Showing 1 to 100 of 108 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Reason Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo
437 Joe Banns Male 1 MSEN 1 00:17:49 1 00:01:35 4 02:32:19 1 00:02:17 23 01:23:59 2 04:17:56 1
553 Steven Gregory Male 2 M40+ 1 00:20:02 2 00:01:18 2 02:40:23 7 00:01:47 10 01:28:31 4 04:31:59 2
552 Sion Kelly Male 3 MSEN 2 Total Tri Training 00:20:30 3 00:01:56 8 02:39:10 6 00:01:08 1 01:29:41 7 04:32:22 3
419 Alex Dickinson Male 4 MSEN 3 Manchester Triathlon Club 00:20:42 5 00:01:53 7 02:36:49 4 00:01:36 3 01:32:31 9 04:33:30 4
523 Jay Brittles Male 5 MSEN 4 Mersey Tri 00:23:02 19 00:04:37 67 02:44:09 10 00:01:43 7 01:22:08 1 04:35:37 5
454 Richard Tennant Male 6 MSEN 5 Manchester Triathlon Club 00:22:37 15 00:02:23 14 02:36:30 3 00:02:23 28 01:35:24 12 04:39:15 6
429 Anthony Frazer Male 7 MSEN 6 00:24:14 32 00:03:11 27 02:45:44 11 00:01:44 9 01:25:02 3 04:39:53 7
408 Emyr Evans Male 8 MSEN 7 Team NFT 00:24:01 28 00:01:48 6 02:42:44 9 00:01:38 4 01:32:48 10 04:42:58 8
459 Andrew Nicoll Male 9 MSEN 8 00:21:27 9 00:02:37 20 02:51:36 21 00:02:21 25 01:30:48 8 04:48:47 9
528 Bairbre Doyle Female 1 FSEN 1 Bath Amphibians 00:23:20 21 00:02:17 11 02:49:53 16 00:02:00 16 01:37:22 13 04:54:49 10
544 Celia Boothman Female 2 F40+ 1 Pembrokeshire tri club 00:22:53 17 00:01:28 3 02:55:50 30 00:01:43 8 01:33:50 11 04:55:43 11
505 Mark Webb Male 10 M40+ 2 Warrington Tri club 00:22:08 14 00:02:33 18 02:38:59 5 00:02:28 30 01:51:23 40 04:57:29 12
555 Nerys Jones Female 3 FSEN 2 Army triathlon 00:26:06 51 00:02:05 9 02:47:56 14 00:02:42 35 01:40:19 16 04:59:07 13
432 Sam Hirschmann Male 11 MSEN 9 00:23:26 24 00:03:01 25 02:50:10 17 00:05:05 85 01:37:47 14 04:59:27 14
431 Kris Whitelaw Male 12 MSEN 10 Vector racing 00:20:57 7 00:01:45 5 02:34:23 2 00:01:29 2 02:02:30 66 05:01:02 15
537 Matt Charlton Male 13 MSEN 11 00:28:07 75 00:02:58 24 02:59:06 33 00:01:51 12 01:29:16 5 05:01:16 16
466 Bernie Kipping Male 14 M50+ 1 00:23:43 25 00:02:38 21 02:51:27 20 00:03:03 48 01:40:27 18 05:01:17 17
423 Tom Evans Male 15 MSEN 12 00:24:58 36 00:02:35 19 03:01:27 36 00:03:36 67 01:29:21 6 05:01:54 18
519 Jim Kerss Male 16 MSEN 13 00:21:28 10 00:02:19 12 02:50:56 19 00:02:16 22 01:47:28 31 05:04:26 19
483 Rob Baldwin Male 17 M40+ 3 00:28:27 77 00:03:45 41 02:48:27 15 00:02:10 21 01:41:49 23 05:04:36 20
412 Michael Burton Male 18 MSEN 14 West Coast Tri 00:26:55 55 00:05:12 77 02:50:23 18 00:02:08 20 01:42:16 24 05:06:52 21
497 Scott Milne Male 19 M40+ 4 00:28:29 79 00:03:42 39 02:53:54 26 00:03:13 54 01:38:12 15 05:07:27 22
540 Richard Willis Male 20 MSEN 15 00:26:53 54 00:02:53 22 02:55:32 29 00:01:58 15 01:41:05 21 05:08:18 23
471 Amelia Hanley Female 4 FSEN 3 00:21:38 12 00:01:14 1 02:46:41 13 00:01:42 6 01:58:01 53 05:09:15 24
492 Quin Beech Male 21 M60+ 1 Rossendale Triathlon Club 00:27:17 61 00:05:23 81 02:53:50 25 00:02:50 41 01:42:27 25 05:11:45 25
