Showing 1 to 100 of 125 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
343 Ben Goodfellow Male 1 MSEN 1 Fibrax Racing 00:21:30 2 00:00:52 2 01:54:36 1 00:01:26 14 01:00:09 1 03:18:31 1
180 Jack Hindle Male 2 MSEN 2 Royal Air Force 00:20:49 1 00:00:59 4 01:59:30 2 00:01:08 3 01:00:37 2 03:23:01 2
164 Ashley De Lotz Male 3 MSEN 3 Race Off Road 00:23:06 5 00:00:58 3 02:06:44 5 00:01:17 4 01:05:57 4 03:38:00 3
256 Chris Phillips Male 4 MSEN 4 00:26:26 14 00:01:52 23 02:07:17 6 00:01:24 9 01:01:07 3 03:38:04 4
187 Robert Flack Male 5 MSEN 5 Total Tri Training 00:22:24 3 00:01:43 19 02:04:11 3 00:01:51 36 01:16:15 12 03:46:22 5
242 Jacob Wilson Male 6 MSEN 6 00:28:20 22 00:02:18 38 02:08:15 7 00:01:19 6 01:11:01 8 03:51:11 6
189 Damion Littlewood Male 7 M50+ 1 Tri-1st coaching 00:23:13 6 00:01:21 8 02:06:41 4 00:01:26 13 01:18:48 20 03:51:27 7
157 Grant Little Male 8 MSEN 7 GOG Triathlon 00:25:01 10 00:01:29 10 02:12:34 10 00:00:55 2 01:11:44 9 03:51:41 8
335 Andrew Scott Male 9 MSEN 8 00:22:54 4 00:00:50 1 02:19:30 15 00:00:55 1 01:07:35 5 03:51:42 9
227 James Davis Male 10 M40+ 1 00:29:04 30 00:02:11 36 02:12:32 9 00:01:28 16 01:18:27 18 04:03:41 10
181 Harry Coulton Male 11 MSEN 9 00:23:40 7 00:01:20 7 02:27:52 35 00:01:21 7 01:10:42 7 04:04:53 11
185 Rory Heath Male 12 MSEN 10 00:30:16 50 00:02:01 30 02:21:13 21 00:02:07 51 01:10:21 6 04:05:55 12
228 Steve Sayer Male 13 MSEN 11 West Country tri 00:28:04 19 00:01:39 15 02:13:23 11 00:01:49 32 01:21:05 24 04:05:57 13
245 Adam Chilton Male 14 M40+ 2 Tri fit 00:24:54 8 00:01:40 17 02:18:24 14 00:01:33 20 01:19:52 22 04:06:21 14
155 Ian Wilson Male 15 M40+ 3 Rochdale Triathlon Club 00:25:18 11 00:02:09 35 02:12:26 8 00:01:34 21 01:28:06 36 04:09:31 15
294 Liam Hanley Male 16 M40+ 4 00:28:50 27 00:01:54 24 02:20:51 20 00:01:17 5 01:17:21 13 04:10:10 16
161 Nigel Smith Male 17 M40+ 5 Chester Triathlon Club 00:29:48 46 00:01:25 9 02:20:33 18 00:02:09 54 01:18:07 16 04:12:01 17
269 Dan Hurst Male 18 M40+ 6 Denbighshire Triathlon Club 00:27:52 16 00:01:15 6 02:20:21 17 00:01:41 24 01:21:46 25 04:12:54 18
156 Terry Francis Male 19 MSEN 12 00:30:54 56 00:02:55 58 02:22:50 26 00:02:08 52 01:15:27 11 04:14:12 19
248 Laurence Lovell Male 20 MSEN 13 00:31:46 70 00:02:18 39 02:16:24 12 00:01:48 31 01:23:13 30 04:15:28 20
170 Willaim Evans Male 21 MSEN 14 00:29:30 39 00:01:45 20 02:25:44 29 00:01:43 27 01:18:12 17 04:16:51 21
293 Hamish Carter Male 22 MSEN 15 00:33:20 82 00:03:10 69 02:23:34 27 00:03:10 91 01:13:48 10 04:17:00 22
196 Sarah Harrison Female 1 F40+ 1 Sheffield Triathlon Club 00:26:14 13 00:01:36 13 02:27:04 32 00:01:39 23 01:21:57 26 04:18:28 23
197 Natasha Perks Female 2 FSEN 1 Bath Amphibians 00:26:06 12 00:01:39 16 02:31:35 42 00:01:42 25 01:18:41 19 04:19:41 24
178 Thomas O'brien Male 23 MSEN 16 00:31:03 57 00:03:34 82 02:26:47 31 00:01:59 43 01:17:41 15 04:21:02 25
