Showing 1 to 87 of 87 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Club RUN1 Stage Position T1 Stage Position BIKE Stage Position T2 Stage Position RUN2 Stage Position Chip Time Chip Position
2 Liam Lloyd Male 1 00:16:12 1 00:00:32 1 00:26:26 2 00:00:32 1 00:08:47 2 00:52:26 1
3 David Cole Male 2 00:16:17 2 00:00:42 7 00:26:29 3 00:00:39 3 00:08:46 1 00:52:51 2
4 Gruffudd Lewis Male 3 00:18:02 6 00:00:54 22 00:25:00 1 00:00:45 11 00:09:37 4 00:54:15 3
55 Oliver Webb Male 6 00:17:38 3 00:00:39 5 00:28:42 11 00:00:40 6 00:09:30 3 00:57:08 6
52 Thomas Graham Male 7 00:18:04 7 00:00:34 2 00:28:29 8 00:00:42 8 00:09:56 7 00:57:43 7
1 Richard Wilder Male 8 00:18:30 8 00:00:34 3 00:28:04 6 00:00:44 10 00:10:02 8 00:57:52 8
5 John Fitzpatrick Male 9 00:19:14 12 00:00:44 9 00:28:54 14 00:00:51 20 00:10:24 13 01:00:05 9
57 Paul Jones Male 12 00:19:29 17 00:00:53 20 00:28:53 13 00:00:52 27 00:10:35 14 01:00:41 12
6 Gethin Parham Male 13 00:19:01 10 00:00:50 13 00:30:07 27 00:00:50 19 00:10:20 12 01:01:06 13
65 Adrian Thomas Male 19 00:20:04 21 00:01:23 57 00:29:15 17 00:01:21 62 00:11:21 25 01:03:21 20
60 Harry Hawkins Male 22 00:19:47 19 00:01:13 43 00:31:06 35 00:00:49 15 00:11:00 21 01:03:53 23
20 Craig Petherbridge Male 33 00:23:05 53 00:01:50 78 00:28:29 9 00:01:29 71 00:12:35 47 01:07:26 36
22 Jenny McAdie Female 9 00:24:19 67 00:01:14 45 00:32:04 41 00:01:27 69 00:12:57 53 01:11:59 53
80 Mark Baker Male 49 00:22:32 44 00:01:10 40 00:34:25 61 00:01:20 61 00:13:44 62 01:13:10 58
96 Craig Lindley Male 51 00:23:52 59 00:01:24 59 00:33:01 54 00:01:13 50 00:14:06 66 01:13:33 60
92 Greg Garner Male 53 00:24:39 70 00:01:31 69 00:33:38 56 00:01:36 73 00:13:07 56 01:14:29 62
24 Matthew Ford Male 54 00:22:47 49 00:01:26 62 00:35:39 71 00:01:08 45 00:13:42 61 01:14:40 64
88 Martin Thomas Male 57 00:22:31 43 00:00:58 27 00:36:12 76 00:01:02 38 00:14:47 72 01:15:27 67
21 Chris Massey Male 59 00:26:34 72 00:02:02 81 00:31:43 39 00:01:39 76 00:15:01 73 01:16:56 69
36 Lara Griffiths Female 11 00:23:54 61 00:00:56 23 00:38:35 81 00:01:10 48 00:13:23 60 01:17:57 71
29 David Hunter Male 62 00:27:16 74 00:01:27 64 00:35:33 70 00:01:21 64 00:15:10 75 01:20:46 73
89 Menna Williams Female 13 00:27:30 76 00:01:37 72 00:35:01 68 00:02:21 84 00:17:47 83 01:24:14 76
98 Elaine Garner Female 16 00:28:27 80 00:01:02 35 00:43:18 85 00:01:03 41 00:16:26 80 01:30:14 81
38 Kate Massey Female 17 00:33:03 86 00:01:26 61 00:37:53 78 00:01:24 65 00:18:47 85 01:32:30 82
47 Marie Fowler Female 20 00:28:24 79 00:02:48 86 00:46:34 86 00:01:42 77 00:14:17 69 01:33:43 85
35 Evan Thomas Male 35 Aim2Tri 00:21:31 30 00:01:13 44 00:32:21 43 00:00:57 32 00:11:53 32 01:07:54 38
49 Rhiannon Thomas Female 15 Aim2Tri 00:28:13 78 00:02:38 85 00:40:12 82 00:01:49 81 00:15:01 74 01:27:52 79
59 Rachel Davies Female 1 ATAC 00:19:13 11 00:00:57 25 00:29:53 24 00:01:03 42 00:11:01 22 01:02:06 17
17 Paul John Male 20 ATAC 00:21:20 29 00:01:35 70 00:27:26 5 00:01:13 51 00:12:03 37 01:03:35 21
58 Llinos Jones Female 2 ATAC 00:20:05 22 00:00:52 17 00:32:59 53 00:00:43 9 00:10:53 19 01:05:29 29
61 Joseff Rees Male 37 ATAC 00:19:49 20 00:02:04 82 00:34:27 62 00:01:46 79 00:10:47 17 01:08:51 41
