Showing 1 to 100 of 249 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position 1.2k to go Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
246 Russell Bentley Male 1 M40+ 1 Eryri 00:34:13 1 01:07:40 1 01:11:51 1 01:11:50 1
428 Ifan Dafydd Male 2 MSEN 1 00:34:56 3 01:09:16 2 01:13:42 2 01:13:41 2
200 Michael Young Male 3 MU11 1 West Cheshire AC 00:34:55 2 01:09:35 3 01:13:58 3 01:13:57 3
6 Oliver Blake Male 4 MSEN 2 Oswestry Olympians 00:35:45 4 01:10:52 4 01:15:26 4 01:15:25 4
421 Rhys Jones Male 5 MSEN 3 00:36:09 5 01:12:40 5 01:17:19 5 01:17:17 5
263 Lewis Jones Male 6 MSEN 4 00:36:41 6 01:12:52 6 01:17:25 6 01:17:21 6
407 Jack Bywater Male 7 MSEN 5 00:37:11 8 01:13:38 7 01:18:07 7 01:18:06 7
234 Andrew Taylor Male 8 MSEN 6 Lonely Goat RC 00:37:10 7 01:14:21 8 01:19:10 8 01:19:09 8
124 Michael Logue Male 9 MSEN 7 00:37:51 9 01:15:20 9 01:19:59 9 01:19:57 9
115 Robert Wood Male 10 MSEN 8 00:38:29 11 01:15:39 10 01:20:21 10 01:20:19 10
103 Steven London Male 11 MSEN 9 00:38:22 10 01:16:44 11 01:21:34 11 01:21:30 11
304 Paul Veitch Male 12 M50+ 1 Cambridge & Coleridge 00:39:46 12 01:18:49 12 01:24:01 12 01:23:58 12
66 Arthur Connell Male 13 MSEN 10 Total Tri Training 00:39:58 13 01:20:38 13 01:26:13 13 01:26:11 13
58 Nicholas Hall Male 14 MSEN 11 00:40:41 14 01:22:57 14 01:28:25 14 01:28:23 14
71 Ian Simmonds Male 15 M40+ 2 00:43:40 21 01:23:28 15 01:28:37 15 01:28:27 15
410 Jonny Hamond Male 16 MSEN 12 00:43:15 20 01:24:04 18 01:28:51 16 01:28:50 16
275 Fiona Carter Female 1 F50+ 1 00:43:12 18 01:23:58 16 01:28:57 17 01:28:50 17
370 Owain James Male 17 MSEN 13 Total tri Training 00:43:13 19 01:24:03 17 01:28:59 18 01:28:56 18
269 Sean Britton Male 18 MSEN 14 Mersey Tri 00:43:03 17 01:24:05 19 01:29:13 19 01:29:11 19
121 Simon Haddad Male 19 MSEN 15 00:43:01 16 01:24:05 20 01:29:18 20 01:29:14 20
14 Alan Bryson Male 20 M40+ 3 GOG 00:42:30 15 01:26:30 21 01:31:49 21 01:31:46 21
426 Neil Walker Male 21 M40+ 4 00:44:33 24 01:26:57 23 01:31:52 22 01:31:51 22
77 Paul Faithfull Male 22 M50+ 2 00:44:36 25 01:26:57 22 01:31:54 23 01:31:52 23
64 Nathan Hunter Male 23 MSEN 16 00:43:50 22 01:27:24 24 01:32:32 24 01:32:30 24
151 Robert Brown Male 24 M40+ 5 00:45:12 31 01:28:07 26 01:33:24 25 01:33:19 25
341 Brett Spivey Male 25 M60+ 1 00:45:24 34 01:28:03 25 01:33:29 26 01:33:27 26
311 Gethin Powell Male 26 MSEN 17 Pontypridd Roadents AC 00:45:10 30 01:28:20 28 01:33:34 27 01:33:31 27
276 Charlotte Broadhurst Female 2 FSEN 1 Croft Ambrey Running Club 00:45:08 29 01:28:19 27 01:33:36 28 01:33:33 28
180 Goronwy Hughes Male 27 M40+ 6 Rhedwyr hebog runners 00:43:58 23 01:28:31 29 01:34:14 29 01:34:11 30
336 Sam Chilvers Male 28 MSEN 18 00:44:46 26 01:28:36 30 01:34:28 30 01:34:02 29
294 Benjamin Day Male 29 MSEN 19 00:45:26 35 01:29:09 31 01:34:58 31 01:34:49 31
178 Harry Richards Male 30 MSEN 20 00:45:07 28 01:30:25 34 01:36:00 32 01:35:57 32
