Showing 1 to 100 of 255 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Reason Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo
31 Chris Standidge Male DNF M40+ DNF Total Tri Training 00:16:12 1 00:01:20 1 0 0 0 DNF DNF
22 Sarah Roberts Female 15 FSEN 8 Manchester Triathlon Club 00:18:03 2 00:02:28 33 02:02:19 118 00:02:03 71 01:02:30 190 03:27:20 102
67 Laura Gray Female 1 FSEN 1 Total Tri training 00:18:40 3 00:01:32 4 01:41:47 4 00:01:13 2 00:35:33 1 02:38:44 2
80 Bastian Weinberger Male 4 MSEN 3 00:18:52 4 00:03:11 88 01:46:42 16 00:01:52 57 00:41:06 4 02:51:41 5
52 Grant Little Male 1 MSEN 1 Gog tri 00:19:25 5 00:01:27 3 01:39:51 3 00:01:05 1 00:36:31 2 02:38:17 1
297 Michael Jones Male 72 MSEN 32 00:19:31 6 00:02:41 50 02:04:48 131 00:02:14 98 00:52:41 92 03:21:53 83
99 Thomas Dauncey Male 28 MSEN 14 Black Country Triathletes 00:19:37 7 00:02:14 20 01:59:06 94 00:01:41 30 00:46:01 17 03:08:37 31
155 Daniel West Male 81 MSEN 36 00:19:38 8 00:02:49 67 02:05:32 138 00:01:57 64 00:55:07 125 03:25:01 94
343 Martin Kettle Male 6 M50+ 1 Mag7 Tri 00:19:40 9 00:02:43 58 01:46:38 14 00:01:33 19 00:43:24 10 02:53:56 7
76 Adam Chilton Male 11 M40+ 2 Pendle triathlon club 00:19:50 10 00:02:43 57 01:45:58 12 00:01:53 60 00:51:08 72 03:01:30 12
332 Stephen Allison Male 34 MSEN 18 Knutsford Tri Club 00:20:35 11 00:02:25 30 01:50:04 37 00:01:40 29 00:55:14 127 03:09:57 39
114 Zoe Kennerley Female 17 FSEN 9 00:20:39 12 00:05:00 192 02:09:04 159 00:03:05 183 00:51:58 84 03:29:44 113
47 Robert Russell Male 30 MSEN 15 00:20:57 13 00:02:45 60 01:51:59 45 00:02:07 83 00:51:07 70 03:08:53 35
280 Team Superfeet Male 88 M-RELAY 1 00:21:10 14 00:01:21 2 01:59:49 102 00:01:20 6 01:03:55 198 03:27:33 104
305 Stel Farrar Female 53 F60+ 5 00:21:29 15 00:04:51 187 02:22:09 207 00:06:43 245 01:29:43 247 04:24:54 235
313 Jacob Bryning Male 13 MSEN 9 00:21:32 16 00:02:42 54 01:49:11 30 00:01:26 14 00:47:18 28 03:02:07 14
241 David Nash Male 19 M40+ 6 Black Country Triathletes 00:21:34 17 00:04:15 152 01:51:06 42 00:02:06 80 00:46:31 22 03:05:31 22
139 Esme Moss Female 13 FU23 1 Long Eaton Tri Club 00:21:44 18 00:02:40 48 02:05:15 134 00:03:04 181 00:51:56 83 03:24:38 93
238 Chris Owen Male 96 MSEN 41 00:21:47 19 00:03:57 131 01:53:35 53 00:02:01 68 01:09:01 225 03:30:19 114
57 Paul Dunn Male 12 M60+ 1 Dreigiau Dwyfor Dragons 00:21:50 20 00:01:53 10 01:48:26 24 00:01:51 53 00:47:56 34 03:01:55 13
74 Andrew Dow Male 20 M50+ 2 Manchester Triathlon Club 00:21:57 21 00:03:20 95 01:46:51 20 00:02:03 74 00:51:27 78 03:05:36 23
233 Martin Downham Male 185 MSEN 81 00:21:57 22 00:03:57 132 03:07:13 248 00:09:29 249 00:51:36 79 04:34:10 244
54 Andrew Parsons Male 112 M50+ 23 Kingswood Triathlon Club 00:21:58 23 00:03:49 121 02:04:29 130 00:04:31 228 01:00:19 172 03:35:03 134
104 Jack Strode Male 5 MSEN 4 Trifit Coaching 00:22:02 24 00:01:38 5 01:43:26 7 00:01:36 22 00:43:15 9 02:51:55 6