418 Tom Wilson Male 22 MSEN 16 00:25:57 49 00:03:53 45 02:52:58 24 00:02:44 38 01:48:19 34 05:13:49 26
479 Stephen Ormson Male 23 M40+ 5 TriPreston 00:31:34 97 00:02:29 16 02:54:49 27 00:02:37 33 01:46:09 28 05:17:36 27
424 Mark Archibald Male 24 MSEN 17 00:27:00 56 00:06:55 99 02:55:23 28 00:05:53 95 01:42:47 26 05:17:56 28
438 Harvey Draycott Male 25 MSEN 18 00:26:29 53 00:03:44 40 02:58:04 32 00:04:41 83 01:46:48 29 05:19:44 29
531 Simon Donoghue Male 26 M40+ 6 Total Tri Training 00:24:49 35 00:05:20 79 03:05:20 44 00:03:18 60 01:41:34 22 05:20:19 30
409 Alfred Reed Male 27 MSEN 19 00:20:40 4 00:04:35 65 03:02:56 37 00:04:27 80 01:47:58 32 05:20:34 31
446 Michael Urban Male 28 MSEN 20 00:22:48 16 00:02:33 17 03:04:34 42 00:03:01 47 01:48:15 33 05:21:09 32
485 Caroline Charlton Female 5 FSEN 4 00:27:52 67 00:03:31 35 03:07:51 46 00:02:06 18 01:40:30 19 05:21:48 33
476 Robert Sion Quinn Male 29 M40+ 7 00:30:31 90 00:05:33 84 03:03:49 39 00:02:50 40 01:40:19 17 05:23:00 34
450 Russell Williams Male 30 M40+ 8 DC Triathlon 00:24:02 29 00:04:09 57 02:52:21 23 00:02:44 37 02:01:46 62 05:25:00 35
436 Jack Burman Male 31 MSEN 21 00:24:11 31 00:03:50 43 03:04:22 41 00:02:32 32 01:50:10 36 05:25:03 36
545 William Wolf Male 32 MSEN 22 00:30:28 89 00:05:51 88 02:46:25 12 00:04:02 74 01:58:26 54 05:25:10 37
491 Rachael Butcher Female 6 FSEN 5 Edinburgh Triathletes 00:21:31 11 00:02:12 10 03:09:45 51 00:03:34 66 01:48:51 35 05:25:51 38
451 Shane Owen Male 33 M40+ 9 Speedhub/TeamZoot 00:27:15 58 00:03:28 33 02:51:40 22 00:03:34 65 02:00:04 57 05:25:58 39
428 Torben Wood Male 34 M40+ 10 Ipswich Triathlon Club 00:23:59 26 00:03:21 31 03:00:54 35 00:03:09 50 01:55:11 47 05:26:32 40
495 Paul Quinn Male 35 M50+ 2 Ulverston Triathlon club 00:25:43 47 00:03:29 34 03:06:45 45 00:02:23 26 01:50:34 39 05:28:53 41
401 Darran Jugroop Male 36 M40+ 11 00:31:12 95 00:04:06 53 02:57:39 31 00:02:28 31 01:53:51 45 05:29:13 42
509 Christopher Hall Male 37 M50+ 3 Chorley Athletic and Triathlon Short Swim 00:14:42 00:04:07 03:06:14 00:03:37 02:01:37 05:30:15 43
472 Katie Rhodes Female 7 FSEN 6 00:27:00 57 00:04:37 68 03:13:03 56 00:02:50 42 01:43:15 27 05:30:44 44
493 Jonathan Davies Male 38 M60+ 2 Total Tri Training 00:29:56 86 00:05:10 76 02:59:12 34 00:03:12 53 01:57:51 52 05:35:18 45
513 Anthony Cullinane Male 39 M50+ 4 Short Swim 00:19:58 00:05:10 03:00:14 00:03:15 02:08:22 05:36:58 46
543 Luke Williams Male 40 MSEN 23 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:20:54 6 00:04:18 59 03:10:30 53 00:03:42 69 01:59:01 56 05:38:22 47
478 Jeremy Burton Male 41 MSEN 24 Worcester 00:27:58 71 00:04:45 71 03:08:32 48 00:05:03 84 01:52:13 41 05:38:29 48
444 Andrew Browne Male 42 MSEN 25 00:29:24 84 00:05:32 83 03:20:03 64 00:03:22 62 01:40:44 20 05:39:03 49
