Showing 1 to 100 of 109 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
37 Richard Anderson Male 1 MSEN 1 Team KMC 00:28:57 1 00:01:06 5 02:46:48 2 00:01:21 9 01:56:52 1 05:15:03 1
43 John Collier Male 2 MSEN 2 Team NFT 00:30:17 7 00:01:42 10 02:45:28 1 00:00:51 2 02:06:16 4 05:24:31 2
40 Harry Boscawen Male 3 MSEN 3 Serpentine 00:32:16 19 00:00:52 1 02:53:33 4 00:00:47 1 02:00:55 3 05:28:21 3
41 William Tyrrell-Moore Male 4 MSEN 4 00:30:09 6 00:02:13 21 02:58:30 9 00:01:13 6 01:59:15 2 05:31:17 4
19 Hugh Chatfield Male 5 MSEN 5 BTF 00:31:50 15 00:02:12 20 02:56:43 7 00:01:53 17 02:09:10 5 05:41:46 5
39 Richard Higgins Male 6 MSEN 6 Espresso Triathlon Coaching 00:36:50 30 00:01:56 15 02:49:33 3 00:01:22 10 02:23:35 10 05:53:15 6
45 James Peters Male 7 MSEN 7 00:39:04 52 00:02:02 17 02:57:00 8 00:02:35 33 02:16:18 6 05:56:57 7
127 Chris Dutton Male 8 MSEN 8 SWYD tri club 00:34:33 24 00:01:32 9 02:56:18 6 00:04:03 67 02:22:42 8 05:59:07 8
33 Arthur Connell Male 9 M40+ 1 Total Tri Training 00:30:18 8 00:02:29 28 02:55:42 5 00:02:55 41 02:27:57 15 05:59:19 9
48 Sion-Kelly Mcintosh Male 10 MSEN 9 Total Tri Training 00:30:05 3 00:01:50 11 03:03:34 11 00:01:07 5 02:24:40 11 06:01:14 10
8 Steven Gregory Male 11 M40+ 2 TEAM MOUNTAIN FUEL 00:30:03 2 00:01:05 4 02:59:59 10 00:02:39 36 02:28:25 16 06:02:10 11
12 Ben Milner Male 12 MSEN 10 00:32:40 20 00:02:20 24 03:08:54 18 00:01:04 4 02:21:08 7 06:06:05 12
30 Guy Dunscombe Male 13 MSEN 11 Race Off Road & British Triath 00:30:06 5 00:01:21 7 03:18:31 33 00:02:07 22 02:25:32 12 06:17:35 13
2 Gareth Johns Male 14 MSEN 12 00:33:58 23 00:02:33 31 03:14:46 23 00:01:25 11 02:29:30 17 06:22:10 14
59 Lucy Commander Female 1 FSEN 1 Exeter Triathlon Club 00:39:11 54 00:02:06 19 03:16:43 27 00:01:32 13 02:22:45 9 06:22:15 15
24 Jason Kon Male 15 MSEN 13 Guernsey Triathlon Club 00:37:17 40 00:02:26 27 03:04:38 12 00:03:13 48 02:35:57 20 06:23:29 16
149 Toby Hart Male 16 M40+ 3 Newcastle (Staffs) triathlon c 00:37:25 44 00:02:15 22 03:16:31 25 00:03:18 51 02:26:31 13 06:25:57 17
150 Nerys Jones Female 2 FSEN 2 Army triathlon 00:41:09 72 00:03:11 48 03:12:06 20 00:03:00 44 02:27:52 14 06:27:17 18
22 Richard Akers Male 17 MSEN 14 RIAK Fitness 00:32:15 18 00:01:54 14 03:05:00 13 00:01:50 16 02:50:56 36 06:31:54 19
3 William Taylor Male 18 MSEN 15 00:37:19 41 00:01:52 13 03:22:09 37 00:01:30 12 02:29:37 18 06:32:25 20
61 Caroline Higgins Female 3 FSEN 3 00:30:55 9 00:02:19 23 03:28:21 50 00:02:06 21 02:31:20 19 06:35:00 21
27 Guy Hinnigan Male 19 M40+ 4 00:31:45 13 00:01:52 12 03:17:43 30 00:03:55 65 02:41:32 25 06:36:45 22
136 Will Best Male 20 MSEN 16 Socks4Watts 00:31:16 12 00:03:02 41 03:08:01 17 00:02:18 27 02:52:28 39 06:37:03 23
50 Bairbre Doyle Female 4 FSEN 4 Bath Amphibians 00:37:36 46 00:02:22 25 03:07:36 16 00:01:41 14 02:49:38 34 06:38:52 24