140 Ben Goddard Male 79 MSEN 35 00:22:08 25 00:03:15 91 01:55:50 73 00:03:00 173 00:59:09 162 03:23:20 91
204 Adrian Parry-Jones Male 83 M40+ 26 00:22:09 26 00:03:08 82 02:05:29 137 00:03:18 193 00:51:06 68 03:25:08 96
202 Tilly Edwards Female 6 FSEN 3 Scarab Tri 00:22:10 27 00:02:05 16 01:57:21 85 00:01:25 13 00:47:48 32 03:10:46 42
242 Alex Byars Male 82 M40+ 25 00:22:14 28 00:04:19 158 02:00:13 106 00:02:20 113 00:56:00 138 03:25:04 95
328 Gaynor Beckett Female 12 F40+ 4 Total Triathlon Training 00:22:14 29 00:02:30 39 01:55:56 74 00:02:39 149 00:58:52 159 03:22:08 85
75 Adam Harper Male 3 MSEN 2 wrecsam tri 00:22:18 30 00:02:49 68 01:34:04 1 00:01:23 10 00:49:11 45 02:49:43 4
291 Jerome Carson Male 136 MSEN 60 00:22:22 31 00:02:43 56 02:06:23 144 00:01:40 28 01:09:33 227 03:42:38 165
147 Ross Unthank Male 10 MSEN 8 00:22:30 32 00:02:31 41 01:52:53 48 00:01:22 9 00:42:11 6 03:01:23 11
258 Simon Hart Male 57 M40+ 16 00:22:30 33 00:02:46 64 02:00:25 109 00:01:30 17 00:50:47 64 03:17:57 65
337 Bastiaan Savalle Male 9 MSEN 7 00:22:32 34 00:04:12 147 01:42:15 6 00:02:36 145 00:46:46 24 02:58:18 10
225 James Pilkington Male 71 MSEN 31 00:22:37 35 00:04:13 148 02:03:25 123 00:03:35 209 00:47:56 35 03:21:45 82
105 Carl Bibby Male 21 M50+ 3 00:22:41 36 00:03:34 105 01:50:21 38 00:02:00 67 00:47:11 27 03:05:46 24
207 Lucinda Conder Female 23 FSEN 11 RAF TRI 00:22:42 37 00:02:51 69 02:04:50 132 00:01:53 59 01:04:46 201 03:37:00 140
30 Rich Strickland Male 27 M40+ 9 00:22:42 38 00:02:29 35 01:47:10 21 00:02:16 106 00:53:57 107 03:08:32 30
224 Levente Incze Male 38 MSEN 19 - 00:22:44 39 00:04:05 136 01:50:36 39 00:02:14 97 00:51:43 80 03:11:20 44
51 Llewelyn Edwards Male 7 MSEN 5 GOG 00:22:46 40 00:01:48 7 01:48:29 25 00:01:47 45 00:41:59 5 02:56:47 8
61 Clive Patterson-Lett Male 25 M50+ 4 Tuff Fitty Tri Club 00:22:49 41 00:02:36 45 01:52:18 47 00:02:23 117 00:47:24 29 03:07:28 28
81 Matthew Huntbach Male 16 M40+ 4 00:22:53 42 00:02:36 44 01:43:49 8 00:01:53 58 00:52:19 87 03:03:28 18
230 Andrew Old Male 104 M40+ 29 00:22:55 43 00:02:57 72 02:03:43 127 00:02:33 144 01:00:23 173 03:32:28 124
17 Helen Talbot Female 5 F40+ 3 Nuneaton Triathlon Club 00:23:02 44 00:02:29 36 01:54:21 62 00:01:49 49 00:47:10 26 03:08:49 34
143 Colin Henning Male 39 MSEN 20 00:23:04 45 00:03:59 134 01:54:17 61 00:01:50 51 00:48:17 39 03:11:25 45
293 Andy Turner Male 67 M50+ 15 00:23:04 46 00:01:50 8 02:00:23 108 00:01:27 15 00:54:18 114 03:21:00 77
162 Ruth Isaacs Female 16 F60+ 1 00:23:07 47 00:03:10 85 02:11:16 172 00:01:14 3 00:50:47 63 03:29:33 112
268 Jen Edwards Female 7 FSEN 4 Total Tri Training 00:23:10 48 00:02:35 43 01:54:08 60 00:02:30 133 00:51:07 69 03:13:28 50
149 Michael Woodward Male 143 MSEN 65 00:23:18 49 00:03:51 123 02:11:50 175 00:02:47 156 01:03:55 197 03:45:39 176
128 Ben Massey Male 33 MSEN 17 00:23:21 50 00:03:06 81 01:53:52 59 00:01:43 35 00:47:55 33 03:09:54 38
