Showing 1 to 100 of 255 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Reason Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo
52 Grant Little Male 1 MSEN 1 Gog tri 00:19:25 5 00:01:27 3 01:39:51 3 00:01:05 1 00:36:31 2 02:38:17 1
67 Laura Gray Female 1 FSEN 1 Total Tri training 00:18:40 3 00:01:32 4 01:41:47 4 00:01:13 2 00:35:33 1 02:38:44 2
92 Alun Jones Male 2 M40+ 1 Total Tri Training 00:23:48 60 00:01:44 6 01:35:12 2 00:01:21 8 00:36:58 3 02:39:01 3
75 Adam Harper Male 3 MSEN 2 wrecsam tri 00:22:18 30 00:02:49 68 01:34:04 1 00:01:23 10 00:49:11 45 02:49:43 4
80 Bastian Weinberger Male 4 MSEN 3 00:18:52 4 00:03:11 88 01:46:42 16 00:01:52 57 00:41:06 4 02:51:41 5
104 Jack Strode Male 5 MSEN 4 Trifit Coaching 00:22:02 24 00:01:38 5 01:43:26 7 00:01:36 22 00:43:15 9 02:51:55 6
343 Martin Kettle Male 6 M50+ 1 Mag7 Tri 00:19:40 9 00:02:43 58 01:46:38 14 00:01:33 19 00:43:24 10 02:53:56 7
51 Llewelyn Edwards Male 7 MSEN 5 GOG 00:22:46 40 00:01:48 7 01:48:29 25 00:01:47 45 00:41:59 5 02:56:47 8
63 Alexander Morris Male 8 MSEN 6 00:23:53 65 00:02:28 34 01:41:59 5 00:02:02 70 00:47:57 36 02:58:17 9
337 Bastiaan Savalle Male 9 MSEN 7 00:22:32 34 00:04:12 147 01:42:15 6 00:02:36 145 00:46:46 24 02:58:18 10
147 Ross Unthank Male 10 MSEN 8 00:22:30 32 00:02:31 41 01:52:53 48 00:01:22 9 00:42:11 6 03:01:23 11
76 Adam Chilton Male 11 M40+ 2 Pendle triathlon club 00:19:50 10 00:02:43 57 01:45:58 12 00:01:53 60 00:51:08 72 03:01:30 12
57 Paul Dunn Male 12 M60+ 1 Dreigiau Dwyfor Dragons 00:21:50 20 00:01:53 10 01:48:26 24 00:01:51 53 00:47:56 34 03:01:55 13
313 Jacob Bryning Male 13 MSEN 9 00:21:32 16 00:02:42 54 01:49:11 30 00:01:26 14 00:47:18 28 03:02:07 14
101 Stephen Lockwood Male 14 M40+ 3 East Lothian 00:24:03 68 00:02:48 65 01:48:04 23 00:02:08 85 00:45:22 15 03:02:23 15
95 Sarah Harrison Female 2 F40+ 1 Sheffield Triathlon Club 00:23:51 64 00:01:57 11 01:46:46 17 00:01:46 42 00:48:07 37 03:02:26 16
55 Thomas Smith Male 15 MSEN 10 Short Swim 00:24:18 00:03:24 01:48:22 00:01:58 00:45:09 03:03:09 17
81 Matthew Huntbach Male 16 M40+ 4 00:22:53 42 00:02:36 44 01:43:49 8 00:01:53 58 00:52:19 87 03:03:28 18
153 Paul Lindley Male 17 M40+ 5 00:26:49 141 00:02:24 28 01:46:32 13 00:01:44 39 00:46:13 20 03:03:40 19
65 Leonie Keeling Female 3 F40+ 2 Total Tri Training 00:23:33 54 00:02:02 13 01:46:39 15 00:01:44 41 00:50:31 59 03:04:28 20
79 Terry Francis Male 18 MSEN 11 00:26:05 123 00:03:03 80 01:49:12 32 00:01:21 7 00:44:59 12 03:04:38 21
241 David Nash Male 19 M40+ 6 Black Country Triathletes 00:21:34 17 00:04:15 152 01:51:06 42 00:02:06 80 00:46:31 22 03:05:31 22
74 Andrew Dow Male 20 M50+ 2 Manchester Triathlon Club 00:21:57 21 00:03:20 95 01:46:51 20 00:02:03 74 00:51:27 78 03:05:36 23
105 Carl Bibby Male 21 M50+ 3 00:22:41 36 00:03:34 105 01:50:21 38 00:02:00 67 00:47:11 27 03:05:46 24