53 Catherine Connell Female 5 FSEN 5 00:35:16 25 00:01:26 8 03:18:53 34 00:01:16 8 02:43:06 27 06:39:55 25
49 Claire Walton Female 6 FSEN 6 00:31:49 14 00:04:08 65 03:28:08 49 00:02:02 19 02:36:02 21 06:42:06 26
116 Matt Penner Male 21 MU23 1 Cambridge University 00:31:16 11 00:02:58 38 03:17:59 31 00:03:18 50 02:47:45 31 06:43:14 27
99 Kevin Walpole Male 22 M40+ 5 00:30:56 10 00:04:25 71 03:10:17 19 00:05:48 95 02:54:31 42 06:45:55 28
66 Catherine Foot Female 7 FSEN 7 00:38:01 48 00:02:46 35 03:15:32 24 00:02:23 29 02:48:45 33 06:47:26 29
113 Stuart Gilbert Male 23 MSEN 17 British Army Triathlon 00:37:17 39 00:01:59 16 03:19:55 35 00:02:38 34 02:47:32 30 06:49:20 30
134 Nathaniel Haden Male 24 M40+ 6 Salisbury Tri Club 00:45:25 92 00:03:08 46 03:17:02 28 00:03:32 59 02:41:28 24 06:50:34 31
44 Mark Blake Male 25 M50+ 1 Hot Chilli Trii 00:37:12 37 00:02:32 30 03:21:30 36 00:01:45 15 02:52:31 40 06:55:28 32
47 Joshua Clarida-Royle Male 26 MSEN 18 00:47:00 97 00:03:52 60 03:06:16 15 00:02:28 31 02:57:33 48 06:57:07 33
28 Charles Harrison Male 27 MSEN 19 00:41:14 73 00:03:22 54 03:17:30 29 00:03:24 55 02:52:27 38 06:57:55 34
146 Paul Scarisbrick Male 28 M40+ 7 SYTri 00:42:22 80 00:04:32 72 03:18:16 32 00:03:00 45 02:49:51 35 06:57:59 35
129 Matteo Gianella-Borradori Male 29 MSEN 20 00:37:51 47 00:05:02 84 03:24:01 40 00:05:58 96 02:46:07 28 06:58:57 36
57 Claire Holliman Female 8 F40+ 1 Total Tri Training 00:32:00 17 00:02:23 26 03:34:17 63 00:02:05 20 02:48:30 32 06:59:13 37
18 Gregory Speakman Male 30 MSEN 21 Evo Tri 00:41:40 77 00:04:20 68 03:30:55 58 00:03:22 54 02:42:22 26 07:02:38 38
82 John Willison Male 31 MSEN 22 00:39:34 59 00:08:57 109 03:36:08 66 00:04:17 71 02:37:45 22 07:06:40 39
65 Emma Horner Female 9 F40+ 2 00:38:11 50 00:03:19 51 03:30:39 57 00:02:42 37 02:52:36 41 07:07:25 40
32 Craig Greenough Male 32 M50+ 2 Ribble Valley Tri 00:39:17 57 00:03:53 61 03:13:47 22 00:02:46 38 03:08:10 61 07:07:51 41
76 Jonny Cooper Male 33 MSEN 23 00:40:01 62 00:04:38 75 03:27:18 46 00:04:32 78 02:51:37 37 07:08:04 42
142 Crevan Higgins Male 34 M40+ 8 Boru Tri Club (Ireland) 00:52:54 103 00:06:03 99 03:28:22 52 00:04:52 80 02:38:07 23 07:10:16 43
56 Elsa Bromhall Female 10 FSEN 8 00:39:40 61 00:02:42 34 03:32:09 60 00:02:14 24 02:55:27 43 07:12:10 44
75 Mark Daly Male 35 MSEN 24 RAF Tri 00:40:51 69 00:04:51 78 03:25:26 42 00:08:49 103 02:57:12 47 07:17:06 45
124 Donald Kennedy Male 36 MSEN 25 Fusion Triathlon Club 00:53:04 104 00:02:57 37 03:16:41 26 00:02:49 40 03:03:44 56 07:19:13 46
119 Scott Anderson Male 37 MSEN 26 00:37:00 32 00:03:50 59 03:28:21 51 00:04:26 73 03:05:38 57 07:19:13 47
148 Richard Price Male 38 MSEN 27 Taff Ely Triathlon Club 00:38:44 51 00:04:20 67 03:27:40 47 00:02:57 43 03:05:56 59 07:19:35 48
138 Anthony Morgan Male 39 M40+ 9 00:39:39 60 00:05:11 86 03:36:37 68 00:04:25 72 02:55:45 45 07:21:34 49