101 Max Lilley Male 31 MSEN 21 00:45:06 27 01:30:25 33 01:36:04 33 01:36:00 33
423 Tom Partridge Male 32 M50+ 3 00:45:14 32 01:30:04 32 01:36:16 34 01:36:06 34
337 Damian Sidnell Male 33 M60+ 2 Aberystwyth 00:45:20 33 01:30:47 35 01:36:37 35 01:36:28 35
183 Jacko . Male 34 MSEN 22 00:45:44 37 01:31:00 36 01:37:27 36 01:37:16 37
157 Nick Dunning Male 35 MSEN 23 00:46:54 44 01:31:56 38 01:37:30 37 01:37:14 36
425 Lee Booth Male 36 M50+ 4 00:46:08 39 01:32:02 39 01:37:45 38 01:37:36 38
130 Adam Dutton Male 37 M50+ 5 00:45:43 36 01:31:53 37 01:37:54 39 01:37:43 39
42 Jonathan Howe Male 38 M50+ 6 00:46:40 42 01:32:38 41 01:38:06 40 01:38:04 40
420 James Keay Male 39 M40+ 7 00:47:13 47 01:32:33 40 01:38:14 41 01:38:06 41
252 Kate Thorpe Female 3 FSEN 2 00:46:47 43 01:33:03 42 01:39:13 42 01:38:53 42
227 Rhodri Thomas Male 40 MSEN 24 00:46:59 45 01:33:42 43 01:39:24 43 01:39:11 43
62 Paul Bayliss Male 41 MSEN 25 00:45:54 38 01:34:29 44 01:40:34 44 01:40:31 44
215 James Igoe Male 42 M40+ 8 00:47:33 49 01:35:09 46 01:41:10 45 01:41:01 45
257 Chris Blake Male 43 M40+ 9 Knutsford Tri-club 00:46:13 41 01:35:29 48 01:41:14 46 01:41:07 46
412 Chris Sorsby Male 44 M50+ 7 00:46:09 40 01:34:48 45 01:41:39 47 01:41:26 47
432 Michael Standing Male 45 M50+ 8 00:48:33 58 01:35:56 50 01:41:50 48 01:41:40 48
109 Richard Hoey Male 46 MSEN 26 00:47:00 46 01:35:12 47 01:41:52 49 01:41:47 50
313 Ellen Sharpe Female 4 FSEN 3 Chapel Allerton Runners 00:48:28 56 01:35:49 49 01:41:54 50 01:41:42 49
108 Leighton Newell Male 47 M40+ 10 00:48:47 61 0 01:42:29 51 01:42:14 52
349 Rob Prescott Male 48 M40+ 11 hinckley running club 00:48:03 52 01:36:30 51 01:42:31 52 01:42:26 55
158 Toni Jones Male 49 M40+ 12 00:48:12 54 01:36:37 52 01:42:34 53 01:42:23 53
265 Calum Urquhart Male 50 M50+ 9 00:49:17 68 01:36:39 53 01:42:35 54 01:42:13 51
224 George Cosgrove Male 51 MSEN 27 Edwina charitable trust 00:49:37 73 01:37:17 57 01:42:47 55 01:42:44 56
274 Ben Greaves Male 52 MSEN 28 00:49:53 78 01:37:25 59 01:42:51 56 01:42:24 54
415 Gary Martin Male 53 M50+ 10 00:49:47 76 01:37:13 55 01:43:10 57 01:42:45 57
272 James Pullicino Male 54 MSEN 29 00:48:44 60 01:37:17 56 01:43:24 58 01:43:21 59
11 Mark Halliwell Male 55 M50+ 11 00:47:34 50 01:37:21 58 01:43:30 59 01:43:23 60
277 Harry Rippon Male 56 MSEN 30 00:49:53 77 01:37:26 60 01:43:37 60 01:43:10 58
356 Kate Burrows Female 5 FSEN 4 00:49:27 70 01:37:42 62 01:43:40 61 01:43:35 62
190 Rhys Williams Male 57 M40+ 13 00:48:00 51 01:37:47 63 01:43:54 62 01:43:49 64
380 Huw Roberts Male 58 MSEN 31 00:47:19 48 01:36:40 54 01:43:55 63 01:43:33 61
406 Harry Earnshaw Male 59 MSEN 32 00:49:11 65 01:37:37 61 01:44:04 64 01:43:39 63
267 Lynne Ervine Female 6 F40+ 1 00:50:00 80 01:37:55 65 01:44:07 65 01:43:50 65
213 Dan Falshaw Male 60 M40+ 14 00:49:16 67 01:37:54 64 01:44:15 66 01:43:52 66