77 Adam Taylor Male 58 M40+ 17 00:23:27 51 00:03:02 79 01:56:14 77 00:02:09 89 00:53:14 100 03:18:03 67
138 Leigh Wallis Male 31 M40+ 10 Pen Y Bont Triathlon Club 00:23:30 52 00:04:08 141 01:48:32 26 00:02:14 96 00:50:33 60 03:08:54 36
223 Lizzy Deery Female 4 FSEN 2 Chester Triathlon Club 00:23:30 53 00:03:09 84 01:53:48 56 00:01:52 55 00:46:29 21 03:08:46 33
65 Leonie Keeling Female 3 F40+ 2 Total Tri Training 00:23:33 54 00:02:02 13 01:46:39 15 00:01:44 41 00:50:31 59 03:04:28 20
185 Yianni Karakousis Male 50 MSEN 22 00:23:36 55 00:02:52 70 01:51:01 41 00:02:18 109 00:55:30 130 03:15:14 57
166 Steve Pryke Male 93 M60+ 5 Pembrokeshire Triathlon 00:23:38 56 00:02:46 63 01:59:24 98 00:02:23 120 01:01:14 180 03:29:23 109
118 Nick Fleet Male 89 M50+ 20 GOGs 00:23:40 57 00:03:34 106 01:59:53 104 00:02:14 101 00:58:20 155 03:27:39 105
120 Bridget Ripley Female 19 F60+ 2 none 00:23:42 58 00:03:00 77 02:01:50 116 00:02:15 103 01:01:08 178 03:31:53 120
72 William Roberts Male 118 MSEN 51 00:23:43 59 00:06:19 232 02:16:07 196 00:04:40 230 00:46:32 23 03:37:19 142
92 Alun Jones Male 2 M40+ 1 Total Tri Training 00:23:48 60 00:01:44 6 01:35:12 2 00:01:21 8 00:36:58 3 02:39:01 3
168 Charlotte Mountain Female 33 F50+ 5 Amp Tri Coaching 00:23:50 61 00:02:21 25 02:11:22 173 00:02:21 114 01:07:55 220 03:47:47 182
227 Steve Doster Male 41 M50+ 8 SYtri 00:23:50 62 00:02:27 32 01:51:26 43 00:01:16 4 00:52:54 95 03:11:50 47
206 Samuel Marks Male 32 MSEN 16 Tri2O 00:23:50 63 00:02:03 14 01:53:31 52 00:01:46 43 00:48:32 42 03:09:40 37
95 Sarah Harrison Female 2 F40+ 1 Sheffield Triathlon Club 00:23:51 64 00:01:57 11 01:46:46 17 00:01:46 42 00:48:07 37 03:02:26 16
63 Alexander Morris Male 8 MSEN 6 00:23:53 65 00:02:28 34 01:41:59 5 00:02:02 70 00:47:57 36 02:58:17 9
45 Gwilym Batchelder Male 24 MSEN 13 00:23:57 66 00:02:01 12 01:53:39 55 00:01:23 11 00:46:09 19 03:07:07 27
8 Bleddyn Edwards Male 80 M50+ 17 Cardiff Triathletes 00:24:02 67 00:02:11 18 01:59:13 95 00:01:51 54 00:56:21 141 03:23:37 92
101 Stephen Lockwood Male 14 M40+ 3 East Lothian 00:24:03 68 00:02:48 65 01:48:04 23 00:02:08 85 00:45:22 15 03:02:23 15
317 David Almond Male 70 MSEN 30 00:24:04 69 00:04:29 170 01:59:22 97 00:02:29 131 00:51:22 76 03:21:43 81
73 Jonathan Morgan Male 23 MSEN 12 00:24:04 70 00:01:52 9 01:49:43 35 00:01:39 27 00:49:26 47 03:06:41 26
159 James Goddard Male 26 M40+ 8 00:24:14 71 00:02:41 51 01:56:37 79 00:01:43 37 00:42:31 7 03:07:45 29
252 Elaine Armour Female 9 F50+ 1 00:24:14 72 00:03:26 100 01:53:50 58 00:02:31 139 00:54:03 109 03:18:02 66
89 Simon Able Male 29 M50+ 5 00:24:16 73 00:02:24 29 01:54:57 67 00:01:56 63 00:45:13 14 03:08:44 32
98 Simon Marsh Male 61 M40+ 19 00:24:18 74 00:03:13 90 02:00:06 105 00:01:30 18 00:50:01 54 03:19:06 70
248 Rob Wakefield Male 47 M40+ 13 00:24:19 75 00:02:29 37 01:54:35 63 00:01:44 40 00:51:24 77 03:14:29 54