9 Neil Vicars-Harris Male 40 M50+ 3 GOG Triathlon 00:41:02 71 00:02:41 33 03:41:22 73 00:02:19 28 02:55:42 44 07:23:04 50
139 Steven Walker Male 41 M50+ 4 Chester Triathlon Club 00:35:49 26 00:03:03 42 03:28:01 48 00:04:31 77 03:12:47 62 07:24:09 51
100 Leighton Kuchel Male 42 MSEN 28 00:42:50 82 00:03:38 58 03:29:41 56 00:03:02 46 03:06:13 60 07:25:21 52
141 Leonardo De Brito Jeronymo Male 43 M40+ 10 00:44:59 90 00:05:13 87 03:29:30 55 00:04:31 75 03:01:17 51 07:25:27 53
63 Rebecca James Female 11 FSEN 9 00:43:36 85 00:03:56 62 03:41:17 72 00:02:30 32 02:56:42 46 07:27:59 54
77 Matthew Brushett Male 44 MSEN 29 00:48:21 101 00:05:35 94 03:33:14 62 00:04:33 79 02:58:45 50 07:30:26 55
92 Team Pincer Movement Mixed 1 MX-RELAY 1 00:43:34 84 00:01:01 3 03:28:26 53 00:00:55 3 03:16:53 65 07:30:47 56
29 Paul Johnstone Male 45 M40+ 11 Mersey Tri 00:31:57 16 00:03:07 44 03:27:05 45 00:04:27 74 03:25:13 78 07:31:47 57
130 Graham Doyle Male 46 M50+ 5 00:40:22 66 00:05:17 88 03:36:28 67 00:05:21 89 03:05:39 58 07:33:05 58
55 Rekha Hughes Female 12 FSEN 10 00:45:33 93 00:04:53 81 03:24:58 41 00:04:03 66 03:13:55 64 07:33:19 59
85 Team PTRIUK Male 47 M-RELAY 1 Pinoy Tri UK 00:59:19 110 00:00:57 2 03:47:07 77 00:01:15 7 02:47:17 29 07:35:52 60
46 Roger Millen Male 48 M60+ 1 00:46:21 95 00:05:44 96 03:38:46 69 00:03:43 62 03:01:36 52 07:36:09 61
89 Michael Denton Male 49 MSEN 30 00:36:59 31 00:05:30 91 03:23:21 39 00:03:26 56 03:29:15 82 07:38:30 62
87 Adam Saunders Male 50 MSEN 31 00:40:08 64 00:04:37 73 03:48:10 78 00:02:48 39 03:03:15 55 07:38:55 63
135 Jon Stevens Male 51 MSEN 32 00:37:11 36 00:02:31 29 03:32:31 61 00:02:57 42 03:23:58 77 07:39:05 64
101 John Braithwaite Male 52 MSEN 33 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:36:25 27 00:04:51 79 03:35:24 64 00:03:51 64 03:19:34 70 07:40:03 65
51 Molly Whitehall Female 13 FSEN 11 London Fields Triathlon Club 00:42:51 83 00:04:15 66 03:45:37 76 00:05:23 90 03:02:34 54 07:40:38 66
58 Denise Kellerman Female 14 F50+ 1 00:41:23 75 00:05:48 97 03:50:45 81 00:03:11 47 03:01:53 53 07:42:58 67
67 Alice Mackie Female 15 FSEN 12 00:42:34 81 00:03:16 49 03:36:02 65 00:02:15 25 03:19:17 67 07:43:22 68
31 James Mcnabb Male 53 M40+ 12 00:33:28 22 00:03:10 47 03:23:19 38 00:03:26 57 03:40:52 90 07:44:13 69
36 David Munnery Male 54 M40+ 13 00:40:15 65 00:06:40 104 03:31:13 59 00:07:29 99 03:21:52 74 07:47:27 70
96 Oliver Saunders Male 55 MSEN 34 00:40:06 63 00:03:19 52 03:25:27 43 00:01:59 18 03:39:52 88 07:50:42 71
97 Marc Mahoney Male 56 M40+ 14 Team Tribute 00:38:11 49 00:07:42 106 03:28:28 54 00:07:31 100 03:34:44 87 07:56:34 72
121 Edward Irwin Male 57 MSEN 35 00:48:11 100 00:05:34 93 03:26:16 44 00:10:14 105 03:26:58 80 07:57:11 73
144 Benjamin Rollinson Male 58 MSEN 36 00:30:06 4 00:02:35 32 04:01:12 92 00:04:04 69 03:20:30 72 07:58:25 74
35 Marc Bradford Male 59 M40+ 15 00:36:36 28 00:03:17 50 03:45:28 75 00:02:38 35 03:31:05 85 07:59:01 75