126 Graham Roberts Male 22 M40+ 7 00:25:49 114 00:03:42 113 01:45:03 10 00:02:06 79 00:49:31 48 03:06:09 25
73 Jonathan Morgan Male 23 MSEN 12 00:24:04 70 00:01:52 9 01:49:43 35 00:01:39 27 00:49:26 47 03:06:41 26
45 Gwilym Batchelder Male 24 MSEN 13 00:23:57 66 00:02:01 12 01:53:39 55 00:01:23 11 00:46:09 19 03:07:07 27
61 Clive Patterson-Lett Male 25 M50+ 4 Tuff Fitty Tri Club 00:22:49 41 00:02:36 45 01:52:18 47 00:02:23 117 00:47:24 29 03:07:28 28
159 James Goddard Male 26 M40+ 8 00:24:14 71 00:02:41 51 01:56:37 79 00:01:43 37 00:42:31 7 03:07:45 29
30 Rich Strickland Male 27 M40+ 9 00:22:42 38 00:02:29 35 01:47:10 21 00:02:16 106 00:53:57 107 03:08:32 30
99 Thomas Dauncey Male 28 MSEN 14 Black Country Triathletes 00:19:37 7 00:02:14 20 01:59:06 94 00:01:41 30 00:46:01 17 03:08:37 31
89 Simon Able Male 29 M50+ 5 00:24:16 73 00:02:24 29 01:54:57 67 00:01:56 63 00:45:13 14 03:08:44 32
223 Lizzy Deery Female 4 FSEN 2 Chester Triathlon Club 00:23:30 53 00:03:09 84 01:53:48 56 00:01:52 55 00:46:29 21 03:08:46 33
17 Helen Talbot Female 5 F40+ 3 Nuneaton Triathlon Club 00:23:02 44 00:02:29 36 01:54:21 62 00:01:49 49 00:47:10 26 03:08:49 34
47 Robert Russell Male 30 MSEN 15 00:20:57 13 00:02:45 60 01:51:59 45 00:02:07 83 00:51:07 70 03:08:53 35
138 Leigh Wallis Male 31 M40+ 10 Pen Y Bont Triathlon Club 00:23:30 52 00:04:08 141 01:48:32 26 00:02:14 96 00:50:33 60 03:08:54 36
206 Samuel Marks Male 32 MSEN 16 Tri2O 00:23:50 63 00:02:03 14 01:53:31 52 00:01:46 43 00:48:32 42 03:09:40 37
128 Ben Massey Male 33 MSEN 17 00:23:21 50 00:03:06 81 01:53:52 59 00:01:43 35 00:47:55 33 03:09:54 38
332 Stephen Allison Male 34 MSEN 18 Knutsford Tri Club 00:20:35 11 00:02:25 30 01:50:04 37 00:01:40 29 00:55:14 127 03:09:57 39
37 Lee Benson Male 35 M50+ 6 Manchester Triathlon Club 00:27:56 165 00:02:12 19 01:46:51 19 00:03:04 178 00:50:08 55 03:10:10 40
23 Andrew Rogers Male 36 M50+ 7 Rochdale triathlon club 00:25:54 117 00:05:06 198 01:53:04 49 00:02:03 73 00:44:25 11 03:10:29 41
202 Tilly Edwards Female 6 FSEN 3 Scarab Tri 00:22:10 27 00:02:05 16 01:57:21 85 00:01:25 13 00:47:48 32 03:10:46 42
59 Martin Kerry Male 37 M60+ 2 Lusso 00:25:06 93 00:02:23 27 01:48:54 28 00:02:16 104 00:52:36 91 03:11:13 43
224 Levente Incze Male 38 MSEN 19 - 00:22:44 39 00:04:05 136 01:50:36 39 00:02:14 97 00:51:43 80 03:11:20 44
143 Colin Henning Male 39 MSEN 20 00:23:04 45 00:03:59 134 01:54:17 61 00:01:50 51 00:48:17 39 03:11:25 45
41 Spencer Holmes Male 40 M40+ 11 Aurora Triathlon Team 00:25:24 101 00:04:48 185 01:47:41 22 00:03:04 180 00:50:53 66 03:11:48 46
227 Steve Doster Male 41 M50+ 8 SYtri 00:23:50 62 00:02:27 32 01:51:26 43 00:01:16 4 00:52:54 95 03:11:50 47
87 Bleddyn Evans Male 42 M40+ 12 GOG 00:29:15 198 00:03:20 96 01:46:51 18 00:02:28 130 00:49:58 53 03:11:50 48
296 Louis Johnson Male 43 MSEN 21 Merseytri 00:27:39 158 00:02:21 24 01:55:12 70 00:01:38 25 00:45:05 13 03:11:54 49