231 Paul Evans Male 24 M50+ 2 00:38:38 111 00:01:40 18 02:19:56 16 00:01:44 29 01:20:26 23 04:22:23 26
172 Joshua Farrell Male 25 MSEN 17 Birmingham Running Athletics a 00:31:30 63 00:03:58 95 02:27:24 33 00:02:24 62 01:17:28 14 04:22:41 27
271 Joe Grainger Male 26 M40+ 7 Stafford Triathlon Club & Do3 00:28:39 24 00:02:56 59 02:26:11 30 00:02:06 50 01:23:10 29 04:22:59 28
176 Stephen Lockwood Male 27 M40+ 8 East Lothian Triathlon Club 00:29:09 36 00:01:55 27 02:20:40 19 00:02:06 49 01:29:39 38 04:23:27 29
270 Jon Heissig Male 28 M50+ 3 Brecon 00:29:47 45 00:03:30 80 02:22:50 25 00:03:30 101 01:25:21 32 04:24:56 30
159 Adam Craddock Male 29 MSEN 18 00:36:27 105 00:02:31 48 02:22:22 24 00:02:09 53 01:23:33 31 04:27:01 31
338 Frank Holmes Male 30 M50+ 4 BRJ Run & Tri 00:34:32 96 00:03:29 79 02:16:26 13 00:02:20 60 01:30:36 39 04:27:20 32
252 Dave Clark Male DNF M40+ DNF Total Tri Training 00:31:40 DNF 00:03:04 DNF 01:40:00 1 00:04:56 117 01:09:57 6 DNF DNF
238 Jonathan Clemson Male 31 M50+ 5 00:30:36 54 00:04:41 107 02:21:28 22 00:02:34 67 01:28:54 37 04:28:11 33
179 Dom Ferris Male 32 M40+ 9 00:30:35 53 00:01:55 26 02:32:07 43 00:01:58 41 01:22:00 27 04:28:32 34
194 Sian Mcguinness Female 3 FSEN 2 00:27:53 17 00:03:43 85 02:36:55 54 00:02:39 71 01:19:38 21 04:30:46 35
279 Robert Cronshaw Male 33 MSEN 19 00:30:46 55 00:02:51 56 02:22:18 23 00:01:52 39 01:33:28 49 04:31:14 36
285 Ross Unthank Male 34 MSEN 20 00:28:01 18 00:01:46 21 02:30:04 39 00:01:46 30 01:31:03 40 04:32:37 37
223 Kate Davies Female 4 FSEN 3 00:31:57 72 00:02:45 55 02:33:04 49 00:01:50 34 01:23:05 28 04:32:39 38
182 Mike Souster Male 35 M40+ 10 00:28:58 28 00:01:58 28 02:27:55 36 00:01:30 18 01:32:32 46 04:32:52 39
290 Terry Williamson Male 36 M50+ 6 Hillingdon tri 00:27:44 15 00:02:06 32 02:30:11 40 00:02:27 64 01:35:12 55 04:37:39 40
143 Josh Hoyle Male 37 MSEN 21 00:29:07 35 00:02:33 49 02:30:57 41 00:01:43 28 01:34:00 52 04:38:20 41
152 Andy Mcmahon Male 38 M40+ 11 00:33:53 89 00:02:40 52 02:28:17 38 00:02:36 69 01:31:33 43 04:38:57 42
254 Nicholas Farnell Male 39 M60+ 1 teme leisure tri 00:31:33 65 00:01:35 11 02:27:50 34 00:01:28 15 01:38:52 64 04:41:16 43
249 Alexander Rossiter Male 40 MSEN 22 00:33:45 85 00:03:12 71 02:28:09 37 00:03:14 92 01:32:59 47 04:41:17 44
234 Christopher Whitfield Male 41 M40+ 12 00:30:24 51 00:02:53 57 02:32:07 44 00:03:17 93 01:33:43 51 04:42:22 45
240 Peter Slade Male 42 M50+ 7 Hillingdon Tri 00:28:13 21 00:01:47 22 02:32:42 46 00:01:56 40 01:38:03 62 04:42:39 46
226 Spencer Holmes Male 43 M40+ 13 Aurora Triathlon Team 00:31:46 69 00:05:10 113 02:25:04 28 00:05:35 121 01:35:24 58 04:42:57 47
278 Matthew Simkiss Male 44 MSEN 23 00:31:33 64 00:03:40 83 02:33:38 51 00:04:38 115 01:31:56 45 04:45:22 48
191 Alex Waddington Female 5 F40+ 2 Stockport Tri Club 00:29:07 33 00:04:27 102 02:37:31 56 00:02:53 79 01:31:31 42 04:45:28 49