34 Robert Humphrey Male 50 ATAC 00:23:12 55 00:01:41 77 00:32:41 47 00:01:29 70 00:14:19 70 01:13:19 59
43 Rhodri Jones Male 56 ATAC 00:24:03 64 00:01:28 65 00:35:41 72 00:01:01 37 00:13:12 58 01:15:23 66
93 Robert Spain Male 60 ATAC 00:25:27 71 00:00:47 12 00:33:58 58 00:02:22 85 00:14:33 71 01:17:05 70
40 Magda Jones Female 14 ATAC 00:30:20 83 00:02:36 84 00:34:30 63 00:02:09 83 00:16:18 79 01:25:51 77
91 Nathan Goode Male DNF Brecon Triathlon Club 00:24:49 DNF 00:01:58 DNF DNF DNF 00:32:25 DNF DNF DNF
9 Jack Tremlett Male 5 Bynea Cycling Club 00:17:40 4 00:00:36 4 00:28:16 7 00:00:39 4 00:09:37 5 00:56:47 5
78 Matthew Whitefoot Male 24 Caerphilly Tri-ers 00:21:33 32 00:00:53 19 00:29:21 19 00:00:47 13 00:11:36 26 01:04:08 25
11 Nick Butler Male 32 Caerphilly Tri-ers 00:22:36 46 00:01:19 52 00:30:03 26 00:01:16 58 00:12:08 39 01:07:21 35
54 James Manson Male 14 Cardiff Triathletes 00:19:26 15 00:00:44 8 00:29:30 21 00:00:52 26 00:10:43 16 01:01:13 14
8 Matt Colley Male 21 Cardiff Triathletes 00:20:11 23 00:00:45 10 00:29:58 25 00:00:41 7 00:12:11 41 01:03:43 22
10 Andrew Wilson Male 23 Cardiff Triathletes 00:20:21 24 00:01:00 31 00:30:25 29 00:00:58 34 00:11:21 24 01:04:03 24
56 Andrew Deans Male 29 Cardiff Triathletes 00:22:41 47 00:00:45 11 00:29:22 20 00:00:46 12 00:12:56 52 01:06:29 31
77 Bleddyn Edwards Male 34 Cardiff Triathletes 00:22:30 42 00:01:00 32 00:31:00 34 00:00:55 31 00:12:29 45 01:07:52 37
26 Rosie Davies Female 5 Cardiff Triathletes 00:22:54 50 00:01:15 48 00:32:21 44 00:01:21 63 00:11:50 30 01:09:39 42
97 Rhodri Waters Male 46 Cardiff Triathletes 00:23:52 60 00:01:35 71 00:32:29 45 00:01:16 57 00:12:58 54 01:12:08 55
87 William Snowdon Male 55 Cardiff Triathletes 00:24:32 68 00:00:59 29 00:34:54 67 00:00:52 24 00:14:00 64 01:15:15 65
13 Dafydd Walters Male 17 Carmarthen Triathlon Club 00:20:49 26 00:01:11 41 00:28:44 12 00:01:11 49 00:10:58 20 01:02:51 18
72 Gareth Walters Male 58 Carmarthen Triathlon Club 00:23:57 63 00:01:22 54 00:35:31 69 00:01:15 56 00:14:02 65 01:16:04 68
31 David John Walters Male 61 Carmarthen Triathlon Club 00:26:34 73 00:01:39 75 00:34:45 66 00:01:37 75 00:14:15 68 01:18:48 72
30 Owain Davies Male 36 CDF Runners 00:22:29 41 00:01:05 36 00:31:28 37 00:01:02 39 00:11:56 34 01:07:58 39
12 Jennifer Aylward Female 6 Celtic Tri 00:23:39 58 00:01:25 60 00:32:18 42 00:01:06 44 00:12:19 43 01:10:45 46
23 Michael Griffiths Male 42 Celtic Tri 00:23:05 54 00:01:37 74 00:32:35 46 00:01:47 80 00:12:28 44 01:11:31 49
42 NEIL REES Male 63 Celtic Tri 00:27:28 75 00:02:31 83 00:35:59 74 00:02:03 82 00:15:22 76 01:23:21 74
63 Richard Harris Male 30 CRP Tri Club 00:21:35 33 00:00:58 28 00:31:35 38 00:00:53 28 00:12:03 36 01:07:02 33
74 Mark Whitby Male 25 Milford Tritons CC 00:21:16 28 00:01:15 47 00:29:31 22 00:01:10 47 00:11:50 31 01:05:00 26
70 Renske Bouwens Female 8 Monmouth Tri Club 00:23:01 52 00:00:51 15 00:34:11 59 00:00:49 16 00:12:45 49 01:11:35 50
18 Steve Pryke Male 45 Pembrokeshire Triathlon Club 00:23:56 62 00:01:18 51 00:32:42 49 00:01:02 40 00:13:08 57 01:12:04 54
44 Malcolm Clash Male 48 Pembrokeshire Triathlon Club 00:23:18 57 00:00:52 18 00:34:35 64 00:00:52 23 00:12:50 50 01:12:25 57
