Showing 1 to 100 of 145 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
115 Rhys Jones Male 1 MSEN 1 00:02:22 2 00:23:57 1 00:23:56 1
302 Rhys Harries Male 2 MSEN 2 00:02:42 13 00:25:01 2 00:24:54 2
272 Matthew Evanson Male 3 MSEN 3 00:02:34 7 00:25:05 3 00:25:03 3
248 Andy Dunkerley Male 4 MSEN 4 00:02:30 5 00:25:06 4 00:25:04 4
355 Michael Doyle Male 5 MSEN 5 00:02:33 6 00:25:27 5 00:25:26 5
194 Paul Blakemore Male 6 MSEN 6 Wigan Phoenix 00:02:46 16 00:26:19 6 00:26:17 6
253 Simon Lewis Male 7 M50+ 1 Telford Harriers 00:02:29 4 00:26:30 7 00:26:29 7
33 Paul Weall Male 8 M40+ 1 Wigan Phoenix 00:02:35 9 00:26:43 8 00:26:41 8
206 Michael Waring Male 9 M50+ 2 Chester Triathlon Club 00:02:40 11 00:27:01 9 00:26:59 9
113 Sophie Pilkington Female 1 FSEN 1 Red Rose RRC 00:02:40 10 00:27:10 10 00:27:09 12
262 Richard Hunter Male 10 M40+ 2 Shropshire Shufflers 00:02:52 19 00:27:10 11 00:27:05 10
297 Aaron Carpenter Male 11 MU23 1 00:03:19 35 00:27:22 12 00:27:08 11
222 Andy Megarrell Male 12 M40+ 3 00:03:06 23 00:27:30 13 00:27:29 13
251 Nicholas Dobson Male 13 MSEN 7 Westbury Harriers 00:02:35 8 00:27:47 14 00:27:45 14
56 Richard Cheney Male 14 MSEN 8 00:02:42 15 00:27:55 15 00:27:49 15
264 Ryan Mewis Male 15 MSEN 9 00:03:11 28 00:28:08 16 00:28:02 16
292 Luke Robertson Male 16 MSEN 10 00:02:19 1 00:28:19 17 00:28:18 17
224 Mark Lysons Male 17 M40+ 4 00:03:13 30 00:28:29 18 00:28:20 18
24 Damon John Male 18 MSEN 11 Lonely Goat RC 00:03:00 21 00:28:45 19 00:28:42 19
100 Adam Williams Male 19 M40+ 5 Buckley RC 00:03:19 34 00:29:05 20 00:28:57 20
182 David Christie Male 20 M40+ 6 00:02:42 12 00:29:12 21 00:29:09 21
328 Brendan Downing Male 21 MSEN 12 00:03:27 41 00:29:19 22 00:29:13 22
268 Gemma Kelly Female 2 FSEN 2 Chester Triathlon Club 00:03:18 33 00:29:45 23 00:29:42 24
239 Andrew Booth Male 22 M40+ 7 00:02:51 18 00:29:45 24 00:29:40 23
12 Karl Wainwright Male 23 MSEN 13 00:03:20 36 00:30:04 25 00:30:02 25
278 Margot Saher Female 3 F40+ 1 00:03:29 42 00:30:16 26 00:30:13 26
244 Francis Mccoy Male 24 M40+ 8 00:02:47 17 00:30:28 27 00:30:24 27
267 Jamie Mclellan Male 25 M40+ 9 00:03:08 25 00:30:35 28 00:30:27 28
356 Jamie Williams Male 26 MU23 2 00:02:54 20 00:30:43 29 00:30:31 29
110 Chris Scott-Combes Male 27 MSEN 14 00:02:29 3 00:30:49 30 00:30:46 30
36 Jon Dawson Male 28 M50+ 3 00:03:08 26 00:31:04 31 00:30:57 31
349 Leslie Ritchie Male 29 M60+ 1 Shropshire Shufflers 00:03:37 58 00:31:24 32 00:31:20 32
333 Laura Lewis Female 4 F40+ 2 Accrington Road Runners 00:03:37 57 00:31:32 33 00:31:25 33
