Showing 1 to 100 of 217 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Turnaround Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
403 Russell Bentley Male 1 M40+ 1 ERYRI HARRIERS 00:49:21 1 01:18:18 1 01:18:18 1
773 James Logue Male 2 M50+ 1 CALDER VALLEY FELL RUNNERS 00:53:40 2 01:24:30 2 01:24:29 2
401 Jonathan Kettle Male 3 M40+ 2 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:54:55 3 01:28:30 3 01:28:30 3
525 Darren Ould Male 4 MOPEN 1 MYNYDDWYR DE CYMRU 00:56:46 4 01:30:11 4 01:30:10 4
765 Finn Smith Male 5 MOPEN 2 00:57:40 5 01:30:14 5 01:30:11 5
493 Tom Webb Male 6 MOPEN 3 00:58:44 8 01:32:01 6 01:31:50 6
647 Brent Nile Male 7 MOPEN 4 00:57:42 6 01:32:09 7 01:32:08 7
707 Andy Dean Male 8 M40+ 3 TORFAEN RUNNERS 00:58:04 7 01:32:32 8 01:32:30 8
714 Claire Walton Female 1 FOPEN 1 00:59:16 10 01:33:59 9 01:33:58 9
792 Nathan Pritchard Male 9 MOPEN 5 01:00:01 12 01:34:19 10 01:34:16 10
550 Ross Unthank Male 10 MOPEN 6 00:58:51 9 01:34:54 11 01:34:39 11
464 Thomas Pruden Male 11 MOPEN 7 01:01:50 19 01:35:15 12 01:35:06 12
517 Karl Dickenson Male 12 MOPEN 8 LONELY GOAT RC 01:00:27 15 01:35:31 13 01:35:29 13
693 Iwan Evans Male 13 MOPEN 9 DENBIGH HARRIERS 01:01:32 18 01:36:23 14 01:36:17 14
409 Warren Mcnally Male 14 M40+ 4 PENSBY RUNNERS 01:00:17 14 01:36:29 15 01:36:26 15
674 Joseph King Male 15 M40+ 5 00:59:57 11 01:36:44 16 01:36:43 17
615 Sion O'neil Male 16 M40+ 6 01:01:22 17 01:36:51 17 01:36:48 18
417 Kevan Hinett Male 17 M50+ 2 01:01:13 16 01:37:16 18 01:37:13 19
767 Robert Mansell Male 18 M40+ 7 01:00:02 13 01:37:28 19 01:37:25 20
712 Tim Lamberton Male 19 M40+ 8 01:02:22 20 01:38:01 20 01:37:51 21
456 Stephen Bozier Male 20 M40+ 9 NORTH WALES ROAD RUNNERS 01:02:33 22 01:39:04 21 01:39:02 22
709 Liz Mahon Female 2 FOPEN 2 01:02:39 23 01:40:01 22 01:39:58 23
787 Lee Mahon Male 21 M40+ 10 UTS RUNNING CLUB 01:02:26 21 01:40:01 23 01:39:58 24
578 Joseph Matthews Male 22 M40+ 11 BETSI RUNAWAYS 01:03:07 25 01:40:05 24 01:39:59 25
515 Lee Hubert Male 23 M40+ 12 LONELY GOAT RC 01:03:01 24 01:41:23 25 01:41:19 26
740 Eleanor Ashcroft Female 3 FOPEN 3 DENBIGH HARRIERS 01:03:59 28 01:41:33 26 01:41:31 28
11008 Matthew White Male 24 MOPEN 10 01:04:53 30 01:41:35 27 01:41:25 27
769 Laura Jarman Female 4 FOPEN 4 CHORLTON RUNNERS 01:03:52 27 01:42:30 28 01:42:26 29
656 Math Llwyd Male 25 MOPEN 11 ERYRI HARRIERS 01:03:32 26 01:43:18 29 01:43:13 30
443 James Watt Male 26 MOPEN 12 DERWENT RUNNERS (DERBY) 01:05:17 31 01:43:33 30 01:43:27 31
689 Paul Ingram Male 27 M40+ 13 01:06:09 37 01:44:17 31 01:44:12 33
630 Griff Roberts Male 28 MOPEN 13 MENAI TRACK AND FIELD 01:08:09 50 01:44:29 32 01:44:02 32
