Showing 1 to 77 of 77 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
26 Simon Edwards Male 1 MV50 1 BUCKLEY RC 04:09:50 1 04:09:26 1
1 Lee Bailey Male 2 MV40 1 04:22:09 2 04:22:07 2
107 Andrea Rowlands Female 1 FV40 1 ERYRI HARRIERS 04:29:10 3 04:29:06 3
126 Neil Toner Male 3 MV40 2 WALLASEY AC 04:35:28 4 04:35:25 5
86 Phil Mole Male 4 MV50 2 WIRRAL AC 04:35:28 5 04:35:25 4
27 Matt Fairhead Male 5 MOPEN 1 WIRRAL VIKINGS/ RACING TEAM 04:40:24 6 04:40:22 6
54 John-Paul Hunt Male 6 MV40 3 SPA STRIDERS RC 04:48:23 7 04:48:16 7
50 Richard Hartley Male 7 MOPEN 2 04:49:25 8 04:49:14 8
120 Kate Stuthridge Female 2 FOPEN 1 04:50:02 9 04:49:36 9
81 Stephen Menday Male 8 MV40 4 04:50:03 10 04:49:58 10
113 Ian Shorrock Male 9 MV40 5 PENSBY RUNNERS 04:53:37 11 04:53:14 11
93 Sion O'neil Male 10 MV40 6 04:53:52 12 04:53:40 12
41 David Green Male 11 MV40 7 PENSBY RUNNERS 04:56:53 13 04:56:31 13
25 Tom Duckers Male 12 MV40 8 04:59:01 14 04:58:43 14
82 Harry Michalas Male 13 MOPEN 3 05:02:31 15 05:02:16 15
52 Ally Hughes Male 14 MOPEN 4 WREXHAM AAC 05:04:00 16 05:03:52 16
83 Steven Millar Male 15 MV40 9 MACCLESFIELD HARRIERS AC 05:05:46 17 05:05:33 17
6 Darren Bentley Male 16 MV40 10 CANNOCK CHASE TRAIL RUNNERS 05:06:35 18 05:06:28 18
123 Nathan Sznerch Male 17 MOPEN 5 05:09:24 19 05:09:22 19
144 Colin Matthias Male 18 MOPEN 6 05:11:02 20 05:10:35 20
62 Oliver Jones Male 19 MOPEN 7 05:12:23 21 05:12:14 21
127 Lenka Vidamour Female 3 FV40 2 PENNY LANE STRIDERS 05:13:08 22 05:12:50 22
24 Garry Doolan Male 20 MV40 11 05:17:35 23 05:17:17 23
7 Jeremy Bernard Male 21 MOPEN 8 CHERWELL RUNNERS JOGGERS 05:18:04 24 05:18:00 24
132 Lizzie Wastnedge Female 4 FOPEN 2 05:19:25 25 05:19:05 25
80 Warren Mcnally Male 22 MV40 12 PENSBY RUNNERS 05:23:26 26 05:23:02 26
36 Daniel Gill Male 23 MV40 13 SOUTH CHESHIRE HARRIERS 05:25:42 27 05:25:33 27
121 Ross Swain Male 24 MOPEN 9 CHELTENHAM COUNTY HARRIERS 05:29:51 28 05:29:39 28
98 John Peaker Male 25 MV50 3 CHESTER TRIATHLON CLUB 05:30:16 29 05:30:04 29
14 Paul Challender Male 26 MV40 14 PENSBY RUNNERS 05:34:37 30 05:34:14 30
39 Neil Gooding Male 27 MV50 4 PENSBY RUNNERS 05:37:51 31 05:37:26 31
138 Darran Wilson Male 28 MV50 5 RUN SANDYMOOR 05:38:06 32 05:37:57 32
16 Ger Collins Male 29 MV50 6 RUN FREE FELL RUNNERS 05:38:41 33 05:38:31 33
95 Nigel Parr Male 30 MV50 7 DEESTRIDERS RC 05:44:58 34 05:44:54 34
92 Sallyann Oneil Female 5 FV40 3 DEESTRIDERS RC 05:46:38 35 05:46:21 35
105 Karen Robinson Female 6 FV40 4 05:46:39 36 05:46:22 36
47 Steve Halligan Male 31 MV60+ 1 WASTERS RUNNING CLUB 05:52:45 37 05:52:20 37