8 Gerwyn Ephraim Male 30 M40+ 10 00:03:01 22 00:31:33 34 00:31:30 34
285 Marcus Griffith Male 31 M40+ 11 00:03:14 31 00:31:35 35 00:31:34 35
265 Ruth Mewis Female 5 F40+ 3 Lancaster and Morecambe Athlet 00:03:41 67 00:31:45 36 00:31:40 36
35 Tom Banks Male 32 M50+ 4 00:03:40 64 00:31:56 37 00:31:44 37
279 Daniel Mason Male 33 MSEN 15 00:03:53 76 00:32:04 38 00:31:55 38
327 Alan Thorpe-Downey Male 34 M50+ 5 00:03:15 32 00:32:07 39 00:32:03 39
310 Laurie Anderson Male 35 M60+ 2 00:03:35 54 00:32:10 40 00:32:06 40
263 Gareth Thomas Male 36 MSEN 16 00:02:42 14 00:32:28 41 00:32:26 42
256 James Farthing Male 37 M40+ 12 00:03:32 49 00:32:35 42 00:32:22 41
315 Kieran Potter Male 38 MSEN 17 00:03:20 37 00:32:47 43 00:32:44 43
347 Rick Hill Male 39 M40+ 13 00:03:09 27 00:32:51 44 00:32:49 44
351 Robin Chebsey Male 40 M50+ 6 Telford Harriers 00:03:24 40 00:32:56 45 00:32:51 46
217 Mark Libby Male 41 MSEN 18 00:03:56 78 00:33:05 46 00:32:50 45
21 Peter Robinson Male 42 M60+ 3 00:03:32 50 00:33:08 47 00:33:05 48
112 Milly Cole Female 6 FSEN 3 00:03:31 45 00:33:08 48 00:33:03 47
300 Jayne Ashe Female 7 FSEN 4 00:03:31 44 00:33:30 49 00:33:23 49
352 Jake Williams Male 43 MSEN 19 00:03:48 71 00:33:35 50 00:33:25 50
187 Ian Jones Male 44 M60+ 4 Penny Lane Striders 00:03:40 63 00:33:54 51 00:33:45 51
229 Joseph Garland Male 45 M40+ 14 00:03:12 29 00:34:12 52 00:34:08 52
314 Shannon Booth Female 8 FSEN 5 00:03:22 38 00:34:14 53 00:34:10 53
309 Gareth Catherall Male 46 M40+ 15 00:03:32 47 00:34:17 54 00:34:11 54
68 Paul Mallanaphy Male 47 M40+ 16 00:03:49 72 00:34:20 55 00:34:12 55
105 Lon Hooson Male 48 M40+ 17 00:03:34 53 00:34:36 56 00:34:27 56
175 Laura Parkin Female 9 F40+ 4 Didsbury Runners 00:03:35 55 00:34:37 57 00:34:31 58
325 Nick Cason Male 49 M40+ 18 00:04:05 89 00:34:40 58 00:34:28 57
350 Rob Southwood Male 50 M40+ 19 00:03:58 81 00:34:45 59 00:34:35 59
348 Ken Connor Male 51 M50+ 7 Widnes Running Club 00:03:58 80 00:34:50 60 00:34:43 60
165 Lloyd Williams Male 52 M40+ 20 00:03:46 69 00:34:54 61 00:34:45 61
233 Robert Gregory Male 53 M40+ 21 00:03:34 52 00:34:59 62 00:34:51 62
242 joe stephenson Male 54 MSEN 20 Nantwich Running Club 00:03:40 65 00:35:03 63 00:34:54 63
163 Heidi Jones Female 10 F50+ 1 00:03:44 68 00:35:06 64 00:35:01 66
266 Tom Tait Male 55 MSEN 21 00:03:46 70 00:35:07 65 00:34:58 65
303 David Rogers Male 56 M40+ 22 Maverick Run Project 00:04:07 90 00:35:09 66 00:34:57 64
316 Dale Booth Male 57 M50+ 8 00:03:54 77 00:35:13 67 00:35:08 67
294 Angela Hoyland Female 11 F40+ 5 00:04:10 94 00:35:23 68 00:35:09 68