268 Jen Edwards Female 7 FSEN 4 Total Tri Training 00:23:10 48 00:02:35 43 01:54:08 60 00:02:30 133 00:51:07 69 03:13:28 50
102 Peter Stowell Male 44 M50+ 9 Army Triathlon Association 00:29:10 195 00:02:16 21 01:54:46 66 00:01:38 24 00:46:02 18 03:13:50 51
208 James Able Male 45 M50+ 10 Warrington Tri Club 00:26:40 139 00:02:10 17 01:45:30 11 00:02:25 124 00:57:34 147 03:14:17 52
294 Scot Weaver Male 46 M50+ 11 00:24:54 85 00:04:22 160 01:48:58 29 00:02:22 115 00:53:47 105 03:14:21 53
248 Rob Wakefield Male 47 M40+ 13 00:24:19 75 00:02:29 37 01:54:35 63 00:01:44 40 00:51:24 77 03:14:29 54
257 Layne Mercer Male 48 M50+ 12 Horwich RMI Harriers 00:27:29 149 00:02:45 61 01:50:39 40 00:02:06 81 00:51:45 81 03:14:42 55
253 Andy Coley Male 49 M40+ 14 00:25:41 110 00:04:22 162 01:49:48 36 00:02:26 125 00:52:35 90 03:14:50 56
185 Yianni Karakousis Male 50 MSEN 22 00:23:36 55 00:02:52 70 01:51:01 41 00:02:18 109 00:55:30 130 03:15:14 57
229 Aoife Parker-Hedderman Female 8 FSEN 5 00:27:51 162 00:02:42 55 01:56:42 81 00:01:29 16 00:47:07 25 03:15:48 58
251 Conor Ohare Male 51 MSEN 23 00:25:43 111 00:02:26 31 01:57:03 83 00:01:19 5 00:49:35 49 03:16:06 59
88 James Manger Male 52 MSEN 24 00:24:56 86 00:02:59 75 01:57:27 86 00:01:36 23 00:49:22 46 03:16:18 60
286 Samuel Bennett Male 53 MSEN 25 00:30:04 209 00:03:23 98 01:45:00 9 00:01:48 47 00:56:41 142 03:16:54 61
196 Richard Wright Male 54 M50+ 13 Pactrac 00:25:01 92 00:03:16 93 02:03:33 125 00:02:04 76 00:43:04 8 03:16:57 62
94 Richard Gover Male 55 M40+ 15 00:29:13 197 00:04:45 181 01:49:11 31 00:02:46 155 00:51:08 71 03:17:01 63
260 William Reynolds Male 56 MSEN 26 00:27:32 151 00:03:00 76 01:54:43 65 00:01:38 26 00:50:51 65 03:17:41 64
258 Simon Hart Male 57 M40+ 16 00:22:30 33 00:02:46 64 02:00:25 109 00:01:30 17 00:50:47 64 03:17:57 65
252 Elaine Armour Female 9 F50+ 1 00:24:14 72 00:03:26 100 01:53:50 58 00:02:31 139 00:54:03 109 03:18:02 66
77 Adam Taylor Male 58 M40+ 17 00:23:27 51 00:03:02 79 01:56:14 77 00:02:09 89 00:53:14 100 03:18:03 67
44 Jeremy Carr Male 59 M50+ 14 00:25:22 100 00:02:42 52 01:53:13 50 00:02:14 100 00:54:37 119 03:18:06 68
151 Colin Shore Male 60 M40+ 18 Stockport tri club 00:25:33 105 00:04:13 149 01:59:16 96 00:01:43 34 00:48:09 38 03:18:53 69
98 Simon Marsh Male 61 M40+ 19 00:24:18 74 00:03:13 90 02:00:06 105 00:01:30 18 00:50:01 54 03:19:06 70
245 Brett Jones Male 62 M40+ 20 00:24:27 77 00:04:40 179 01:57:47 90 00:02:19 110 00:50:21 58 03:19:33 71
221 Ciaran Talbot Male 63 MSEN 27 00:26:50 142 00:05:18 203 01:54:40 64 00:03:13 190 00:49:40 50 03:19:40 72
285 Rob Beer Male 64 M40+ 21 Warrington Triathlon Club 00:24:31 80 00:03:44 117 01:58:51 92 00:02:03 75 00:50:42 62 03:19:49 73
1 Ian Imeson Male 65 M60+ 3 00:29:09 194 00:02:29 38 01:51:48 44 00:02:03 72 00:55:04 124 03:20:32 74
131 David Lewin Male 66 M40+ 22 00:28:54 190 00:04:32 173 01:55:40 71 00:03:13 189 00:48:25 40 03:20:40 75