263 Carolyn Derbyshire Female 45 F40+ 11 Nuneaton Triathlon Club 00:24:22 76 00:04:09 142 02:35:34 240 00:02:39 148 01:07:47 218 04:14:29 220
245 Brett Jones Male 62 M40+ 20 00:24:27 77 00:04:40 179 01:57:47 90 00:02:19 110 00:50:21 58 03:19:33 71
329 Chris Owen Male 105 M60+ 8 Rossendale triathlon club 00:24:28 78 00:03:10 87 02:04:55 133 00:02:40 150 00:57:18 146 03:32:29 125
2 Deborah Raisbeck Female 20 F40+ 5 00:24:29 79 00:04:46 182 02:01:21 114 00:02:54 163 01:00:46 175 03:34:14 132
285 Rob Beer Male 64 M40+ 21 Warrington Triathlon Club 00:24:31 80 00:03:44 117 01:58:51 92 00:02:03 75 00:50:42 62 03:19:49 73
78 Andrew Cotton Male 167 M40+ 46 00:24:42 81 00:03:43 116 02:26:31 219 00:03:51 217 01:06:58 215 04:05:43 209
36 Gary Cross Male 130 M50+ 24 00:24:44 82 00:03:25 99 02:00:20 107 00:02:44 153 01:09:10 226 03:40:22 158
35 Will York Male 69 MSEN 29 00:24:45 83 00:03:01 78 01:55:44 72 00:02:12 92 00:55:48 135 03:21:29 80
83 John Thompson Male 99 M50+ 22 00:24:45 84 00:02:41 49 02:09:23 163 00:01:36 21 00:52:59 97 03:31:22 118
294 Scot Weaver Male 46 M50+ 11 00:24:54 85 00:04:22 160 01:48:58 29 00:02:22 115 00:53:47 105 03:14:21 53
88 James Manger Male 52 MSEN 24 00:24:56 86 00:02:59 75 01:57:27 86 00:01:36 23 00:49:22 46 03:16:18 60
386 Robert Graves Male 179 M40+ 50 00:24:58 87 00:07:13 246 02:28:38 231 00:04:43 231 01:14:14 236 04:19:44 231
325 Nick Cooper Male 68 MSEN 28 Stratford upon Avon 00:24:59 88 00:03:35 107 02:00:34 110 00:02:12 94 00:50:10 56 03:21:28 79
111 Louise Vandamme Female 10 FSEN 6 00:25:01 89 00:02:03 15 01:59:28 99 00:01:51 52 00:52:23 88 03:20:45 76
326 Dan Chapple Male 132 MSEN 58 NEWT 00:25:01 90 00:02:34 42 02:03:30 124 00:02:23 119 01:07:19 216 03:40:46 160
14 Geri Angharad- Evans Female 30 F40+ 8 GOG Triathlon Club 00:25:01 91 00:02:22 26 02:09:33 166 00:01:44 38 01:04:23 199 03:43:01 168
196 Richard Wright Male 54 M50+ 13 Pactrac 00:25:01 92 00:03:16 93 02:03:33 125 00:02:04 76 00:43:04 8 03:16:57 62
59 Martin Kerry Male 37 M60+ 2 Lusso 00:25:06 93 00:02:23 27 01:48:54 28 00:02:16 104 00:52:36 91 03:11:13 43
331 Team Thomcopchicks Mixed 1 MX-RELAY 1 00:25:08 94 00:02:17 23 02:09:28 165 00:01:24 12 00:47:36 30 03:25:50 98
288 Rik Morrison Male 147 MSEN 66 Chorley athletics and triathlo 00:25:08 95 00:03:56 129 02:14:58 189 00:08:40 247 00:54:00 108 03:46:40 180
191 Euryn Williams Male 144 M50+ 26 00:25:12 96 00:04:06 139 02:19:12 203 00:02:32 141 00:54:59 123 03:45:59 177
307 Simon Scott Male 162 F50+ 8 00:25:21 97 00:04:44 180 02:18:10 200 00:03:47 214 01:06:25 209 03:58:24 199
336 Chris Boddington Male DNF MSEN DNF 00:25:22 98 00:04:26 167 0 0 0 DNF DNF
171 Tony Goddard Male 94 M40+ 28 00:25:22 99 00:07:07 242 01:56:31 78 00:05:44 241 00:54:50 122 03:29:32 110
44 Jeremy Carr Male 59 M50+ 14 00:25:22 100 00:02:42 52 01:53:13 50 00:02:14 100 00:54:37 119 03:18:06 68