534 Marc Bradford Male 43 M40+ 12 1977 00:25:40 46 00:04:01 52 03:09:46 52 00:03:04 49 01:56:50 50 05:39:18 50
484 Claire Holliman Female 8 F40+ 2 Total Tri Training 00:21:51 13 00:03:12 28 03:21:59 67 00:02:26 29 01:50:24 38 05:39:50 51
458 Alice Mackie Female 9 FSEN 7 00:27:56 69 00:03:16 29 03:13:11 57 00:02:07 19 01:53:35 44 05:40:02 52
550 Jonathan Walsh Male 44 M40+ 13 Rossendale triathlon club 00:28:12 76 00:07:29 100 03:08:57 49 00:02:59 46 01:53:14 42 05:40:48 53
530 Julie Dala Female 10 F50+ 1 Chester Triathlon Club 00:22:55 18 00:02:20 13 03:17:18 62 00:01:56 14 01:57:13 51 05:41:40 54
535 John Robb Male 45 M50+ 5 Chester Triathlon Club 00:30:24 88 00:03:53 44 03:04:18 40 00:02:43 36 02:01:32 60 05:42:48 55
414 Mark Brammer Male 46 M40+ 14 00:30:03 87 00:04:33 64 03:08:13 47 00:03:40 68 01:56:41 49 05:43:07 56
427 Daniel Glover Male 47 M40+ 15 HMPPS Short Swim 00:33:35 00:17:54 03:01:06 00:02:04 01:50:05 05:44:42 57
510 Daniel Barnett Male 48 M40+ 16 00:25:12 40 00:05:06 73 03:25:04 73 00:03:13 56 01:46:48 30 05:45:20 58
480 Benjamin Stuart Male 49 MSEN 26 00:27:42 63 00:03:55 46 03:09:42 50 00:02:23 27 02:01:56 63 05:45:35 59
507 Marc Tiplady Male 50 M40+ 17 Clwb Beicio Bynea 00:21:21 8 00:04:18 58 03:04:43 43 00:03:44 70 02:12:17 78 05:46:21 60
522 Markus Frey Male 51 M50+ 6 00:31:07 93 00:04:38 69 03:17:15 61 00:01:55 13 01:53:23 43 05:48:16 61
549 Natalie Williams Female 11 FSEN 8 Rochdale Trialthlon club 00:27:28 62 00:04:35 66 03:14:27 58 00:03:19 61 02:00:35 58 05:50:23 62
457 Pippa Tanner Female 12 FU23 1 00:27:43 64 00:03:37 38 03:23:20 69 00:02:42 34 01:54:01 46 05:51:21 63
470 James Upton Male 52 M40+ 18 knutsford tri club 00:27:48 65 00:05:34 85 03:14:39 59 00:04:21 78 02:00:40 59 05:53:00 64
496 Rekha Hughes Female 13 FSEN 9 00:32:44 99 00:03:57 49 03:11:30 55 00:03:15 58 02:02:49 68 05:54:13 65
433 Andrew Newman Male 53 M50+ 7 Triathlon England 00:27:16 60 00:06:21 93 03:17:51 63 00:04:19 77 01:58:35 55 05:54:21 66
490 Ellie Lewis Female 14 FSEN 10 00:23:07 20 00:03:49 42 03:35:44 89 00:03:12 52 01:50:10 37 05:55:59 67
501 Pierce Madden Male 54 MSEN 27 00:25:03 37 00:05:20 78 03:29:40 78 00:06:03 98 01:55:12 48 06:01:17 68
405 Iain Arnison Male 55 M40+ 19 00:23:25 23 00:03:02 26 03:16:52 60 00:03:16 59 02:14:52 81 06:01:24 69
417 Alexandre Spiri Male 56 MSEN 28 00:25:16 42 00:03:57 48 03:27:50 77 00:02:03 17 02:02:51 69 06:01:54 70
547 Rhia Weston Female 15 FSEN 11 00:30:35 91 00:04:09 56 03:24:17 71 00:01:38 5 02:01:39 61 06:02:17 71
517 Alice Evans Female 16 FU23 2 Army Triathlon Association 00:28:36 82 00:04:08 55 03:23:58 70 00:04:31 81 02:03:37 70 06:04:47 72
411 Marc Mahoney Male 57 M40+ 20 Team Tribute 00:32:55 100 00:07:36 101 03:10:34 54 00:07:23 100 02:06:52 75 06:05:18 73
518 Richard Holbrough Male 58 MSEN 29 00:27:59 72 00:05:06 74 03:26:02 75 00:03:13 55 02:10:08 77 06:12:26 74