111 Louise Vandamme Female 10 FSEN 6 00:25:01 89 00:02:03 15 01:59:28 99 00:01:51 52 00:52:23 88 03:20:45 76
293 Andy Turner Male 67 M50+ 15 00:23:04 46 00:01:50 8 02:00:23 108 00:01:27 15 00:54:18 114 03:21:00 77
177 Beth Hobson Female 11 FSEN 7 Total Tri Training 00:26:02 120 00:02:30 40 01:57:37 89 00:01:59 66 00:53:16 101 03:21:23 78
325 Nick Cooper Male 68 MSEN 28 Stratford upon Avon 00:24:59 88 00:03:35 107 02:00:34 110 00:02:12 94 00:50:10 56 03:21:28 79
35 Will York Male 69 MSEN 29 00:24:45 83 00:03:01 78 01:55:44 72 00:02:12 92 00:55:48 135 03:21:29 80
317 David Almond Male 70 MSEN 30 00:24:04 69 00:04:29 170 01:59:22 97 00:02:29 131 00:51:22 76 03:21:43 81
225 James Pilkington Male 71 MSEN 31 00:22:37 35 00:04:13 148 02:03:25 123 00:03:35 209 00:47:56 35 03:21:45 82
297 Michael Jones Male 72 MSEN 32 00:19:31 6 00:02:41 50 02:04:48 131 00:02:14 98 00:52:41 92 03:21:53 83
309 James Witherspoon Male 73 MSEN 33 North Endurance Triathlon Club 00:28:24 177 00:03:51 122 01:57:00 82 00:02:01 69 00:50:41 61 03:21:55 84
328 Gaynor Beckett Female 12 F40+ 4 Total Triathlon Training 00:22:14 29 00:02:30 39 01:55:56 74 00:02:39 149 00:58:52 159 03:22:08 85
281 Peter Kendon Male 74 M40+ 23 00:25:58 118 00:02:48 66 02:00:50 112 00:01:35 20 00:51:01 67 03:22:10 86
214 Darren Vaughan Male 75 M40+ 24 00:26:37 137 00:04:15 153 01:53:38 54 00:02:37 146 00:55:09 126 03:22:14 87
302 Steven Williams Male 76 M50+ 16 MVH 00:28:02 168 00:03:09 83 01:57:55 91 00:02:09 90 00:51:19 75 03:22:32 88
100 David Mckelvey Male 77 M60+ 4 00:26:34 135 00:03:36 109 01:59:31 100 00:02:14 99 00:51:09 73 03:23:02 89
189 Max Porter Male 78 MSEN 34 00:26:39 138 00:04:47 184 02:00:46 111 00:03:17 192 00:47:43 31 03:23:09 90
140 Ben Goddard Male 79 MSEN 35 00:22:08 25 00:03:15 91 01:55:50 73 00:03:00 173 00:59:09 162 03:23:20 91
8 Bleddyn Edwards Male 80 M50+ 17 Cardiff Triathletes 00:24:02 67 00:02:11 18 01:59:13 95 00:01:51 54 00:56:21 141 03:23:37 92
139 Esme Moss Female 13 FU23 1 Long Eaton Tri Club 00:21:44 18 00:02:40 48 02:05:15 134 00:03:04 181 00:51:56 83 03:24:38 93
155 Daniel West Male 81 MSEN 36 00:19:38 8 00:02:49 67 02:05:32 138 00:01:57 64 00:55:07 125 03:25:01 94
242 Alex Byars Male 82 M40+ 25 00:22:14 28 00:04:19 158 02:00:13 106 00:02:20 113 00:56:00 138 03:25:04 95
204 Adrian Parry-Jones Male 83 M40+ 26 00:22:09 26 00:03:08 82 02:05:29 137 00:03:18 193 00:51:06 68 03:25:08 96
323 Rachel Brown Female 14 F50+ 2 BRAT 00:28:05 170 00:02:16 22 01:56:41 80 00:01:43 33 00:57:07 145 03:25:50 97
331 Team Thomcopchicks Mixed 1 MX-RELAY 1 00:25:08 94 00:02:17 23 02:09:28 165 00:01:24 12 00:47:36 30 03:25:50 98
209 Steven Crowther Male 84 M50+ 18 calder tri club 00:27:08 143 00:02:57 73 01:53:21 51 00:03:46 213 00:59:14 163 03:26:24 99
266 Darren Shaw Male 85 M50+ 19 Pendle Tri Club 00:27:50 161 00:02:42 53 01:55:00 68 00:02:24 123 00:58:51 158 03:26:46 100