102 Luke Crossland Male 60 MSEN 37 Boston Triathlon Club 00:39:04 53 00:03:31 55 03:54:51 87 00:02:17 26 03:19:22 69 07:59:04 76
117 Andrew Todd Male 61 MSEN 38 RISC-A-TRI 00:37:12 38 00:06:11 101 03:42:26 74 00:06:14 97 03:28:35 81 08:00:36 77
107 Richard Tennant Male 62 MSEN 39 Manchester Triathlon Club 00:32:53 21 00:02:04 18 03:05:52 14 00:02:11 23 04:18:29 99 08:01:27 78
147 John Parker Male 63 M50+ 6 tenby aces 00:47:47 99 00:04:58 83 03:39:22 70 00:05:47 94 03:21:02 73 08:03:55 79
137 James Lloyd Male 64 MSEN 40 Abertillery Piranhas 00:37:04 33 00:03:19 53 03:54:16 86 00:03:30 58 03:26:23 79 08:04:32 80
69 Clare Capper Female 16 F40+ 3 00:45:43 94 00:03:08 45 03:59:30 91 00:03:21 53 03:13:04 63 08:04:43 81
110 Joe Shreeves Male 65 MSEN 41 00:36:46 29 00:06:31 102 03:56:54 89 00:07:40 101 03:18:37 66 08:06:27 82
120 Oli Shirbini Male 66 MSEN 42 00:39:11 56 00:03:35 56 03:56:42 88 00:04:16 70 03:23:10 76 08:06:52 83
118 Charlie Bowskill Male 67 MSEN 43 00:41:34 76 0 0 11:47:21 107 03:29:32 83 08:06:52 84
84 Christopher Rogers Male 68 MSEN 44 00:37:35 45 00:08:02 107 03:48:38 80 00:04:31 76 03:30:13 84 08:08:57 85
70 Catherine Darragh Female 17 FSEN 13 Coventry Triathletes 00:42:20 79 00:02:54 36 04:02:09 93 00:02:26 30 03:22:03 75 08:11:50 86
7 Steven Williams Male 69 M50+ 7 mvh 00:54:57 105 00:03:05 43 03:50:56 82 00:03:50 63 03:20:28 71 08:13:14 87
145 Peter Mccann Male 70 M40+ 16 TriPreston 00:37:20 42 00:04:21 69 03:52:48 83 00:05:21 88 03:40:46 89 08:20:34 88
91 Team Pinoy Tri UK Mixed 2 MX-RELAY 2 00:40:59 70 00:01:07 6 04:22:02 103 00:03:40 60 03:19:17 68 08:27:03 89
88 David Shiels Male 71 M40+ 17 wvtri 00:39:11 55 00:04:24 70 03:53:59 85 00:05:01 86 03:46:31 93 08:29:04 90
54 Nikki Doherty Female 18 FSEN 14 Teme Tri Ludlow 00:40:32 67 00:02:59 39 04:17:36 100 00:05:00 84 03:32:31 86 08:38:35 91
95 Alex Saunders Male 72 MSEN 45 00:42:07 78 00:06:09 100 03:53:55 84 00:06:27 98 03:45:27 92 08:39:03 92
64 Bethan Kate Wootton Female 19 FSEN 15 00:37:23 43 00:04:37 74 04:12:14 97 00:04:04 68 03:49:32 94 08:47:48 93
125 Reuben Todd Male 73 M40+ 18 00:44:21 87 00:05:36 95 04:12:57 99 00:04:54 81 03:41:25 91 08:49:11 94
83 Jonathan Mayglothling Male 74 M50+ 8 00:45:03 91 00:04:50 76 04:07:45 96 00:05:24 91 03:54:55 95 08:57:55 95
68 Fiona Conway Female 20 F50+ 2 00:57:49 108 00:05:31 92 04:03:56 94 00:05:00 85 04:16:48 98 09:29:02 96
86 Calum Higgins Male 75 MSEN 46 Tinworks Triathlon 00:55:11 106 00:05:22 89 04:20:41 102 00:10:02 104 03:58:38 96 09:29:52 97
10 Greg Wentland Male 76 M50+ 9 Kingswood Tri 00:39:19 58 00:08:15 108 03:58:49 90 00:11:18 106 04:35:05 101 09:32:44 98
131 Mark Cookson Male 77 MSEN 47 00:46:42 96 00:03:38 57 04:12:30 98 00:04:56 82 04:28:30 100 09:36:13 99
78 Ben Yorke Male 78 M40+ 19 00:37:09 35 00:07:24 105 03:48:36 79 00:08:43 102 04:55:58 105 09:37:48 100