37 Julian Wood Male 64 Pembrokeshire Triathlon Club 00:28:55 81 00:01:28 66 00:37:57 79 00:01:26 67 00:17:28 82 01:27:13 78
62 Alun Wood Male 16 Pen-Y-Bont Triathlon Club 00:19:19 13 00:00:51 14 00:30:12 28 00:00:58 35 00:10:06 9 01:01:23 16
85 Simon Williams Male 39 Pen-Y-Bont Triathlon Club 00:22:19 39 00:01:21 53 00:32:04 40 00:01:26 68 00:12:42 48 01:09:49 44
28 Melinda Miller Female 12 Pen-Y-Bont Triathlon Club 00:27:50 77 00:01:37 73 00:37:12 77 00:01:37 74 00:15:40 77 01:23:54 75
45 Mary-jayne Granville Female 18 Pen-Y-Bont Triathlon Club 00:31:50 85 00:01:51 79 00:40:51 83 00:02:30 86 00:16:16 78 01:33:16 83
68 Andrew Bostock Male 28 Pencoed Triathlon Club 00:21:45 35 00:01:23 56 00:30:37 31 00:00:52 25 00:11:54 33 01:06:28 30
84 Ifan Griffiths Male 40 Pencoed Triathlon Club 00:21:58 37 00:01:56 80 00:32:43 50 00:01:14 53 00:12:06 38 01:09:54 45
66 Joe Emms Male 43 Performancecoaching.me 00:22:45 48 00:01:08 39 00:33:17 55 00:00:50 18 00:13:46 63 01:11:44 51
79 James Lloyd Male 47 Piranha's Tri Club 00:22:34 45 00:01:26 63 00:34:16 60 00:01:25 66 00:12:32 46 01:12:12 56
53 Matthew Reynolds Male 18 Port Talbot Harriers 00:19:28 16 00:00:56 24 00:30:49 32 00:00:54 29 00:10:50 18 01:02:57 19
16 David Morgan Male 26 Port Talbot Harriers 00:21:10 27 00:00:51 16 00:30:37 30 00:00:49 17 00:11:49 28 01:05:14 27
81 Jason Massey Male 27 Port Talbot Harriers 00:22:17 38 00:01:00 33 00:29:03 16 00:00:58 36 00:12:10 40 01:05:27 28
82 Cathryn Williams Female 7 Port Talbot Harriers 00:21:32 31 00:01:22 55 00:35:55 73 00:00:51 21 00:11:49 29 01:11:27 48
95 Andrew Jones Male 44 Precision race team 00:24:13 65 00:01:00 30 00:31:16 36 00:01:14 55 00:14:12 67 01:11:53 52
69 Penny Butterfield Female 4 RAF Triathlon 00:21:43 34 00:00:54 21 00:32:47 52 00:00:55 30 00:11:41 27 01:07:58 40
75 Charlie Butterfield Male 38 RAF Triathlon 00:23:14 56 00:01:13 42 00:30:56 33 00:01:31 72 00:12:54 51 01:09:44 43
86 Lucie Bromfield Female 19 Rhondda Triathlon Club 00:29:49 82 00:01:06 38 00:42:56 84 00:01:14 52 00:18:24 84 01:33:27 84
19 Rhys Palmer Male 10 Swansea Vale Tri 00:19:25 14 00:00:58 26 00:28:59 15 00:00:40 5 00:10:09 10 01:00:09 10
67 Adrian Blake Male 52 Swansea Vale Tri 00:21:58 36 00:01:16 49 00:36:07 75 00:01:45 78 00:13:01 55 01:14:05 61
41 Adam Lake Male 65 Swansea Vale Tri 00:30:22 84 00:01:40 76 00:38:32 80 00:01:14 54 00:16:41 81 01:28:27 80
15 Chris Armstrong Male 31 Taff Ely Triathlon Club 00:22:55 51 00:01:30 68 00:29:15 18 00:01:17 59 00:12:17 42 01:07:13 34
51 Emily Christopher Female 3 Team Watt 00:20:41 25 00:01:05 37 00:32:44 51 00:00:48 14 00:11:18 23 01:06:34 32
14 Gareth Lee Male 15 Tinworks Tri 00:19:41 18 00:01:02 34 00:29:35 23 00:00:51 22 00:10:09 11 01:01:16 15
27 Paul Bunyan Male 41 Tinworks Tri 00:22:23 40 00:01:24 58 00:33:57 57 00:01:09 46 00:12:00 35 01:10:50 47
7 Iwan Jones Male 4 Total Tri training 00:17:48 5 00:00:41 6 00:27:14 4 00:00:36 2 00:09:42 6 00:55:58 4
71 Marc Davies Male DNF Tri Fit 00:17:35 DNF 00:00:53 DNF 00:20:44 DNF 00:01:01 DNF 00:14:22 DNF DNF DNF
39 Laura Thomas Female 10 White Rock Triathletes 00:24:15 66 00:01:14 46 00:34:37 65 00:01:04 43 00:13:21 59 01:14:30 63
46 Shelley Childs Male 11 Ystwyth CC 00:18:51 9 00:01:29 67 00:28:39 10 00:00:57 33 00:10:37 15 01:00:32 11