435 Toby Smith Male 29 MOPEN 14 01:04:13 29 01:45:02 33 01:45:01 35
457 Simon Fletcher Male 30 M50+ 3 01:06:47 40 01:45:03 34 01:44:53 34
513 Stefano Danieli Male 31 M50+ 4 01:05:59 33 01:45:10 35 01:45:03 36
771 Stephen Rookes Male 32 M50+ 5 FETCH EVERYONE RC 01:06:01 34 01:45:14 36 01:45:13 37
789 Hayley Fairclough Female 5 FOPEN 5 LIVERPOOL RC 01:06:03 35 01:45:46 37 01:45:40 38
548 Peter Holmes Male 33 M40+ 14 WHITCHURCH WHIPPETS 01:05:50 32 01:45:52 38 01:45:46 39
484 Rob Donald Male 34 MOPEN 15 CHORLTON RUNNERS 01:06:59 41 01:46:02 39 01:45:57 41
737 Chris Morris Male 35 MOPEN 16 01:06:15 38 01:46:17 40 01:45:54 40
465 Ryan Hand Male 36 MOPEN 17 01:08:03 48 01:46:25 41 01:46:17 42
701 Fiona Dutton Female 6 F40+ 1 01:07:25 44 01:46:32 42 01:46:29 45
774 Siôn Gwyn Male 37 MOPEN 18 01:06:08 36 01:46:33 43 01:46:28 43
485 Ollie Jones Male 38 MOPEN 19 BEAUMARIS TOWN ROAD RUNNERS 01:06:35 39 01:46:33 44 01:46:28 44
782 Radu Bogdan Zah Male 39 MOPEN 20 01:10:58 64 01:47:28 45 01:47:10 46
706 Paul Archer Male 40 M60+ 1 01:07:55 47 01:48:38 46 01:48:34 47
668 Helen Murray Female 7 FOPEN 6 KNUTSFORD TRI CLUB 01:08:25 51 01:48:41 47 01:48:37 49
442 Paul Robertson Male 41 M60+ 2 WIRRAL VIKINGS/ RACING TEAM 01:07:46 45 01:48:51 48 01:48:35 48
655 Craig Rutter Male 42 MOPEN 21 GOG TRIATHLON CLUB 01:07:06 42 01:49:36 49 01:49:14 50
601 Jodie Adamson Female 8 FOPEN 7 HORWICH RMI HARRIERS 01:08:07 49 01:49:54 50 01:49:49 51
586 Laura Telford Male 43 MOPEN 22 01:07:08 43 01:50:23 51 01:50:17 52
741 Paul Jenkins Male 44 M40+ 15 01:07:46 46 01:50:32 52 01:50:21 53
753 Lizzie Irvine Female 9 FOPEN 8 GOG TRIATHLON CLUB 01:09:25 54 01:50:52 53 01:50:46 55
703 Bob Hind Male 45 M60+ 3 CYBI STRIDERS 01:08:55 52 01:50:53 54 01:50:48 56
594 Anna Woolgar Female 10 F40+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:09:31 55 01:51:13 55 01:50:54 57
631 Michael Henderson Male 46 M50+ 6 01:10:24 57 01:51:15 56 01:50:38 54
766 Alec Everitt Male 47 MOPEN 23 01:10:51 62 01:51:51 57 01:51:38 58
470 Gwyds Thomas-Pugh Male 48 MOPEN 24 RHEDWYR HEBOG RUNNERS 01:08:56 53 01:52:29 58 01:52:15 59
681 Nicola Simpson Female 11 FOPEN 9 01:10:56 63 01:52:32 59 01:52:26 60
616 Kase Lewis Clark Male 49 MOPEN 25 01:12:01 69 01:52:39 60 01:52:30 61
628 Rob Price Male 50 MOPEN 26 01:10:03 56 01:52:44 61 01:52:33 62
562 Mr.colin Shore Male 51 M40+ 16 01:11:16 65 01:53:00 62 01:52:48 63
761 Gary Martin Male 52 M50+ 7 01:12:27 73 01:53:17 63 01:52:59 64
556 Adam Chilton Male 53 M40+ 17 TRAWDEN AC 01:11:59 68 01:53:40 64 01:53:24 66
670 Gemma Kelly Female 12 FOPEN 10 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:10:39 58 01:53:41 65 01:53:23 65