413 Diarmaid Macauley Male 59 M60+ 3 00:27:51 66 00:06:14 91 03:30:27 82 00:05:33 92 02:02:47 67 06:12:50 75
551 Stefan Pienkowski Male 60 MSEN 30 00:29:27 85 00:04:26 62 03:21:08 66 00:03:31 64 02:14:23 80 06:12:54 76
439 John Braithwaite Male 61 MSEN 31 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:25:38 44 00:04:39 70 03:24:23 72 00:04:10 76 02:14:20 79 06:13:07 77
487 Christian Foss Male 62 MSEN 32 00:26:18 52 00:03:18 30 03:35:17 88 00:03:14 57 02:05:31 73 06:13:37 78
502 Sarah Kipping Female 17 F40+ 3 00:25:59 50 00:04:23 60 03:21:03 65 00:02:56 45 02:19:24 88 06:13:43 79
462 Neil Sloan Male 63 M50+ 8 00:36:55 103 00:03:25 32 03:30:11 80 00:02:55 44 02:02:14 65 06:15:38 80
520 Alice Taylor Female 18 FSEN 12 00:27:55 68 00:06:44 97 03:36:24 90 00:02:46 39 02:03:41 71 06:17:28 81
526 David Cripps Male 64 M50+ 9 00:28:34 81 00:06:25 94 03:22:37 68 00:03:50 72 02:18:52 86 06:20:15 82
425 Thazi Wisudha-Edwards Male 65 MSEN 33 00:25:29 43 00:03:58 50 03:38:50 92 00:05:32 91 02:06:51 74 06:20:39 83
516 Alice Mackay Female 19 FU23 3 Tri Force 00:25:51 48 00:04:07 54 03:45:10 97 00:03:09 51 02:04:05 72 06:22:20 84
460 Liam Mcdonnell Male 66 M40+ 21 00:28:33 80 00:04:56 72 03:25:40 74 00:03:48 71 02:20:16 89 06:23:11 85
508 Iain Weaver Male 67 M40+ 22 00:25:12 41 01:08:45 105 0 0 04:49:39 101 06:23:35 86
461 Gavin Toulson Male 68 M40+ 23 Bassetlaw Triathlon Club 00:24:20 33 00:03:31 36 03:27:29 76 00:02:54 43 02:26:23 92 06:24:36 87
465 Tom Pritchard Male 69 MSEN 34 00:24:01 27 00:05:30 82 03:30:34 83 00:05:57 97 02:19:04 87 06:25:03 88
541 Joanne Parker-Stirling Female 20 FSEN 13 Teme Leisure Tri Club 00:25:38 45 00:04:32 63 03:35:05 87 00:04:22 79 02:16:03 84 06:25:38 89
538 Sarah Cassidy Female 21 FSEN 14 00:28:00 73 00:03:55 47 03:34:41 86 00:05:45 94 02:15:23 82 06:27:43 90
404 Gareth Evans Male 70 M60+ 4 00:30:55 92 00:05:07 75 03:31:49 84 00:03:25 63 02:16:39 85 06:27:54 91
463 Rhys Roberts Male 71 MSEN 35 00:25:04 38 00:03:59 51 03:36:26 91 00:04:07 75 02:25:33 91 06:35:07 92
482 Sarah Quinlan Female 22 FSEN 15 00:28:06 74 00:06:03 90 03:41:47 94 00:03:57 73 02:15:41 83 06:35:31 93
447 Joseph White Male 72 MSEN 36 00:27:15 59 00:06:20 92 03:47:34 98 00:05:54 96 02:09:07 76 06:36:10 94
426 Stuart Blacklock Male 73 M50+ 10 00:24:08 30 00:08:09 102 03:33:50 85 00:09:18 102 02:22:40 90 06:38:03 95
453 Tim Orr Male 74 MSEN 37 00:28:38 83 00:02:57 23 03:30:05 79 00:02:20 24 02:37:55 95 06:41:53 96
515 Audrey Morris Female 23 F40+ 4 JBR tri club 00:27:57 70 00:05:51 89 03:30:20 81 00:07:15 99 02:40:44 96 06:52:04 97
448 David Lawton Male 75 M40+ 24 MerseyTri 00:35:22 101 00:05:43 87 03:42:50 95 00:05:39 93 02:28:37 93 06:58:09 98
403 Nic Clifton Male 76 M40+ 25 Rugby Triathlon Club 00:31:21 96 00:06:36 96 03:44:34 96 00:04:31 82 02:33:34 94 07:00:35 99
430 Brandon Carr Male 77 MU23 1 00:40:05 104 00:09:11 103 04:15:49 101 00:07:31 101 02:02:04 64 07:14:37 100