239 Mark Boardman Male 45 M40+ 14 Long Eaton Triathlon Club 00:31:27 62 00:03:14 73 02:37:38 57 00:02:29 65 01:33:37 50 04:48:24 50
220 Claire Fennell Female 6 FSEN 4 Bath Amphibians Triathlon Club 00:33:03 78 00:01:55 25 02:32:53 47 00:01:24 10 01:40:01 65 04:49:13 51
299 Emma Jenkins Female 7 F40+ 3 Cardiff Triathletes 00:31:25 61 00:01:36 12 02:43:58 71 00:01:31 19 01:31:50 44 04:50:18 52
198 Sonya Chapman Female 8 FSEN 5 Coventry Triathletes 00:31:08 58 00:02:24 42 02:41:35 65 00:01:58 42 01:34:10 53 04:51:13 53
186 Peter Jervis Male 46 MSEN 24 Welsh Triathlon 00:29:46 44 00:02:19 40 02:33:16 50 00:03:46 106 01:42:49 73 04:51:55 54
298 Bleddyn Edwards Male 47 M50+ 8 Cardiff Triathletes 00:29:39 42 00:01:37 14 02:39:22 62 00:01:59 44 01:40:07 66 04:52:43 55
251 Scott Smyth Male 48 MSEN 25 00:30:08 49 00:03:40 84 02:39:00 60 00:03:09 89 01:37:01 59 04:52:56 56
340 Jack De Bokx Male 49 M60+ 2 Rugby Triathlon Club 00:31:13 59 00:03:00 62 02:38:20 58 00:03:20 98 01:37:12 60 04:53:03 57
199 Emma Anderson Female 9 FSEN 6 00:31:39 66 00:02:57 61 02:51:03 91 00:01:29 17 01:25:58 33 04:53:04 58
336 Ian Imeson Male 50 M60+ 3 00:34:27 94 00:02:57 60 02:38:46 59 00:03:17 94 01:34:35 54 04:54:00 59
26 Duncan Good Male 51 M50+ 9 00:28:27 23 00:02:44 54 02:41:21 64 00:03:19 97 01:38:17 63 04:54:07 60
262 Andrew Knott Male 52 MSEN 26 00:35:05 100 00:02:25 44 02:47:13 79 00:03:03 83 01:27:31 34 04:55:15 61
260 Chris Bowman Male 53 M40+ 15 00:29:56 47 00:03:50 89 02:32:31 45 00:04:20 110 01:47:23 83 04:57:58 62
192 Fran Walker Female 10 F50+ 1 Limitless triathlon 00:29:59 48 00:02:19 41 02:44:28 73 00:01:59 45 01:40:09 67 04:58:53 63
295 Darren Shaw Male 54 M50+ 10 Pendle Tri Club 00:32:19 75 00:02:02 31 02:36:39 53 00:02:12 57 01:46:16 80 04:59:26 64
253 Glenn Jones Male 55 M40+ 16 00:30:30 52 00:03:57 93 02:42:21 67 00:02:20 59 01:41:07 69 05:00:12 65
282 Sam Gibbons Male 56 MSEN 27 00:34:06 93 00:03:06 65 02:54:20 95 00:01:25 11 01:27:39 35 05:00:34 66
348 Christine Howard Female 11 F50+ 2 Belper 1020 00:31:39 67 00:02:06 33 02:43:07 70 00:01:49 33 01:43:10 75 05:01:50 67
247 Ceirion Hall Male 57 MSEN 28 00:29:07 34 00:02:42 53 02:40:12 63 00:02:25 63 01:47:37 85 05:02:02 68
168 Andy Coley Male 58 M40+ 17 00:34:05 92 00:04:03 96 02:34:16 52 00:03:42 103 01:46:16 81 05:02:21 69
246 Tim Blewitt Male 59 M50+ 11 Black Country Triathletes 00:34:28 95 00:03:48 88 02:39:16 61 00:02:09 55 01:42:54 74 05:02:33 70
169 Dyson Giles Male 60 M40+ 18 00:37:55 110 00:04:33 106 02:44:03 72 00:03:08 87 01:35:24 57 05:05:01 71
209 Charlotte Zealley Female 12 FSEN 7 00:31:44 68 00:03:09 67 02:41:51 66 00:01:26 12 01:47:26 84 05:05:33 72
281 Lee Snape Male 61 MSEN 29 00:33:34 83 00:02:31 46 02:42:41 68 00:02:01 46 01:44:52 79 05:05:37 73
347 Elizabeth Ferguson Female 13 F40+ 4 Renegade 00:36:05 104 00:04:25 101 02:45:30 75 00:02:14 58 01:38:00 61 05:06:12 74
