Showing 1 to 100 of 612 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position YouTube
714 Ollie Thorogood Male 1 MSEN 1 SOUTH WEST ROAD RUNNERS 00:33:56 1 00:33:56 1
370 Tim Iveson Male 2 MSEN 2 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:34:24 2 00:34:24 2
100 Jamie Crawford Male 3 MSEN 3 BRIGHTON HOVE CITY AC 00:34:38 3 00:34:37 3
651 Owain Schiavone Male 4 MSEN 4 ABERYSTWYTH AC CAE MELYN 00:34:57 4 00:34:56 4
291 Edward Gronbech Male 5 MSEN 5 ALDERSHOT HARRIERS ABER UNI 00:35:01 5 00:34:59 5
455 Edward Land Male 6 MV40 1 ABERYSTWYTH AC 00:35:29 6 00:35:29 6
629 Gwion Roberts Male 7 MSEN 6 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 00:35:34 7 00:35:33 7
232 James Farmer Male 8 MU20 1 SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS 00:35:40 8 00:35:39 8
273 Matthew Golledge Male 9 MU20 2 CAERPHILLY RUNNERS 00:36:10 9 00:36:09 9
141 Gary Davies Male 10 MSEN 7 ABERYSTWYTH AC 00:36:14 10 00:36:13 10
468 Gruffudd Lewis Male 11 MSEN 8 00:36:16 11 00:36:16 11
315 Edward Hatfield Male 12 MSEN 9 00:36:24 12 00:36:21 12
523 Phil Morris Male 13 MV40 2 BRECON AC 00:36:31 13 00:36:31 13
197 Euros Evans Male 14 MU20 3 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 00:36:33 14 00:36:32 14
173 David Dwyer Male 15 MV40 3 00:36:37 15 00:36:35 15
18 Isaac Ayres Male 16 MU20 4 00:36:54 16 00:36:52 16
1 Llyr Ab Einion Male 17 MSEN 10 ABERYSTWYTH AC 00:37:00 17 00:36:57 17
449 James Kirkwood Male 18 MSEN 11 HOLME PIERREPONT RC 00:37:10 18 00:37:08 18
126 Dafydd Davies Male 19 MSEN 12 TëM ABER 00:37:53 19 00:37:52 19
589 Glyn Price Male 20 MV50 1 SARN HELEN CLUB 00:38:06 20 00:38:03 21
660 Paul Sidwells Male 21 MV40 4 00:38:11 21 00:37:57 20
312 Adrian Harvey Male 22 MSEN 13 TëM ABER 00:38:12 22 00:38:10 22
744 Mark Whitehead Male 23 MV40 5 ABERYSTWYTH AC TëM ABER 00:38:13 23 00:38:10 24
692 Barry Thomas Male 24 MV45 1 JM RUNNING 00:38:14 24 00:38:10 23
661 Robert Silcox Male 25 MV45 2 WEST COAST TRIATHLON 00:38:23 25 00:38:21 25
207 Ian Evans Male 26 MV40 6 ABERYSTWYTH AC LLYFRGELL GEN 00:38:28 26 00:38:26 26
423 Owen Jones Male 27 MV50 2 EMLYN RUNNERS 00:38:36 27 00:38:31 27
88 Shelley Childs Male 28 MV45 3 ABERYSTWYTH AC 00:38:37 28 00:38:36 28
543 Haydn Oreilly Male 29 MV40 7 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:38:45 29 00:38:43 29
768 Paul Williams Male 30 MV50 3 ABERYSTWYTH AC 00:38:49 30 00:38:47 32
706 Steffan Thomas Male 31 MSEN 14 SARN HELEN CLUB 00:38:50 31 00:38:46 30
174 George Eadon Male 32 MSEN 15 SARN HELEN CLUB 00:38:50 32 00:38:47 31
142 Geraint Davies Male 33 MSEN 16 00:38:53 33 00:38:50 33
237 Patrick Finney Male 34 MV50 4 ABERYSTWYTH AC 00:38:59 34 00:38:57 34
732 Vic Walsh Male 35 MV40 8 BELLE VUE RACERS 00:39:16 35 00:39:11 35
385 Llew Lloyd Male 36 MSEN 17 00:39:26 36 00:39:14 36
513 Edrian Monk Male 37 MSEN 18 WEST COAST TRIATHLON 00:39:32 37 00:39:29 37
461 Ben Lee Male 38 MSEN 19 00:39:55 38 00:39:50 38
788 Osian Wyn Male 39 MSEN 20 ABERYSTWYTH AC 00:40:02 39 00:39:59 40
80 Jimmy Carter Male 40 MV40 9 00:40:08 40 00:40:03 41
165 Robert Davies Male 41 MV45 4 PONTYPRIDD (ROADENTS) AC 00:40:13 41 00:39:56 39
625 David Roberts Male 42 MV40 10 00:40:24 42 00:40:19 42
590 Lee Price Male 43 MV40 11 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:40:30 43 00:40:28 43
429 Richard Jones Male 44 MV55 1 SHREWSBURY AC 00:40:34 44 00:40:34 44
279 Mark Green Male 45 MSEN 21 00:40:42 45 00:40:38 45
475 Wayne Lewis Male 46 MV40 12 AMMAN VALLEY HARRIERS 00:40:47 46 00:40:43 46
298 Ryan Haigh Male 47 MSEN 22 EMLYN RUNNERS 00:40:50 47 00:40:45 47
248 Paul Francis Male 48 MV45 5 CAERPHILLY RUNNERS 00:40:50 48 00:40:47 48