318 Ann Claire Jones Female 12 F50+ 2 Prestatyn Running Club 00:04:04 87 00:35:27 69 00:35:15 69
73 Thomas Beard Male 58 MSEN 22 00:03:24 39 00:35:37 70 00:35:30 70
227 steven carmody Male 59 M40+ 23 00:03:38 60 00:35:47 71 00:35:43 72
346 Erin Mitchelmore Female 13 FU23 1 00:03:40 66 00:35:48 72 00:35:44 73
357 Nicolas Smith Male 60 MSEN 23 00:03:52 74 00:35:56 73 00:35:42 71
329 Lizzie Goodaire Female 14 FSEN 6 00:03:38 61 00:36:00 74 00:35:54 75
134 Mark Mundy Male 61 M50+ 9 00:03:36 56 00:36:01 75 00:35:52 74
198 Chris Vincent Male 62 M50+ 10 00:04:07 91 00:36:13 76 00:35:56 76
146 Malcolm Davies Male 63 MSEN 24 Slinn Allstars 00:03:32 48 00:36:22 77 00:36:16 77
189 Paul Jones Male 64 M40+ 24 Rhedwyr Hebog Runners 00:03:30 43 00:36:33 78 00:36:30 80
160 Shaun De Clancy Male 65 M50+ 11 Eryri Harriers 00:04:14 97 00:36:35 79 00:36:23 79
299 Elliott Carpenter Male 66 MSEN 25 00:03:33 51 00:36:36 80 00:36:21 78
291 Alan Appleton Male 67 M50+ 12 00:04:01 84 00:36:46 81 00:36:35 81
69 Lee Jones Male 68 M40+ 25 00:03:32 46 00:37:18 82 00:37:10 82
334 Mark Brennan Male 69 M60+ 5 Fell Runners Association 00:04:16 99 00:37:29 83 00:37:11 83
183 Ian Gardner Male 70 M50+ 13 Wallasey AC 00:04:01 85 00:37:31 84 00:37:23 84
34 Mark Mansueto Male 71 M40+ 26 00:03:08 24 00:37:36 85 00:37:30 85
354 Mike Jackson Male 72 M40+ 27 00:04:03 86 00:37:47 86 00:37:36 86
273 Peter Barraclough Male 73 M40+ 28 00:03:56 79 00:38:08 87 00:37:48 87
274 Kath Roberts Female 15 F50+ 3 00:04:00 83 00:38:17 88 00:38:03 88
322 Cara Jones Female 16 F40+ 6 Prestatyn Running Club 00:04:24 104 00:38:21 89 00:38:11 89
107 Rob Netzband-Piggott Male 74 MSEN 26 00:04:05 88 00:38:29 90 00:38:16 90
317 Helen Alefounder Female 17 F40+ 7 Prestatyn Running Club 00:04:25 106 00:38:48 91 00:38:36 93
190 Jane Marshall Female 18 F50+ 4 York Acorn RC 00:04:26 108 00:38:49 92 00:38:33 91
225 Andrew Christer Male 75 M40+ 29 00:03:52 75 00:38:49 93 00:38:35 92
259 Peter Barnes Male 76 M60+ 6 Meirionydd Running Club 00:04:12 95 00:38:54 94 00:38:52 94
293 sean coxon Male 77 M40+ 30 00:04:26 109 00:39:16 95 00:39:02 95
138 David Geeson Male 78 M50+ 14 Warrington Running Club 00:03:37 59 00:39:30 96 00:39:17 96
290 Rachel Evans Female 19 FU23 2 00:04:07 92 00:39:50 97 00:39:45 98
319 Julia Evans Female 20 F50+ 5 Prestatyn Running Club 00:04:36 111 00:39:53 98 00:39:43 97
271 Graham Hannah Male 79 M40+ 31 00:04:42 116 00:40:05 99 00:39:55 99
32 Felicity Aries Female 21 F60+ 1 Eryri Harriers 00:04:41 115 00:40:28 100 00:40:15 100