661 Will Wooldridge Male 54 M40+ 18 01:12:26 72 01:54:25 66 01:54:10 67
407 Daniel Robbins Male 55 M40+ 19 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:10:48 60 01:54:36 67 01:54:18 68
521 Paula Reynolds Female 13 F40+ 3 OSWESTRY OLYMPIANS 01:12:16 70 01:54:40 68 01:54:25 70
676 Elen Iorwerth Female 14 FOPEN 11 01:13:57 77 01:54:46 69 01:54:22 69
536 Jo Grandfield Female 15 F50+ 1 WHITCHURCH WHIPPETS 01:11:57 67 01:54:53 70 01:54:46 71
478 Jody Parker Female 16 FOPEN 12 01:11:50 66 01:55:10 71 01:54:55 72
524 Julie Davies Female 17 F40+ 4 OSWESTRY OLYMPIANS 01:12:25 71 01:55:30 72 01:55:14 73
715 Rob Massam Male 56 MOPEN 27 01:12:32 74 01:55:41 73 01:55:32 74
438 John Bassett Male 57 M50+ 8 WALLASEY AC 01:10:47 59 01:56:16 74 01:56:00 75
775 Katherine Gregson Female 18 FOPEN 13 01:14:05 78 01:56:24 75 01:56:06 76
494 Al Wathan Male 58 M60+ 4 01:10:49 61 01:56:35 76 01:56:33 77
509 Nicholas Allen Male 59 M40+ 20 01:13:16 76 01:57:08 77 01:56:54 79
542 Harry Curbishley Male 60 MOPEN 28 01:14:07 79 01:57:10 78 01:56:48 78
784 Rob Laing Male 61 M40+ 21 01:14:32 84 01:57:28 79 01:57:11 80
760 Stephen Bennett Male 62 M60+ 5 NORTH DEVON RR 01:13:06 75 01:57:31 80 01:57:12 81
537 John Farrell Male 63 M50+ 9 01:14:13 81 01:58:10 81 01:57:48 82
598 Mike Snell Male 64 M60+ 6 01:14:42 86 01:59:08 82 01:58:31 83
788 Leigh Jenkins Female 19 FOPEN 14 CHESTER TRIATHLON CLUB 01:16:37 95 01:59:10 83 01:58:51 84
522 Steffan Davies Male 65 MOPEN 29 01:17:14 100 01:59:40 84 01:59:05 85
726 Kevin Coakley Male 66 M40+ 22 01:14:45 87 01:59:42 85 01:59:31 86
743 Simon Franks Male 67 M40+ 23 01:14:12 80 02:00:03 86 01:59:52 89
730 Owain Evans Male 68 MOPEN 30 01:18:42 111 02:00:08 87 01:59:35 87
717 Tony Whilding Male 69 MOPEN 31 01:15:01 89 02:00:31 88 02:00:22 91
690 Joanna Robotham Female 20 F40+ 5 MERSEY-TRI 01:16:37 94 02:00:42 89 02:00:33 92
11009 Richard White Male 70 M50+ 10 01:18:42 110 02:00:54 90 02:00:20 90
705 Tracie Lack Female 21 F50+ 2 01:15:55 93 02:01:14 91 02:01:07 94
488 Christopher Williams Male 71 M60+ 7 COLWYN BAY AAC 01:14:30 83 02:01:14 92 02:01:00 93
427 Jessica Dean Female 22 FOPEN 15 01:14:19 82 02:01:22 93 02:01:12 95
428 James Dean Male 72 M50+ 11 01:14:41 85 02:01:29 94 02:01:18 96
702 Sarah Hodgson Female 23 F40+ 6 01:16:37 96 02:01:34 95 02:01:24 97
540 Sallyann Oneil Female 24 F40+ 7 DEESTRIDERS RC 01:15:51 92 02:01:48 96 02:01:31 98
710 Vic Izzy Owens Female 25 FOPEN 16 01:18:13 105 02:02:52 97 02:02:44 99
711 Sebastian Treloar Male 73 MOPEN 32 01:18:14 106 02:02:53 98 02:02:45 100
529 Joanna Ledson Female 26 FOPEN 17 01:14:52 88 02:03:14 99 01:59:42 88
518 Darren Ingham Male 74 M40+ 24 01:16:43 97 02:03:26 100 02:03:11 102