693 Unknown Male Male 49 MSEN 23 00:40:57 49 00:40:54 50
3 Mike Sherman Male 50 MV40 13 00:40:57 50 00:40:54 49
708 Nick Thompson Male 51 MSEN 24 ABERYSTWYTH AC 00:41:19 51 00:41:16 51
140 Gareth Davies Male 52 MV50 5 MALDWYN H 00:41:35 52 00:41:30 52
689 Gary Thapa Male 53 MV45 6 CLWB TRIATHLON CERIST 00:41:39 53 00:41:34 53
20 Mike Babcock Male 54 MV40 14 00:41:56 54 00:41:42 54
699 Howard Thomas Male 55 MV45 7 CARDIGAN RC 00:42:11 55 00:42:02 55
217 Meirion Evans Male 56 MSEN 25 00:42:13 56 00:42:10 57
72 Jon Burrows Male 57 MV40 15 ABERYSTWYTH AC 00:42:18 57 00:42:13 58
324 Adam Hepburn Male 58 MSEN 26 ABERYSTWYTH UNIVERSITY HARRIER 00:42:22 58 00:42:04 56
253 Neil Fulstow Male 59 MV45 8 WEST WALES FITNESS COACHING 00:42:24 59 00:42:18 60
365 Charles Romijn Male 60 MSEN 27 00:42:27 60 00:42:18 59
209 Jenny Evans Female 1 FV35 1 MALDWYN H 00:42:28 61 00:42:21 61
288 Hugh Griffiths Male 61 MV50 6 00:42:39 62 00:42:35 63
127 Dafydd Davies Male 62 MSEN 28 00:42:42 63 00:42:37 64
130 Delyth Davies Female 2 FV35 2 00:42:43 64 00:42:32 62
659 Damian Sidnell Male 63 MV55 2 ABERYSTWYTH AC 00:42:48 65 00:42:44 66
413 Jac Jones Male 64 MSEN 29 00:42:54 66 00:42:50 67
418 Kevin Jones Male 65 MV45 9 JM RUNNING 00:43:00 67 00:42:51 68
424 Paul Jones Male 66 MV40 16 ABERYSTWYTH AC 00:43:07 68 00:43:01 69
796 Andrzej Kowalczyk Male 67 MSEN 30 00:43:08 69 00:42:42 65
323 Carwyn Henson Male 68 MSEN 31 00:43:16 70 00:43:10 70
710 Daniel Thorogood Male 69 MV55 3 ABERYSTWYTH AC 00:43:19 71 00:43:16 71
499 Emma Matthews Female 3 FSEN 1 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:43:39 72 00:43:35 73
221 David Manuel Male 70 MV45 10 MALDWYN H 00:43:42 73 00:43:37 74
681 Eloise Stradling Female 4 FSEN 2 FARNHAM RUNNERS 00:43:47 74 00:43:34 72
270 Phil Pugh Male 71 MSEN 32 00:43:51 75 00:43:46 75
143 Gethin Davies Male 72 MV40 17 00:44:01 76 00:43:57 76
647 Rob Saunders Male 73 MSEN 33 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:44:06 77 00:43:59 78
196 Eilir Evans Male 74 MV40 18 SARN HELEN CLUB LLYFRGELL GEN 00:44:13 78 00:44:01 79
58 James Bradbury-Willis Male 75 MSEN 34 CHANNEL 4 NEWS TEAM 00:44:13 79 00:43:58 77
715 Jamie Thorpe Male 76 MSEN 35 00:44:14 80 00:44:09 80
372 Paul Jackson Male 77 MSEN 36 LLYFRGELL GEN 00:44:22 81 00:44:14 81
412 Ifan Jones Male 78 MV50 7 MALDWYN H 00:44:25 82 00:44:20 83
302 Richard Hankinson Male 79 MV55 4 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 00:44:28 83 00:44:21 84
457 Iestyn Lawson Male 80 MU20 5 ABERYSTWYTH AC ABERYSTWYTH PHYSIOTHERAPY CLIN 00:44:30 84 00:44:15 82
526 Keith Murkin Male 81 MV50 8 00:44:38 85 00:44:31 85
356 Meilyr Hughes Male 82 MSEN 37 00:45:03 86 00:44:55 86
464 Will Lerigo Male 83 MSEN 38 ABERYSTWYTH AC 00:45:04 87 00:44:57 87
437 Tom Jones Male 84 MSEN 39 WEST COAST TRIATHLON 00:45:07 88 00:45:03 88
673 Ian Stevens Male 85 MSEN 40 ABERYSTWYTH AC 00:45:30 89 00:45:13 89
387 Rhys Jeremiah Male 86 MSEN 41 OBSTACLE MUD RUNNER MAGAZINE R 00:45:33 90 00:45:27 92
582 Wyn Powell Male 87 MSEN 42 00:45:35 91 00:45:29 94
84 Jack Caulkett Male 88 MU20 6 SARN HELEN CLUB 00:45:36 92 00:45:25 90
446 Julian King Male 89 MV45 11 00:45:39 93 00:45:27 91
193 Clive Evans Male 90 MV50 9 CARDIGAN RC 00:45:43 94 00:45:34 98
34 Helmet Hardt Male 91 MSEN 43 00:45:45 95 00:45:28 93
339 Huw Evan Hopkins Male 92 MSEN 44 00:45:45 96 00:45:33 96
200 Gary Evans Male 93 MV40 19 JM RUNNING 00:45:50 97 00:45:42 99
694 Catrin Thomas Female 5 FV45 1 JM RUNNING 00:46:00 98 00:45:47 100
522 Donna Morris Female 6 FV35 3 BUILTH & DISTRICT RUNNING CLUB 00:46:06 99 00:46:04 102
17 Mat Atkins Male 94 MV50 10 00:46:09 100 00:45:56 101