439 Emlyn Berg Male 61 M40+ 15 00:50:19 84 01:38:25 68 01:44:16 67 01:44:08 67
40 Gemma Kelly Female 7 FSEN 5 Chester Tri 00:50:00 79 01:38:33 69 01:44:29 68 01:44:13 68
291 Toby Parsons Male 62 MSEN 33 00:50:36 87 01:38:46 70 01:44:48 69 01:44:35 69
427 Helmut Hardt Male 63 M50+ 12 00:48:44 59 01:38:23 67 01:44:54 70 01:44:45 71
416 Ben Hood Male 64 M50+ 13 00:49:44 75 01:38:47 71 01:44:59 71 01:44:51 72
418 Henry Martin-Smith Male 65 MSEN 34 00:50:12 83 01:38:48 72 01:45:00 72 01:44:42 70
302 Bev Southworth Female 8 F40+ 2 00:50:40 88 01:38:57 73 01:45:14 73 01:45:02 74
240 Nick Hine Male 66 M50+ 14 00:49:18 69 01:39:03 75 01:45:17 74 01:45:03 75
41 Richard Hill Male 67 M50+ 15 Team New2Tri 00:48:47 62 01:38:21 66 01:45:18 75 01:44:57 73
413 Ben Sion Scott Male 68 MSEN 35 00:49:07 64 01:38:59 74 01:45:29 76 01:45:18 76
63 Bethany Mercer Female 9 FSEN 6 00:48:33 57 01:39:13 77 01:45:31 77 01:45:20 77
44 Lona Roberts Female 10 FSEN 7 Abergele Harriers 00:49:15 66 01:39:09 76 01:45:44 78 01:45:41 78
167 Tammy Lee Female 11 F40+ 3 00:50:10 82 01:39:45 78 01:46:03 79 01:45:57 79
429 Jonathon Lane Male 69 MSEN 36 00:54:24 123 01:41:04 84 01:46:43 80 01:46:28 80
345 Charles Jones Male 70 M50+ 16 00:48:21 55 01:39:56 79 01:46:58 81 01:46:51 82
278 Darren Vaughan Male 71 M40+ 16 00:50:31 85 01:40:54 83 01:46:59 82 01:46:38 81
142 Nick Lamb Male 72 M40+ 17 00:49:30 72 01:40:02 80 01:47:05 83 01:46:57 83
299 James England Male 73 M50+ 17 00:48:50 63 01:40:08 81 01:47:05 84 01:46:58 84
32 Elen Roberts Female 12 FSEN 8 GOG Triathlon Club 00:49:27 71 01:40:25 82 01:47:13 85 01:47:09 85
82 Steven Walker Male 74 M50+ 18 Chester Triathlon Club 00:50:02 81 01:41:16 86 01:47:41 86 01:47:38 87
375 Phil Manson Male 75 M40+ 18 00:52:57 101 01:41:42 87 01:47:43 87 01:47:23 86
160 Katie Earl Female 13 F40+ 4 00:50:41 89 01:41:06 85 01:47:52 88 01:47:40 88
65 Sera Moore Female 14 FSEN 9 00:51:44 92 01:43:11 88 01:49:25 89 01:49:21 89
308 Steve Wilson Male 76 M60+ 3 Ramsbottom running club 00:53:10 108 01:43:31 91 01:49:59 90 01:49:53 90
173 Tomina Kirkman Female 15 FSEN 10 00:51:17 90 01:43:29 90 01:50:21 91 01:50:14 92
51 Carl Dunn Male 77 M50+ 19 00:54:06 118 01:44:42 99 01:50:27 92 01:50:08 91
285 Mehdi El-Radhi Male 78 M40+ 19 00:53:04 105 01:43:56 93 01:50:35 93 01:50:17 94
295 Felicity Marley-Shaw Female 16 FSEN 11 00:52:56 100 01:44:20 94 01:50:38 94 01:50:15 93
1 Matthew Chambers Male 79 MSEN 37 00:50:34 86 01:43:27 89 01:50:47 95 01:50:39 96
409 Ella Butler Female 17 FSEN 12 00:53:06 107 01:44:25 96 01:50:53 96 01:50:35 95
344 Dan Kinghorn Male 80 M60+ 4 00:49:42 74 01:43:35 92 01:51:04 97 01:50:59 98
162 Adrian Mackie Male 81 M60+ 5 00:52:05 94 01:44:21 95 01:51:10 98 01:50:55 97
60 Sarka Jeremic Female 18 F40+ 5 Total Tri Training 00:52:24 96 01:44:47 100 01:51:21 99 01:51:15 99
343 David Leigh Male 82 MSEN 38 00:51:42 91 01:44:28 97 01:51:22 100 01:51:16 100