliver Male 62 MOPEN 29 New Marske Harriers 01:56:40 65 01:55:22 58
1027 Tom Hobbins Male 63 MOPEN 30 Stafford Harriers 01:56:45 66 01:56:43 67
1302 Chris Campbell Male 64 M40+ 28 Trawden AC 01:56:59 67 01:56:48 68
39 Pete Waywell Male 65 M40+ 29 Wesham Road Runners 01:57:07 68 01:57:02 69
934 Christopher Pyke Male 66 MOPEN 31 01:57:11 69 01:56:37 66
221 Stewart Darge Male 67 M40+ 30 Loftus & Whitby AC 01:57:17 70 01:57:05 70
1658 David Croll Male 68 M40+ 31 Trawden AC 01:57:19 71 01:57:10 72
296 Malcolm Collins Male 69 M40+ 32 Astley & Tyldesley Road Runner 01:57:21 72 01:57:09 71
1772 Tim Stock Male 70 M40+ 33 Macclesfield Harriers 01:57:23 73 01:57:13 75
1500 Tony Hurst Male 71 M40+ 34 01:57:27 74 01:57:12 73
219 Gillian Glynn Female 4 F35+ 2 GMP 01:57:28 75 01:57:13 74
1040 Carolyn Wilkinson Female 5 F35+ 3 Spa Striders Running Club 01:57:29 76 01:57:25 79
358 Stephen Robjohns Male 72 M40+ 35 Bexley Harriers 01:57:30 77 01:57:27 80
528 Hamish McAllister- Williams Male 73 M40+ 36 Morpeth Harriers 01:57:32 78 01:57:21 78
1817 Mark Tomlinson Male 74 M40+ 37 Ripley RC 01:57:35 79 01:57:30 81
1169 Kevin Lister Male 75 MOPEN 32 North East Veterans AC 01:57:37 80 01:57:19 77
1773 Martin Platt Male 76 M50+ 5 Macclesfield Harriers 01:57:50 81 01:57:40 83
3 John Harrison-Church Male 77 M40+ 38 01:57:50 82 01:57:42 84
673 John Bertenshaw Male 78 M50+ 6 Wesham Road Runners 01:57:56 83 01:57:51 85
1017 Colin Nichol Male 79 M40+ 39 Teviotsale Harriers 01:58:00 84 01:57:51 86
1008 Chris Reid Male 80 M40+ 40 St Helens Striders 01:58:05 85 01:57:38 82
1595 Matt Fell Male 81 MOPEN 33 01:58:15 86 01:58:03 89
490 Graham Tracey Male 82 MOPEN 34 Vegetarian C & AC 01:58:23 87 01:58:20 91
1730 Jim Robson Male 83 M50+ 7 Allithwaite & District RC 01:58:26 88 01:57:17 76
282 Paul Jackson Male 84 M40+ 41 Chorley Harriers 01:58:29 89 01:58:02 88
1200 Simon Rhodes Male 85 MOPEN 35 01:58:39 90 01:58:07 90
676 Mic Doughty Male 86 M40+ 42 01:58:44 91 01:58:01 87
688 Martin Quinn Male 87 MOPEN 36 Chorley Harriers 01:58:46 92 01:58:38 93
1495 Roy Tomlinson Male 88 M40+ 43 01:58:48 93 01:58:26 92
385 Tony Wikes Male 89 M50+ 8 Stone Masters Marathoners 01:58:58 94 01:58:55 95
1744 Erik Hampton Male 90 M40+ 44 01:59:00 95 01:58:51 94
1629 Ian Crabtree Male 91 M40+ 45 Chorley Harriers 01:59:11 96 01:59:04 97
456 Alexander Sinclair Male 92 MOPEN 37 Ilkley Harriers AC 01:59:16 97 01:59:09 100
1267 Russell Corsini Male 93 M50+ 9 Darwen Dashers 01:59:18 98 01:59:08 99
1395 Scott Liddell Male 94 M50+ 10 Spectrum Striders 01:59:21 99 01:59:02 96
1594 Esther Danks Female 6 FOPEN 3 01:59:23 100 01:59:12 101