Showing 1 to 43 of 43 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position Sprint Tri Stage Position Half Marathon Stage Position Chip Time Chip Position
10 Mark Baker Male 8 M40+ 3 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 00:43:17 8 01:33:28 17 01:33:51 7 03:50:36 8
11 Deborah Baker Female 6 F40+ 3 WARRINGTON TRIATHLON CLUB 01:01:09 53 01:42:54 26 02:10:33 27 04:54:36 26
31 Lou Baldwin Female 13 F50+ 4 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:02:57 58 02:14:08 47 02:34:09 39 05:51:14 40
27 Simon Barber Male 22 M50+ 6 00:57:45 44 01:58:56 40 02:12:09 28 05:08:50 29
44 Paul Bayliss Male 11 MOPEN 5 00:46:12 16 01:26:21 9 01:40:05 11 03:52:38 11
1 Oliver Blake Male 1 MOPEN 1 OOTRI 00:34:16 1 01:10:49 1 01:14:03 1 02:59:08 1
70 Nick Blake Male 9 M60+ 1 00:43:44 12 01:27:39 10 01:39:35 10 03:50:58 9
33 Rebecca Bodde Female 2 F40+ 1 DWYFOR TRIATHLON CLUB 00:50:27 26 01:38:35 21 01:59:05 21 04:28:07 20
60 Alan Bodden Male 5 MOPEN 4 00:37:00 4 01:18:02 3 01:25:55 5 03:20:57 5
69 Laura Butcher Female 1 FOPEN 1 00:51:32 30 01:29:05 12 01:52:37 16 04:13:14 15
6 James Cox Male 6 M40+ 2 KNUTSFORD TRI CLUB 00:40:32 6 01:19:05 5 01:32:42 6 03:32:19 6
65 Bob Davies Male 19 M40+ 9 00:56:41 43 01:41:24 24 02:06:34 23 04:44:39 23
36 Nigel Day Male 27 M60+ 2 01:08:43 65 01:50:41 33 02:33:23 38 05:32:47 37
29 Ann Dean Female 11 F50+ 3 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:59:45 49 02:01:38 42 02:35:55 40 05:37:18 38
54 Daniel Edwards Male 15 M40+ 6 00:46:59 19 01:31:36 14 01:55:23 19 04:13:58 16
19 Paul Faithfull Male 12 M40+ 4 00:45:13 14 01:26:09 8 01:43:23 13 03:54:45 12
32 Mike Foster Male 14 M50+ 3 00:47:06 20 01:38:32 19 01:44:08 14 04:09:46 14
53 Glenn Foster Male 18 M40+ 8 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 00:50:48 28 01:39:53 23 01:52:31 15 04:23:12 19
68 David Gaunt Male 20 M40+ 10 00:50:54 29 01:51:09 35 02:08:24 24 04:50:27 25
43 Heather Gibbon Female 9 F50+ 1 HYDE VILLAGE STRIDERS 00:54:11 38 02:24:09 50 02:09:00 26 05:27:20 35
3 Paul Green Male 3 M40+ 1 SALE HARRIERS 00:35:44 2 01:18:44 4 01:21:34 4 03:16:02 3
9 Irene Griffiths Female 14 FOPEN 3 ABERYSTWYTH AC 01:10:36 66 02:10:18 45 02:50:08 41 06:11:02 41
47 Vanessa Hamer Female 10 F50+ 2 01:02:36 57 02:00:55 41 02:28:48 37 05:32:19 36
7 Jonathan Howe Male 7 M50+ 1 00:42:10 7 01:22:26 6 01:41:44 12 03:46:20 7
39 Jane Hylands Female 7 F40+ 4 CLAYTON HARRIERS 00:59:32 47 01:49:04 31 02:15:58 29 05:04:34 28
35 Dan Ibbetson Male 13 M40+ 5 00:43:36 10 01:33:13 16 01:38:05 8 03:54:54 13
66 Christoff Lotter Male 17 M50+ 4 00:50:00 24 01:38:27 18 01:54:06 18 04:22:33 18
52 Andrew Mackie Male 26 MOPEN 7 00:57:46 45 02:04:11 44 02:22:18 32 05:24:15 34
51 Lee Massey Male 16 M40+ 7 00:50:12 25 01:38:32 20 01:53:00 17 04:21:44 17
23 Cathy Mccabe Female 12 F40+ 6 KAYLEIGH’S FITNESS RUN CLUB 01:04:57 61 02:16:12 49 02:28:18 35 05:49:27 39
38 Mimi Owen Female 3 F60+ 1 WHITCHURCH WHIPPETS 00:53:17 36 01:46:38 29 01:58:04 20 04:37:59 21
48 Richard Peel Male 21 M50+ 5 00:56:13 42 01:39:29 22 02:28:47 36 05:04:29 27
15 Alison Perrins Female 5 F40+ 2 00:54:55 40 01:43:56 27 02:08:42 25 04:47:33 24
46 Dilwyn Powell-Jones Male 4 MOPEN 3 00:36:38 3 01:23:33 7 01:19:07 3 03:19:18 4
57 Owen Roberts Male 2 MOPEN 2 HEBOG 00:38:36 5 01:16:15 2 01:16:24 2 03:11:15 2
63 Pippa Rogers Female 8 F40+ 5 00:59:40 48 01:55:18 39 02:21:05 31 05:16:03 31
14 Philip Rourke Male 28 M40+ 12 01:14:56 67 02:11:27 46 03:16:39 43 06:43:02 42
71 Oliver Salvin Male 24 MOPEN 6 01:01:48 54 01:49:06 32 02:27:22 34 05:18:16 32
13 Simon Shaw Male 10 M50+ 2 00:43:44 11 01:30:00 13 01:38:35 9 03:52:19 10
61 John Taylor Male 23 M50+ 7 00:58:32 46 01:53:29 38 02:17:22 30 05:09:23 30
22 Martin Tranter Male 29 M40+ 13 01:19:40 68 02:25:46 51 03:09:19 42 06:54:45 43
62 Joanne Wallace Female 4 FOPEN 2 00:54:31 39 01:44:10 28 02:03:09 22 04:41:50 22
58 Edward Whitehill Male 25 M40+ 11 01:06:09 62 01:52:58 37 02:25:06 33 05:24:13 33