114 Aleksandra Sivoronova Female 7 FOPEN 3 05:52:47 38 05:52:28 38
129 Anthony Walsh Male 32 MV50 8 05:55:38 39 05:55:33 39
125 Calum Tomlinson Male 33 MOPEN 10 05:55:43 40 05:55:35 41
34 Gavin Garner Male 34 MV40 15 05:55:52 41 05:55:33 40
115 Mark Sleight Male 35 MOPEN 11 06:04:14 42 06:04:03 42
64 Matthew Kelsey Male 36 MOPEN 12 UTS RUNNING CLUB 06:04:14 43 06:04:04 43
118 Alice Spooner Female 8 FV40 5 PENNY LANE STRIDERS 06:06:05 44 06:05:48 44
84 Emily Mills Female 9 FOPEN 4 UTS RUNNING CLUB 06:07:39 45 06:07:30 46
3 Neil Beckett Male 37 MV40 16 UTS RUNNING CLUB 06:07:40 46 06:07:31 47
78 James Mchugh Male 38 MV60+ 2 06:07:42 47 06:07:24 45
136 Jason Williams Male 39 MV50 9 06:09:58 48 06:09:37 48
79 Steve Mchugh Male 40 MV50 10 PAUL LAVELLE FOUNDATION 06:09:59 49 06:09:38 49
56 Mark Jackson Male 41 MV40 17 BURNDEN ROAD RUNNERS 06:21:36 50 06:21:15 50
102 Andy Redmond Male 42 MV50 11 HALKYN MOUNTAIN RUNNERS 06:30:21 51 06:29:53 51
48 Ryan Halliwell Male 43 MOPEN 13 06:33:05 52 06:32:57 52
74 Gary Martin Male 44 MV50 12 06:38:48 53 06:38:31 53
28 Hazel Fairhurst Female 10 FV50 1 06:39:01 54 06:38:39 54
141 Colin Wood Male 45 MV60+ 3 06:42:13 55 06:41:49 55
2 Rebecca Baker Female 11 FOPEN 5 UTS RUNNING CLUB 06:42:38 56 06:42:28 56
101 Matthew Price Male 46 MV50 13 06:47:58 57 06:47:40 57
94 Chris Paknik Male 47 MV40 18 06:52:10 58 06:51:44 58
30 Dave Fisher Male 48 MV60+ 4 ELLESMERE PORT RC 06:56:02 59 06:55:57 60
11 Anthony Brockway Male 49 MV60+ 5 WIRRAL AC 06:56:09 60 06:55:50 59
68 George Lees Male 50 MOPEN 14 06:57:38 61 06:57:27 61
133 Jonathan Watson Male 51 MV50 14 MOHICANS 06:58:29 62 06:58:22 62
35 Michael Gibson Male 52 MV50 15 FATBOYSTRI 07:00:58 63 07:00:28 63
38 Mark Godden Male 53 MV60+ 6 MACCLESFIELD HARRIERS AC 07:05:07 64 07:04:53 64
5 James Belton Male 54 MOPEN 15 07:32:11 65 07:31:48 65
87 Angela Moore Female 12 FV40 6 07:36:00 66 07:35:39 66
110 Huw Selby Male 55 MOPEN 16 NIGHTCRAWLERS 07:50:21 67 07:50:09 68
135 Gareth Williams Male 56 MOPEN 17 07:50:21 68 07:50:08 67
66 Jack Knowles Male 57 MOPEN 18 ERYRI HARRIERS 08:01:18 69 08:00:53 69
97 Jenni Partington Female 13 FV40 7 BURNDEN ROAD RUNNERS 08:01:18 70 08:00:56 70
75 Leanne Matthews Female DNF FOPEN DNF CYBI STRIDERS DNF DNF DNF DNF
137 Nicola Williams Female DNF FV50 DNF DNF DNF DNF DNF
90 Derek Morris Male DNF MV40 DNF HELSBY (BICC) RC DNF DNF DNF DNF
22 Paul Davidson Male DNF MV40 DNF DNF DNF DNF DNF
96 Peter Parry Male DNF MV40 DNF LONELY GOAT RC DNF DNF DNF DNF
32 Ian Fraser Male DNF MV50 DNF DNF DNF DNF DNF
139 Dave Wilson Male DNF MV40 DNF DNF DNF DNF DNF