216 Sarah Harmon Female 14 FSEN 8 00:33:46 86 00:03:10 68 02:52:22 92 00:03:58 108 01:33:01 48 05:06:14 75
292 Russell Mulliner Male 62 M50+ 12 00:34:03 90 00:04:27 103 02:33:00 48 00:03:08 88 01:51:55 92 05:06:32 76
154 Brian Harding Male 63 M60+ 4 march tri club 00:33:50 87 00:03:24 78 02:42:54 69 00:03:18 95 01:43:48 77 05:07:12 77
184 Damon Winterbottom Male 64 M50+ 13 00:28:47 25 00:03:54 91 02:50:26 89 00:03:44 104 01:41:50 71 05:08:38 78
337 Alan Turner Male 65 M60+ 5 Glossop triathlon club 00:33:09 79 00:03:04 64 02:48:17 81 00:03:09 90 01:41:42 70 05:09:18 79
339 Tim Ferguson Male 66 M50+ 14 00:29:31 40 00:03:56 92 02:46:04 76 00:04:53 118 01:46:51 82 05:11:12 80
276 Nathan Fuller Male 67 MSEN 30 Bath Amphibians 00:28:13 20 00:02:07 34 02:46:36 77 00:03:51 107 01:53:17 94 05:14:02 81
225 Rhiannon George Female 15 FSEN 9 Hereford Triathlon Club 00:32:50 76 00:04:31 104 02:47:58 80 00:02:39 70 01:50:15 89 05:18:11 82
297 Phil Barnes Male 68 M50+ 15 00:37:25 108 00:04:32 105 02:55:46 98 00:05:29 120 01:35:14 56 05:18:23 83
349 Deborah Raisbeck Female 16 F40+ 5 00:29:39 43 00:04:55 111 02:48:27 82 00:02:45 78 01:53:10 93 05:18:54 84
284 Michael Jones Male 69 MSEN 31 00:24:56 9 00:02:14 37 02:48:33 83 00:02:45 77 02:00:51 101 05:19:16 85
274 Liam Magee Male 70 MSEN 32 00:35:02 99 00:04:47 109 02:45:12 74 00:03:24 99 01:51:16 90 05:19:39 86
341 Andrew Burston Male 71 M50+ 16 Rugby Triathlon Club 00:42:14 121 00:04:42 108 02:50:17 88 00:03:06 85 01:40:57 68 05:21:15 87
342 Neal Whitford Male 72 MSEN 33 Rugby Triathlon Club 00:29:34 41 00:04:24 100 02:37:10 55 00:05:13 119 02:05:01 110 05:21:20 88
273 Sam Brear Male 73 MSEN 34 00:38:49 112 00:06:05 117 03:03:47 108 00:04:21 111 01:31:10 41 05:24:10 89
215 Bridget Ripley Female 17 F60+ 1 00:29:02 29 00:02:26 45 02:48:40 84 00:01:52 38 02:03:17 108 05:25:16 90
174 Stewart Harrison Male 74 M40+ 19 00:29:07 31 00:03:16 74 02:55:37 96 00:09:10 124 01:48:18 87 05:25:24 91
173 Alex Ballard Male 75 MSEN 35 00:29:07 32 00:03:16 75 02:55:37 97 00:09:10 123 01:48:17 86 05:25:24 92
286 Colum Swan Male 76 M40+ 20 00:33:11 80 00:03:24 77 02:56:51 101 00:04:28 114 01:48:32 88 05:26:24 93
201 Ceri T Hughes Female 18 F40+ 6 GOG Triathlon Club 00:44:37 124 00:03:46 87 02:52:57 93 00:01:52 37 01:43:34 76 05:26:43 94
291 Paul Cheetham Male 77 M60+ 6 00:34:05 91 00:03:02 63 02:49:58 87 00:01:43 26 01:58:25 100 05:27:11 95
287 Darren Thompson Male 78 M50+ 17 00:32:13 73 00:02:24 43 02:56:50 100 00:02:21 61 01:54:40 96 05:28:26 96
162 Neil Duncan Male 79 MSEN 36 00:29:25 38 00:04:13 99 02:48:52 85 00:04:42 117 02:01:41 104 05:28:52 97
277 Edward Clamp Male 80 M40+ 21 Meynell Valley Hunters Tri Clu 00:35:41 103 00:02:31 47 02:47:09 78 00:02:54 81 02:03:09 107 05:31:22 98
206 Nell Townsend Female 19 FSEN 10 00:31:57 71 00:02:35 50 03:03:16 107 00:02:41 73 01:54:22 95 05:34:50 99