Showing 1 to 43 of 43 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position Sprint Tri Stage Position Half Marathon Stage Position Chip Time Chip Position
1 Oliver Blake Male 1 MOPEN 1 OOTRI 00:34:16 1 01:10:49 1 01:14:03 1 02:59:08 1
57 Owen Roberts Male 2 MOPEN 2 HEBOG 00:38:36 5 01:16:15 2 01:16:24 2 03:11:15 2
3 Paul Green Male 3 M40+ 1 SALE HARRIERS 00:35:44 2 01:18:44 4 01:21:34 4 03:16:02 3
46 Dilwyn Powell-Jones Male 4 MOPEN 3 00:36:38 3 01:23:33 7 01:19:07 3 03:19:18 4
60 Alan Bodden Male 5 MOPEN 4 00:37:00 4 01:18:02 3 01:25:55 5 03:20:57 5
6 James Cox Male 6 M40+ 2 KNUTSFORD TRI CLUB 00:40:32 6 01:19:05 5 01:32:42 6 03:32:19 6
7 Jonathan Howe Male 7 M50+ 1 00:42:10 7 01:22:26 6 01:41:44 12 03:46:20 7
10 Mark Baker Male 8 M40+ 3 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 00:43:17 8 01:33:28 17 01:33:51 7 03:50:36 8
70 Nick Blake Male 9 M60+ 1 00:43:44 12 01:27:39 10 01:39:35 10 03:50:58 9
13 Simon Shaw Male 10 M50+ 2 00:43:44 11 01:30:00 13 01:38:35 9 03:52:19 10
44 Paul Bayliss Male 11 MOPEN 5 00:46:12 16 01:26:21 9 01:40:05 11 03:52:38 11
19 Paul Faithfull Male 12 M40+ 4 00:45:13 14 01:26:09 8 01:43:23 13 03:54:45 12
35 Dan Ibbetson Male 13 M40+ 5 00:43:36 10 01:33:13 16 01:38:05 8 03:54:54 13
32 Mike Foster Male 14 M50+ 3 00:47:06 20 01:38:32 19 01:44:08 14 04:09:46 14
69 Laura Butcher Female 1 FOPEN 1 00:51:32 30 01:29:05 12 01:52:37 16 04:13:14 15
54 Daniel Edwards Male 15 M40+ 6 00:46:59 19 01:31:36 14 01:55:23 19 04:13:58 16
51 Lee Massey Male 16 M40+ 7 00:50:12 25 01:38:32 20 01:53:00 17 04:21:44 17
66 Christoff Lotter Male 17 M50+ 4 00:50:00 24 01:38:27 18 01:54:06 18 04:22:33 18
53 Glenn Foster Male 18 M40+ 8 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 00:50:48 28 01:39:53 23 01:52:31 15 04:23:12 19
33 Rebecca Bodde Female 2 F40+ 1 DWYFOR TRIATHLON CLUB 00:50:27 26 01:38:35 21 01:59:05 21 04:28:07 20
38 Mimi Owen Female 3 F60+ 1 WHITCHURCH WHIPPETS 00:53:17 36 01:46:38 29 01:58:04 20 04:37:59 21
62 Joanne Wallace Female 4 FOPEN 2 00:54:31 39 01:44:10 28 02:03:09 22 04:41:50 22
65 Bob Davies Male 19 M40+ 9 00:56:41 43 01:41:24 24 02:06:34 23 04:44:39 23
15 Alison Perrins Female 5 F40+ 2 00:54:55 40 01:43:56 27 02:08:42 25 04:47:33 24
68 David Gaunt Male 20 M40+ 10 00:50:54 29 01:51:09 35 02:08:24 24 04:50:27 25
11 Deborah Baker Female 6 F40+ 3 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 01:01:09 53 01:42:54 26 02:10:33 27 04:54:36 26
48 Richard Peel Male 21 M50+ 5 00:56:13 42 01:39:29 22 02:28:47 36 05:04:29 27
39 Jane Hylands Female 7 F40+ 4 CLAYTON HARRIERS 00:59:32 47 01:49:04 31 02:15:58 29 05:04:34 28
27 Simon Barber Male 22 M50+ 6 00:57:45 44 01:58:56 40 02:12:09 28 05:08:50 29
61 John Taylor Male 23 M50+ 7 00:58:32 46 01:53:29 38 02:17:22 30 05:09:23 30
63 Pippa Rogers Female 8 F40+ 5 00:59:40 48 01:55:18 39 02:21:05 31 05:16:03 31
71 Oliver Salvin Male 24 MOPEN 6 01:01:48 54 01:49:06 32 02:27:22 34 05:18:16 32
58 Edward Whitehill Male 25 M40+ 11 01:06:09 62 01:52:58 37 02:25:06 33 05:24:13 33
52 Andrew Mackie Male 26 MOPEN 7 00:57:46 45 02:04:11 44 02:22:18 32 05:24:15 34
43 Heather Gibbon Female 9 F50+ 1 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:54:11 38 02:24:09 50 02:09:00 26 05:27:20 35
47 Vanessa Hamer Female 10 F50+ 2 01:02:36 57 02:00:55 41 02:28:48 37 05:32:19 36
36 Nigel Day Male 27 M60+ 2 01:08:43 65 01:50:41 33 02:33:23 38 05:32:47 37
29 Ann Dean Female 11 F50+ 3 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:59:45 49 02:01:38 42 02:35:55 40 05:37:18 38
23 Cathy Mccabe Female 12 F40+ 6 KAYLEIGH’S FITNESS RUN CLUB 01:04:57 61 02:16:12 49 02:28:18 35 05:49:27 39
31 Lou Baldwin Female 13 F50+ 4 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:02:57 58 02:14:08 47 02:34:09 39 05:51:14 40
9 Irene Griffiths Female 14 FOPEN 3 ABERYSTWYTH AC 01:10:36 66 02:10:18 45 02:50:08 41 06:11:02 41
14 Philip Rourke Male 28 M40+ 12 01:14:56 67 02:11:27 46 03:16:39 43 06:43:02 42
22 Martin Tranter Male 29 M40+ 13 01:19:40 68 02:25:46 51 03:09:19 42 06:54:45 43